Yenidoğan bebeğin göğüs ya da biberon emmemesi

lilaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
658
265
36
Bebeğim doğduğunda göğsümü emmedi kaşıkla sütümü verdik yutmadı. Şekeri düştüğü ve titremesi olduğu için küveze aldılar. Ertesi gün enfeksiyon çıktı antibiyotikle enfeksiyon bitti. Emme refleksi güçlü olmasa da Biberonla beslenmeye başlamıştı. Bugün emzirmeye gittim ancak bebeğimin dünden beri emme refleksinin azaldığını günde yedi defa şırıngayla bir defa yutaktan beslendiğini söylediler. 37+2 de sezaryanla doğurdum. Böyle bir sorun yaşayan var mı emmemesinin sebebi ne olabilir

Daha çok ufak eve geçince emzirme danışmanıyla iletişime geçin eminim yardımcı olacaklardır. Instagram da çok var araştırıp bakın isterseniz yada doğum yaptığınız hastanede hemşireler den yardım isteyin. Olmadı sağlık ocağındaki hemsirelerden.
Dil veya dudak bağı olabilir yada sağım yapıyorsanız tayzikli geliyor tolere edemiyor olabilir. Biberon emme refleksini bozabiliyor üst üstte vermemeye çalışın. Ten tene teması öneririm, anne karnı sesleri beyaz gürültü eşliğinde deneyin. Siyah bölgeyi mümkün olduğunca sokun ağzına dudakları dışa dönük olmali . Çok geçmiş olsun sağlıcakla büyütün.

Daha çok ufak eve geçince emzirme danışmanıyla iletişime geçin eminim yardımcı olacaklardır. Instagram da çok var araştırıp bakın isterseniz yada doğum yaptığınız hastanede hemşireler den yardım isteyin. Olmadı sağlık ocağındaki hemsirelerden.
Dil veya dudak bağı olabilir yada sağım yapıyorsanız tayzikli geliyor tolere edemiyor olabilir. Biberon emme refleksini bozabiliyor üst üstte vermemeye çalışın. Ten tene teması öneririm, anne karnı sesleri beyaz gürültü eşliğinde deneyin. Siyah bölgeyi mümkün olduğunca sokun ağzına dudakları dışa dönük olmali . Çok geçmiş olsun sağlıcakla büyütün.
Amin 🤲 Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim 🙏 doğduğunda biraz dil bağı var dediler. Bunu emme refleksine bağlamadılar. Doktorla görüşüp dil bağını hatırlatacağım. Emmediği için bebeğimi vermediler. Ben de benimle temas etmesi gerektiğini söylüyorum eşime. Emzirmeye gittiğimde iki saat uğraşıyorum konuşuyorum ilk gün biraz emdi ve gözünü açıyordu ama bugün emmedi ve hep uyudu. Göğüs uçlarım çok büyük olduğu için ağzına meme ucum olmuyor. Silikon göğüs ucu aldım o da sabit durmuyor ve büyük geliyor. Biberonu zor da olsa emerken bırakması neden olabilir

X