Yengemin hainligi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kizgin cicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
942
2.712
Kizlar kadir geceniz mubarek olsun.boyle guzel hayirli bir gecede bana bu konuyu actiran insana gitsin gunahi. Artik bunu dedirtti.sukurler olsun 3 seneye yakin namaza basladim.tam anlamiyla tum ibadetlerimi yerine getriiryormuyum malesef.ama ogrendikce evet. Bu ayrintiyi verdim konumla alakali. Bu aksam amcamlar bizim eve indi. 2 aile altli ustluyuz.pandemi boyunca cikmadik korona yok asilarimiz yapildi(kanser hastaligmz sebebiyle) neyse amcam uyidir cocuklariyla anlasiriz. Kizlari da yengem gibi haindir ama bazende cok iyiler. Yengemi kizlardan biri ario yanindada diger yengem. Canm kac ihlas kac fatiha tamam evet. Dedene dua et dedenin dedesine dua et soyumuza dua et babana dua et dedi. Dedenin dedesine dua istyor ama dibinde 30 yasinda kanseri daha 3 hafta once atlatmis ama hala riski olan bana bir dua cikmadi 3 kisinin agzindan. Diyinki yahu bu gonulden gelir birak etmesinler. Tabiki olur vallahi ameliyata girerken burda bile bana dualar toplandi kizlar. Mahallede komsular. Binin ustunde. Ama bende annemde babamda biz namazda her ezanda bunlara dua ederiz Allah biliyo. Kizlarinin cocugu olmuyo onlar bana laf sokuyor. Cocuk yap diye. Ben rahatsizim bunu bile bile soyluyor. Ben aman aman cocuk istemiyorum ama kuzenim cok istyor Allah ona versi dua bile ediyorum. Onlarin bu hainligi ilk degil. Bana hep kucukken sen kisa kalacan bizim kizlar fidan gibi derdi ergenligi bir atlattik allah ben cok uzamadim ama kisada kalmadim. Kizi o boyda kaldi. Bana esmer kapkara kuru derdi milletin yaninda. Guzelim bebek gibi kuzenim ergenlikten sonra kizin yuzu yanaklari delik desik oldu sivilceden bide ben goturdum hastanelere gecsin diye. Benimde o esmerligim gitti saclarim belime indi kas sac aldirdim derken guzel genc kiz oldum diyebilirim Kuzenim aslinda cok guzeldi ama bunlarin bu fitneliginden cezasini o cekiyo.inanin seviyorum aslinda oda beni sever yengem bozuyo arayi. Bu arada babamda maddi manevi onlara el atar annemde destek olur gunahtir der bak senin onune cikardi allah sen kurtuldun herkes kalbinin ekmegini yer diyor. Birak yapsinlar biz hic zorda kalmiyoruz allah veriyo diyor. Ama bu yengem Bugun yine yemekte laf soktu karar verdim.buda hicbirsy yemez olucek diyor. Ameliyatli oldugum halde sokuyr lafi biliyor yani. gunahta olsa artik cevabi verip yerin dibine sokacagim bu 50 yasindaki kadini. O utanmiyor cunku. Malesef ayni binadayiz. Kactikca karsimda. Kusura bakmayin o sinirle geldim ama icime artik atmak istemiyorum sizce cevap mi veriyim yine olumlu dunya susayimmi.

Son düzenleme:
Ben de sizinki gibi yakınlıkta olan bir akrabam ile aynı apartmandayim. Ama yıllar oldu merhaba merhaba'dan başka muhabbetim yok. Küçük torunları çok seviyor beni, her fırsatta o geliyor (dadandı desek daha doğru olur🤪) torunla odamda takılıyoruz , birşeyler kesiyoruz,boyuyoruz , şarkı dinliyoruz falan. Ama o akrabamla bir muhabbet içine girmiyorum. Çünkü sevmemek için sebeplerim var. Ve sevmedigim insanla neden oturup canımı sıkayim ki? Hoşgeldiniz diyip odama çekiliyorum. Bazen yabani olmayayim diyorum, çay servisi yapıp odama çekiliyorum.
Siz de aynısını yapın . Zaten gece gündüz sizde değillerdir, gelince hoşgeldiniz diyip odanıza gidin. Eğer ' gel hele yüzünü görelim' diye çağırırlarsa 'ben de tam dusa giriyordum' deyin. Yapabildiğiniz kadar az zaman geçirin.
Böylece sevmediğiniz insanlarla bir arada olup yaşam kalitenizi bozmazsiniz.
Ben bir keresinde sevmediğim iş arkadasimla küsüp yan masalarda olduguz halde bir sene boyunca bir cümle kurmadan,sadece maillesmistim:) bir kere de annemle küsmüştüm , benden özür dileyene kadar iki - üç ay evi otel gibi kullanmiş, asla sofraya oturmamış, açsam da mutfakta kendime bir şeyler yapıp odamda yemiştim. Sadece babamla iletişim kurardım:) aslında hci kindar bir insan da değilimdir:))) sadece bana kendimi kötü hissedenlerle, gece nefes darlığıma sebep olanlarla iletişim kurmayı sevmiyorum 🤗
Sana da tavsiye ederim.
Ayrıca bir söz var 'duanla yasamadim ki bedduanla öleyim' diye. Yengenin bibisinin görümcesi duasının sonuna sizi katsa ne oluuuur katmasa ne olur?

Kizlar kadir geceniz mubarek olsun.boyle guzel hayirli bir gecede bana bu konuyu actiran insana gitsin gunahi. Artik bunu dedirtti.sukurler olsun 3 seneye yakin namaza basladim.tam anlamiyla tum ibadetlerimi yerine getriiryormuyum malesef.ama ogrendikce evet. Bu ayrintiyi verdim konumla alakali. Bu aksam amcamlar bizim eve indi. 2 aile altli ustluyuz.pandemi boyunca cikmadik korona yok asilarimiz yapildi(kanser hastaligmz sebebiyle) neyse amcam uyidir cocuklariyla anlasiriz. Kizlari da yengem gibi haindir ama bazende cok iyiler. Yengemi kizlardan biri ario yanindada diger yengem. Canm kac ihlas kac fatiha tamam evet. Dedene dua et dedenin dedesine dua et soyumuza dua et babana dua et dedi. Dedenin dedesine dua istyor ama dibinde 30 yasinda kanseri daha 3 hafta once atlatmis ama hala riski olan bana bir dua cikmadi 3 kisinin agzindan. Diyinki yahu bu gonulden gelir birak etmesinler. Tabiki olur vallahi ameliyata girerken burda bile bana dualar toplandi kizlar. Mahallede komsular. Binin ustunde. Ama bende annemde babamda biz namazda her ezanda bunlara dua ederiz Allah biliyo. Kizlarinin cocugu olmuyo onlar bana laf sokuyor. Cocuk yap diye. Ben rahatsizim bunu bile bile soyluyor. Ben aman aman cocuk istemiyorum ama kuzenim cok istyor Allah ona versi dua bile ediyorum. Onlarin bu hainligi ilk degil. Bana hep kucukken sen kisa kalacan bizim kizlar fidan gibi derdi ergenligi bir atlattik allah ben cok uzamadim ama kisada kalmadim. Kizi o boyda kaldi. Bana esmer kapkara kuru derdi milletin yaninda. Guzelim bebek gibi kuzenim ergenliken sonra kizin yuzu yanaklari delik desik oldu sivilceden bide ben goturdum hastanelere gecsin diye. Benimde o esmerligim saclarim belime indi kas sac aldirdim derken guzel genc kiz oldum diyebilir. Kuzenim aslinda cok guzeldi ama bunlarin bu fitneliginden cezasini o cekiyo. Bugun yine yemekte laf soktu karar verdim gunahta olsa artik cevabi verip yerin dibine sokacagim bu 50 yasindaki kadini. O utanmiyor cunku. Malesef ayni binadayiz. Kactikca karsimda. Kusura bakmayin o sinirle geldim ama icime artik atmak istemiyorum sizce cevap mi veriyim yine olumlu dunya susayimmi.
Kıldıgınız namaz ettiğiniz dua ne kadar kabul olur acaba herşeyi hesap edip karşılıklı yapmış gibi Bi haliniz var bu kadar büyütecek ne var size dua etmiyorsa etmesin diger şeylere gelince sizi sinirlendiren bişey söylendiği zaman karşılık verin derdi ne sorun bu kadar basit ama konunuz çok rahatsız edici bu kadar karartmayın kalbinizi insanlardan beklenti içinde olmadıkça böyle problemler olmaz ne kadar az beklenti o kadar çok mutluluk

sizi üzmek veya kızdırmak istemem ama ben ortada herhangi bir hainlik göremedim.. o_O

hep onlar kötülük yaptı,ben yine de iyilik yaptım,zor zamanlarında yanlarında oldum, işte yaptıklarının cezasını çektiler,çocukları olmuyor,sivilceleri çıktı vb...

yani size kötülük yapan hep ilahi adaletle cezalandırılmış gibi düşünüyorsunuz sanki...

geçmiş olsun, üzerinize gelip de sizi üzmek istemem ama, sevmediğim,samimi bulmadığım insanın duasını da istemem ben şahsen,edecek olan gönülden etsin...

aynı binada olsanız bile görüşmek zorunda değilsiniz, hem ailecek davranışları hoşunuza gitmiyormuş,o zaman belli edin bunları, sineye çekmeyin.

soğuk davranın,mesafeli olun..

ve yüzünüze sizi kıracak bir şey söylerlerse cevabını verebilirsiniz tabi ki, hem böylesi daha iyi olur. içinizde tutup ilahi adaletin tecelli etmesini beklemezsiniz, ve başlarına gelen olumsuz şeyleri de ''size'' yapılan ''hainliklere'' bağlamamış olursunuz...

geçmiş olsun :)

Bir akrabam yaşadığım bir sıkıntıda benim için dua etmiş, başka bir olayda istemediği şekilde davrandım diye sana o kadar dua ettim yazıklar olsun demişti 🥴 dua ediyoruz diye kimseyi bir şeylere mecbur bırakıp karşılık beklememeliyiz. O yüzden dua konusunu hainlik olarak görmenizi abartı buldum.

Diğer konularda haklı olabilirsiniz, çözüm de mesafeli olmaktan geçiyor.

Benim ondan asla beklentim yokki
Kıldıgınız namaz ettiğiniz dua ne kadar kabul olur acaba herşeyi hesap edip karşılıklı yapmış gibi Bi haliniz var bu kadar büyütecek ne var size dua etmiyorsa etmesin diger şeylere gelince sizi sinirlendiren bişey söylendiği zaman karşılık verin derdi ne sorun bu kadar basit ama konunuz çok rahatsız edici bu kadar karartmayın kalbinizi insanlardan beklenti içinde olmadıkça böyle problemler olmaz ne kadar az beklenti o kadar çok mutluluk
Ama bana lafta sokmamaso lazim bence cirkin olan bu. Ergenligm bu kadinin travmalariyla gecti

Gerçekten ettiğiniz duanın hesabını tutup karşılığını mı beklediniz? 😱

Diğer konulara bişey diyemiyorum, hastaymışsınız... 🤷🏻‍♀️
bugün sağlıkla ölümle alakalı her bir konuya şaştıkça şaştım.beddualar yağıyor göktenn.

Ya lütfen yanlış anlamayın ama ibadetlerinizle ilgili verdiğiniz detayın neresi konunuzla alakalı ben anlamadım

Yengeniz için şunu söyleyebilirim gerçekten çocuklarını yarıştıran insanlar var bu hayatta maalesef . Ama sizin için dua etmek aklına gelmemişte olabilir . Yaptıklarına üzülüyorsanız mesafeli olmayı deneyin

Gerçekten ettiğiniz duanın hesabını tutup karşılığını mı beklediniz? 😱

Diğer konulara bişey diyemiyorum, hastaymışsınız... 🤷🏻‍♀️
Allah askina acimista konusmuyormus gibi yapmayin. Soyleyebilirsiniz tabiki beni kanser eden yengem degil zaten merak etmehin ama tavirlari sinir bozucu. Her daim kapiyi acmamakla olmuyor binanin girisinde kapida oturuyor gelen gecerken bir laf yapistiriuor

Bir insani kendine düsman bellemissen her yaptigi ve her ettigini kendine kötülük ve fesatlik olarak görürsün, icin kararir. Benim de cidden cözemedigim akrabalarim var. Sahsen mesafeli davraniyorum. Allah onlara iyilik versin, ama benim onlara karsi beklentim sifir. Sizde öyle yapin. Su anda ben sizi hem kirgin, hem öfkeli gördüm, ama ikisi de size zarar. Gerektigi yerde ayari verin, geri kalan zamanda mesafeli durun. Size iyi gelmiyorlar

Ya lütfen yanlış anlamayın ama ibadetlerinizle ilgili verdiğiniz detayın neresi konunuzla alakalı ben anlamadım

Yengeniz için şunu söyleyebilirim gerçekten çocuklarını yarıştıran insanlar var bu hayatta maalesef . Ama sizin için dua etmek aklına gelmemişte olabilir . Yaptıklarına üzülüyorsanız mesafeli olmayı deneyin
Yani gozum gorsun istemem tabiki kotulugunude istemem ama hali sirkelerim uatten sirkeleyemiuo eline yakismiyor diyor. Yemek yaprim eh yani genel olrak beni cildirrttgi icin. Ibadetime gelince duasina ihtyacim yok ama laf sokmasinida istemem. Ama careyi buldum yaptrcam cevabini

Allah askina acimista konusmuyormus gibi yapmayin. Soyleyebilirsiniz tabiki beni kanser eden yengem degil zaten merak etmehin ama tavirlari sinir bozucu. Her daim kapiyi acmamakla olmuyor binanin girisinde kapida oturuyor gelen gecerken bir laf yapistiriuor
Yok acımadım, hasta bir insana sert konuşmak istemedim sadece. Madem istiyorsunuz söyleyeyim; yengeniz kötü, sorunlu bir insan olabilir ama bence sizin de ondan çok farkınız yok.

Yahu ben ona dua ettigimi bile soylemiyorumki haberi bile olmaz
Bir akrabam yaşadığım bir sıkıntıda benim için dua etmiş, başka bir olayda istemediği şekilde davrandım diye sana o kadar dua ettim yazıklar olsun demişti 🥴 dua ediyoruz diye kimseyi bir şeylere mecbur bırakıp karşılık beklememeliyiz. O yüzden dua konusunu hainlik olarak görmenizi abartı buldum.

Diğer konularda haklı olabilirsiniz, çözüm de mesafeli olmaktan geçiyor.

Kapida oturuyir giriste merdivenlerde gelip gectikce herkese takiyor
Ben de sizinki gibi yakınlıkta olan bir akrabam ile aynı apartmandayim. Ama yıllar oldu merhaba merhaba'dan başka muhabbetim yok. Küçük torunları çok seviyor beni, her fırsatta o geliyor (dadandı desek daha doğru olur🤪) torunla odamda takılıyoruz , birşeyler kesiyoruz,boyuyoruz , şarkı dinliyoruz falan. Ama o akrabamla bir muhabbet içine girmiyorum. Çünkü sevmemek için sebeplerim var. Ve sevmedigim insanla neden oturup canımı sıkayim ki? Hoşgeldiniz diyip odama çekiliyorum. Bazen yabani olmayayim diyorum, çay servisi yapıp odama çekiliyorum.
Siz de aynısını yapın . Zaten gece gündüz sizde değillerdir, gelince hoşgeldiniz diyip odanıza gidin. Eğer ' gel hele yüzünü görelim' diye çağırırlarsa 'ben de tam dusa giriyordum' deyin. Yapabildiğiniz kadar az zaman geçirin.
Böylece sevmediğiniz insanlarla bir arada olup yaşam kalitenizi bozmazsiniz.
Ben bir keresinde sevmediğim iş arkadasimla küsüp yan masalarda olduguz halde bir sene boyunca bir cümle kurmadan,sadece maillesmistim:) bir kere de annemle küsmüştüm , benden özür dileyene kadar iki - üç ay evi otel gibi kullanmiş, asla sofraya oturmamış, açsam da mutfakta kendime bir şeyler yapıp odamda yemiştim. Sadece babamla iletişim kurardım:) aslında hci kindar bir insan da değilimdir:))) sadece bana kendimi kötü hissedenlerle, gece nefes darlığıma sebep olanlarla iletişim kurmayı sevmiyorum 🤗
Sana da tavsiye ederim.
Ayrıca bir söz var 'duanla yasamadim ki bedduanla öleyim' diye. Yengenin bibisinin görümcesi duasının sonuna sizi katsa ne oluuuur katmasa ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X