Yeğenime takı takacağım diyen eşimle tartışıyoruz.

Anlayamadım derdiniz tam olarak nedir ben sadece bir soru sordum bunun cevabını arıyorum yoksa evliliğimi tartismiyorum.kalkip 17yillik evliliğimi de masaya yatirmiyorum yoksa sizin beni nasıl görmeye çalıştığınız gerçekten önemli değil
Birincisi eşinizin, karısına küfreden kardeşiyle değil barıştırmak, aynı ortama bir daha sokmaması, kendinin de gereken tavrı alması gerekirdi.
Sizin oralarda işler nasıl bilemiyorum ama bizim buralarda bir kayın yengesine küfredemez. Arada belli bir saygı, mesafe vardır. Bu aşılırsa sonucu küsüp geri barışmak olmaz, olamaz. Bu işler o kadar basit değildir. Yengeye sinkaflı küfür döşeyip yanına kar kalmaz. Sizde bayağı kar kalmış, üstüne barışmışsınız da. Özür de dilettiler mi? :olamaz:
Asla asla barışmamanız gerekiyormuş. Bir de eşinizi o kadar tepelere çıkarmayın derim. Şu an hala kardeşi için sizi eziyor. Size küfürler eden kardeşi için sizi hala ezip geçebilir.

Pes diyorum başka da bir şey diyemiyorum
Öfff hakikaten ne desem boş. Pes eşiğimiz gerçekten farklı. Takın altınınızı, katılın törene, sanki başka şansınız var gibi eşiniz ile kavga ediyorsunuz. Boş yere can sıkıntısı. Gerek yok.

Ben olsam gitmem düğüne
Gitsin eş kişisi ne takıyorsa taksın
Ayrıca pandemi nedeniyle sünnet düğünü yapamasam da amca olarak gelip hediyesini verebilirdi
En azından ilerde bizde yapcaz sonuçta, gidip takalım diye düşünmeliydi.
Gerçi ben sünnet törenlerini gereksiz bulmuşumdur hep
Kızlar adet olunca düğün yapmıyorsa erkekler neden yapıyor, neyse 😒

Eşime söyledim takı takarsan helal etmiyorum diye çünkü ben de çalışıyorum benim de hakkım var
Ben olsam misal yarım altın mı takıyor ne kadar? 3500. Gider aynı miktarda kendime harcama yapardım eşim düğüne gider bende kızlarla dışarlarda gezerdim. Öyle rest çekince duracak bi eşiniz yok. Kendinizi arabanın önüne de atsanız yine gider takar takıyı. Daha fazla ağzına laf vermeyin bence.

Öfff hakikaten ne desem boş. Pes eşiğimiz gerçekten farklı. Takın altınınızı, katılın törene, sanki başka şansınız var gibi eşiniz ile kavga ediyorsunuz. Boş yere can sıkıntısı. Gerek yok.
Siz evde kalmiş kız kurusu musunuz acaba?bana saldirmanizdan bunu hissettim de.kusura bakmayın sizin uslubunuza erişememis olabilirim.Bu arada EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM o da beni çok SEVİYOR üzgünüm sizin için

Ben olsam misal yarım altın mı takıyor ne kadar? 3500. Gider aynı miktarda kendime harcama yapardım eşim düğüne gider bende kızlarla dışarlarda gezerdim. Öyle rest çekince duracak bi eşiniz yok. Kendinizi arabanın önüne de atsanız yine gider takar takıyı. Daha fazla ağzına laf vermeyin bence.
Bunu hiç düşünmemiştim çok mantıklı uygulayacağım teşekkürler

Siz evde kalmiş kız kurusu musunuz acaba?bana saldirmanizdan bunu hissettim de.kusura bakmayın sizin uslubunuza erişememis olabilirim.Bu arada EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM o da beni çok SEVİYOR üzgünüm sizin için
Evliyim 2 çocuğum var, kocamdan korkusuna kimse de bana küfredemez, ağzının ortasına yer yımrığı, oldu mu hanımefendi, ikna oldunuz mu?

1 çeyrek takılmalı bence , düğün yapılmış . amcası boş boş duracakmı. o takmadıysa onun ayıbı , başka zaman belki öder bi bahne bulur

Eski konularınızda ne kadar mükemmel bir evliliğiniz ortada, size sadece kayın değil esinizin anne babası sağlık ağızlarına geleni söylüyormuş. Kocanız ağzını açıp kimseye tek laf etmemiş. Bunların hepsi aşktan tabi.
Siz şimdi bu muhteşem evliliğinizle gurur duyup bir şekilde evlenmemis ya da evlenememiş kadınları da küçük görüyorsunuz kiz kurusu diyerek. Herkes eş ailesinden küfür de yesem olur yeter ki başarılar kocam olsun demiyordur belki.
Aynen böyle kandırın kendinizi başka türlü yaşaması zor olur.

Evliyim 2 çocuğum var, kocamdan korkusuna kimse de bana küfredemez, ağzının ortasına yer yımrığı, oldu mu hanımefendi, ikna oldunuz mu?
İşte şimdi durumuna gerçekten çok üzüldüm evli olup ta mutsuz olmak ve başkalarının sevgisini kıskanmak çekilebilir bir şey değil gerçekten inşallah sen de bir gün sevilirsin

Eski konularınızda sağlık ne kadar mükemmel bir evliliğiniz ortada, size sadece kayın değil esimizin anne babası sağlık ağızlarına geleni söylüyormuş. Kocanız ağzını açıp kimseye tek laf ete etmemiş. Bunların hepsi aşktan tabi.
Siz şimdi bu muhteşem evliliğinizle gurur duyup başarılar şekilde evlenmemis ya da evlenememiş kadınları da küçük görüyorsunuz. Aynen böyle kandırın kendinizi başka türlü yaşaması zor olur.
Sus kıskanç kadın. Kocan sana hakaret ettirtmiyor, rızkını çarçur ettirmiyor diye gısgandın değil mi?

Eski konularınızda sağlık ne kadar mükemmel bir evliliğiniz ortada, size sadece kayın değil esimizin anne babası sağlık ağızlarına geleni söylüyormuş. Kocanız ağzını açıp kimseye tek laf ete etmemiş. Bunların hepsi aşktan tabi.
Siz şimdi bu muhteşem evliliğinizle gurur duyup başarılar şekilde evlenmemis ya da evlenememiş kadınları da küçük görüyorsunuz. Aynen böyle kandırın kendinizi başka türlü yaşaması zor olur.
Kendini kandırmakta boyut atlamış ya, bana üzülmüş, umarım bir gün sevilirsin diyor ahahahshs ya böyle model görmemiştim, Manoş bile daha iyi görünüyor gözüme şuvan.

Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Sizce ne doğru fikri olanlar yazsın lütfen
Benim de yiğenim var, eşim ne takacağıma karışsa bir de olumsuz yorumlar yapsa çok üzülürdüm, kırılırdım.
Bence her şey karşılıklı değil, eşiniz taksın ne olacak hiç bu sebeple aranızı bozmayın bence.
Ayrıca bir düğüne etkinliği eli boş gitmek bence çok ayıp, bir de sizinki yakın akraba. Hediyesiz gitmeye utanırdım ben

Anlaşılan siz şu katibin ruhu ile kankasınız bir de üşenmeyip hesabımı incelemiş siniz. İşiniz gücünüz yok sanırım.Evet size de söyleyeyim Eşimi çok seviyorum ve seviliyorum. Sizlerde başkalarını kıskanıp fesatlanacaginiza kalbinizi temiz tutarsaniz bir gün belki gerçekten sevilirsiniz

X