Yeni bir evlilik ve ilgisiz koca

Siz de bir süre onu görmezden gelin kendi hayatınıza bakın bakalım o zaman ne tepki verecek. Eğer hala umrunda değilse gitsin bekar hayatına geri dönsün anası yıkasın çamaşırını da

Acaba üzerine fazla düşerek bıktirdınız mı? Onun dışında

Lütfen kendinize bir iş güç bulun. Yorulun koşturun sadece evliliğe, kocaya odaklanmayın.

Yeni evlisiniz diye 7/ 24 dip dibe olup birbirinizi tüketmeyin.

o kadar kötüyüm ki bunu yazarken uyuyamıyorum ve ağlamamı durduramıyorum. Ben 7 aylık evliyim. Biz eşimle birbirimizi çok severek evlendik her şey o kadar güzeldi çok ilgiliydi evlendikten sonra mı her şey mahvoldu bilmiyorum canım çok acıyo sadece. Kocaman bi evde kendimi yapayalnız hissediyorum hayatım boyunca hem ailem hem çevrem tarafından çok ilgili oldum çok sevildim. Şuan bu değersizlik ilgisizlik canımı çok yakıyor gerçekten ben mi çok ince düşünüyorum bilmiyorum. Hasta olsam umrunda olmaz üzülsem umrunda olmaz bi şey istesem umrunda olmaz ayrı yatıyorum kendisinden yine umrunda değil. Umursuyor gibi yapıyor ama umrunda değil biliyorum. Umursasın diye kavga çıkartıyorum onda bile cevap olarak uyuyor. ben sevgi dolu bi evlilik hayal etmiştim hep ama gecenin bi yarısı tek başıma ağlıyorum. adamda kıskançlık sahiplenme duygusu bile kalmamış uzunca bi süre ailemin yanında kaldım farklı şehirdelerdi geldiğimde özlem bile yoktu sanki ben hayatından çıkıp gitsem onun hayatında hıcbır şey degısmıyıcek. Sadece sorsan sözde çok seviyor ama o kadar hıcbır şey hissetmiyorum sevildiğimi hiç hissetmiyorum kendimi evli gibi bile hissetmiyorum. Ben kendime bi şey alırken bile ilk ona alıyorum yemek yerken ilk onu düşünüyorum bi yeri acısa benim canım acıyor karşılığını görememek midemi bulandırmaya başladı artık kendisinden tiksinicem diye korkuyorum sadece üstümde büyük bi üzüntü var.. napmam lazım sizce?
Cunki kendinizden fazla verip sevdirmeye çalışıyorsunuz kendinizi tartisiyorsunuz sebebi ne sevgisizlik ve ilgisizlik?? Kendi hayatiniza dönsenize merkeze kendinizi alin lütfen kendini sevmeyeni kimse sevmez

Bazen iki insanın beraber yürüyeceği yol o kadar kısadır ki içine bir evlilik yuva sığdırmaya çalışırlar ama yine de uzamaz. İlgisizliği siz sevmediğinden mi yoksa sadece kendisiyle mi alakalı önce bunu sakince konuşmanız lazım. Muhtemelen aldığınız hiçbir cevap sizi tatmin etmeyecek. Siz zaten fazlasıyla kendinizden vermişsiniz bu ilişki için. Nerede durmanız gerektiğini görmüş oldunuz.

o kadar kötüyüm ki bunu yazarken uyuyamıyorum ve ağlamamı durduramıyorum. Ben 7 aylık evliyim. Biz eşimle birbirimizi çok severek evlendik her şey o kadar güzeldi çok ilgiliydi evlendikten sonra mı her şey mahvoldu bilmiyorum canım çok acıyo sadece. Kocaman bi evde kendimi yapayalnız hissediyorum hayatım boyunca hem ailem hem çevrem tarafından çok ilgili oldum çok sevildim. Şuan bu değersizlik ilgisizlik canımı çok yakıyor gerçekten ben mi çok ince düşünüyorum bilmiyorum. Hasta olsam umrunda olmaz üzülsem umrunda olmaz bi şey istesem umrunda olmaz ayrı yatıyorum kendisinden yine umrunda değil. Umursuyor gibi yapıyor ama umrunda değil biliyorum. Umursasın diye kavga çıkartıyorum onda bile cevap olarak uyuyor. ben sevgi dolu bi evlilik hayal etmiştim hep ama gecenin bi yarısı tek başıma ağlıyorum. adamda kıskançlık sahiplenme duygusu bile kalmamış uzunca bi süre ailemin yanında kaldım farklı şehirdelerdi geldiğimde özlem bile yoktu sanki ben hayatından çıkıp gitsem onun hayatında hıcbır şey degısmıyıcek. Sadece sorsan sözde çok seviyor ama o kadar hıcbır şey hissetmiyorum sevildiğimi hiç hissetmiyorum kendimi evli gibi bile hissetmiyorum. Ben kendime bi şey alırken bile ilk ona alıyorum yemek yerken ilk onu düşünüyorum bi yeri acısa benim canım acıyor karşılığını görememek midemi bulandırmaya başladı artık kendisinden tiksinicem diye korkuyorum sadece üstümde büyük bi üzüntü var.. napmam lazım sizce?

İlk söyleyeceğim şey korunun. Böyle bi durumun içine birde çocuk eklemeyin.

Eşinizi karşınıza alıp konuşun. Suçlayarak ağlayarak değil. Ciddi ciddi iki yetişkin gibi.

Eğer sizi ciddiye almıyorsa kendinizi daha fazla tüketmeyin ve ayrılın yol yakınken.

Bu konuları konuştunuz mu? Birbirinizle dertleşip sohbet edebiliyor muydunuz eskiden? Değer vermek ile ilgili biraz konuşabilirsiniz. Bazen aynı evin içine girip birlikte bir yemek bile kıymetli olur birlikte uyumak vs... Bir de bazı insanlar şöyle zannediyor "e işte evlendik değer vermesem evlenir miydim?"
Öncelikle yatağınızı ayırmayın, anlaşılmayı beklemeyin. Konuşun. Anlatın. Bazı insanlar böyledir.

X