Yılbaşı sorunsalı

NilPerisi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
317
319
29
Evet bunu da söyledim. Hatta eski eş evli olsaydı o eve girebilirmiydin dedim. Varsayımlarla konusmayalım dedi. Ama oyle cinsiyetleri değiştirsek asla bu durum söz konusu bile olmazdı
Aslında varsayıma da gerek yok, eski eş adı üstünde ben aynı eve girip cıkmayı çok yanlış buluyorum. Evliyim eşimin eski evliliğinden çocuğu var ve en başta her açıdan arızaydı . Çocukla resmen evlendikten sonra tanıştım ama asla aynı eve girip çıkmasını kabul etmem ordakç tek bağ çocuk ve dost meclisi hesabı aynı sofrada oturup yiyip içmelere, anı yaad etmelere gerek yok. Zaten bir başkasının cocugunu kabul etmek oldukça zor neden bir de eski eşi kabul edeyim bu derece mantığındayım. Sizin hayatınızda aynı detaylar olsa kabul eder miydi sevgili kişisi acaba...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-06-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
neresinden tutulsa saçma.. kızın psikolojisi için senelerce saklanan konu hem de yılbaşı gibi özel bir zaman diliminde mi açıklanıyor ? üstelik yasak var 4 gün aynı evde olmak zorundalar.
8 yaşında diye kızı salak mı sanıyorlar acaba ? odada kıyafetlerin içinde görmeyecek mi eşyalarını sanki ?
aynı evde nasıl arkadaş gibi oturacaklar ?
saçma olabilir napalım herkesin düpdüzgün hayatı yok. Kendi anlar kız salak değil diyorsunuz işte anlasın alışın diye bi çaba var burda. Yani kızın yanında yakın davranmak ben kendim yapamam zaten. Annemin babamın yanında da ben kocama yakın davranamam. Yani yapı gereği

astrojurnal

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
7.798
22.722
36
saçma olabilir napalım herkesin düpdüzgün hayatı yok. Kendi anlar kız salak değil diyorsunuz işte anlasın alışın diye bi çaba var burda. Yani kızın yanında yakın davranmak ben kendim yapamam zaten. Annemin babamın yanında da ben kocama yakın davranamam. Yani yapı gereği

herhalde kızın önünde iki kişiye özel yakınlaşmadan bahsetmedim. aynı ev içinde birbirini seven iki insan arkadaş gibi oturabilecekse 4 gün, zaten o daha büyük sıkıntı bana göre.
sizin hayatınız tabi.
sadece anlattıklarınız akla yatmıyor. o nedenle insanlar sorguladı.
yoksa kimse bizim hayatlarımız düpdüzgün demedi.

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
herhalde kızın önünde iki kişiye özel yakınlaşmadan bahsetmedim. aynı ev içinde birbirini seven iki insan arkadaş gibi oturabilecekse 4 gün, zaten o daha büyük sıkıntı bana göre.
sizin hayatınız tabi.
Valla yaşadıklarım benim bile aklıma yatmıyor. Deseler yıllar once bunları yaşicamı inanmazdım. Hayatta herşey varmıs. Aramızdaki frekansı hisseder tabi hissetsinde sorun yok yani arkadaş gibi olucaz derken su mıcmıc sevgililer gibi olmicaz demek istedim. Kız cocukları babalarını paylaşmakta zorlanır diye aynı odaları kullanmayalım dedim. Pskolog babayla yatak odasını kullanmasını da en başta yanlış demişti. Kendini kötü hissedermiş. Yani kız kendi yatağında olmalı alan yaratılmalı demişti. Çocuk doğurmadan çocuk pskolojisi hakkında Bilgi ediniyorum şaka gibi :)

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
sizin hayatınız tabi.
Ama şu var sevindim boyle olmasına Hep bunun olmamasından yakınıp üzülüyordum. Eski eşte artık alışması gerektiğini anladı sanırım. Çok zormuş çocuksuz olup çocuklu biriyle olmak. Empati yapamıyorum

Bittercoffee

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Mart 2016
6.438
13.145
Aynı evde yaşıyorlar nişanlılar evlilik planı var. Daha ne kadar ciddiye binecek yahu. Evlenince mi söyleyecekler biz evlendik diye? Bi de zaten eski eş olarak istediği kadar istesin böyle bi şeyin kararı ona düşmez. Çoktan tanışma olmuş olmalıydı.
Herhangi bir ayrılık olabilir diye düşündüm ben nedense. Çünkü adam ayrıldığı karısıyla böyle günlerde görüşüp konu sahibini ekarte edeceğe benziyor. Konu sahibinin çocuğu yok, hassasiyetleri aynı değil ve adamın yaptığını her kadın sindiremez. Evet evladından kopamaz fakat eski eş durumu sıkıntılı, ki burda bu durumu yaşayan konu sahibi olsa adam rıza gösterecek miydi buna orası da muamma.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 928 gün geçti.

elsa83

Guru
Pro Üye
18 Mayıs 2008
3.835
6.642
Bugun konustuk uzun uzun. Öğlen kızıyla konustu yanına gidip. Yılbasında 4 gün bizimle kalıcak annesi nasıl olduysa kabul etti. Ben dedimki eğer seninle olmak istiyosa bize gelsin. Oda sordu napmak istersin. Senle olmak istiyorum diyince gelicek. Çok şaşırdım. Gerçekten çok üzülmüştüm beni yanlız bırakmasına. Yasakları anlatmış güzelce. Bakalım 4 gün nasıl geçicek. Hem kızıda artık kabullenmiş olur yaşantımızı.
işte bu kadar kolaymıs söylemek ya. Neden bu kadar hassaslar anlamıyorum. Benim çocuğum olmadığı için anlamıcamda sanırım. Ama eşinin ailesi yanında olmasaydı kabul etmezdi kesin. Çok zormuş cocugu olan biriyle birlikte olmak :KK43:
Hic inanmadim. 7 yildir seni kiza soylemeyen annesi bir anda 4 gun seninle kalmasina izin verdi. Ya konu yalan yada bu soyledigin. Hic inandirici degilsn

Niloyatospikk

Hoş bir sada....
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
15.108
25.482
31
Nickinize göre özgürleşememişsiniz

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :68.45 Kg. Şimdiki Kilom :66.25 Kg.

sandriyon

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2012
4.061
3.961
Bugun konustuk uzun uzun. Öğlen kızıyla konustu yanına gidip. Yılbasında 4 gün bizimle kalıcak annesi nasıl olduysa kabul etti. Ben dedimki eğer seninle olmak istiyosa bize gelsin. Oda sordu napmak istersin. Senle olmak istiyorum diyince gelicek. Çok şaşırdım. Gerçekten çok üzülmüştüm beni yanlız bırakmasına. Yasakları anlatmış güzelce. Bakalım 4 gün nasıl geçicek. Hem kızıda artık kabullenmiş olur yaşantımızı.
işte bu kadar kolaymıs söylemek ya. Neden bu kadar hassaslar anlamıyorum. Benim çocuğum olmadığı için anlamıcamda sanırım. Ama eşinin ailesi yanında olmasaydı kabul etmezdi kesin. Çok zormuş cocugu olan biriyle birlikte olmak :KK43:
Oyuzden burada hep yaziyorum davul bile dengi dengine diye

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 221 gün geçti.

Biaaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
1.518
8.302
36
Umarım kendi hayatınızı miletin önüne paspas edip, geleceğinizi sevgilinizin iki dudağına bıraktığınız gibi, ilerde birde çocuk yapıp kendi evladınıza ikinci sınıf evlat muamelesi yaptırmazsınız. Hayat bsiana bir şey öğetti ki , bir adam eşi olarak değer vermediği insandan olan evladına da evlat olarak değer vermiyor, sizin durumunuzda eski eşi ile siz kıyaslandığınızda kimin değerli olduğu bariz belli oluyor. Diyorsunuz ya o kadında evli olsaydı gidebilirmiydin diye sordum diye, öyle bir durum olmadan hayatına bir bile girse sevgiliniz eski karısının ayağana kapanır ne olur evlenme diye, sizi bile gözü görmez, ben eski eşin sizi kale bile aldığını sanmıyorum, bence onun gözünde eski eşinin ihtiyaçlarını karşılayan sıradan bir kadınsınız ve bir önceliğiniz ve değeriniz yok, bunu böyle görmesinin nedeni de sevgiliniz, o size saygı duymadığı ve önemsemediği için, adamın hayatındakiler de buna gerek duymuyor.

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
Umarım kendi hayatınızı miletin önüne paspas edip, geleceğinizi sevgilinizin iki dudağına bıraktığınız gibi, ilerde birde çocuk yapıp kendi evladınıza ikinci sınıf evlat muamelesi yaptırmazsınız. Hayat bsiana bir şey öğetti ki , bir adam eşi olarak değer vermediği insandan olan evladına da evlat olarak değer vermiyor, sizin durumunuzda eski eşi ile siz kıyaslandığınızda kimin değerli olduğu bariz belli oluyor. Diyorsunuz ya o kadında evli olsaydı gidebilirmiydin diye sordum diye, öyle bir durum olmadan hayatına bir bile girse sevgiliniz eski karısının ayağana kapanır ne olur evlenme diye, sizi bile gözü görmez, ben eski eşin sizi kale bile aldığını sanmıyorum, bence onun gözünde eski eşinin ihtiyaçlarını karşılayan sıradan bir kadınsınız ve bir önceliğiniz ve değeriniz yok, bunu böyle görmesinin nedeni de sevgiliniz, o size saygı duymadığı ve önemsemediği için, adamın hayatındakiler de buna gerek duymuyor.
Ufkumu acan Güzel bir yorum daha. Teşekkürler dışarıdan insan kendini gerçekten goremiyor

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
36.564
92.649
39
Ya hiçmi çocuk psikolojisinden anlamiyorsunuz? Yorumlardan sonra sevgilini korumak adina yalanmi atiyorsunuz?

Umarim yalandir. Yoksa 8 yaşindaki kizin daha yeni babasinin sevgilisi olduğunu ögrenip hemen 4 gün o tanimadiği sevgilinin yaninda kalmak, hemde özel bir zaman (yilbaşinda)!

Anneside sadece senin bilinmene değilde, kizinin 4 gün sizde kalmasina razi öyle mi???

Yok yok ya bu konu fake, yada paçayi kurtarmak için yalan söylüyorsun. Başka bir açiklamasi olamaz.
Bende bu yüzden konuyu takip etmeyi bıraktım sevgili aklandı bi anda :deli:

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
33.847
101.271
Yalniz yasaklar konusunda atladiginiz bir sey var, bosanmis anne babalar cocuklarini gidip gorebilecekler,mahkemenin ilgili kararini yanlarinda tasimalari yeterli. Cocugun 4 gun sizde kalmasina da gerek yok,babanin 4 gun boyunca kiziyla kalmasina da gerek yok

Margaret Hamilton

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
1.559
6.278
40 yasindaki doktor sevgiliniz size santaj yaparak yasal olarak suc isliyor, farkinda misiniz? Yilbasini kiziyla gecirmesinden daha buyuk sorunlariniz var.

Ayrica bu konularda hep ayni cumleler donuyor yapamiyorum, caresiz hissediyorum vs. Gercekten hic mi sevilmediniz? Hic mi gozunuz kapali guveneceginizin, ne zaman arasam yanimda olur dediginiz kimse yok? Bu yasadiginizi sevgi sanmanizi anlayamiyorum.

gulguzeli_28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2012
486
678
Size saf mısınız diye sormuştum ama evet safsınız yazdıklarınızda bunu kanıtlar nitelikte 7 yıldır sizi sevgilim diye tanıştırmamış adam ve hala da arkadaşı gibi davranacaksınız ne saçma sapan bir hayatı seçmişsiniz kendinize. Yazık kızlar neden bu kadar kör olmayı seçiyorlar aklım almıyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 552 gün geçti.