Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Slm kızlar bende yeni hamileyim aksine hiç iştahım yok bulantı var hafif hafif ama kusma yok hamilelik belirtileri hiç yok denebilir sadece göbek te atmalar var hamile deilken suyu cok içerdim şimdi su bile içesim yok ekmek severdim ekmek ağzıma almaz oldum iştah tamamen kapandı neyapmam gerekiyo yiyemeyincede güçsüz kalıyom Bana yardımcı olurmusunuz
Cnm genelde 12-14. Haftalara kdr öyle oluyo. Ya iştah gidiyor ya da mide bulanıyor. O bulantılar 9. Hafta zirve yapmıştı. Sonrası bir iştah açılıyorki sorma. O yüzden keyfini çıkar. İstesen de tutamıyorsun sonra. Ama su içmeye çalış mutlaka. Seni güçsüz yapan en çok susuzluk. Sırf o yüzden başdönmelerimden ayağa kalkamaz hale gelmiştim. Vücudum susuz kalmıştı. Hem bebişe çok lazım susuz olmaz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 590 gün geçti.

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Dün canım abur cubur çekti gofret bisküvi eti cin yedim pişman değilim 😂😂
Bu sabah tartıldım 2 kg daha gitmiş 😍
Son 7 haftada aldgm sanırım kilo değil ödemmis yoksa 1 haftada 10 kg vermek normal mi??

Darısı başımıza amiiiin 😬😬😬 inşallah hiçbiri değildir tatlım da gider hepsi. Gitsinler geri gelmesşnler

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Günaydın kızceler😀dün yememe cok dikkat ettim çünkü tansiyon fena salladı beni. Suan memleketteyim aslında ondan bu kadar dengesiz beslenmem. Millet yiyince canım istiyor işte. Uyku resmen yok gözlerim yanıyor artık yorgunluktan. Kayınvalide sinirlerimi zıplatıyor arada oğluma napcagımı söylüyor durmadan sanki 3 yaşına kadar kendi baktı sinir. Cidden bazen memlekete gelmek istemiyorum bu boş laflar yüzünden. 😒

Ayyy illa bişi dicekler. Bende annemdeyim dikkat edemiyorum. Hızla kilo alıyorım umarım beni bitirmez bu yediklerim. Yazamıyorım utancımdan

cool_lime

Hedef 60 kilo. Durmak yok yola devam💃
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
2.603
5.202
Bende 4.takima girdim, cuna yarismalarii oluyo ya. Hep denk geliyodum ama bu kadar sevipp motive olacağımı dusunmemistim gerci daha bikac gun oldu ama gruptakiler cok tatlilar :) hamilelik oncesi kiloma dusmeye baslamistim ki regl donemi sisligi bas gosterdi :KK43:

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Ayyy illa bişi dicekler. Bende annemdeyim dikkat edemiyorum. Hızla kilo alıyorım umarım beni bitirmez bu yediklerim. Yazamıyorım utancımdan
Kuzm az kaldı boşver bende hiç edemez oldum midem berbat kusuyorum yiyince içine ettim yani midemin 😁kızzz sakamaka doguracan ha bak giderken doguma bizi duamda unutma emi 💓

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 548 gün geçti.

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Dün canım abur cubur çekti gofret bisküvi eti cin yedim pişman değilim 😂😂
Bu sabah tartıldım 2 kg daha gitmiş 😍
Son 7 haftada aldgm sanırım kilo değil ödemmis yoksa 1 haftada 10 kg vermek normal mi??
Cok sanslisin oyleyse canim☺️

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Kuzm az kaldı boşver bende hiç edemez oldum midem berbat kusuyorum yiyince içine ettim yani midemin 😁kızzz sakamaka doguracan ha bak giderken doguma bizi duamda unutma emi 💓
Unutmamm kuzum💓💓
Dursun ama az daha yaaaa. Hem kavuşasım var hem de eylül olmadan gelme diyorum. Aşırı heyecanlıyım bi yandan da korkuyorum. İkinci çocukta da öyle olabiliyormuş demekki

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Unutmamm kuzum💓💓
Dursun ama az daha yaaaa. Hem kavuşasım var hem de eylül olmadan gelme diyorum. Aşırı heyecanlıyım bi yandan da korkuyorum. İkinci çocukta da öyle olabiliyormuş demekki
Aynıyım hem heyecan hem korku bir arada 😀sağlıkla gelsin inşallah kendini telkin et kolayca gelsin geçsin zaman😀

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 548 gün geçti.

gamzeli_bebis

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
7.196
21.047
29
günaydın kızlar bayramda memleketteydik tatilde 9 gündü hiç yazamadım :KK70:
zaten buraya gururla yazabilcek bi listemde olmadı :KK70:
tatlı hiç yemedim gibi bişey ama arada börek pişi flan yemiş olabilirim :KK70:
bu hafta güzel bi liste ve limonlu sular ile devam edip cuma günü yazarım tartılıp
bugun işe başladım

kahvaltı : 1 haşlanmış yumurta , yarım domates, 5-6 zeytin , bir dilim peynir 1 dilim tam bugday ekmek yedim.

diğerlerini yazarıım akşama doğru :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 434 gün geçti.

nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
2.421
9.069
Dün
Kahvaltı: 2 ince dilim ekmek,patates kızartması,domates,zeytin,peynir,az bal,limonata
Ogle-aksam: 2 ev yapımı patatesli gözleme,çay,limonata,domates
Ara:Fındık,ceviz,dondurma
Ne saçma menü 😅 ama yemek yemek istemiyorum keşke hep atıştırma tarzında hayat kahvaltılık olsa 🙈

Bugün
Sabah: iki lokma ekmek ve çikolata
Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta,domates,zeytin,salatalık,peynir,biber,kaşar,cay
Ara: Vişne küçük kase,fındık 7-8 tane
Akşam: 1 kase çorba,1 tabak barbunya
Ara:Üzüm

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 539 gün geçti.

cool_lime

Hedef 60 kilo. Durmak yok yola devam💃
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
2.603
5.202
günaydın kızlar bayramda memleketteydik tatilde 9 gündü hiç yazamadım :KK70:
zaten buraya gururla yazabilcek bi listemde olmadı :KK70:
tatlı hiç yemedim gibi bişey ama arada börek pişi flan yemiş olabilirim :KK70:
bu hafta güzel bi liste ve limonlu sular ile devam edip cuma günü yazarım tartılıp
bugun işe başladım

kahvaltı : 1 haşlanmış yumurta , yarım domates, 5-6 zeytin , bir dilim peynir 1 dilim tam bugday ekmek yedim.

diğerlerini yazarıım akşama doğru :)
Olsun canım o kadarını da ye zaten :) kahvaltin gayet guzel

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32

Canparcamm

Kûn Fe Yekûn..
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
489
547
Cnm genelde 12-14. Haftalara kdr öyle oluyo. Ya iştah gidiyor ya da mide bulanıyor. O bulantılar 9. Hafta zirve yapmıştı. Sonrası bir iştah açılıyorki sorma. O yüzden keyfini çıkar. İstesen de tutamıyorsun sonra. Ama su içmeye çalış mutlaka. Seni güçsüz yapan en çok susuzluk. Sırf o yüzden başdönmelerimden ayağa kalkamaz hale gelmiştim. Vücudum susuz kalmıştı. Hem bebişe çok lazım susuz olmaz.
Sağlıklı olsunda sağ salim inşlh kucağımıza alalımda napalım gerekirse cekecem yani sırf bu duyguyu yasamak için 26 ay test baslarında ağladım o çift çizgiyi görebilmek için çok şükür rabbim nasip etti darısı isteyen herkesin başına olsun 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-07-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın