Yengemle Bitmeyen Sorunlarim

Herkese tekrardan merhabalar,

Üyeliğimi tekrar aktif hale getirdim. Ne zaman fikir arasam burada buluyorum kendimi. Şimdiden teşekkür ederim.

Abimin eşi sevgili yengem. Ne zaman evlendiler tüm duzenimiz alt ust oldu.

Abimin iş yerinde çalışıyorum, üniversite zamanında kalma bir aracım vardı eskidi diye değiştirmek istedim Abimin yardımı ile değiştirdik. 2 - 3 hafta sonra abim yengeme bir üst modelini almış aynı ama donanım farkı var. Bu ilk aklıma gelen ya telefonlarımız bile aynı artık iyice sinirlerim bozuldu. Aslında iyi kadın yani öyle sinsi değil biraz fazla samimi sanirim.

Yengemin erkek kardeşi evleneceği için ev aldılar ve büyük bir kısmını da abim ödedi şirkette olduğum için biliyorum yoksa abim asla söylemez. Yani içten içe yengem de abimi kendine doğru çekiyor. Abim ile kan bağımız varken sanki Yengemin ailesi ile kan bağı varmış gibi hareket ediyor.

Ben şuan yengemle görünürde yüzüne gülüyorum ama içten içe sevmiyorum. Bunları anneme söylesem mi bilemiyorum.
Size yardim ederken iyi esinin kardesine ederken mi kotu ne zannediyorsunuz ki kendiniz saraylı falan misınız sizin ne üstünlüğünüz var? Gidip kendine koca bulup insanları ve evliliklerini rahat mı bıraksan? Ayrıca kendine is bul ben yengen olsam seni attiririm oradan.Yoksa baska yerde ise girecek kadar donanımın mi yok?

Senin arabanın bir üst modelini aldıran yengene kızdım şu an. Bunun 10 katı çıldırtacak bir seçim yapmalıydı. Şaka bi yana yengen abinin eşi farkında mısın. Eşi, hayat arkadaşı, hani aynı evde yaşıyorlar hatta aynı yatakta yatıyorlar vs vs daha bir sürü detaylar var anlatmayayım şimdi. Hayır bide siz mecburi seçimsiniz ama adam onu kendi seçmiş hayatına 😂 daha nasıl anlarsın farkı bilemedim. Siz sonraki plansınız. Hatta yengen fenaysa onun ailesinden de sonraki plansınız 😂

Yengem eğlencem değil ayrıca onun hiç bir hakkı yok abim ile birlikte mi kazanmışlar sanki bu garip geliyor bana
33 yasina gelip neden aile kurup onunuze bakamadiginizi simdi anladim. Kalbinizden. Kanunlarin onunde siz dis kapinin mandali oluyorsunuz bu arada bilmiyorsaniz soylemis olayim mal varligi yalnizca esine ve cocuklarinin oluyor.

Üyeliğimi tekrar aktif hale getirdim. Ne zaman fikir arasam burada buluyorum kendimi. Şimdiden teşekkür ederim.

Abimin iş yerinde çalışıyorum, üniversite zamanında kalma bir aracım vardı eskidi diye değiştirmek istedim Abimin yardımı ile değiştirdik. 2 - 3 hafta sonra abim yengeme bir üst modelini almış aynı ama donanım farkı var. Bu ilk aklıma gelen ya telefonlarımız bile aynı artık iyice sinirlerim bozuldu. Aslında iyi kadın yani öyle sinsi değil biraz fazla samimi sanirim.

Yengemin erkek kardeşi evleneceği için ev aldılar ve büyük bir kısmını da abim ödedi şirkette olduğum için biliyorum yoksa abim asla söylemez. Yani içten içe yengem de abimi kendine doğru çekiyor. Abim ile kan bağımız varken sanki Yengemin ailesi ile kan bağı varmış gibi hareket ediyor.

Ben şuan yengemle görünürde yüzüne gülüyorum ama içten içe sevmiyorum. Bunları anneme söylesem mi bilemiyorum.
abin sana araba yenierken yardımcı olmuş sorun yok eşinin kardeşine ev alırken yardımcı olunca mı sorun oldu? o eve giren para nekadar abininse bi okadar da yengenin size bişeyler yapılırken sorun çıkmıyorsa sizde abinizin evinin giderlerine karışmamalı ve bunu kendinize dert etmemelisiniz

Aşkım o abinin eşi istesende istemesende abinin ailesi. Kusura bakma abinin kazandığı paradan yengenin söz hakkı var . Eger abin karşı tarafın ailesine yardım etmeyecekse , sana da etmeyecek . Bunun önüne geçmek istiyorsan abinin cebinden önce sen uzak duracaksın

33 yasina gelip neden aile kurup onunuze bakamadiginizi simdi anladim. Kalbinizden. Kanunlarin onunde siz dis kapinin mandali oluyorsunuz bu arada bilmiyorsaniz soylemis olayim mal varligi yalnizca esine ve cocuklarinin oluyor.

Modern toplumlarda aile evlilik yoluyla kurulur. Aile demek 1 kadın-1 erkek ve çocuk/çocuklardır. Bizim gibi ortadoğulu ülkelerde ise durum tam tersi sülale ile evleniyorsunuz adeta (Marmara ve Trakya ile kıyı Ege farklı) ve de erkek anneleri ev hayatına evliliklere karışmadan duramaz. Onları durduracak tek güç eş kişisidir. Eve alınacak eşyadan, sex hayatınıza, her konuda son kararı erkek anneleri vermek ister. Bu durum dayanılamayacak hale geldiğinde boşanma kaçınılmaz oluyor.

Eski eşime defalarca psikologların ve evlilik danışmanlarının yazılarını okurdum. Kabul ettiremezdim. Ama hayat ona öyle bir kabul ettirdi ki ! Şimdi yapayalnız kaldı. Eski kayınvalidem bugünde yaşamıyor, Alzheimer hastası ve bakıma muhtaç halde. Eski görümcem zaten Anadolu yakasında en uçta, eski kocam Avrupa yakasında Trakya'ya yakın. Yeryüzünde görümcem kendini seven ve gezenti bir kadın olduğuna inanmıyorum. Kapısını örttü ve kocasıyla oturuyor. Ben de evleniyorum tekrardan sayılı günler kaldı. Eski eşimin ciddi sağlık sorunları var görme yetisini kaybedecek büyük ihtimal beynindeki kötü huylu ur tümör alındığında. Eski eşim yapayalnız ve hergün beni farklı numaralardan arıyor pişmanım başkasıyla evlenme v.s diyor. Onun bana yalvarmasından müthiş bir haz alıyorum.

Konu sahibinin ağabeyini sevdiğine inanmıyorum. Benden 3 yaş küçük erkek kardeşimin evlilik düşündüğü güzel bir kız arkadaşı var. Ben erkek kardeşimin eşini çok mutlu etmesini isterim. Yuva kuracağı için mutlu olurum. Erkek kardeşimin eşi bir gün iletişimi kesmek isterse saygı duyarım yeter ki huzurları kaçmasın aileler dağılmasın.

Konu sahibi ağabeyini sevseydi mutlu olmasını isterdi. Kendisi evlenemediği için ağabeyinin mutluluğunu kıskanıyor.
Yengesinin boşanmış olduğu halde geçmişinde hiç evlilik yapmamış ağabeyi tarafından tercih edilmesi, kendisinin ise 33 yaşına kadar evlenemeyişi tercih edilmeyişi konu sahibini kıskançlık krizlerine sokmuş belli ki.

Ayrıca konu sahibi evliliklerin ömür boyu süreceğinin hiçbir garantisi olmadığından habersiz olsa gerek. Bazı şeyler kendisinin başına hiç gelmeyecek sanıyor.

3.kez gelinlik giyeceğim yaş 34 :))

X