Yeni doğum yapmış canım anneler bana bir destek olur musunuz Allah rızası için 🥰

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.306
1.240
Merhaba,

Yeni bebisleri olan anneler bilgileriniz henüz tazeyken bana bilgi verir misiniz 🥰

Çok kısa süre sonra doğum yapacağım.
Doğum sonrası 4.gun gidecekmişim sezaryen bandını çıkaracakmış.
40.gunde doğum yaptığım doktora gidecekmişim muayene olacakmışım doğum sonrası tek aldığım bilgi bu kadar.

Çocukların aşı günleri doktor kontrolleri yenidoğan süreci muayenesi nasıl oluyor. Mesela özel hastanede doğum yapacağım, 28 gün ücretsiz çocuğa bakılıp aşıları yapılacakmış (her özel böyleymiş)

Muhakkak bilmem gereken atlamamam gereken neler var?

(doktorum çok yoğun birisi ve mesela kokulu renkli akıntım var dedim su iç dedi kaç kere dünde yine kontrol zamanı aaa o bir sorun ilaç vermeliyim dedi biraz kafa dalgın, tedirgin etti eksik bilgi verir mi diye)

Merhaba,

Yeni bebisleri olan anneler bilgileriniz henüz tazeyken bana bilgi verir misiniz 🥰

Çok kısa süre sonra doğum yapacağım.
Doğum sonrası 4.gun gidecekmişim sezaryen bandını çıkaracakmış.
40.gunde doğum yaptığım doktora gidecekmişim muayene olacakmışım doğum sonrası tek aldığım bilgi bu kadar.

Çocukların aşı günleri doktor kontrolleri yenidoğan süreci muayenesi nasıl oluyor. Mesela özel hastanede doğum yapacağım, 28 gün ücretsiz çocuğa bakılıp aşıları yapılacakmış (her özel böyleymiş)

Muhakkak bilmem gereken atlamamam gereken neler var?

(doktorum çok yoğun birisi ve mesela kokulu renkli akıntım var dedim su iç dedi kaç kere dünde yine kontrol zamanı aaa o bir sorun ilaç vermeliyim dedi biraz kafa dalgın, tedirgin etti eksik bilgi verir mi diye)
Akıntı idrar yolu iltihabından dolayı olabilir bol su iç o yüzden demiştir

2 Kez özelde sezeryan oldum biri 6 ay önce aşıları aylık yapiyorlar. Ilk 4 gün kesi bölgesi kapalı oluyor bantla sonra duş alıp kendin cıkartiyorsun ve doktora gidiyorsun

Doktor herhangi bir sorun varmı yokmu bakıyor yoksa krem yazıp eve gonderiyor. Kesi bölgesini ben hergün batikon ve kremle hergun temizliyordum

Dogumdan sonra her şey sirasi ile söylüyorlar. Mesela şu gün çocuğu kontrol ettir. Şu tarihte aşısı var gibi. Hiç tedirgin olma
. Senin için de iki kere muyane oluyorsun
Ama bir sorun varsa o anlık bir şey ona gör hastaneye gidersin

10 gün boyunce kan sulandırıcı iğne de yazar onları da evde yapıyordum sonrasnda zaten toparliyorsun. Eğer kiloluysan göbegin kesi bölgesini kapatıyorsa oraya gazlı bez koy ki nemlenip enfeksiyon kapmasın

X