Yerleşme Kanaması mı?

ZehraaDmrc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2023
6
0
26
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu konu hakkında bilgisi olan kişilerden yardım almak için başlık oluşturdum. Lütfen yardımcı olun. Son adet tarihim 27 Şubat, 2 martta kanamam bitti. 8 Mart gecesi korunmasız bir ilişki yaşadık. İçeri boşalma durumu söz konusu değil ancak zevk suyundan şüphelendik. Ardından 72 saatlik süre içerisinde Ertes72 adlı ertesi gün hapını içtim. Yumurtlama dönemime denk geldiğinden şüphelenmiştim. Bugün ayın 16sı ve sabah uyandığımda hafif kanama meydana gelmişti.Hapın yan etkisi olabileceğini düşündüm. Ağrı sızı hiçbirşey yok. Yerleşme kanaması olduğundan şüpheleniyorum. Reglime daha 11 gün var.(1-2 gün gecikmeli ya da erken olabiliyor.) Yaşım daha genç olduğu için henüz gebe kalmak istemiyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu konu hakkında bilgisi olan kişilerden yardım almak için başlık oluşturdum. Lütfen yardımcı olun. Son adet tarihim 27 Şubat, 2 şubatta kanamam bitti. 8 Şubat gecesi korunmasız bir ilişki yaşadık. İçeri boşalma durumu söz konusu değil ancak zevk suyundan şüphelendik. Ardından 72 saatlik süre içerisinde Ertes72 adlı ertesi gün hapını içtim. Yumurtlama dönemime denk geldiğinden şüphelenmiştim. Bugün ayın 16sı ve sabah uyandığımda hafif kanama meydana gelmişti.Hapın yan etkisi olabileceğini düşündüm. Ağrı sızı hiçbirşey yok. Yerleşme kanaması olduğundan şüpheleniyorum. Reglime daha 11 gün var.(1-2 gün gecikmeli ya da erken olabiliyor.) Yaşım daha genç olduğu için henüz gebe kalmak istemiyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi?
8 mart sanırım, şu anda yaşadığın kanama yumurtlama kanaması olabilir. Yerleşme kanaması regl 2-5 gün önce oluyor.

yerleşme kanaması adetten 2-5 ğün önce oluyor demişsiniz.ona yazdım
%90 olarak bu şekilde olan bir bilgi ve şu anda yaşadığı kanamayı soruyor, tarihlere bakarsak yerleşme kanaması yaşamıyor. Ertesi gün hapı almış, kanamadan şüpheleniyor ve gebelik istemiyor.
Konu sahibinin içini rahatlatmak için yazdım.

%90 olarak bu şekilde olan bir bilgi ve şu anda yaşadığı kanamayı soruyor, tarihlere bakarsak yerleşme kanaması yaşamıyor. Ertesi gün hapı almış, kanamadan şüpheleniyor ve gebelik istemiyor.
Konu sahibinin içini rahatlatmak için yazdım.
ben konu sahibine göre yazmadım,onun ki yerleşme değil zaten belli,ama yerleşme kanaması adet sonrası gelebiliyor.yanlıs bilgilendirme olmaması adına yazdım

evet tarihleri yanlış yazmışım kusura bakmayın düzelttim. adetime daha 11 gün var ve şüphelendiğim için sizlere sormak istedim.
Ertesi gün ilaçlarında maalesef hormonal olarak gecikmeler olabilir normal ve şu anda yaşadığın şey ara kanama veya yumurtlama kanaması korkmana gerek yok.

GÜNCELLEME: Konu başlığı altında şüphelenen ve buradaki konuları okuyup yardım isteyen arkadaşlar için söylüyorum. Şüpheli ilişkinin üzerinden yaklaşık 1 ay geçti ve regl oldum. Haptan dolayı ara kanamalar ve pıhtı şeklinde kanamalar meydana geldi.29 Mart günü şiddetli ağrıyla beraberinde sabahına 30 Mart günü kanamam oldu ve devam etti.1 Hafta kadar sürdü ve kesildi.(Regl oldum) ara kanamalardan dolayı şüphelenen varsa bu konu başlığı altında yardım alabilir.Regli gibi değilde başka bir şekilde kanama olursa( regl olamazsanız) mutlaka doktor muayenesi ya da gebelik testi yaptırın.

X