Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Serpico19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2019
2.804
7.366
Ben bır ıkı hafta kılo almadm bebıste kılo almamıstı o yuzden 20 haftadan sonra hafta 200 - 300 gr almak lazım yoksa cocukta almıyor. Ben sımdı haftalık 500gr alıyorum doktora gıdınce ne dıyecek gununu yakalamıssa haftalık 250 gram almaya calıscam. Son uc ay zaten. Az kılo aldım ama boyum uzun degıl 10 kılo ıle bıtırmeye calıscam. Cok az beslenmekte saglıklı degıl az kıloda olanlar ıcın. Fazla kılosu olanlar almasada bebıs beslenıyor hatta 5 kılo ıle bıtırmesı normal.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 617 gün geçti.

nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
2.421
9.069
Valla bu menüyle kilo almaman lazım.açsın bence...
Alıyorum malesef ya 😳 Arkadaşların dediği gibi ya meyve suyu ya da düzensiz oglen yediklerim yüzünden olabilir.Aksami ve kahvaltıyı hafif geçiriyorum.Ama acikmiyorum😊 Yemek yemeyi sevmiyorum diye sanırım🙈
Taze sıkılmış meyve suyu iç canım
Ya bunu basarabilsem keşke şu usengecligimle😳 Eskiden yumurta haslamakta zor gelirdi gerçi,onu pratiklestirdim😬 Çok sağol canım önerin için,en azından haftasonu zaman konusunda rahat kahvaltılarda bunu denemeye baslayabilirim😊 Bu arada menun çok 👍

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 539 gün geçti.

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Kefir içebiliyorsan içebilirsin. Ben hsonları çay içiyorum hiçi hiç bişi ☺
Bende öyleyim canım haftaici ya süt yada bişey içmiyorum kahvaltıda eşimle kahvalti yapacağımız zaman çay hazirliyorum

Toprak07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2016
580
345
34
Cnm senin kilo fazlan var diye almıyor olabilirsin. Bnm bir arkadaşım sıfır kilo ile bitirdi bebeği de tosun gibi çıktı. Depolardan rahatça beslenebiliyor.
teşekkür ederim. son 3 ay cok kilo alınıyor diye cok cok az besleniyordum korktum bir an..doktorumda birsey demeyince tecrübeli sizlere sormak istedim..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 616 gün geçti.

nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
2.421
9.069
Kefir içebiliyorsan içebilirsin. Ben hsonları çay içiyorum hiçi hiç bişi ☺
Kefir meyveli icebiliyorum hatta sevdim de ama sabah denemedim hiç,deneyeyim canım 😍
Bu da alternatifim olsun,şu sıra süt içmeyi bıraktım diye 🤦 Teşekkür ederim yumurtadan sonra hayatıma sağlıklı içecekler önerileriniz için😍

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 539 gün geçti.

Khaleesi21

Üç kalpli olmak istiyor ❤️❤️❤️
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.816
3.636
Arakadaşlar bebegi saatlerce emen var mi ? 2 gundur saatlerce emiyor bırakınca ağlıyor, aksamlari oluyor bu durum, anlayamıyorum?
4 saat aralıksız hiç kalkmadan emzirdiğimi hatırlıyorum...
teşekkür ederim. son 3 ay cok kilo alınıyor diye cok cok az besleniyordum korktum bir an..doktorumda birsey demeyince tecrübeli sizlere sormak istedim..
ben 1-2 haftadır kilo veriyorum;ama bebeğin haftasında, kilosunda sorun yok.:nazar: bu bebekle ve bünye ile alakalı.genelleme yapılamaz.sen almazsan bebek de almaz diye bir kaide yok.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 648 gün geçti.

Toprak07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2016
580
345
34
4 saat aralıksız hiç kalkmadan emzirdiğimi hatırlıyorum...

ben 1-2 haftadır kilo veriyorum;ama bebeğin haftasında, kilosunda sorun yok.:nazar: bu bebekle ve bünye ile alakalı.genelleme yapılamaz.sen almazsan bebek de almaz diye bir kaide yok.
tessekkür ederim içim rahatladı..insallah son 3 ay da boyle devam eder.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 616 gün geçti.