Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Maalesef yatamıyorum henüz. Sırt üstü yatıyorum sadece. Yana da yatılmıyor dikişler acıyor. Bakalım ne zmn her yere dönebilcem. Hiç hatırlamıyorum önceki doğumdan. Ama onda dikişlerim daha çok acıyordu bunda hemen geçti valla acısı o cızzz diye olan. Meme ucu yaralarıyla uğraşıyorum şimdilik. Naptıysam geçmedi. Pozisyon kaynaklı oluyor deniyor ama benim o da değil. Ztn annem emzirme eğitmeni. Hem o hem de hastanede kontrol ettiler gayet iyi tutuşu var. Yine de oldu napalım. Kantoron yağı zeytinyağı naptıysam geçmiyor. Acıdan ağlamaya başlayınca gümük kapaklardan aldım bakalım iyi gelcek mi? Daha takalı bir saat oldu. 14 gün iade hakkı varmış geçmezse. Geçmezse iade ederim dedim bi sürü para verdim çünkü🙄ama umarım işe yarar beni kurtarır
Allah yardımcın olsun canım benim cabuk geçsin zor günlerin💓

Ben de giremiyorum kızlar. Bebek ememedi ilk günler uyudu, ya da benle alakalıydı bilmiyorum ama süt sıkıştı pompayla sıcak suyla gezdim iki gün. Şimdi biraz daha iyi şükür. Yara derdi bizde de var. Lansinoh kullanıyorum. 2 saate bir sürüyorum. Daha iyi gibi. Inşallah hepimizinki çabucak geçsin. Ilk kızım kötü etkilendi bana çok tepki gösterdi. ben de ilgilenemdim ilk gunler. Istemiyorum seni diyor estikçe, ikimizde ağlak 😔. Tam düzeltiyoruz bi daha başlıyor. Geçecek inşallah. Kilom 65 güncel. O da geçecek inşallah 😂. Herkese kolay gelsin 😊

Kızlar pompa alayım mı yoksa gerekirse mi alayım yoksa hastaneden mi kiralayayım??? Karar veremiyorum... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Hastane cantamı hazırladım...
Kendime 2 takım camasır koydum
2 takım pijama 1 takım gecelik
Gögüs kremi
Ped
Gögüs kalkanı ve pedi
Baska ne lazım oluyordu.?
Bebek için biberon almalıyım gerekirse diye

Kızlar pompa alayım mı yoksa gerekirse mi alayım yoksa hastaneden mi kiralayayım??? Karar veremiyorum... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Hastane cantamı hazırladım...
Kendime 2 takım camasır koydum
2 takım pijama 1 takım gecelik
Gögüs kremi
Ped
Gögüs kalkanı ve pedi
Baska ne lazım oluyordu.?
Bebek için biberon almalıyım gerekirse diye
Depend almıştım ben büyük boy olandan. Hasta bezi yani. O çok iyi oldu. Biberon alma bence şartlama kendini mama veririm diye. Ztn mama verilcekse bile enjektörle veriyorlar hastanede. Biberona alışmaması lazım ki seni emmeye devam etsin. Göğüs pedi ilk başlarda lazım olmayabilir ben daha dün başladım mesela. Kendi kendine yeni akıyor sütler normal dururken. Bana pompa lazım olmadı ama o konuda bişi diyemicem🤷🏻‍♀️ Gerekşrse al istersen

Günaydın ben 19 haftamdayim ve 8.3 kilo aldim. Son haftalarda 1 ve 2 kilo alarak gittim. Sadece gobek çıktı.
Gebelikden önce nasil yiyorsam aynen oyle yiyorum. Sanirim vitaminler kilo yapıyor kan hücreleri artıyor.
Dün ile gun arasinda kilo aldiracak bisey yemedim 600 gr fazla çıktı. 🤔 ödem de olabilir. Neyse ...
20 haftada 10 kilo almis olucam gibi görünüyor. 😁

Günaydın ben 19 haftamdayim ve 8.3 kilo aldim. Son haftalarda 1 ve 2 kilo alarak gittim. Sadece gobek çıktı.
Gebelikden önce nasil yiyorsam aynen oyle yiyorum. Sanirim vitaminler kilo yapıyor kan hücreleri artıyor.
Dün ile gun arasinda kilo aldiracak bisey yemedim 600 gr fazla çıktı. 🤔 ödem de olabilir. Neyse ...
20 haftada 10 kilo almis olucam gibi görünüyor. 😁
Biraz hızlı almıssın cnm... Son haftalar hem daha cok kilo alınıyor hem ödem cok alınıyor. Bol su iç ve tuzu ve hamuru azalt.

Depend almıştım ben büyük boy olandan. Hasta bezi yani. O çok iyi oldu. Biberon alma bence şartlama kendini mama veririm diye. Ztn mama verilcekse bile enjektörle veriyorlar hastanede. Biberona alışmaması lazım ki seni emmeye devam etsin. Göğüs pedi ilk başlarda lazım olmayabilir ben daha dün başladım mesela. Kendi kendine yeni akıyor sütler normal dururken. Bana pompa lazım olmadı ama o konuda bişi diyemicem🤷🏻‍♀️ Gerekşrse al istersen
Hasta bezini Nerden alacagım? Medical den mi?

Biraz hızlı almıssın cnm... Son haftalar hem daha cok kilo alınıyor hem ödem cok alınıyor. Bol su iç ve tuzu ve hamuru azalt.
Aslında tuzu ekstra yemem aksam ekmek arası yedim. Ayran içtim.
Normal yedim aslında gebelik oncesi gibi.
Bende artik anlamiyorum . Biraz yürüyüş eksigim var
Gun icinde is nedeniyle ayaktayim hareketliyim aslinda. Gebelik oncesi aktif spor yapıyordum günde 1 saat birazda ondan sanirim benim vucut artik depoluyor

İyi akşamlar kızlar
Bu sabah tartı 65.8 i gösterdi♥️♥️♥️
Kaldı 5.8 kg. Ama tabi o ilk hedefim. 60 la gebe kaldım diye. Ama öncesinde 57 ydim ben kilo alıp gebe kalmıştım. Emniyet sibobu da eklersek esas ulaşmak istediğim hedef 56 kg. Şu an için hiç kasmıyorum. Bol su bol emzirmece halindeyim. Sabah simit reçel de yiyorum. Akşam meyvemi de yiyorum hatta bazen tatlı da. Sadece paketli bisküvi tarzda şeyler yemiyorum ama ztn sevmem ben. Evde yapılmış kek börek daha güzel geliyor açıkcası.bugün 10. Günüm doğum yapalı. Bakalım 40 çıkınca kaç olcam

İyi akşamlar kızlar
Bu sabah tartı 65.8 i gösterdi♥️♥️♥️
Kaldı 5.8 kg. Ama tabi o ilk hedefim. 60 la gebe kaldım diye. Ama öncesinde 57 ydim ben kilo alıp gebe kalmıştım. Emniyet sibobu da eklersek esas ulaşmak istediğim hedef 56 kg. Şu an için hiç kasmıyorum. Bol su bol emzirmece halindeyim. Sabah simit reçel de yiyorum. Akşam meyvemi de yiyorum hatta bazen tatlı da. Sadece paketli bisküvi tarzda şeyler yemiyorum ama ztn sevmem ben. Evde yapılmış kek börek daha güzel geliyor açıkcası.bugün 10. Günüm doğum yapalı. Bakalım 40 çıkınca kaç olcam
Darısı basımıza masallah cnm. Bebiş nasıl?

Darısı basımıza masallah cnm. Bebiş nasıl?
bebiş iyi çok şükür. Güzel emiyor bugün 11 günlük olduk. Cts kontrolü var. 15 günlükken doğum kilosunu yakalaması beklenir ona bakacaklar herhalde. Sarılık olmadık ztn şükürler olsunki. Darısı başınıza.
Ellerim aniden şişti. Karpal tünel sendromu cok agrıyor lar bileklik takıyorum 😪
Çok geçmiş olsun cnm

Kızlaaaaar 65.1 ile güne başladım yehhuuuu😬😬😬 kocam yemek yemiyor musun yoksa sen diye telde fırça kaydı. Ama yiyorum. Her gün simitleri götürüyorum valla ama meme delisi bi oğlum ve yerinde durmayan bi kızım var nasıl kilo vermiyim ben😅

X