Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Selam kızlar tartıda 1 günde 1 kg fazla görünce 2 gündür dikkat ediyorum ve 4 lt su içiyorum. Buna ragmen sabahki idrarımın rengi cok koyu. Normal midir ki acaba?
Ayrıca cok halsizim bugünlerde...

Cnm endişelenme 10 gün dolunca doğum kilosunu yakalayacak mutlaka. Sen istese se istemese de sık sık emzir. Başka bir arkadaş da demiş son emzirdiğin memeden başla diye. Aynen öyle yap. İlk gelen sulu süt sonra yağlı süt geliyor. Onu mutlaka içsin. Bol proteinli beslen. Ve sürekli aklından oooo ne de çok sütÜm var şuna bak bebeğim nasıl da doyuyor diye düşün. İki saatte bir üç saatte bire takma gak dedikçe emzir. Uyandır mıncıkla emzir. İlk iki hafta kızımı mıncıklaya mıncıklaya bi hal olmuştum uyandırmak için. Ve gece de sık sık emzir gece içtiği daha kalorili bi süt oluyor
çok teşekkür ederim yaaa..gece 2 kere anca emziriuordum

Dün kahvalti: 1 haşlanmış yumurta,domates,zeytin,bol peynir,kaşar
Ara: 3 kuru kayısı, 1 ceviz
Ara: 1 kase vişne
Akşam: 1 kase tarhana,1 tabak barbunya
Ara: üzüm

Bugün de menüm aynı olur akşam taze fasulye.Cumartesiden itibaren 8 gün evde olamicam.2-3 günü kayınvalidem, çoğu günler kendi annemin evinde,onlar olmasa bile düzenimi devam ettirmeye calisicam.Zira kayınvalidem de işler sarpa sarıp bağırsağım bana kusucek😒
Depresyondayim,ne güzel gelmişim bu haftalara o kadar vakit evden ayrı mı durulur🤦

Günaydın arkadaşlar dün akşam eşim yemeğin tuzunu fazla kaçırmış. Bu sabah şiş uyandım ve 80.4 kilo olduğumu gördüm. Ödemedir diye avutuyorum kendimi. Ne yapmalıyım şimdi sizce. Ödemi gidermek için su içmekten başka

Günaydın arkadaşlar dün akşam eşim yemeğin tuzunu fazla kaçırmış. Bu sabah şiş uyandım ve 80.4 kilo olduğumu gördüm. Ödemedir diye avutuyorum kendimi. Ne yapmalıyım şimdi sizce. Ödemi gidermek için su içmekten başka
Limonlu su içebilirsin ama birbardak. Yoksa tansiyonu çok düşürüyor. Bugün suyu 2,5 lt içmeye çalış ve tuzsuz beslen bir iki güne gider. Başka şey içemiyoruz gebeyken maalesef yoksa ödem giderici çok çay var

Günaydın kızlar
Sabah bir büyük bardak kefirle başladım. Dün içerim dedim ama içmedim. Wc ye çıkamadım dün o yüzden sabahtan içeyim dedim. Bu demir hapları beni bitiriyor yaa.
Sonra limonlu suyumu içcem
Kahvaltımda yine klasik salatam var ama bu sefer omlet yapcam yumurtayı haşlamıcam. Sıkıldım😅
Dün çok su içince gece 3 kez çişe kalktım çok sinir bozucu. Anlaşılan son ay çiş pek tutulamıyor. Ama ödem olmasın diye mecbur napcaz
Akşam ne pişircem hiç bilmiyorum göriciiizzz

Günaydın...
Gece huzursuz bacak sendromu yüzünden uyuyamadım. Ellerim de uyusmaya basladı. 2 gündür asırı su içtiğim için o tartıda ki fazlalıklar biraz azalmıs bugün de devam bakalım. Cok tatlı krizim tutuyor.
Eşim bayram sonrası izne ayrılıyor ve tam 1 ay tatildeyiz. Sanırım dikkat edemeyeceğim🙈😔

merhabalarrr :rolleyes:
akşam ne yiyeceğimi bilmiyorum demiştim.
görümcem karnıyarık yapmış ondan 1 tane karnıyarık aldım yanında yoğurt ve bir dilim ekmekle onu yedim.

gelelim bugune :)

sabah : standart haşlanmış yumurta , peynir , zeytin bir dlim tam bugday ekmek

ara : 1 hurma 3 ceviz

öğlen : az ezo gelin çorbası , az kıymalı yumurta 1 bardak ayran 1 dilim ekmek tam bugdaylı

ara : şuan bilmiyorum marketten meyve alırım belki yanımda yok.

akşam : bilmiyorum yarın sabah yazarım :KK70: yarım dilim karnıyarık kalmıştı evde belki onu yerim yoğurtla.
yürüyüş yine 45 dk yapıcam.

su 4 lt fln içiyorum.

Günaydın...
Gece huzursuz bacak sendromu yüzünden uyuyamadım. Ellerim de uyusmaya basladı. 2 gündür asırı su içtiğim için o tartıda ki fazlalıklar biraz azalmıs bugün de devam bakalım. Cok tatlı krizim tutuyor.
Eşim bayram sonrası izne ayrılıyor ve tam 1 ay tatildeyiz. Sanırım dikkat edemeyeceğim🙈😔
Cnn bnm çok su içmek iyi değil bu sefer de mineral dengeni bozarsın. 3 lt yi geçme. Tatlı isteği bende de çok onu napcaz bilmem. Kızıma kurabiye pişirdim gidip gelip bakıyorum🙈

Cnn bnm çok su içmek iyi değil bu sefer de mineral dengeni bozarsın. 3 lt yi geçme. Tatlı isteği bende de çok onu napcaz bilmem. Kızıma kurabiye pişirdim gidip gelip bakıyorum🙈
Azaltayım suyu o zmn zor içiyorum ztn 3 lt normal onu kolay içerim. Bu arada kefiri içiyorum 1 haftadır alıstım ara öğün yapıyorum.
Bugün kontrole gidicem Baska bir doktora... Bakalım insallah hersey yolundadır.

Azaltayım suyu o zmn zor içiyorum ztn 3 lt normal onu kolay içerim. Bu arada kefiri içiyorum 1 haftadır alıstım ara öğün yapıyorum.
Bugün kontrole gidicem Baska bir doktora... Bakalım insallah hersey yolundadır.
Güzel haberlerle gel cnm inşallah. Kefir güzel ya tok tutuyor. Yanında ceviz fln da yiyorum ben genelde. Kışın muz yerdim

Nasilsiniz kizlar. :) tam takip edemiyorum ama listeye bakiyorum hep masAllah herkes cok istikrarli.
V volveron Neseliyimmm Neseliyimmm sizler nasilsiniz bebisler nasil? Bizim oğlana ek gida denemeleri yapiyorum şimdi hamile arkadaslara uzak bi konu gibi gelebilir ama ne oldugunu anlamadan geciyo zaman :KK51:

pufboregi pufboregi canim seninde az kalmis bayaga normal dogum mu bekliyodun :) bu arada tekrar bana devredebilirsin cuma gunleri guncellerim sayfayi insAllah :) gecen gun sormuşsunda sonra talep eden oldu mu bakamadim gerci:KK23:

X