Yeni ilişkide eski sevgiliden bahsetmek

2 sene eski sevgiliyi unutmak için yeterli bir zaman. neden ayrılmışlar?

bende de vardı böyle biri. 10 yıla yakın sürmüş ilişkisi, aldatılmış, affetmiş ama ilişki dikiş tutmamış sonra o eski sevgili benimkini aldattığı adamla evlenmiş falan. bahsederdi ve ben de rahatsız olurdum. hatta bir gün dayanamayıp senin hala ona karşı hislerin var bence, dedim. hayır ama nefret ediyorum benim canımı çok yaktı demişti. gerçi benimki öyle anıları yad eder biçimde bahsetmiyordu. bi keresinde iş batırmış nasıl batırdığını anlatırken ucu o kişiye dokunuyordu öyle bahsetti. bi keresinde hemşireleri sevmiyorum eski sevgilim hemşireydi, dedi. bir keresinde eve temizlikçi almasını söylemiştim, aslında gelen biri vardı diye girdi konuya eski sevgilisinin bir tanıdığıymış bunlar ayrılınca o kadınla çalışmayı bırakmış falan. bir keresinde de bu eski sevgili, kardeşiyle hala takipleşiyormuş kardeşine kızmış kavga etmişler falan. aslında hep olumsuz şeylerle bahsediyordu ama yine de rahatsız edici. ben hiç aklı hala onda diye düşünmedim. aksine onun mutsuz olmasını ister gibi bir hali vardı. hala onu istese affettikten sonra ayrılmaz devam ederdi yani. bence sen kendisine söyle bir daha bahsetmesin, gerek yok. yani eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı, öyle değil mi?
Neden ayrıldıklarını bilmiyorum. Ama bir tahminim var. 2019 sonlarında ailesini Venezuela'da işler çok kötüye gittiğinden buraya getirttiğini söyledi. Şu an onlarla yaşıyor. Yine 2019 sonlarında eski sevgilisi ile ayrılmışlar... Muhtemelen ailenin buraya göçmesi ile ilgili bir neden olabilir parçaları birleştirdiğimde...
Benimki bide farklı dediğim gibi aslında oturup eski sevgiliyi anlatmıyor, ya da kesinlikle sizde ki gibi kötü ve nefretle bahsetmiyor, nötr genelde. Aslında arada geçtiği konu çok farklı oluyor ama çok detay veren bir insan olduğundan, o olayı, anıyı, geziyi vs. her ne ise kimle yaptığından da bahsediyor. Ve genelde de eski sevgili tabii ki..

Bende sizin gibi, iki tarafta hala seviyo falan olsa 2 yıl ayrı kalınmaz diye düşünüyorum. Çok uzun bir süre. Bilmiyorum anca psikopatsa falan kafaya taktıysa bilemem. Ama gözden uzak olan gönüldende ırak olurmuş derler. Ya da bilmiyorum herkes aynı değil ama ben empati yapıyorum; ayrılık sonrası 1 ay üzgünlük, 2. ay özleme, 3. ay yavaş yavaş normale dönme derken maksimum 4 ayda unutur başka yerlere çoktan yelken açarım yani. 2 yıl birinden ayrı kalıp sevmeye devam edemem doğam gereği 😳

Belki anlatacak anılar falan bitince bu konuda kapanır. Yada resmi olarak sevgililiğe karar verdiğimizde rahatsızlığımı söylemek istiyorum sanırım. Şimdi utandım.. Onun için bu çok norma olabilir ve çok kontrolcü görünmek istemiyorum şu aşamada. Çok kontrolcüde değilim zaten de.. bakalım

Resmi olarak evlenmemiş olsa da, 2 yıl birlikte yaşamanın 2 yıllık evlilikten farklı olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle çok fazla anı biriktirmişlerdir. Kültürel bakış açısı nedeniyle bu kadar rahat bahsediyor olabilir ama aynı bakış açısı bu rahatlık beni başka konularda da rahatsız ederdi. Bu kişiyle yaşamakta sorun yaşardım diye düşündüm şuan empati kurunca. Yani bence kültürlerin uyuşması önemli bir şey.
Haklısınız. Ama ikimizinde çok keskin kültüre bağlı olduğunu şu aşamada düşünmüyorum. Ben onun bu davranışını kültür diye betimlemiştim ama belki alışkanlık.. Bu rahatlıkta eskinin lafını geçirmesi, alışkanlığı belki bilmiyorum

Yılmaz Erdoğan ın "aaay o da ekmek yerdiii" repliği geldi aklıma.. Haybeden gerçeküstü aşklar 😍 hiç normal değil bana göre

6 aydır bir flörtüm var. Daha önce hep uzun ilişkileri olmuş. Sonuncusu 5 yıl sürmüş, 2 yılında beraber yaşıyorlarmış ve 1 buçuk yıl önce 2019 sonunda ayrılmışlar.
İlişkinin en başlarında bu basic bilgileri verdi sadece ama sonrasında da hemen hemen her görüştüğümüzde lafı geçiyor eski sevgilisinin 🙄Tamam 5 yılını delete etmesini beklemiyorum bi ayrıldı diye ama bende biraz soğukluk ve kuşku yaratıyor bu durum.

Laf içinde nasıl geçiyor konusu derseniz ' Aaa ben oraya bi 5-6 kez gittim eski sevgilim çok severdi orayı ' , ya da ' ben o bölge de 1 yıl yaşadım eski sevgilimle' ya da ' eski sevgilim bu yemeği çok sık yapardı, o şu bölgeden o yüzden alıştım bende' gibi gibi... Aslında geçmişten anılardan deneyimlerden konuşurken tabi eski sevgilisi koca yıllarını kapladığı için herşey onunla.. Ama o detayı vermese olmaz mı sizce her muhabbette de 😬 ? Sadece ' oraya gitmiştim, güzeldi' falan dese yeter sanki. Sürekli eski sevgili lafından tiksinti geldi..

Bu arada flörtüm tür değil yabancı bir ülkeden (Venezuela), evet enteresan ama şu an yaşadığım ülkede tanıştık. Sanırım bu aşamada kültür farklılığını hissediyorum. Doğru, eski ilişkisini bıçak gibi kesip atmak, anılarını hafızasından silmek zorunda değil. Ama ne bileyim benim duymak hoşuma gitmiyor.

Ayrıca, instagramda da kızın annesi babası ve ablası ile takipleşmeler ve like lar devam ediyor, aynı şekilde kız da onun ailesi ile. Ve hatta geçen ay flörtümün doğum günü fotoğrafının kızın annesi içten bir yorum yapmış.

Bilmiyorum bana azcık zor geliyor bu durum. Kızı unutamama ihtimalini düşünmek istemiyorum, herhalde hala sevseler beraber olurlardı şu an değil mi?
Başka bir konu olsa kültür farkı boşver derdim ama gönül işlerinde kültür farkı olmuyor..
Şöyle düşün aklı ve gönlü seninle dolu olsa eski sevgilisi aklına gelir mi? Bilemedim 🤷‍♀️

6 aydır bir flörtüm var. Daha önce hep uzun ilişkileri olmuş. Sonuncusu 5 yıl sürmüş, 2 yılında beraber yaşıyorlarmış ve 1 buçuk yıl önce 2019 sonunda ayrılmışlar.
İlişkinin en başlarında bu basic bilgileri verdi sadece ama sonrasında da hemen hemen her görüştüğümüzde lafı geçiyor eski sevgilisinin 🙄Tamam 5 yılını delete etmesini beklemiyorum bi ayrıldı diye ama bende biraz soğukluk ve kuşku yaratıyor bu durum.

Laf içinde nasıl geçiyor konusu derseniz ' Aaa ben oraya bi 5-6 kez gittim eski sevgilim çok severdi orayı ' , ya da ' ben o bölge de 1 yıl yaşadım eski sevgilimle' ya da ' eski sevgilim bu yemeği çok sık yapardı, o şu bölgeden o yüzden alıştım bende' gibi gibi... Aslında geçmişten anılardan deneyimlerden konuşurken tabi eski sevgilisi koca yıllarını kapladığı için herşey onunla.. Ama o detayı vermese olmaz mı sizce her muhabbette de 😬 ? Sadece ' oraya gitmiştim, güzeldi' falan dese yeter sanki. Sürekli eski sevgili lafından tiksinti geldi..

Bu arada flörtüm tür değil yabancı bir ülkeden (Venezuela), evet enteresan ama şu an yaşadığım ülkede tanıştık. Sanırım bu aşamada kültür farklılığını hissediyorum. Doğru, eski ilişkisini bıçak gibi kesip atmak, anılarını hafızasından silmek zorunda değil. Ama ne bileyim benim duymak hoşuma gitmiyor.

Ayrıca, instagramda da kızın annesi babası ve ablası ile takipleşmeler ve like lar devam ediyor, aynı şekilde kız da onun ailesi ile. Ve hatta geçen ay flörtümün doğum günü fotoğrafının kızın annesi içten bir yorum yapmış.

Bilmiyorum bana azcık zor geliyor bu durum. Kızı unutamama ihtimalini düşünmek istemiyorum, herhalde hala sevseler beraber olurlardı şu an değil mi?
Bu direkt bilinen bir durum canım, bir erkek eski sevgilisini kesinlikle sürekli anlatıyorsa kız bunu terk etmiş yada bir şekilde ayrılmışlardır ve erkek onu hala ama hala onu çok seviyor ve unutamıyordur...

Bana ters vallahi ayrildiysan onunla ne bagin kaldi ki ailesiyle olsun kafasindayim
Zirt pirt eski sevgilini zikretmesi de ayrica gicik bir durum
Yoluma bakardim baska kısmetlerle :eek:

X