Yeni bir başlangıç yapıyorum hayatımda

Şiddet,sanal aldatma,zorla kürtaj nedenlerinden boşanıyorum.Özellikle kürtaj travmasını atlatamadım.Çok mutsuzum.Bana bu kadar kötü şeyler yaşatmasına rağmen sürekli düşünüyorum.Kendime çok kızıyorum ama elimde değil ve 2 senelik evliydik.Tabi gittim emniyette şikayet ettim.Şerefşiz eşim polisti ve silahınıda aldırdım.Delilerimide savcıya sundum.Peki zamanla gerçekten hissizleşiliyor mu?Anılar canımı çok yakıyor bu acı gerçekten geçiyor mu zamanla?Siz şuan eski eşinize karşı tamamen hissizleştiniz mi?

Ayrılık kararı verdiğimizin ilk 2 ayı çok korkunç geçti. Ağlamalar krizler gelgitler iniş çıkışlar öfke patlamaları falan. Zaten 2 ayda boşandık. Boşandıktan sonraki 6 ay da çok zor geçti. Babamı kaybettim şehir degistirdim pandemi süreci falan ve hep yalnızdım.

Sonra beni aldattığı kadınla evlendiğini öğrenince bi rahatlama geldi bana. Sanki her şey netlesmis ve huzura kavuşmuşum gibi. Sonra hiç üzülmedim. Hızlı bir şekilde kendime geldim.

Sizi üzen şey belirsizlik kararsızlık kabullenememe. Diyorsunuz ki ben bunları hakedecek ne yaptım? Neden güzel bir yuvam olmadı? Aslında o kişi bu kadar kötü değildi? Noldu da her şey bu kadar kötüleşti. Güzel günlerimize ne oldu? Düzelebilir miydik? Acaba bende de hata var mı? Bundan sonrası ne olacak ? Hayatıma nasıl devam edeceğim? Ya her şey bu zamandan daha kötü olursa ? Yeniden biri hayatıma girer mi ? Yoksa hep yalnız mi kalacağım? Anne olma şansım tekrar olacak mi ? Insanlara yeniden güvenebilir miyim ? Hayatım.mahvoldu mu ? ... sonsuza kadar uzar gider sorular.

Ama tek cevap vereyim. Krizin içinde neye dahil olduğunuzu anlamıyorsunuz. Uzaklaşıp olaylara baktığınızda ve zihniniz durulduğunda en doğru kararı verdiğinizi anlıyorsunuz.

Eski eşime deli gibi aşıktım sanıyordum kendimi ama şuan his yok. HaTta diyorum ki şuan ki enerjimle o kişiyi asla hayatıma almak söyle dursun aynı masada bilr oturmak kahve içmek sans vermek istemezdim.

Kendime çok.iyi bakıyorum. Lütfen siz de böyle toparlanin. Geçmişe perde çekin ve yeni hedefler belirleyin.

Ayrılık kararı verdiğimizin ilk 2 ayı çok korkunç geçti.

Sizi üzen şey belirsizlik kararsızlık kabullenememe. Diyorsunuz ki ben bunları hakedecek ne yaptım? Neden güzel bir yuvam olmadı? Aslında o kişi bu kadar kötü değildi? Noldu da her şey bu kadar kötüleşti. Güzel günlerimize ne oldu? Düzelebilir miydik? Acaba bende de hata var mı? Bundan sonrası ne olacak ? Hayatıma nasıl devam edeceğim? Ya her şey bu zamandan daha kötü olursa ? Yeniden biri hayatıma girer mi ? Yoksa hep yalnız mi kalacağım? Anne olma şansım tekrar olacak mi ? Insanlara yeniden güvenebilir miyim ? Hayatım.mahvoldu mu ? ... sonsuza kadar uzar gider sorular.

Ama tek cevap vereyim. Krizin içinde neye dahil olduğunuzu anlamıyorsunuz. Uzaklaşıp olaylara baktığınızda ve zihniniz durulduğunda en doğru kararı verdiğinizi anlıyorsunuz.

Eski eşime deli gibi aşıktım sanıyordum kendimi ama şuan his yok. HaTta diyorum ki şuan ki enerjimle o kişiyi asla hayatıma almak söyle dursun aynı masada bilr oturmak kahve içmek sans vermek istemezdim.

Kendime çok.iyi bakıyorum. Lütfen siz de böyle toparlanin. Geçmişe perde çekin ve yeni hedefler belirleyin.

Bu mesajınız (özellikle diyorsunuz ki diye başlayan paragraf)
Beni çok etkiledi. Biri beni tanıyor içimden gecenleri bilip yazıyor bu hisleri yaşamış birileri . Yaşamış ve yazabilmiş . Oturup geçmiş yazdıklarınızı okudum.
Bir kendime dönebileyim diye . Bakalım başarabilecek miyim?
İyki varsın güzel insan 😁

Bu mesajınız (özellikle diyorsunuz ki diye başlayan paragraf)
Beni çok etkiledi. Biri beni tanıyor içimden gecenleri bilip yazıyor bu hisleri yaşamış birileri . Yaşamış ve yazabilmiş . Oturup geçmiş yazdıklarınızı okudum.
Bir kendime dönebileyim diye . Bakalım başarabilecek miyim?
İyki varsın güzel insan 😁

Gelecekten yazıyorum o halde. Her şey çok daha iyiye gidecek..sabır ilaçtır. Ilaç olan şey zaman değil sabretmek. Içinizde o derin yangın var ya, durun br hissedin onu en derinlerinizde. Nefes almak bile çok zor gelecek. Ama hep şunu düşünün göğsünüz genişliyor sabrınız artıyor güçleniyorsunuz.

Bugünler 2 seneye bitecek. Her şey geçmişte kalacak. Çok mutlu olun inşallah. Sizin için dua ediyorum.

X