Yılbaşı Ağacı Cupcake

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.130
596.052
42

yilbasi_agaci_cupcake1.jpg

Cupcake
Malzemeler :

• 2 yumurta,
  • 75 gr tereyağ,
  • 120 gr bitter çikolata,
  • 1,5 türk kahvesi fincanı un,
  • 2,5 türk kahvesi fincanı pudra şekeri,
  • 2 tepeleme yemek kaşığı kakao,
  • 1 paket vanilya,
  • 1/4 çay kaşığı tuz,
  • Üzeri için 1 poşet kakaolu krem şanti + 1 su bardağı süt,
  • Renkli süsleme şekerleri.
Hazırlanışı :
  1. Tereyağ ve çikolatayı ben mari usulü eritin ve ılıtın,
  2. Unu, pudra şekerini, kakaoyu ve vanilyayı ayrı bir kapta karıştırın,
  3. Yumurtaları iyice çırpın,
  4. İçine çikolata+tereyağ karışımını ekleyip çırpın,
  5. Unlu karışımı da azar azar ekleyerek yoğun bir kıvam kazanana dek çırpın,
  6. Karışımı muffin kalıplarına paylaştırarak 180 derecede önceden ısıtılmış fırında 20-25 dk pişirin,
  7. Krem şantiyi üzerindeki talimatlara göre hazırlayıp ılık brownielerin üzerine sürün,
  8. Süsleme şekerleri ile süsleyin.

yilbasi_agaci_cupcake2.jpg

yilbasi_agaci_cupcake3.jpg

yilbasi_agaci_cupcake4.jpg

yilbasi_agaci_cupcake5.jpg

yilbasi_agaci_cupcake6.jpg

Afiyet olsun...

Cupcake Yapmanın Püf Noktaları

İyi bir baz
Bunun için özel bir cupcake tarifine ihtiyacınız yok. En sevdiğiniz kekin tarifini alın ve cupcake olacak şekilde pişirin. Her kekte olduğu gibi, malzemeleri fazla karıştırmayın ki piştikleri zaman pofuduk olsunlar.

Güzel şekil
Cupcakelerinize şekil vermek için silikon kalıplardan ya da kağıt kalıplardan yararlanabilirsiniz. Cupcakeleri kağıt kalıpla pişirecekseniz, pişirdiğiniz tepsiye yapışmamaları için tepsiyi hafifçe yağlayın. Silikon kalıplarda bunu yapmanıza gerek olmayacaktır.

Cupcakeleri kalıplara doldurun
Cupcake kalıplarını doldurmanın en kolay yolu bir dondurma kepçesi kullanmaktır. Kalıplarınızı fazla doldurmamaya dikkat edin! Kalıbın 2/3’ünü doldurmanız yeterli olacaktır ki cupcakeiniz pişerken kalıptan taşmasın.

Pişirirken
Mükemmel pişmiş keklere sahip olmak için, her seferinde 1 tepsi pişirmenizi ve tepsiyi önceden ısıtılmış fırının ortasına yerleştirmenizi öneririz. Cupcakelerinizi önerilen minimum sürede pişirmelisiniz ve bir şiş yardımıyla pişip pişmediklerini kontrol etmelisiniz.

Soğumaya bırakın
Cupcakeler piştikten sonra, tepsisiyle beraber onları soğumaya alın ve cupcakeleri tepsiden almadan önce, 10 dakika tepsiyle beraber soğumalarına izin verin. Cupcakeinizin kaplamasını yapmaya başlamadan önce iyice soğuduğuna emin olun.

Sabır sizi mükemmelliğe ulaştırır
Cupcake hazırlarken acele etmeyin, özellikle de kekleriniz soğumadan harekete geçmeyin, aksi takdirde süslemeniz büyük bir fiyaskoyla sonuçlanacaktır.

Yeme zamanı
Cupcakeleri yemek için en doğru zaman, ya pişirildikleri gün ya da pişirildikten sonraki 24 saattir. Eğer bu sürede cupcakelerinizi bitiremeyecekseniz, üzerine süsleme yapmadan, cupcakeleri iyi kapanan bir kutuda 3 aya kadar saklayabilirsiniz.

Alıntıdır.
Kaynak:Bana göre

Son düzenleme:
P1030177.JPG

Malzemeler:

Kişi sayısı kadar muffin
2 paket krem şanti+1,5 su bardağı soğuk süt
Çikolatalı rulo kat ya da çikolatalı herhangi bir çubuk kraker veya bisküvi
Gıda boyası
Yenilebilir şekerler, jelibon, bonibon vs..

Yapılışı

P1030158.JPG
P1030159.JPG
P1030160.JPG
P1030161.JPG
P1030162.JPG
P1030163.JPG
P1030164.JPG
P1030167.JPG
P1030168.JPG

Öncelikle istediğimiz herhangi bir kek tarifiyle muffinlerimizi pişiriyoruz. Ben yaklaşık 30 kadar pişirdim ve 20 tanesini kullandım. Herhangi bir 4 yumurtalı kek tarifinden kolaylıkla bu kadar sayıda kek çıkarabilirsiniz. Pişirdiğimiz kekleri bir ağaç şekli oluşturacak şekilde servis tepsimize diziyoruz.

Koyuca hazırladığımız kremadan biraz ayırıp, geri kalanını yeşil renk ile renklendiriyoruz. Bir sıkma poşetine doldurup, keklerimizin üzerini taşırmadan dolduruyoruz.

Üzerlerini doldurduğumuz keklerin üzerindeki krem şantiyi bir çay kaşığı yardımı ile birbirine bulayarak yaklaştırıyoruz. Merak etmeyin, aşağı düşmüyorlar.

Üzeri tamamen bütünleşmiş kremaya çatal yardımı ile aşağı doğru tarar gibi nazikçe şekil veriyoruz.
Ayırdığımız beyaz krem şantiyi bir sıkma poşetine doldurup yıldız uç kullanıyoruz. Ağacımızı dilediğimiz gibi süslüyoruz.

Alttaki son iki muffini de kalan krema ile kaplıyoruz.

Beyz kısma çikolatalı çubuklarımızdan ağacın alt kısmını oluşturuyoruz. Kalan yeşil krema ile ağacın sap kısmını ağaca bütünleştiriyoruz.

Şimdi üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Alıntıdır..
Kaynak:acemi şef

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1336559

Cupcake
Malzemeler :

• 2 yumurta,
  • 75 gr tereyağ,
  • 1 paket vanilya,
  • 1/4 çay kaşığı tuz,
Hazırlanışı :
  6. Karışımı muffin kalıplarına paylaştırarak 180 derecede önceden ısıtılmış fırında 20-25 dk pişirin,
  7. Krem şantiyi üzerindeki talimatlara göre hazırlayıp ılık brownielerin üzerine sürün,

Eki Görüntüle 1336560

Eki Görüntüle 1336561

Eki Görüntüle 1336562

Eki Görüntüle 1336563

Eki Görüntüle 1336564

Afiyet olsun...

İyi bir baz
Bunun için özel bir cupcake tarifine ihtiyacınız yok. En sevdiğiniz kekin tarifini alın ve cupcake olacak şekilde pişirin. Her kekte olduğu gibi, malzemeleri fazla karıştırmayın ki piştikleri zaman pofuduk olsunlar.

Güzel şekil
Cupcakelerinize şekil vermek için silikon kalıplardan ya da kağıt kalıplardan yararlanabilirsiniz. Cupcakeleri kağıt kalıpla pişirecekseniz, pişirdiğiniz tepsiye yapışmamaları için tepsiyi hafifçe yağlayın. Silikon kalıplarda bunu yapmanıza gerek olmayacaktır.

Cupcake kalıplarını doldurmanın en kolay yolu bir dondurma kepçesi kullanmaktır. Kalıplarınızı fazla doldurmamaya dikkat edin! Kalıbın 2/3’ünü doldurmanız yeterli olacaktır ki cupcakeiniz pişerken kalıptan taşmasın.

Pişirirken
Mükemmel pişmiş keklere sahip olmak için, her seferinde 1 tepsi pişirmenizi ve tepsiyi önceden ısıtılmış fırının ortasına yerleştirmenizi öneririz. Cupcakelerinizi önerilen minimum sürede pişirmelisiniz ve bir şiş yardımıyla pişip pişmediklerini kontrol etmelisiniz.

Soğumaya bırakın
Cupcakeler piştikten sonra, tepsisiyle beraber onları soğumaya alın ve cupcakeleri tepsiden almadan önce, 10 dakika tepsiyle beraber soğumalarına izin verin. Cupcakeinizin kaplamasını yapmaya başlamadan önce iyice soğuduğuna emin olun.

Cupcake hazırlarken acele etmeyin, özellikle de kekleriniz soğumadan harekete geçmeyin, aksi takdirde süslemeniz büyük bir fiyaskoyla sonuçlanacaktır.

Yeme zamanı
Cupcakeleri yemek için en doğru zaman, ya pişirildikleri gün ya da pişirildikten sonraki 24 saattir. Eğer bu sürede cupcakelerinizi bitiremeyecekseniz, üzerine süsleme yapmadan, cupcakeleri iyi kapanan bir kutuda 3 aya kadar saklayabilirsiniz.

Alıntıdır.
Pasta şekerini nerde bulabilirim lütfen cevapp

Eki Görüntüle 1336559

Cupcake
Malzemeler :

• 2 yumurta,
  • 75 gr tereyağ,
  • 1 paket vanilya,
  • 1/4 çay kaşığı tuz,
Hazırlanışı :

Eki Görüntüle 1336560

Eki Görüntüle 1336561

Eki Görüntüle 1336562

Eki Görüntüle 1336563

Eki Görüntüle 1336564

Afiyet olsun...

İyi bir baz

Güzel şekil

Pişirirken

Soğumaya bırakın

Yeme zamanı

Alıntıdır.
Benzer bişey yapacaktım ama ben bulamadım gıda boyasını yirmi.gundur ...

X