Yeni Hayatımın İlk Günü

ponyooo

Veni, vidi, vici.
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2013
2.503
3.053
Aslında hepimiz burda aynı amaç için bulunuyoruz.

Ne zor değil mi? Kendine dışarıdan bakabilmek. Kendini diğerlerinin gözleriyle görebilmek. Kendinle yüzleşebilmek...

Sırf bundan kaçtıgım için bir buçuk yıldır kendimi eve hapsettim. Sürekli bana bakan gözlerden, tanıdık tanımadık birilerinin yorum yapmasından, dış görünüşüm yüzünden beni küçük düşürebilme hakkını kendinde görebilmesinden... Yoruldum ve kendime hapis hayatı yaşattım.

Şu anda o hayatın içerisindeyim, ancak artık korkularım yok. Belki biraz daha canımın acıması gerekiyordu aklımın başına gelmesi için. Ancak şu anda sonuca bakıyorum kendime geldim.

En başta şunu söyleyeyim, vermem gereken kilo 23 değil. İlk hedef olarak kendime koydugum kilo 23. Yazması bile çok acı ancak 173 kiloyum. Boyumun bu evrede önemi kalmasa da 1.65 de boyum var.

Tüm kilo sorunu yaşayan arkadaşlarım gibi yüzüm çok güzel.

Bir kaç saattir buraya yazabilme çabası içerisindeyim. Bu mücadeleyi tek başıma devam ettirmek istemiyorum. Diğer konuları okudugumda o kadar güzel destek olup enerji vermişsiniz ki biliyorum benim yanımda da olacaksınız.

Belki önümde çok yol var ancak 5 kilo fazlası için bile günlerce gözyaşı döken arkadaşımı gördüm. Azı çoğu fark etmiyor, kendini beğenmiyorsan, kendini oldugun gibi kabul etmiyorsan ve sevmiyorsan hayatından sorun eksik olmuyor.

Bugün kısadan yazmak istedim en azından itiraf edebilmek var oldugum halimi kabl edip bu gidişata bir dur demek. Her hafta girip yazacağım. Sonrasında resimlerde ekleyeceğim elbet. Ancak şu an fazlasına hazır değilim.

İlk hedefim bu ayın sonunda 160 kilo olmak. Küçük küçük adımlar atarak sonuca ulaşmak istiyorum. Diğer türlüsü verilenden fazla alınan kilo, acı, göz yaşı olarak geri dönüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi uzun uzun yürüyüşlerim olmayacak bir süre. Ev içerisinde hareket etmek bile benim için çok güç.

Ufak ufak egzersizlerle başlayacağım. Bisikletim var. Her gün on dakika yapmak gibi.

Bir de doktorum var. Ziya Mocan... Bana bu gücü veren, yapabilirsin diyen.

İlk defa geçen yıl kendisine gidip bir ayda bırakmıştım. Ancak hem kilo verip hem de psikolojimi düzeltmiştim.

Sonra başka başka nedenlerden dolayı devamını getiremedim. Ama getirebilseydim şu an çok daha farklı olacaktım biliyorum.

Önce iki ay onun yöntemiyle diyetimi yapacağım. Şu an İstanbulda değilim ve maalesef evden çıkamıyorken bir de yol gidemem. Tansiyonum yükseliyor.

2 ay kendime süre verdim. İki ay sonunda tekrar hocama başlamayı düşünüyorum. Diliyorum bu sefer planlarımı aksatmam.

Bu arada son bir buçuk yıl içerisinde de 50 kilo aldım.

Nedeni önemli değil, önemli olan artık verecek gücü kendimde buluyor olmam. Sık sık yazacağım.

Her hafta kilomu belirteceğim.

Biliyorum çok destek olacaksınız. Şimdiden minnettarım.

Bu arada 27 yaşında bekar ve üniversite mezunuyum.

Verdiğim her kilo bana yeni bir hayat şansı sunacak, inanıyorum.

Karışık yazdım biraz, ancak yazıya başladıgımdan beri başımda deli bir ağrı. Onun için de kolay değil. Alıştıgı düzenden ayrılmak.

Şimdi bir form çayı yapıp içeceğim.

Dualarınızı ve tavsiyelerinizi esirgemeyin...

Merhaba canııım :) Öncelikle bu güzel kararın için seni kutluyorum.
Önünde uzun ama aşılabilir bir yol var.İleriye doğru attığın her adım seni tarifsiz bir mutluluğa götürecek.Yolun sonunda seni bol gülümsemeli, eğlenceli,özgüvenli en önemlisi ise sağlıklı günler bekliyor olacak. Dışarı çıkacaksın kimin ne düşündüğünü aklına takmadan dolaşacaksın.arkandan vah vah ne çok kilo almış diyenler maşallah ne güzel kilo vermiş diyecek. Bu hiçbir şeye değişilmez biliyor musun.. ne pastaya ne böreğe..

'''''''''Belki önümde çok yol var ancak 5 kilo fazlası için bile günlerce gözyaşı döken arkadaşımı gördüm. Azı çoğu fark etmiyor, kendini beğenmiyorsan, kendini oldugun gibi kabul etmiyorsan ve sevmiyorsan hayatından sorun eksik olmuyor.''''''''
çok doğru demissin.Kilo kilodur azı çoğu yok.eğer sen kendini beğenmiyorsan fazlalığının tartıda karşılık geldiği rakam önemli değildir.10-50-100 kilo fazlağın varmış farketmez.her türlü eziyet vericidir.
Benim de 20 kilo fazlam var.Eğer sende istersen yanında bende yürürüm.Sen hedefine ulaşıncaya kadar :)
Unutma sen özelsin,bizler özeliz :KK16:
öpüyoruuum.

merhaba hoş geldin ve iyi ki geldin :)

karar vermek inanki yolun yarısından bile fazlasıdır unutma sakın ve asla vazgeçme. bende senin gibi bundan 23 gün önce hazırım ve yapabilirm dedim ve 23 gündür hayatımın en mutlu günlerini yaşıyorum. sende yapabilirsin. sana tek tavsiyem asla kendine ben diyetteyim yememeliyim deme. herşeyden ve az ye. kalori siteleri var yediklerini oradan hesaplarsan yanlışın ve kaçamağın çok az olur. bir listeye bağlı kalmak bizi herzaman korkutup vazgeçiriyor. sabah elma sirkeli su çok işe yarıyor tavsiye edebilirim. ekmekten ve şekerden uzak dur sadece. inanki herşey yavaş yavaş yoluna girecek... sormak istediğin birşey olursa her zaman yardıma hazırım.

merhaba canım...her zaman yanında ve destekçiniz..yeter ki sen hep iste ve pes etme.

uyguladıımız ve faydalı bulduqumuz bilgilride paylaşırız beraber..

cesaretine hayranım ayrıca..

gayet sakin bilinçli ve olaya hakim durumdasın

bunlar çok güzel..

"ay kızlar çok kilo aldım hemen vereyim nasıl vereyim ay napcam ben off puff" gibi gereksiz

fazlalıklar yapmamanda senin asaletinin örneği..

ruhunu ait olduqu ve layık olduqu bedene kavuşturmak kalıyor sadece geriye..

motivasyon ekibi hazır ee sende hazırsan kim tutar seni :)))

Son düzenleme:
Canım arkadaşlarım yeniden merhaba,

gerçekten şahanesiniz...

Hiç görmediğiniz, duymadıgınız birinin derdine ortak oluyor onun için endişeleniyorsunuz.

bunun için çok büyük bir kalp lazım... Sağolun var olun.

An itibariyle tartıldım, 171.2 çıktım. 1.8 kg gitmiş.

Cetvelde de değiştirebilsem, çok memnun olacağım. :KK1:

Uzun dönem depresyon içerisinde oldugum için bazı ilaçlarım var kullanmam gereken, bunun yanında da tiroid, tansiyon, insülin ilaçlarım var Ziya Hocamın verdiği...

Bunlar ağırlık yapıyor sizin de tahmin edeceğiniz gibi.

Kalan zamanda da uyuyorum. Ama çok iyiyim.

Yalnız çıktıgım bu yolda artık yalnız değilim, mutsuz değilim...

Çözümün bende oldugunun farkındayım inşallah sizlerinde destekleriyle asla pes etmeyeceğim.

Diyetime gelince her şeyden azar azar yiyorum diyemem.

Şeker asla kullanmıyorum. Günlük 1-2 bardak bitki çayının yanında hocamın yaptırdıgı elma portakal tarçın karışımı bir çay var onu içiyorum.

Ayrıca hepinize de şiddetle tavsiye ediyorum. Tarçınlı karışımı.

Çok kolay ama isterseniz tarif de edebilirim.

Sizi seviyorum, kendimi seviyorum, hayatı seviyorum....

Böyle güzel devam edersem 1-2 aya kadar resimlerimi de paylaşacağım.

Kendimi eriyip giderken görmek şahane olacakkk :KK9::KK9::KK9:

merhaba canım...her zaman yanında ve destekçiniz..yeter ki sen hep iste ve pes etme.

uyguladıımız ve faydalı bulduqumuz bilgilride paylaşırız beraber..

cesaretine hayranım ayrıca..

gayet sakin bilinçli ve olaya hakim durumdasın

bunlar çok güzel..

"ay kızlar çok kilo aldım hemen vereyim nasıl vereyim ay napcam ben off puff" gibi gereksiz

fazlalıklar yapmamanda senin asaletinin örneği..

ruhunu ait olduqu ve layık olduqu bedene kavuşturmak kalıyor sadece geriye..

motivasyon ekibi hazır ee sende hazırsan kim tutar seni :)))

Canım mesajını okudum ve inan ağlayarak okudum.

O kadar iyisin ki çok teşekkür ederim.

Cevap veremedim çünkü 100 mesaj doldurmam gerekiyormuş.

Pes etmedim, ve etmeyeceğim o psikolojiye girersem ki inşallah girmem hemen sizden yardım isteyeceğim.

Salı günü 173 kg la başlamıştım şu an 1.8 vermiş durumdayım.

Senin de dediğin gibi kilo çok oldugunda çok daha hızlı gidiyor.

Bir ayda 16 kg mucize. Azmine hayran kalbim.

Rabbim o iradeyi bana da versin inşallah.

Seni seviyorum...

canım çok tebrik ederimm seniiiii :119:

qidiyor bak kilolar...

Herşey Çok Güzel Olacakkk :KK16:

bunu unutma olur mu?

Rabb îm sana bendende fazla irade versin inş..

Bendende Güzel Şeyler Yaşa ....

Yüreqine Saqlık Canım...

Ne zor değil mi? Kendine dışarıdan bakabilmek. Kendini diğerlerinin gözleriyle görebilmek. Kendinle yüzleşebilmek...

Sırf bundan kaçtıgım için bir buçuk yıldır kendimi eve hapsettim. Sürekli bana bakan gözlerden, tanıdık tanımadık birilerinin yorum yapmasından, dış görünüşüm yüzünden beni küçük düşürebilme hakkını kendinde görebilmesinden... Yoruldum ve kendime hapis hayatı yaşattım.

Şu anda o hayatın içerisindeyim, ancak artık korkularım yok. Belki biraz daha canımın acıması gerekiyordu aklımın başına gelmesi için. Ancak şu anda sonuca bakıyorum kendime geldim.

En başta şunu söyleyeyim, vermem gereken kilo 23 değil. İlk hedef olarak kendime koydugum kilo 23. Yazması bile çok acı ancak 173 kiloyum. Boyumun bu evrede önemi kalmasa da 1.65 de boyum var.

Bir kaç saattir buraya yazabilme çabası içerisindeyim. Bu mücadeleyi tek başıma devam ettirmek istemiyorum. Diğer konuları okudugumda o kadar güzel destek olup enerji vermişsiniz ki biliyorum benim yanımda da olacaksınız.

Belki önümde çok yol var ancak 5 kilo fazlası için bile günlerce gözyaşı döken arkadaşımı gördüm. Azı çoğu fark etmiyor, kendini beğenmiyorsan, kendini oldugun gibi kabul etmiyorsan ve sevmiyorsan hayatından sorun eksik olmuyor.

Bugün kısadan yazmak istedim en azından itiraf edebilmek var oldugum halimi kabl edip bu gidişata bir dur demek. Her hafta girip yazacağım. Sonrasında resimlerde ekleyeceğim elbet. Ancak şu an fazlasına hazır değilim.

İlk hedefim bu ayın sonunda 160 kilo olmak. Küçük küçük adımlar atarak sonuca ulaşmak istiyorum. Diğer türlüsü verilenden fazla alınan kilo, acı, göz yaşı olarak geri dönüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi uzun uzun yürüyüşlerim olmayacak bir süre. Ev içerisinde hareket etmek bile benim için çok güç.

Ufak ufak egzersizlerle başlayacağım. Bisikletim var. Her gün on dakika yapmak gibi.

İlk defa geçen yıl kendisine gidip bir ayda bırakmıştım. Ancak hem kilo verip hem de psikolojimi düzeltmiştim.

Sonra başka başka nedenlerden dolayı devamını getiremedim. Ama getirebilseydim şu an çok daha farklı olacaktım biliyorum.

Önce iki ay onun yöntemiyle diyetimi yapacağım. Şu an İstanbulda değilim ve maalesef evden çıkamıyorken bir de yol gidemem. Tansiyonum yükseliyor.

2 ay kendime süre verdim. İki ay sonunda tekrar hocama başlamayı düşünüyorum. Diliyorum bu sefer planlarımı aksatmam.

Nedeni önemli değil, önemli olan artık verecek gücü kendimde buluyor olmam. Sık sık yazacağım.

Karışık yazdım biraz, ancak yazıya başladıgımdan beri başımda deli bir ağrı. Onun için de kolay değil. Alıştıgı düzenden ayrılmak.

Merhaba ben az önce açtım hesabımı ve bende zayıflamak istiyorum :))
Yazdıklarına hayran kaldım ve seninle hemfikiriz önemli olan kendini beğenmek.
Böyle dediğime bakma 3 yada 5 kilo fazlam yok tam 15-20 kilo kadar var :KK43:((
Ben de bir defter tutup yediklerimi yazacağım ve artık arkadaşlarımın gazına gelip hem ruh halim hemde bedenim için zararlı olan o abur cuburlardan vazgeçip egzersiz yapacağım (En azından yürürüm) Bence birbirimizin başarılarından güç alıp çok daha ileriyi hedefleyebiliriz.
Önemli olan bunu yapmayı gerçekten istemek :KK70:

gerısı gelır Allahın izniyle ben komsu topikten gelincik aynı yastayız yaparsın beraber akıp gıder ınsallah dedıgın gıbı once kendımızı sevelım dımı ama Rabbim her yönde kuvvet versin bak yanlız değilsin

merhaba cnm yazdıklarını okudum sanki kendimi gördüm ben hep şöyler derdim kendime birgün beynimde bitiricem ve kilo vericem diye bende 1 seneyi geçti tabide doktora gittim troidlerimde ve şekerimde sorun çıktı ilaç kullanıyorum şuan ama bu 1 yıldır sanki doktor bana ye demiş gibi çok çok arttırmıştım yediklerimi ama birgün buraya girdim hep erteliyodum diyet yapmayı bu arada ve ben beynimde yeter dedim sende birkaç gündür o durumdasın anladığım kadarıyla kendimden kaçıyordum ama beyinde bittimi herşey olur ben bu ayın 11 inde 2 ay olcak yediklerimi azalttım sadece 9,900 verdim sende diyeti sil beyninden diyet bişey yok sadece azalt yediklerini dışarı çıktığında bile kendini kasma herşeyi yiyebilirsin ama dozunda eğer kısamadın yedin diyelim diğer öğünde yediklerinden azalt sadece böyle devam et anladığım kadarıyla şeker ilacı içiyorsun o zaten yemekle birlikte alırsan onun mekanizması ishal yapmasıymış onun dışında suyunu hiç yanından ayırma bol bol iç birde benim doktorumda doğa nın phytoslim çayını vermişti bu çay vücuttaki ödemin atılması için senin çayın nasıl yapılıyor bu arada :) ilk hafta verirsinde ikinci hafta vermezsen sıkma canını 3. hafta başlarsın artar moralini yüksek tut yediklerinide yazarsan en azından önerilerde bulunurum sende bana bulun ben başka topikteyim ama hergün uğrarım kafana takılan bişey olursa yaz birbirimize destek olarak başarıcağımıza inanıyorum hadi hayırlısı uzun bir yolculuğumuz var senle görüşürüz

merhaba:KK3: günlüğün hayırlı olsun
ilk adımı atmışsın gerisi gelir inşallah
destekçin ve takipçin olucam cnm :KK16:

yeni hayatın hayırlı olsun canım. yakında buna yeni bedeninide ilave ederiz inşallah...kararın ve ilerlediğin yol çok güzel. soylediğin gibi en önemlisi kendi bedenini sevmek... güzel haberlerini bekliyoruz...

Diyetinde gerçekten başarılar diliyorum. Öncelikle sen o kiloya layık değilsin kaderinde değil. Öncelikli olarak kilo vermede sanırım hayata kendine daha pozitif bakmaktan geçiyor. Strese girdikçe daha çok kilo alıyoruz. Ben önceki sene 12 kilo vermiştim orda mesela spor yaparken yürüyüşe çıkarken hep aklımda o zayıf halimi getiriyordum mağazaların önünden geçtiğimde kendimi küçük beden kıyafetlere girerken görüyordum filan çok büyük motivasyon sağlıyordu. Bi de ben diyete başlamadan bir bir bucuk ay önce kilolu olduğumu farkettim top gibi yusyuvarlak bişeydim. Çok fazla kişisel gelişim filan okudugum icin dedim ki zihin gücümle bişeyler başaracam sürekli kendime telkin cümlesi söyledim sanki o kilodaymışım gibi hissederek söylüyordum. İşte 50 kiloyum ideal kilomdayım harikayım vs vs cümleleri ilk başta tabi gülerek inanmaz şekilde diyordum ama hergün sabah kalktım içimden dışımdan tekrar ettim bir buçuk ay sonra aniden hadi diyete spora başlıyorum dedim ama nasıl olduğunu bile anlamadan oldukça da katı şekilde başladım iki ay sonra 8 kilo gitti:) Sonra spor diyet yumuşattım ama 4 kilo daha öle kendiliğinden gitti bir de taşınma vs işlerim çoktu. Aradan şu an iki sene geçti kilo aldım mı evet 51 e kadar düşmüştüm şu an ise 56 kiloyum gerçi adet önü tartıldım 55 filan sanırım. Kolayda geri almadım şu son bir ay stresten bu aldığım kilo da ara ara da iki sene içinde aldığım oldu ama kolayca da verdim. Olayın kafada bitiyor bence kendi kendine telkin yöntemini dene kendini görmek istediğin şekli kendine telkin et başta zaten anlamsız cümle gibi geliyor ama hayal etmeye devam et sonra yolunu buluyorsun:))))

Gözyaşları içinde okudum yazdıklarınızı. Benim de neredeyse 35 kilo fazlam var ve ben de başladım artık. Cidden yeter, bu fazlalığı üzerimizden atmamız lazım.
Benim sorunum motivasyon ve burası gerçekten bu motivasyonu verebilecek bir ortam.
23 yaşındayım ben de. Yaşlarımız da yakın, umarım güzel sonuçlar elde edebiliriz hep birlikte :13:

Merhaba canım
Öncelikle kendini ve hayatını değiştirme kararın için seni çok tebrik ederim, başlamak bitirmenin, inanmak ta başarmanın yarısıdır. bu kiloları son 1,5 yılda aldığına göre çok daha kolay vericeksin eminim buna,kalıcı kilolar biraz daha zor, yeni alınan kilolar çok daha kolay gidiyor. Ayrıca başlamış olman çok önemli, sonra da başaracağına inanman. herşey senin elinde, bu azim ve kararlığın olduğu sürece hiçbirşey sana engel olamaz. Suyun taşı delmesi gücünden değil sürekliliğindendir. Hiç bir zaman pes etme ve kendine pozitif telkinlerde bulun. Ulaşılabilir hedefler koy kendine, 50 kilo vermem gerek diye düşünme ki, gözünde büyümesin.. 50 kiloyu parçalara böl.. 5 er 10ar derken kısa bir süre sonra gidivermiş 50 kilo, motivasyonun düşerse başarı hikayelerini oku, onlar başardıysa biz de yaparız.. kendine inan, sabret ve dua et.. Sağlıcakla kal..

Canlarım benim merhaba,

Ben şahaneyim hepinizin yazdıklarınızı okuyorum, özel mesaj gönderemediğim için cevap veremiyorum burdan da yazdıklarınızı teker teker okuyorum inanın hepiniz psikoloğum gibisiniz.:KK16::KK16::KK16:
Hani bir atasözümüz varya; 'Damdan düşenin halini damdan düşer anlar.' gerçekten de öyle. Yıllardır hiçbir diyetisyenden almadığım gücü sizlerden alıyorum. Şimdi neden geç yazdığımı açıklayayım. Daha önce hepimiz gibi milyonlarca diyet denedim sayısız diyetisyene gittim. Bir gün devam ettiğim diyetlerim de oldu bir ay devam ettiğim de. Bunların bana öğrettiği en buyuk şey acele etmemem ve sanki diyette değilmişim gibi normal hayatıma devam etmem oldu.

Mesela her gün tartının üzerinde değilim ve bilseniz bu ne kadar buyuk nimet. Diyetteyken tartıya çıkmamak için de ayrı bir irade lazım.:KK1: Bu hafta biliyorsunuz başlangıç haftam ve kendime öğrettiğim en önemli şey diyette oldugumu unutturmak oldu. Mesela hayatım boyunca yemek yemeyi unuttugumu bilmem ama resmen bu hafta yemek yemeyi unuttum kızlarrrrrrrrr:KK55::KK55: Kahvaltıdan sonra bir baktım ki akşam oluvermiş yuppiiiii :KK9::KK9:

Şimdi gelelim verdiğim kiloya biliyorsunuz 173'le başladım ve şu an 170'im :nazar::nazar::nazar::nazar:

Kızlar 3 kilo verdim ama inanın verdiği rahatlık pahabiçilmez. Yavaş yavaş ev içerisinde ufak tefek iş de yaptım ve zorlanmadım. Rabbim inşallah hep güç versin de devamını getirebileyim. Kilo o kadar zor ki. Eve hapsettiğim bir hayatım var ve artık özgürlüğüme kavuşmak istiyorum. ÜZerimdeki yüklerden kurtulmak istiyorum.

Ve bu hafta da size soracaklarım var. Agorofim var. Yani evet şu an dışarı çıkıp koşup oynayamam :KK9: ama en azından apartmanın dışına çıkıp bir çöp bırakmak istiyorum ya da evime 100 metre mesafede olan bakkala gidebilmek istiyorum. Doktorum bununda biraz zaman sonra olacağını söyledi ve ilaçlarım da var. Ancak uygulama kurtulan varsa onların da deneyimlerini bilmek isterim.

Kilo cetvelini de tam olarak hala beceremediğim için kendim yazıcam artık hem parmaklarıma da spor olur. :KK9:

4 haziran-173
12 haziran-170 :nazar::nazar::nazar::nazar:

oo lall laalll laaaaaaa:nazar::nazar::nazar::nazar:

Öpüyorum hepinizi kanatsız meleklerim. Rabbim hep yüzünüzü güldürsün. Ailenizi evlatlarınızı kötülüklerden korusun. :KK16::KK16:

cnm benim tebrik ederim seni :KK3:bak ikinci hafta vermeyebilirsin canını sıkma üçüncü hafta artar benim öyle oldu evdede müziği aç oyna ne kdr hareket etsen kardır

cnm benim tebrik ederim seni :KK3:bak ikinci hafta vermeyebilirsin canını sıkma üçüncü hafta artar benim öyle oldu evdede müziği aç oyna ne kdr hareket etsen kardır

aynen canım benım haftalarca bir kilo bile veremesem diyetim devam edecek vazgeçmek yok :KK19:

X