Yılbaşı yemeği, hediye meselesi

Gokcesag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
911
3.765
Edit: tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız.
Cool olmaya çalışacağım, yani annesiyle tanıştıriyor ama muhtemelen yalniz kalmayim diye, gelinlik bakmamaya çalışacağım.

Sonra dibe vurma kısmı çok acıtıyor 😂

kaliteli bir şarap ve porselen çay seti almaya karar verdim.

Belki abartıp bir de bahçe için bir seyler alabilirim.

Sevgili Hanımlar, özellikle yurtdışında yaşayan hanımlar;

Bir süredir, üç ay, takıldığım erkek arkadaşım, friends with benefit gibi bir şeyiz, beni Christmas için annesine yemeğe davet etti, annesi 65-70 yaşlarında bir kadın, emekli hemşire hiç tanışmadım ve ingiliz.

Ben de kabul ettim ama daha önce hiç yılbaşı bile kutlamadim, aşırı gerginim İngilizcem de yarım yamalak zaten.

Küçük hediyeleşmeler oluyormuş, ben sizce bu kadına ne hediye almalıyım?

Nasıl davranmalıyim yani sıcak mi mesafeli mi?
Yemekte masaya yardım etmeli miyim? O kültürde nasıl oluyor bunlar, absürt görünmek istemiyorum.
Elimdeki tüm bilgi bu kadinla ilgili.
Etin helal mi olması gerekiyor filan diye sormuş ince birisi yani
İngilizlerden ve İngiliz kültüründen anlayanlar Yardım lütfen?

Son düzenleme:
Bir süredir, üç ay, takıldığım erkek arkadaşım, friends with benefit gibi bir şeyiz, beni Christmas için annesine yemeğe davet etti, annesi 65-70 yaşlarında bir kadın, emekli hemşire hiç tanışmadım ve ingiliz.
Ben de kabul ettim ama daha önce hiç yılbaşı bile kutlamadim, aşırı gerginim İngilizcem de yarım yamalak zaten.
Yardım lütfen?
sonuçta hanımefendiyi tanımıyorsun.
oğlu ile konuşarak nelerden hoşlandığını öğrenebilirsin.

baklava vs götürebilirsiniz. ben Almanya'da yaşarken Erasmus için gitmjstim okuldan bir arkadaşım yemeğe davet etmişti ben sarma ve baklava götürmüştüm mesela. olmadı çiçek olabilir. ya da nazar boncuğu. nereden bulursunuz bilmem ben bulmuştum türk çok olduğu için

Hiç zevkini vs bilmiyorsan güzel bi kutu çikolata bi de içki al, istersen yanına da türk kahvesi lokum falan gibi bizden bir şeyler ekle ya da yılbaşına özgü ufak dekoratif bir ürün olabilir. Tanımadığın insana başka ne alacaksın ki çok kasma bence. İyi eğlenceler 🤩

baklava vs götürebilirsiniz. ben Almanya'da yaşarken Erasmus için gitmjstim okuldan bir arkadaşım yemeğe davet etmişti ben sarma ve baklava götürmüştüm mesela. olmadı çiçek olabilir. ya da nazar boncuğu. nereden bulursunuz bilmem ben bulmuştum türk çok olduğu için
Şu an yemekte götürmem gerektiğini anlamış oldum, hediyenin yanında

Şu an yemekte götürmem gerektiğini anlamış oldum, hediyenin yanında
yani çok sart değil de ben öyle yapmıştım bizde olur ya. getirdiğim masaya bile konmadı ama almanlar malum 🤣 İngilizleri çok tanımam ama almanlara göre daha sıcakkanlılar.

Hiç zevkini vs bilmiyorsan güzel bi kutu çikolata bi de içki al, istersen yanına da türk kahvesi lokum falan gibi bizden bir şeyler ekle ya da yılbaşına özgü ufak dekoratif bir ürün olabilir. Tanımadığın insana başka ne alacaksın ki çok kasma bence. İyi eğlenceler 🤩
Çok kastım gerçekten, fikir için teşekkür ederim

Yardım lütfen?

Neymiş bu Friends With Benefit

, birbirinden fiziksel olarak etkilenen fakat çeşitli sebeplerden ilişkiye hazır olmadığını düşünen ve eylemlerini arkadaşlık tadında yaşayan iki kişinin ilişkisidir.

Şimdi sorunun cevabına geçebilirim. Ufak bir hediye mutlaka almalısınız. Evine ilk defa gidiyor ve yılbaşı için gidiyor usunuz. Türklere özgü hediyelik götürebilirsin bence. türk kahvesi, lokum vs vs

friends with benefit
Ne demek diyorum ben de. F*** body demenin süslü haliymiş :KK70: Et helal olmalı mı diye sorması çok hoş. Yorumda yazmışlar ama benim de aklıma direkt bu geldi; Türk kültürüne ait bir şey götür bence. Yemeğe yardım etmeli miyim vs. çevrendeki arkadaşlarına danışabilirsin nasıl oluyor sizin kültürde diye.

Neymiş bu Friends With Benefit

, birbirinden fiziksel olarak etkilenen fakat çeşitli sebeplerden ilişkiye hazır olmadığını düşünen ve eylemlerini arkadaşlık tadında yaşayan iki kişinin ilişkisidir.

Şimdi sorunun cevabına geçebilirim. Ufak bir hediye mutlaka almalısınız. Evine ilk defa gidiyor ve yılbaşı için gidiyor usunuz. Türklere özgü hediyelik götürebilirsin bence. türk kahvesi, lokum vs vs
Evinde kalıyorum, cinsellikte var ama adı ilişki değil henüz tanıma aşamasıymış, hesapları hep ikiye bölüyoruz kiraya yardım ediyorum yani buna ne denir ki friends with benefit.

Burada baklava ve lokumu denedim ama çok kötüydü, evde yemek yapıp götürmek geliyor aklima bize özgü bir şeyler ama beceremiyorum

Ne demek diyorum ben de. F*** body demenin süslü haliymiş :KK70: Et helal olmalı mı diye sorması çok hoş. Yorumda yazmışlar ama benim de aklıma direkt bu geldi; Türk kültürüne ait bir şey götür bence. Yemeğe yardım etmeli miyim vs. çevrendeki arkadaşlarına danışabilirsin nasıl oluyor sizin kültürde diye.
Fuckbuddy gibi değil, biz sürekli birlikte takılıyoruz arkadaş gibi de ve evinde kalıyorum.
Çevremde hep göçmen var, Hintli, Filipinli filan onlarda benim gibi ne bilsinler işte

Arkadaşımın annesi sormuş, ben de fark etmez dedim kadını zor durumda birakmamak için ama düşünmesi incelik
Ha ben sizden taraf biri sordu sandım karşı tarafın sorması çok büyük incelik 🙏🏻🙏🏻 yanlış anlamışım çok tatlı bir anne suan gözümde 😍

Yemekte masaya yardım etmeli miyim? O kültürde nasıl oluyor bunlar, absürt görünmek istemiyorum.
Yardım lütfen?
Ogluyla konusabilirsiniz. sana yardimci olacagi düsünüyorum. Ev yemegi alabilirsin veya sarap veya yilbasi sepeti oluyo ya onu bile alabilirsiniz sonuçta cok abartiya gerek yok :)

Yok ya fb ile baya farklı .

Ogluyla konusabilirsiniz. sana yardimci olacagi düsünüyorum. Ev yemegi alabilirsin veya sarap veya yilbasi sepeti oluyo ya onu bile alabilirsiniz sonuçta cok abartiya gerek yok :)
Konuşmak, yardım almak istemiyorum açıkçası ve abartmakta istemiyorum ama altta kalmak hiç istemiyorum.
Yani genel olarak adetlerni öğrenmek hoş olurdu bilen birinden

X