Yılbaşı yemeği, hediye meselesi

Yiyecek bir şey götürmeyin. Gençleri bayılır değişik kültürlerin yemeklerine ama yaşlıları tutucudur hele İngiliz yaşlıları. Elli tane soru sorar, içinde ne ne var hangi malzemeler kullanıldı vs vs götürdüğünüze pişman eder. Mevsim yaz dediniz, Avusturalya da mısınız?

Bahçe işini severler, çiçek bitki bahçe düzenlemesi hoşlarına gider. Çay içmeyi severler, alabilirseniz Wedgwood porselen çay fincanı ve tatlı tabağı alabilirsiniz ama tek kişilik. Pahalı çünkü.
Evet, çok mantıklı yazdıklarınız teşekkür ederim bahçesi de var hem

Evet, çok mantıklı yazdıklarınız teşekkür ederim bahçesi de var hem
Christmas card da alın yazın bir şeyler, severler. Ablacım bu kadar akıl verdik ama değecek mi? Yani oğlanın anasını böyle eğlemek boşa çıkmasın? Şimdi burada yaz dediniz, tahminen aynı bölgedeyiz. Plajlarda oğlanlar kızlar kımıl kımıl. Bu kadar yatırım yapıp da kaptırmayın bari bu çocuğu.

Lokum diyen hanımlar, bunların fudge candy diye şekerlemeleri var bizim lokuma benziyor. Bir ısırık alır koyar köşeye yazık olur lokuma. Ayrıca hepimizin bahsettiği o lokumu bulsam kutu kutu depolarım evde. En meşhur markanın lokumuna denk geldim ama hayal kırıklığı yaşadım tatları berbat.

Türk kahvesini biz hariç kimse sevmiyor, ben çok seviyorum ama türk arkadaşlarım bile abartılı buluyor.
Leş diyen oldu kalbim kırıldı, diyen kişi de türk o yüzden türk kahvesini eledim
O türk yurtdışına çıkınca bir halt oldu sanmış bir tarafı kalkmış haspam beni çok sinirlendirdi. Ağzının payını verseydiniz. Leş ne demek, bizim millette eziklik vardır ruhları ezik olur, göğsünü gere gere ben buyum bu da kültürümüz demez. Sonra da sahip olduklarımıza Yunanlılar konar bizim diye. Baklava, lokum, nazar boncuğu götürürseniz muhabbeti geçer Türklerin mi Yunanlıların mi diye?
Kadın için fular olabilir, yada en risksiz olan yılbaşı sepeti ve kaliteli bir şarap.

Sevgili Hanımlar, özellikle yurtdışında yaşayan hanımlar;

Bir süredir, üç ay, takıldığım erkek arkadaşım, friends with benefit gibi bir şeyiz, beni Christmas için annesine yemeğe davet etti, annesi 65-70 yaşlarında bir kadın, emekli hemşire hiç tanışmadım ve ingiliz.

Ben de kabul ettim ama daha önce hiç yılbaşı bile kutlamadim, aşırı gerginim İngilizcem de yarım yamalak zaten.

Küçük hediyeleşmeler oluyormuş, ben sizce bu kadına ne hediye almalıyım?

Nasıl davranmalıyim yani sıcak mi mesafeli mi?
Yemekte masaya yardım etmeli miyim? O kültürde nasıl oluyor bunlar, absürt görünmek istemiyorum.
Elimdeki tüm bilgi bu kadinla ilgili.
Etin helal mi olması gerekiyor filan diye sormuş ince birisi yani
İngilizlerden ve İngiliz kültüründen anlayanlar Yardım lütfen?
Yazmayı unutmuşum yemek götürmeyin abes kaçar, farklı kültürden insanlar damak tadları çok farklı. Masaya gelmez ve yemezlerse siz bozulursunuz. Yada onlar ayıp olmasın diye yemek zorunda kalabilirler diyeceğim ama onların ayıp olur yiyelim diye düşüneceğini sanmıyorum.

Sevgili Hanımlar, özellikle yurtdışında yaşayan hanımlar;

Bir süredir, üç ay, takıldığım erkek arkadaşım, friends with benefit gibi bir şeyiz, beni Christmas için annesine yemeğe davet etti, annesi 65-70 yaşlarında bir kadın, emekli hemşire hiç tanışmadım ve ingiliz.

Ben de kabul ettim ama daha önce hiç yılbaşı bile kutlamadim, aşırı gerginim İngilizcem de yarım yamalak zaten.

Küçük hediyeleşmeler oluyormuş, ben sizce bu kadına ne hediye almalıyım?

Nasıl davranmalıyim yani sıcak mi mesafeli mi?
Yemekte masaya yardım etmeli miyim? O kültürde nasıl oluyor bunlar, absürt görünmek istemiyorum.
Elimdeki tüm bilgi bu kadinla ilgili.
Etin helal mi olması gerekiyor filan diye sormuş ince birisi yani
İngilizlerden ve İngiliz kültüründen anlayanlar Yardım lütfen?
Samimi davran oldugun gibi.Hem ingiliz kültüründen hem turk kültüründen ikisi bir arada birseyler ala bilirsin bence.

Christmas card da alın yazın bir şeyler, severler. Ablacım bu kadar akıl verdik ama değecek mi? Yani oğlanın anasını böyle eğlemek boşa çıkmasın? Şimdi burada yaz dediniz, tahminen aynı bölgedeyiz. Plajlarda oğlanlar kızlar kımıl kımıl. Bu kadar yatırım yapıp da kaptırmayın bari bu çocuğu.

Lokum diyen hanımlar, bunların fudge candy diye şekerlemeleri var bizim lokuma benziyor. Bir ısırık alır koyar köşeye yazık olur lokuma. Ayrıca hepimizin bahsettiği o lokumu bulsam kutu kutu depolarım evde. En meşhur markanın lokumuna denk geldim ama hayal kırıklığı yaşadım tatları berbat.
Olabilir, kapilabilir yapacak bir şey yok en azindan elimden geleni yaptim derim

Aynısını yazacaktım, bu 'Batılı' heriflerin ilişki anlayışları bir acaip, yani aileyle vakit geçirmek öyle büyük bir olay değil. Noelde yalnız kalma diye çağırmış olabilir. Konu sahibesi bence çok çaba koymasın sonra hevesi kursağında kalırsa mutsuz olmasın :KK51:

Yazmayı unutmuşum yemek götürmeyin abes kaçar, farklı kültürden insanlar damak tadları çok farklı. Masaya gelmez ve yemezlerse siz bozulursunuz. Yada onlar ayıp olmasın diye yemek zorunda kalabilirler diyeceğim ama onların ayıp olur yiyelim diye düşüneceğini sanmıyorum.
Tamam yemekten vazgeçtim ve gerçekten Türkler kadar ezik bir millet yok haklisiniz

Aynısını yazacaktım, bu 'Batılı' heriflerin ilişki anlayışları bir acaip, yani aileyle vakit geçirmek öyle büyük bir olay değil. Noelde yalnız kalma diye çağırmış olabilir. Konu sahibesi bence çok çaba koymasın sonra hevesi kursağında kalırsa mutsuz olmasın :KK51:
Evet muhtemelen o nedenle çağırdı

Çok haklısınız, ilişki dinamikleri o kadar farklı ki burada, sürekli bocaliyorum.
İki üç aydır birlikteyiz hâlâ tanıma filan diyor daha neyimi taniyacaksa.
Ben de fazla istekli görünmeden tatlı olmaya filan çalışacağım sanırım.
Arkadaşın Türkçe biliyor mu?

O türk yurtdışına çıkınca bir halt oldu sanmış bir tarafı kalkmış haspam beni çok sinirlendirdi. Ağzının payını verseydiniz. Leş ne demek, bizim millette eziklik vardır ruhları ezik olur, göğsünü gere gere ben buyum bu da kültürümüz demez. Sonra da sahip olduklarımıza Yunanlılar konar bizim diye. Baklava, lokum, nazar boncuğu götürürseniz muhabbeti geçer Türklerin mi Yunanlıların mi diye?
Kadın için fular olabilir, yada en risksiz olan yılbaşı sepeti ve kaliteli bir şarap.
Yanlış alıntılama yapmışım pardon

Ben ilk kayınvalidemle tanışmaya bunun gibi işlemeli karaf almıştım. Kendisi sanatcıydı ve çok bayılmıştı. Zarif ve şık bir hediye olsun istedim. Büfesine koymuştu. İkinci kayınvalideme ne aldığımı hatırlamıyorum. O kadar sinir bozucu bir kadındı ki, bilinç altım unutmuş demek ki 🤔

Eklentiler

• C89BC702-56BA-4404-81BE-7B932BF7C556.jpeg
    C89BC702-56BA-4404-81BE-7B932BF7C556.jpeg
    27,8 KB · Görüntüleme: 104
X