Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

su çok içiyorum günde en az 30-45 dk yürüyüş yapıyorum beyaz ekmek yerine tam buğday ya da kepek yiyorum o da sabahları ara öğünlerde meyve ya da kuruyemiş yiyorum tok tutuyor arada kaçamak yapıyorum ama birde uyku çok etki ediyor çalıştığım için günde en fazla 6 saat uyuyorumdur. bu ara yavaşladı kilo alımım 7 hafta da 1,5 kilo falan aldım. Fena değil gibi ama inşallah öyle devam eder :dua:
Cok iyi en onemli seyler bebis icinde yararlı onlemler.. Allah tamamina erdirsin

Merhbalar bu 2. Hamileligim ilk dogumumda 18 kilo almistim ve verirken cok zorlandim hatta bi 5 kilo kadar kaldi. Bu sefer daha dikkatli olmak istiyorum. Benimle beraber dikkat etmek isteyenler veya daha once dikkat ederek hamilelikte az kilo alan tecrubeli annelerin yorumlarini bekliyorum..
İlk bebeğinizi emzirebilmiş miydiniz? Ne kadar emzirdiniz?

Bende 56 ile hamile kaldim bugun kontrolum vardi 62 ciktim. Simdiye kadar toplam 6 kilo almisim ama bebegimiz iri masallah.. Benim dusuk tehlikesiyle basladi suan erken dogum tehlikesi var hamileligimin ilk gununden itibaren lavabo ve doktor harici kalkmam yasak oyuzden hareket sifir..Hamilelikte iki kisilik yemek cok yanlismis geceleri acikiyorum ekmek arasi doner yiyorum esime sunu aldiriyorum uykusundan uyandirip diyenlerinki nazdan baska birsey degilmis.. Bende yatmadan once aciktigimi hissediyorum suyumu yada sütumu icip yatiyorum.. Ekmek kahvalti harici tuketmemeye calisiyorum. Meyveyi cok seviyorum gunluk meyvem olmazsa olmaz. Kahvaltidada recel sucuk salam sosis yemiyorum gun icinde tatli yemiyorum desem yeridir. Zararli olacak hicbirsey tuketmemeye dikkat ediyorum gazli icecekler ketcap mayonez hazir gidalar ekmek arasi hamur isleri yemedim simdiye kadar.. Insallah bu saatten sonrada cok kilo almam..Benim yatmaktan dolayi aldigim kilolar benimnicin zararli.

Bende 56 ile hamile kaldim bugun kontrolum vardi 62 ciktim. Simdiye kadar toplam 6 kilo almisim ama bebegimiz iri masallah.. Benim dusuk tehlikesiyle basladi suan erken dogum tehlikesi var hamileligimin ilk gununden itibaren lavabo ve doktor harici kalkmam yasak oyuzden hareket sifir..Hamilelikte iki kisilik yemek cok yanlismis geceleri acikiyorum ekmek arasi doner yiyorum esime sunu aldiriyorum uykusundan uyandirip diyenlerinki nazdan baska birsey degilmis.. Bende yatmadan once aciktigimi hissediyorum suyumu yada sütumu icip yatiyorum.. Ekmek kahvalti harici tuketmemeye calisiyorum. Meyveyi cok seviyorum gunluk meyvem olmazsa olmaz. Kahvaltidada recel sucuk salam sosis yemiyorum gun icinde tatli yemiyorum desem yeridir. Zararli olacak hicbirsey tuketmemeye dikkat ediyorum gazli icecekler ketcap mayonez hazir gidalar ekmek arasi hamur isleri yemedim simdiye kadar.. Insallah bu saatten sonrada cok kilo almam..Benim yatmaktan dolayi aldigim kilolar benimnicin zararli.
Masallah cok dikkatlisiniz. Umarim bende basarili olurum, su ara her seyi yedim ilk randevumu bekliyorum heyecanla doktorumada danisicam.. bi sekilde kendimi tutmam gerek sonradan vermek dahaa zor oluyor..z

Masallah cok dikkatlisiniz. Umarim bende basarili olurum, su ara her seyi yedim ilk randevumu bekliyorum heyecanla doktorumada danisicam.. bi sekilde kendimi tutmam gerek sonradan vermek dahaa zor oluyor..z
Dedigim gibi benim mecbur dikkat etmem lazim cok yersem yattigim icin hazimsizlik olacak zaten hamilelikte oluyor birde kabiz olmam yasak oyuzden ekstra dikkat ediyoruz..

İlk oğlumda +13 kiloyla doğuma gitmistim şimdi neredeyse yolu yariladik ama daha başlangıç kiloma bile ulaşamadım. -3 kilodayim hala...

İlk gebelikte hiç bulantı olmamisti herşeyi yiyordum bunda ise tam tersi herşeyden tiksindim. İştahım daha yeni kendine gelmeye başladı bakalım.

İlk oğlumda +13 kiloyla doğuma gitmistim şimdi neredeyse yolu yariladik ama daha başlangıç kiloma bile ulaşamadım. -3 kilodayim hala...

İlk gebelikte hiç bulantı olmamisti herşeyi yiyordum bunda ise tam tersi herşeyden tiksindim. İştahım daha yeni kendine gelmeye başladı bakalım.
Benimde ilki bulantiliydi istahim bi anda bi açıldı 4.ayda fazla almaya basladim o aradaki gecise dikkat ! :)

Diyetisyenimde oyle soyledi tam hatırlamıyorum rakami ama bir cay bardagi kadar sut emzirmek belli bi sure yurumekten daha cok kalori yaktirir dedi

Son düzenleme:
Normalde tatli seven biir degilim hamileligimde bulantilarim gectikten sonr
Aslında emzirirken insan çok kolay kilo veriyor, emzirme bitince de kilo alınabiliyor. O nedenle sormuştum.
Normalde cok tatli seven biri degilim hamilelikte bulantilarim gectikten sonra acayip tatliya dustum ve emzirme donemimde devam etti diyet yaptığım zamanlarda hizli verebildim ama cok dayanamadim yani emzirmek verdidirirdi belki ama istahim cok acik olmasaydi..simdi yine tatliyla mesafem ayni sekilde cok aramıyorum

geçmiş olsun canım inşallah sağlıklıca alırsın bebeğini kucağına :dua:

Kilo alimi nasil gidiyor ben 14.haftama basladim 65 kusurdum hamile kaldigimda simdi 63 civarindayim.cok dikkat ettiğim soylenemez sadece aksamdan sonra bisey yememege çalışıyorum gece midemi rahatsiz ediyor sanirim bu sebebpten henuz kilo almadim

Merabalar bu konu tam benlik olmuş benim 15. Haftam ama 2 bucuk kilo aldım oysaki hedefim 1 kilo idi ve dikkat ediyorum beslenmeme aburcubur gece yemekleri zaten yoktu hala da yok ama dikkat etmedigim gun 400 gr oynayabiliyor ertesi gunu tekrar donuyorjm tam diyet uyguluyorum ama kacamaklarimda var bakalim nasıl gidicem hedefim 10 kilo.ile bitirmek bu arada

Merabalar bu konu tam benlik olmuş benim 15. Haftam ama 2 bucuk kilo aldım oysaki hedefim 1 kilo idi ve dikkat ediyorum beslenmeme aburcubur gece yemekleri zaten yoktu hala da yok ama dikkat etmedigim gun 400 gr oynayabiliyor ertesi gunu tekrar donuyorjm tam diyet uyguluyorum ama kacamaklarimda var bakalim nasıl gidicem hedefim 10 kilo.ile bitirmek bu arada
Mide bulantiniz olmus muydu, ben ilk hamileligimde umursamadım hic ne istersem yedim sonra verene kadar canim cikti hatta hepsini veremedim de bunda daha dikkatli olmak istiyorum cok kilo insanin moralini bozan birsey, diyet derken nasil besleniyorsun asagi yukari anlatir misin

X