Yeni bir evlilik ve ilgisiz koca

ayseliii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2024
8
2
24
o kadar kötüyüm ki bunu yazarken uyuyamıyorum ve ağlamamı durduramıyorum. Ben 7 aylık evliyim. Biz eşimle birbirimizi çok severek evlendik her şey o kadar güzeldi çok ilgiliydi evlendikten sonra mı her şey mahvoldu bilmiyorum canım çok acıyo sadece. Kocaman bi evde kendimi yapayalnız hissediyorum hayatım boyunca hem ailem hem çevrem tarafından çok ilgili oldum çok sevildim. Şuan bu değersizlik ilgisizlik canımı çok yakıyor gerçekten ben mi çok ince düşünüyorum bilmiyorum. Hasta olsam umrunda olmaz üzülsem umrunda olmaz bi şey istesem umrunda olmaz ayrı yatıyorum kendisinden yine umrunda değil. Umursuyor gibi yapıyor ama umrunda değil biliyorum. Umursasın diye kavga çıkartıyorum onda bile cevap olarak uyuyor. ben sevgi dolu bi evlilik hayal etmiştim hep ama gecenin bi yarısı tek başıma ağlıyorum. adamda kıskançlık sahiplenme duygusu bile kalmamış uzunca bi süre ailemin yanında kaldım farklı şehirdelerdi geldiğimde özlem bile yoktu sanki ben hayatından çıkıp gitsem onun hayatında hıcbır şey degısmıyıcek. Sadece sorsan sözde çok seviyor ama o kadar hıcbır şey hissetmiyorum sevildiğimi hiç hissetmiyorum kendimi evli gibi bile hissetmiyorum. Ben kendime bi şey alırken bile ilk ona alıyorum yemek yerken ilk onu düşünüyorum bi yeri acısa benim canım acıyor karşılığını görememek midemi bulandırmaya başladı artık kendisinden tiksinicem diye korkuyorum sadece üstümde büyük bi üzüntü var.. napmam lazım sizce?

Böyle bir adam için daha fazla fedakarlık yapmayıp herşeyde önceliği kendinize vermekle başlayabilirsiniz bence.
Ne yaparsanız yapın kayıtsız kalan bir adam var karşınızda en azından daha az hasarla çıkmaya çalışın bu ilişkiden.
Çıkmaya çalışın diyorum çünkü bu ilişkinin sürdürülecek bir tarafı kalmamış.

o kadar kötüyüm ki bunu yazarken uyuyamıyorum ve ağlamamı durduramıyorum. Ben 7 aylık evliyim. Biz eşimle birbirimizi çok severek evlendik her şey o kadar güzeldi çok ilgiliydi evlendikten sonra mı her şey mahvoldu bilmiyorum canım çok acıyo sadece. Kocaman bi evde kendimi yapayalnız hissediyorum hayatım boyunca hem ailem hem çevrem tarafından çok ilgili oldum çok sevildim. Şuan bu değersizlik ilgisizlik canımı çok yakıyor gerçekten ben mi çok ince düşünüyorum bilmiyorum. Hasta olsam umrunda olmaz üzülsem umrunda olmaz bi şey istesem umrunda olmaz ayrı yatıyorum kendisinden yine umrunda değil. Umursuyor gibi yapıyor ama umrunda değil biliyorum. Umursasın diye kavga çıkartıyorum onda bile cevap olarak uyuyor. ben sevgi dolu bi evlilik hayal etmiştim hep ama gecenin bi yarısı tek başıma ağlıyorum. adamda kıskançlık sahiplenme duygusu bile kalmamış uzunca bi süre ailemin yanında kaldım farklı şehirdelerdi geldiğimde özlem bile yoktu sanki ben hayatından çıkıp gitsem onun hayatında hıcbır şey degısmıyıcek. Sadece sorsan sözde çok seviyor ama o kadar hıcbır şey hissetmiyorum sevildiğimi hiç hissetmiyorum kendimi evli gibi bile hissetmiyorum. Ben kendime bi şey alırken bile ilk ona alıyorum yemek yerken ilk onu düşünüyorum bi yeri acısa benim canım acıyor karşılığını görememek midemi bulandırmaya başladı artık kendisinden tiksinicem diye korkuyorum sadece üstümde büyük bi üzüntü var.. napmam lazım sizce?
Kavga etmeden konuş , belki sana soyleyemedigi bir şeyler yaşıyordur ? İş eş aile cinsellik vs.

Böyle bir adam için daha fazla fedakarlık yapmayıp herşeyde önceliği kendinize vermekle başlayabilirsiniz bence.
Ne yaparsanız yapın kayıtsız kalan bir adam var karşınızda en azından daha az hasarla çıkmaya çalışın bu ilişkiden.
Çıkmaya çalışın diyorum çünkü bu ilişkinin sürdürülecek bir tarafı kalmamış.
Sorun şu ki ilişki olsa biter ama evlilik insanlara gerekçe olarak ilgisiz desem gülerler

Sorun şu ki ilişki olsa biter ama evlilik insanlara gerekçe olarak ilgisiz desem gülerler
Sadece ilgisizlik değil ağlamanıza üzülmenize tepkisiz kalması yeterli bir sebep bence.
Daha yeni evliymişsiniz uzunca bir süre ailemin yanında kaldım özlemedi demişsiniz.Bu süreçte onu yalnız bıraktığınız için kızmış olabilir mi?
Birşeyler söyledi mi size hiç?
Sebep ne olursa olsun bu muameleyi haketmiyorsunuz yani varsa bir problem oturup insan gibi konuşabilmeli başka nasıl çözüm bulabilir ki insan?

evlilik öncesi ilişki daha heyecanlı daha yasakmış gibi geliyor insana bu da cezbediyo sürekli adrenalin yaşatıyo
evlendikten sonra nasılsa artık resmi olarak benimle kafasına giriyorlar böyle birşey olabilir mi ?

Sadece ilgisizlik değil ağlamanıza üzülmenize tepkisiz kalması yeterli bir sebep bence.
Daha yeni evliymişsiniz uzunca bir süre ailemin yanında kaldım özlemedi demişsiniz.Bu süreçte onu yalnız bıraktığınız için kızmış olabilir mi?
Birşeyler söyledi mi size hiç?
Sebep ne olursa olsun bu muameleyi haketmiyorsunuz yani varsa bir problem oturup insan gibi konuşabilmeli başka nasıl çözüm bulabilir ki insan?
Bugün de umursasın diye kavga çıkardım kendini evli gibi hissetmiyormuş sevmiyorum da dedi zaten kavga anında mı söylendi sanmam haraketleri de onu gösteriyor zaten

evlilik öncesi ilişki daha heyecanlı daha yasakmış gibi geliyor insana bu da cezbediyo sürekli adrenalin yaşatıyo
evlendikten sonra nasılsa artık resmi olarak benimle kafasına giriyorlar böyle birşey olabilir mi ?
Bilmem bununki öyle de değil sevmediği biriyim yoksaymak Icın özellikle ılıskı yaşıyormuş gibi aynı

Bazen ters etki tepki oluyor. Siz gereğinden fazla üstüne düşüyorsanız, beklentilerinizi çok fazla ısrarcı bir şekilde dile getirip de karşılık alamayınca kendinizden yoksun bırakarak cezalandırma yönetimine başvuruyorsanız, adam sizden kaçıyor olabilir. Hatta siz olmayınca kendini daha özgür, rahat hissediyor olabilir. Bir kere şunu anlamalısınız ki erkekler kadınlar kadar duygusal değiller genel olarak. Yani siz ona ben sevildiğimi hissetmiyorum, beni umursamıyorsun, hastayım insan biraz üstüme düşer, ben sana böyle mi yapıyorum, benimle ilgilenmiyorsun gibi talepkar ve eleştirel bir yaklaşım ile genelde erkekler kaçacak delik arar. Aynı zamanda siz de üstüne çok fazla düştüğünüz için kendini bir şey zannedebilir, nasıl olsa bana ayılıp bayılıyor diye. Herkes aman eşim bana çok kıymet veriyor el üstünde tutayım diye düşünmüyor maalesef, biraz üstüne düşülünce egosu kabaran, eşini hor gören, kendine mecbur zanneden de oluyor. Bazı şeyler dozunda güzel. Orta yolu tercih etmek lazım. Daha da yeni evlisiniz. Bazı şeyler zamanla oturur evliliklerde ama siz hayatınızda genel olarak yoğun ilgi, sevgiye alışmışsınız. Fakat karşınızdaki kişinin kapasitesi ne? Beklenilecek bir insan mı o da var. Yani oturup da rahatsız olduğunuz bir şeyi güzel bir dille anlattığınızda sizi dinler mi, yoksa geçiştirip de kalkar gider mi? Eğer geçiştirip de umursamıyorsa maalesef beklentilerinizi karşılamayacak biri ile evlenmişsiniz demektir. Bunlara evlenmeden önce aslında dikkat etmek lazım. Canının sıkılacağı bir sorundan bahsedince öfleyip püfleyip boşveriyor mu yoksa sizi önemsediği için kulak verip de anlamaya, çözmeye çalışıyor mu? Laylomken herkes iyi. Esas öfkelendiğinde, canı sıkıldığında, bir problem olduğunda gözlemleyin. Bakın bu adamla hayat geçer mi diye, 2 problem oldu mu toz olup gidiyor mu diye.

Uzunca bir süre ailemin yanındaydım demişsiniz. Bu ilgisizlik bundan önce varmıydı yoksa bundan sonra mı başladı?
Eğer öncede varsa nasıl olsa evlendik artık diyip salmış olabilir.
Sonra başladıysa durum daha farklıdır.

Bundan sonra önceliği kendinize verin, yiyin için keyfinize bakın, siz de onu umursamıyormuş gibi davranın.. Kaçan kovalanır diyorlar, belki işe yarar..

Sevgiliyken hevesliydi demişsiniz, acaba aynı evin içine girince nasıl davranacağını bilememiş olabilir mi diye düşündüm. Onun beklentileri ne acaba evlilikten? Açık açık dile getirmek lazım kavgasız gürültüsüz.

Ayrıca böyle devam ederse ömrünüzü "elalem ne der" diye heba etmeyin, ilgisizlik bi evlilik de ayrılık sebebidir bana göre..

X