Aile Planlaması yeter artık bu konu bir açığa kavuşsun kızlar..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
aylardır araştırıyorum..dogum kontrol haplarını emzirenelr kulalnabiliyormu diye..sordugum 5 doktordan 3 ü 6 aydan sonra kullanabılrsin, 2 si kullanamazsın dedi.spiral taktırdım yaramadı,3 aylık iğnelerı doktor önermedi.eşim korunmuyor .çaresiz bir sekılde evde köşe bucak kaçarak yaşıyorum yani..ne olur fikri olanlar paylaşssın..delikafadulden

wala kardeşim bu dogum kontrolu cok büyük sıkıntıymış.ben daha 1.5 aylık ewliyim.napacam bilmyrm.bizde çaresiziz.haplar yan etkili.prezervatif hissiz.iğneler zararmış.ee napcaz ?nerde bu tıp???nerde bu bilim yahu=?

canim ben kullaniyorum burda veriyolar ama emzirenler icin özel var onu kullnabiliyosun ben 40 im ciktiktan sonra kullnamaya basladim halada kullaniyorum yalniz bu normal hapla gibi degil normalde1 hafta ara veriyosunya bu hapi icerken hic ara vermiyosun sürekli iciyosun ilk oglumdada kullnadim ben 9 ay emzirmistim onuda kisacasi burda veriyolar

kzılar eşim prezervatıf kulalnamıyor hoşlanmıyormus,acıkcası bende öyle..:kedi:

burada minipill denen haplardan satılmıyor..yurtdışında var galıba sadece..:KK43:

ben desolett kullanıyorum doğum kontrol hapı.
doktorum bana ilk emzirip emzirmediğimi sordu korunma yöntemi seçeceğimizde.
bildiğim kadarıyla emzirenler hap kullanamıyor.
evet en mantıklısı geri çekilme yöntemi..kaçmandan daha mantıklı

geri çekmeyi uyguluyoruz zaten..ayrıca evlendıkten sonra 1 bucuk yıl kadar da böyle korunduk..cocuk sahıbı olmaya karar verınce bıraktık ve cocugumuz oldu..ama sımdı güvenemıyoruz..

ben desolett kullanıyorum doğum kontrol hapı.
doktorum bana ilk emzirip emzirmediğimi sordu korunma yöntemi seçeceğimizde.
bildiğim kadarıyla emzirenler hap kullanamıyor.
evet en mantıklısı geri çekilme yöntemi..kaçmandan daha mantıklı

canım sen emzirmiyormusun

Canım benım bebegım 9 aylık emz<ırıyorum vede dogum kontrol haqpıda kullanıyorum 6 aydan sonra kullanılıyor

ay yaa benim de şu sıralar kafam çok meşgul bu konuyla...
hapa geçmeyi düşünüyorum bende...

bence en garantilisi sprayl diye düşünüyorum.hiçbir yan etkisi yok.hap kullanan arkadaşlarım var.kiminin yüzünde çene kısmında tüyler çıktı.kimisinde de kilo alımları başladı.aynı hapı kullanan farklı kişilerde farklı yan etkiler oluşuyo.ben denedim adetim çok uzun sürdü ve aşırı stres yaptı bende.

QUOTE=serçecik;9077403]geri çekme ve takvim yöntemini beraber uyguluyoruz ama cok güvenemıyoruz..[/QUOTE]

geri cekme yontemi aslinda kolaylik iki senedir bisey olmadi,ama herkes basaramayabilirmis,hic korunmamaktan iyidir

canım spiral taktırdım 2 ay boyunca agrısını cektım ve bu iki ayda toplam 40 gün kanamam oldu.kontrole gıttım enfeksıyon olmus yumurtalıkların abse yapmıs hemen cıkarmalıyız dedı doktor mecburen cıkarttırıp tedavıye başladım..:KK43:

dogumdan önce 1 bucuk yıl gerı cekme yöntemı ıle korunduk aslında eşim bu konuda fena sayılmaz:eek:cunku istedıgımız zaman cocuk sahıbı olduk..ama bebgım küçük oldugu için ve adetlerım cok düzene gırmedıgı ıcın cok endişe duyuyorum..her ay bu stresle yaşanmıyor.

X