Yeğenlerinden nefret eden amca

michonne

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
1.599
2.224
Selamlar hanımlar.Bizim biri 8 diğeri 7 yaşında iki çocuğumuz var. Gayet normal öyle şımarık filan olmayan sıradan çocuklar.

Çocuklarımın amcası özellikle oğlumdan hazzetmiyor. Sürekli gerizekalı,dallama, aptal, kodummu oturturum, bi vurursam beynim tavana yapışır şeklinde konuşuyor bununla. Önceleri hadi tarzı böyledir filan diye ses etmiyordum ama son zamanlarda vurmaya da başladı. Geçerken ensesine patlatıyor filan. Bu arada çocukların tek suçu da yemeği yavaş yemeleri bir de kanepede uzanmaları filan.

Artık gerçekten sinir olmaya başladım. Neden vuruyorsun çocuklara ne yaptı sana bunlar dedim. Noolcak abimde beni dövüyordu çocukken filan gibisinden bişeyler geveledi. Eşimle konuştum o da ben onunla konuşurum dedi. Sonra konuşmuş bu. Güzelce anlatmış telefonda (şehir dışında yaşadığı için tlf. etmiş, ama yılda dört beş defa görüşüyoruz ailece) sen onların amcasısın yaklaşımın yanlış vb. flan demiş. O da şaka yapıyorum vb. demiş. Herneyse bir kaç hafta sonra görüştüğümüzde Bu oğlumun omzunu sıkmış omzu kıpkırmızı geldi çocuk ama nasıl ağlıyor. Neden yaptı dedim? Babannemin kulağına bişey söylemiştim. Sonra beni yolda yalnız yakaladı ve ne söyledin babanene? diye omzumu acıttı dedi. Sinirden ellerim titredi ben konuşsam kavga çıkacak hemen gene eşime söyledim o tekrar konuşmuş yaa abartıyo kaykaydan düşmesin diye tuttum ondan oldu demiş. Neyse ertesi gün de oğlanı gene ylnız gördüğünde "ispiyoncu pislik, bittin sen oğlum" demiş. Çocuk anne ispiyoncu ne demek diye geldi yanıma, korkmuş tabii. Bu ne şimdi? Söz konusu amca 39 yaşında.

Dırdır yaptığımı ve çok büyüttüğü söylüyor eşim şimdi de. Sinirden ağlıyorum şu an. Kendisi horul horul uyuyor. Ben bu adamı ne yapayım ailesine sahip çıkamayan baba namzeti. Sabah o adamla da konusucam olmazsa savcılığa polise başvurucam. Yeter artık dayanamıyorum.

Bu arada mobilden yazıyorum. Dilbilgisi ve imla hataları için kusuruma bakmayın. Çok kötüyüm çok...

Haklısın valla ne diyim.. benim görümcem (bu lafı da hiç sevmiyorum ama mecbur kullanıyorum) sizin kaynınız kadar diil ama arada saydırır oğluma.. kendi oğlu 8 yaşında benim oğlum 3.5.. oğlum oraya gittiğimizde oyuncakla falan oynarken kolunu sıkar vurur falan alır elinden oyuncağı.. yavrum da gelir anne abi oyuncağı vermiyo der.. halası atlar hemen abinden özür dile bilmem ne diye habire ezer oğlumu deli olurum..
Tabi onun oğluna gık bile diyemeyiz hemen surat asar laf sokar gitmekle tehdit eder.. bizi sığdıramadınız falan der.. bigün eşime döküldüm ve her fırsatta yeğenini de ablasını da uyarır.. tersleyip sokar lafı.. seninki evlatsa benimki ne der.. bana da sahip çık küserse küssün başlarım onun keyfine der..

Eş desteği olmayınca çok zor.. zaten nadir görüşüyomuşsunuz.. onlar geldiğinde çocuklarını mümkün mertebe uzak tut derim.. 40 yaşında ıslak meşe odunuyla dövülesi bi herif..

kavgaysa kavga siz niye susuyorsunuz ki.. çocuklarınız için kavga etmiyceksiniz, hakkını aramıycaksınızda ne için yapacaksınız.. lütfen eşinize bırakmayın çocgu ezmeye hakkı yok.. sizde böylece amcayı sindirmiş olursunuz.. boş bırakmayın gözünüz hep üzerinde olsun... Allah bildiği gibi yapsın pis herif..

Psikolojik sorunları mı var bu adamın merak ettim kendisi bekar mı ruhsal sorun ya da kıskançlık olabilir mi bana çok abes geldi koskoca adam:KK20::KK57:

Bu ne biçim zorbalıktır yahu? Hem de kaç yaşına gelmiş adam! Cıngar çıkartın basın yaygarayı! Başlarım onun amcalığına!
Bir de pedofili falan değildir inşallah? Gösterecem sana falan diye söyleyince direkt aklıma bu geldi... Çocuğunuzla iletişiminizi sıkı tutun

Bir de "yaaa ben ciddi değilim ki benim tarzım böyle abartma" diyor. Anormal davranan benmişim gibi göstermeye çalışıyor abisine kızlar.

Yapmasin saka filan. Onun sakasi eksik kalsin..
Kim cocuk, kim yetiskin belli degil.

Bir de "yaaa ben ciddi değilim ki benim tarzım böyle abartma" diyor. Anormal davranan benmişim gibi göstermeye çalışıyor abisine kızlar.

onun çocuğunuza yaptığı şakaları sizde ona yapın madem o dangalak diyince misal sensin dangalak diyin şaka yapıyorum dersiniz bir şey deyince.. vs..

Hadi o oyle diyor siz nasil bu kadar sakin kalabildiniz? Kime ne gosterirse gostersin bu durumu bir an once duzeltmeniz gerekiyordu.

Kayınvalide m abartı derecede seviyor oğlumu. Ben de rahatsızım bu durumdan. Kıskanıyor zaten itiraf etmiş annesine " Benim çocuğum olunca onu da çok seveceksin hatta daha fazla seveceksin" demiş annesine.Kayınvalide gülerek anlatıyor bir de. Koskoca adamın kıskançlığını.
Peki babaanne torununu hastalıklı derecede seviyor ( o da ayrı bir konu ayrıntıya vakit yok şimdi) diye çocuğun günahı ne?

Selamlar hanımlar.Bizim biri 8 diğeri 7 iki çocuğumuz var. Gayet normal öyle şımarık filan olmayan sıradan çocuklar.

Çocuklarımın amcası özellikle oğlumdan hazzetmiyor. Sürekli gerizekalı,dallama, aptal, kodummu oturturum, bi vurursam beynim tavana yapışır şeklinde konuşuyor bununla. Önceleri hadi tarzı böyledir filan diye ses etmiyordum ama son zamanlarda vurmaya da başladı. Geçerken ensesine patlatıyor filan. Bu arada çocukların tek suçu da yemeği yavaş yemeleri bir de kanepede uzanmaları filan.

Artık gerçekten sinir olmaya başladım. Neden vuruyorsun çocuklara ne yaptı sana bunlar dedim. Noolcak abimde beni dövüyordu çocukken filan gibisinden bişeyler geveledi. Eşimle konuştum o da ben onunla konuşurum dedi. Sonra konuşmuş bu. Güzelce anlatmış telefonda (şehir dışında yaşadığı için tlf. etmiş, ama yılda dört beş defa görüşüyoruz ailece) sen onların amcasısın yaklaşımın yanlış vb. flan demiş. O da şaka yapıyorum vb. demiş. Herneyse bir kaç hafta sonra görüştüğümüzde Bu oğlumun omzunu sıkmış omzu kıpkırmızı geldi çocuk ama nasıl ağlıyor. Neden yaptı dedim? Babannemin kulağına bişey söylemiştim. Sonra beni yolda yalnız yakaladı ve ne söyledin babanene? diye omzumu acıttı dedi. Sinirden ellerim titredi ben konuşsam kavga çıkacak hemen gene eşime söyledim o tekrar konuşmuş yaa abartıyo kaykaydan düşmesin diye tuttum ondan oldu demiş. Neyse ertesi gün de oğlanı gene ylnız gördüğünde "ispiyoncu pislik, bittin sen oğlum" demiş. Çocuk anne ispiyoncu ne demek diye geldi yanıma, korkmuş tabii. Bu ne şimdi? Söz konusu amca 39 yaşında.

Dırdır yaptığımı ve çok büyüttüğü söylüyor eşim şimdi de. Sinirden ağlıyorum şu an. Kendisi horul horul uyuyor. Ben bu adamı ne yapayım ailesine sahip çıkamayan baba namzeti. Sabah o adamla da konusucam olmazsa savcılığa polise başvurucam. Yeter artık dayanamıyorum.
Bu böyle gitmez arkadaşım dur deme zamanı gelmiste geçiyor.. amca size yakın mı oturuyor gorusmeyin fazla.. bir olay daha olursa seni savcılığa şikayet edeceğim de..pislik herif

Kayınvalidenin yazlığında görüşüyoruz yılda bir kaç kere. Çocuklar çok seviyor yazlığı. Gitmek istemiyorum ama çocuklar çok istiyor.

Selamlar hanımlar.Bizim biri 8 diğeri 7 yaşında iki çocuğumuz var. Gayet normal öyle şımarık filan olmayan sıradan çocuklar.

Çocuğa fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı için hakkında şikayette bulunmak lazımdı. Bu sizin ebeveyn olarak göreviniz. Eşinizin sizinle aynı fikirde olması gerekmiyor. Eşiniz yapsa onu da şikayet etmelisiniz. Ceza veya uyarı alsın da görsün abartıyormuymuş musunuz abartmıyormuşsunuz. Bu amcasının yanına kar kalırsa, bu çocuğunuza nasıl bir mesaj verir?

X