Yeni evli ve hamile

Periii

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
285
425
32
Selam kizlar,
bu yazi bir iç dokus olacak sanirim. İnşallah kisa keserim, kesemesemde kusura bakmayin lütfen. Öncelikle Allah isteyen ve kendini maddi manevi hazir hisseden herkese hayırlı saglikli evlatlar nasip etsin. Bana nasip oldu, fakat kendimi suan için maddi manevi hazir hissetmiyorum. 1,5 aylik evliyim, yoğun bir cinsel hayatımız var fakat korunuyorduk ve benim uzun zamandır adet düzensizliğim var. Herneyse, dün hamile olduğumu öğrendim test yoluyla, ondan önce hafif kuşkularım da vardı. Sorun su ki, evliliğim oturmadan, esimle birbirimize doymadan çocuk sahibi olmak istemiyordum. Bunlari esimle de oturduk konuştuk evlenmeden önce, anlaştık. Yarin kadin dr terminim var, kürtaj hakkinda bilgilendirme alacagim. Bunlari eşime anlatmayi düşünmüyorum, kendisi doktora sürecinde ve yoğun çalışıyor, hemen cocuk yapma düşüncesi yoktu kendisinde de. Kendi bilgim dogrultusunda yurtdisinda kürtaja es onayı gerekmiyor, bunlari yarin dr dan öğrenirim zaten. Bebek aldirip kalıcı hasar yasayan oldu mu aranizda, bedensel olarak? Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.

Böyle önemli kararı tek başınıza almanız eşinize karşı düşünceli değil , bencil yapar sizi .

Eşinizden gizleyerek böyle bir şey yapmaya hakkınız yok. Daha sonra öğrendiğinde evliliğiniz bile bitebilir. Bu ortak alınacak bir karar. O da hazır değilse zaten onay verecektir.

Yarin kadin dr terminim var, kürtaj hakkinda bilgilendirme alacagim. Bunlari eşime anlatmayi düşünmüyorum, kendisi doktora sürecinde ve yoğun çalışıyor

Aldırın aldırmayın buna bir şey diyemem ama eşinizden habersiz bunu yapmanız doğru değil.

Bence eşinizle konuşup öyle karar verir.
Kürtaj kolay bir operasyon değil,yardıma ihtiyacınız mutlaka oluyor.
Daha sonrasında yatmaniz,dikkat etmeniz gerekecek.
Regl göreceksiniz ve uzun sürecek.
Evet haklısınız yeni evliyken bebek düşüncesi şok etkisi yaratıyor.
Bende 2 aylık evliyken hamile olduğumu öğrenmiştim,aldırmadım kızım büyüdü.
Ama 2. Gebelikte zorunlu kürtaj oldum daha sonra tedavi olmamıza rağmen çocuğumuz olmadı
Her insanın vücudu,bünyesi aynı değil ama öyle bir risk var.

Aldırmamanız yönünde tavsiye veriyorum.
Eşinizin de haberi olmalı.
Tek yapmadınız bebeği

Ortam hazir olsa zaten aldirmam. Cocuk suan hic ama hic planimizda yoktu. Plansiz programizda dünyaya bebek getirmek istemiyorum, yerini hazirlamak istiyorum. Ve maalesef burda da enerji krizi patlak verdi, enflasyon uctu. Bunlar beni korkutyor. Düşünüp tasinip cocuk ypamak istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…