Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

pufboregi pufboregi
Senin dogum icin gunun belli oldu mu. Seninle 1 gun var aramizda muhtemel dogum tarihi kisminda. Merak ettim o yuzden. benim 13 gun kaldi doguma ve cok heyecanliyim.
Ilk dogummus gibiyim neredeyse. Ne yapacagimi sasirdim. Acaba bebek emecek mi gibi seyleri dusunuyorum.
Ben de çok heyecanlıyım cnm. Normalde 2 eylüle tarih verdi doktorum ama 25 inden sonrasını görmemiz zor dedi. Sezaryen olcam ama doktorum sancı/suyumun gelip sezaryen doğuma alınmamın daha iyi olduğunu söylüyor. Ben de öyle düşünenlerdenim. Gereksiz yere ( tabi bi problem yoksa) erkenden alınmasını doğru bulmuyorum. Mutlaka ve mutlaka bebiş (erkenden gelmeye kalkmazsa )39+ lı günlerden önce almıyor. İlk bebişinde emzirdiysen bunu da emzirirsin bence dert etme. Ben onu hiç aklıma bile getirmiyorum. Elimden gelen her şeyi yapıcam emzirmek için. Annem emzirme eğitmeni ztn şanslıyım. Ben de doğum koçluğu eğitimi aldım. Her yönden bu bebiş emecek 😬😬😬kaçarı yok

Ben de çok heyecanlıyım cnm. Normalde 2 eylüle tarih verdi doktorum ama 25 inden sonrasını görmemiz zor dedi. Sezaryen olcam ama doktorum sancı/suyumun gelip sezaryen doğuma alınmamın daha iyi olduğunu söylüyor. Ben de öyle düşünenlerdenim. Gereksiz yere ( tabi bi problem yoksa) erkenden alınmasını doğru bulmuyorum. Mutlaka ve mutlaka bebiş (erkenden gelmeye kalkmazsa )39+ lı günlerden önce almıyor. İlk bebişinde emzirdiysen bunu da emzirirsin bence dert etme. Ben onu hiç aklıma bile getirmiyorum. Elimden gelen her şeyi yapıcam emzirmek için. Annem emzirme eğitmeni ztn şanslıyım. Ben de doğum koçluğu eğitimi aldım. Her yönden bu bebiş emecek 😬😬😬kaçarı yok
Benim ilk bebekte 39.3 te sezeryan oldum. Bunda doktorum farkli biri bunda 38.4 de sezeryan olacak daha once sanci agri vs gelmezse eger.
Emzirme egitmeni bir anne supermis. Dogum koclugu da oyle. Ben de anne karninda nekadar fazla kalsa kardir diye dusunuyorum ama hayirlisini diliyorum. Doktorun da vardir bir bildigi. Ilk gebeligimde de sanci suyumun gelmesi durumu yoktu ama bebek diskisini yutmustu. Bunda o nedenle doktor ne derse o diyorum.
Yeme icmeme de cok dikkat etmemeye devam ediyorum ama genel bir istahsizlik halim var. Sabah kahvalti ederken yesillik ve domatese yoneliyorum. karpuz yemeyi kesmedim.
Bir de beim memisler kuculdu sanki bu aralar gozle gorunur sekilde yumusadi ve bos bos duruyorlar. O sislikleri dolgunluklari gitti. Acaba sutum olnayacak mi kuşkusu dustu icime. Daha soguma 12 gun var o zamana kadar sut yaparlar belki. Ilk gebelikte sut coktu ama emen bebek yoktu. Bunda cok zorlamayi dusunuyorum emsin diye.

Benimki yazları okula gitmiyor cnm şu an evde o yüzden son aylarda zorlandım baya. Anaokuluna gidecek bu sene de. Ekim ayında başlıcak. 40 çıkana dek okula göndermicem ki hastalık getirmesin kardeşine okuldan. Annemlerde kalcam 40 çıkana kdr sonra yalnızım. Başka ile taşındık biz maalesef desteksiz büyütücem bebişi.
Yaparsin canim endiselenme bende yalniz büyütüyorum gurbetteyim arada gelip giderler
Bende 3 yasindaki kizim icin okul kres falan düşünüyorum ama dediğin gibi hastalik durumu korkutuyor evde oyalamak zor oluyo artik ama idare edicez bakalim

Evet sarmak cok onemli. Benim 2. Dogum karnim nerdeyse dumduz fazla 4,5 kilom var oda gitse hic dogum yapmamis gibi gozukur. Benim normaldi tabi dikisli olunca dikkatli olmak gerek yanlis bir hamle yapmamak adina. Ama hep duyuyorum o sekilde saranlarida
Normal dogumlarda karin daha olay toparlaniyodur tabi ben goruntu olarak kendimi daha kilolu hissediyorum karin cevrem dahada genisledi

Benim ilk bebekte 39.3 te sezeryan oldum. Bunda doktorum farkli biri bunda 38.4 de sezeryan olacak daha once sanci agri vs gelmezse eger.
Emzirme egitmeni bir anne supermis. Dogum koclugu da oyle. Ben de anne karninda nekadar fazla kalsa kardir diye dusunuyorum ama hayirlisini diliyorum. Doktorun da vardir bir bildigi. Ilk gebeligimde de sanci suyumun gelmesi durumu yoktu ama bebek diskisini yutmustu. Bunda o nedenle doktor ne derse o diyorum.
Yeme icmeme de cok dikkat etmemeye devam ediyorum ama genel bir istahsizlik halim var. Sabah kahvalti ederken yesillik ve domatese yoneliyorum. karpuz yemeyi kesmedim.
Bir de beim memisler kuculdu sanki bu aralar gozle gorunur sekilde yumusadi ve bos bos duruyorlar. O sislikleri dolgunluklari gitti. Acaba sutum olnayacak mi kuşkusu dustu icime. Daha soguma 12 gun var o zamana kadar sut yaparlar belki. Ilk gebelikte sut coktu ama emen bebek yoktu. Bunda cok zorlamayi dusunuyorum emsin diye.
Valla bende de indi şişlikler. Ama onu düşünme alakası yok. Süt genelde oksitosin salgılanmaya başladığı an ( normal doğumda sancı/ suyun gelmesi vs ile, sezaryende de bebeği çıkardıklarında) gelmiş oluyor. Ama illaki emzirdikçe geliyor memeler boş diye düşünme. Benim de öyleydi ilkinde. Ama geldi bi şekilde

Kahvalti: 1 dilim ekmek, domates,salatalık,biber,bol kaşar,zeytin,limonata
Ara: bir kase visne, bir porsiyon kadar dondurma
Akşam: çorba ve imambayıldı azar azar şekilde
Ara: üzüm

Sadece meyvelerle hayatimi surdurebilirim.yarin tartıda bakalım bayram bana kaç kiloya mal oldu😬

Kahvalti: 1 dilim ekmek, domates,salatalık,biber,bol kaşar,zeytin,limonata
Ara: bir kase visne, bir porsiyon kadar dondurma
Akşam: çorba ve imambayıldı azar azar şekilde
Ara: üzüm

Sadece meyvelerle hayatimi surdurebilirim.yarin tartıda bakalım bayram bana kaç kiloya mal oldu😬
Bayram herkesi yikti gecti :KK70:

Herkese cok cok selam...
Bu sıcaklar beni mahvetti. Nefes almakta zorlanıyorum... Ayaklarımın altı bile yanıyor yaaa. Yaz hamileliği berbat birseymiş.
Bugün GEC uyandım GEC kahvaltı yaptım. O yüzden arası direk aksam yemegi yapacagım🤭
Yarın tartım bol artılıdır kesin...
💛🧡💛🧡💛

kesinlikle sütüm olmayacak diye duusnme. benimde bombostu sönmüş balon gibi bi ara korktum nasil sut gelecekdiye.sonra kendimi bi silkeledim hayir sütüm var ve emecek dedim.ve gercekten emdikce doldu taştı maaşallah. insallah seninde oyleolacak canim

inşallah hakkında hayırlısı neyse o olsun..yavrunu saglikca kucagina al gerisi önemli değil.
ben de son anda sezeryan oldum daha yeni şokunu atlatıyorum. 😊 senin 2 sezeryan di degilmi yanlis hatırlamıyorsam

inşallah hakkında hayırlısı neyse o olsun..yavrunu saglikca kucagina al gerisi önemli değil.
ben de son anda sezeryan oldum daha yeni şokunu atlatıyorum. 😊 senin 2 sezeryan di degilmi yanlis hatırlamıyorsam
ilki sezaryen cnm bu 2. Bebişim olcak. Arada düşüğüm oldu sadece
pufboregi pufboregi selam canim yeni kisi eklemek icin yeni satir nasil aciyorduk. Benim yaptigim tablodan farkli bu :KK70:
Bayaga kurcaladim ama su tabloya yeni kisi ekleme isini beceremedim. Musait oldugun bi vakit bana ogretsene yav :KK70:
Kuzum aslında senden devraldığımdan beri tablo aynı. Değişmedi. Sadece boy sütunu ekledim. Yeni kişi içinse tabloda yazılım kodları var ya her kişi için . birinin tamamını alıp kopyala yapıştır yapıyordum eklenmiş oluyordu. Bilgilerini değiştiriveriyordum sadece. [TD] pufböreği fln gibi gidiyor ya kodlar, komplesini al zaten her kişiye ayrı gruplanmış kodlar var satır boşlukları var anlarsın nerde başlayıp nerde bitiyor ona göre eklersin. En olmadı kazene rica edebilirsin. Açabilsem ekran görüntülü anlatcam da açamıyorım ya artık karmaşık oldu anlatımım kusura bakma

Kızlar ben annemlerdeyim bikaç gündür artık ve hiç iyi beslenemiyorım. Saldım tamamen. Doktor da ölçmedi ztn son gittiğimde. Buralar aşırı sıcak. İzmirdeyiz ve zulüm çekiyorum ödem oldu her yerim sıcakta. Ne denk gelirse onu yedim valla .bu hafta dolunay vardı bu arada. Ödem olcak hepimizde ama bikaç güne rahatlarız umarım. Bi doğuraydık😅

ilki sezaryen cnm bu 2. Bebişim olcak. Arada düşüğüm oldu sadece

Kuzum aslında senden devraldığımdan beri tablo aynı. Değişmedi. Sadece boy sütunu ekledim. Yeni kişi içinse tabloda yazılım kodları var ya her kişi için . birinin tamamını alıp kopyala yapıştır yapıyordum eklenmiş oluyordu. Bilgilerini değiştiriveriyordum sadece. [TD] pufböreği fln gibi gidiyor ya kodlar, komplesini al zaten her kişiye ayrı gruplanmış kodlar var satır boşlukları var anlarsın nerde başlayıp nerde bitiyor ona göre eklersin. En olmadı kazene rica edebilirsin. Açabilsem ekran görüntülü anlatcam da açamıyorım ya artık karmaşık oldu anlatımım kusura bakma
Olsun canim cok sagol ilgilenicem. Ben yaparken noktalama isaretleriyle yapiyodum kaydedince tablo olarak gözüküyordu sonra site bir yenilemeye girdi ben o sira dogurdum sana devrettim zaten :KK70:

X