Yılbaşı yemeği, hediye meselesi

Cattyhol Cattyhol neyi beğenmedin acaba? Hamama götürdüğüm insana peştemal değilse ne alacaktım? Pastırma mı?
Ben yabancı arkadaşıma peştemal almıştım siz peştemal götürmeyin tabi :KK45: Oyalı yemeni vb sever mi acaba?
Ama nerden bileyim hamama götürdüğünüzü? Öyle yazmamışsiniz ki burada. O yüzden değişik geldi. Bir de oyalı yemeni fikrini begenmedim izniniz olursa

Bence sadece kaliteli bir şarap alın başka da bir şey almayın. Yemekten falan da hiç anlamıyorlar, turk kahvesi büyük risk, ben nefret ediyorum mesela, alışık olmayan biri tercih etmez. Ev eşyası, dekoratif şeyler kisiseldir bence başkasının zevkini bilmeden alınmaz. Hiç yer kaplamayacak geleneksel bir Türk ürününüz varsa el altında o olabilirdi ama şimdi oralarda bulmak zor olabilir. Bence en güzel hediye 1-nakit para-e haliyle kadına para veremezsiniz😅 2-tuketim ürünü, biter ve çöpünü atarsın yer kaplamaz-burda da tavsiyem şarap oluyor. Ne zaman bir yemek ikram etsem zıkkımın pekini yesinler seviyesine geldiğim için pes ettim 😅

Bence yemek için bir şişe şarap alın.Ama bireysel hediye de alın çünkü herkes size bireysel hediye verecek muhtemelen.Tülbent fikri bana cazip geldi çünkü kültürümüze has birşey .Ben farklı ülkelerden gelen yöresel hediyelerden çok mutlu oluyorum.Sonuçta Türkiyedeki bir kadına verseniz o hediyeyi ağız burun büker de.Orda öyle olacağını sanmıyorum ona orjinal gelecektir,fular olarak kullanabilir.Yabancılarda dini hassasiyet gerçekten fazla .Ben yurtdışındayken hiç düşünmeden etli bir yemek sipariş ettim.Garson gitti ve geri döndü.Müslümansınız galiba biz domuz eti kullanıyoruz dedi.Çok şaşırmıştım bu uyarıya.

Sevgili Hanımlar, özellikle yurtdışında yaşayan hanımlar;

Bir süredir, üç ay, takıldığım erkek arkadaşım, friends with benefit gibi bir şeyiz, beni Christmas için annesine yemeğe davet etti, annesi 65-70 yaşlarında bir kadın, emekli hemşire hiç tanışmadım ve ingiliz.

Ben de kabul ettim ama daha önce hiç yılbaşı bile kutlamadim, aşırı gerginim İngilizcem de yarım yamalak zaten.

Küçük hediyeleşmeler oluyormuş, ben sizce bu kadına ne hediye almalıyım?

Nasıl davranmalıyim yani sıcak mi mesafeli mi?
Yemekte masaya yardım etmeli miyim? O kültürde nasıl oluyor bunlar, absürt görünmek istemiyorum.
Elimdeki tüm bilgi bu kadinla ilgili.
Etin helal mi olması gerekiyor filan diye sormuş ince birisi yani
İngilizlerden ve İngiliz kültüründen anlayanlar Yardım lütfen?
eger sarap icmegi seviyorsa iyi bir sarap alabilirsin.Güzel bir cicek buketi yaptirabilirsin. Onlar zeten sofrayi hazirlamislardir sen de masa toplanirken yardim teklif edebilirsin.Muhtemelen tatliyi düsünmüslerdir. oyüzden ben cicek, sarap ya da iyi bir cikolata almanizi tavsiye edebilirim. Sahsi hediyeler almayin, tanimiyorsunuz cünkü.

Friends with benefitseniz abartmayın kadına hediye almaya gerek yok. Normal bir yemek davetine gider gibi ya bir içki alın ya da tatlı.
Christmas geçti, İngilizler ayrı bir tarihte mi kutluyorlar bilmiyorum. Normal bir yılbaşı yemeğine çağırmış, nezaketen ya da kendisi bilmediğinden de eti sormuştur. Çok abartıp gözüne girmeye çalışıyor gibi davranmayın bence.
ben de sizin gibi düsünüyorum. Yemege davetli oldugu icin icki ya da cikolata, cicek buketi de olabilir.Öbür türlüsü biraz abarti olacak. Ama Christmas daha gecmedi.24 Aralik.

Cool olmaya çalışacağım, yani annesiyle tanıştıriyor ama muhtemelen yalniz kalmayim diye, gelinlik bakmamaya çalışacağım.
Sonra dibe vurma kısmı çok acıtıyor 😂

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, kaliteli bir şarap ve çay seti almaya karar verdim.
Belki abartıp bir de bahçe için bir seyler alabilirim.

Edit: tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız.
Cool olmaya çalışacağım, yani annesiyle tanıştıriyor ama muhtemelen yalniz kalmayim diye, gelinlik bakmamaya çalışacağım.

Sonra dibe vurma kısmı çok acıtıyor 😂

kaliteli bir şarap ve porselen çay seti almaya karar verdim.

Belki abartıp bir de bahçe için bir seyler alabilirim.

Sevgili Hanımlar, özellikle yurtdışında yaşayan hanımlar;

Bir süredir, üç ay, takıldığım erkek arkadaşım, friends with benefit gibi bir şeyiz, beni Christmas için annesine yemeğe davet etti, annesi 65-70 yaşlarında bir kadın, emekli hemşire hiç tanışmadım ve ingiliz.

Ben de kabul ettim ama daha önce hiç yılbaşı bile kutlamadim, aşırı gerginim İngilizcem de yarım yamalak zaten.

Küçük hediyeleşmeler oluyormuş, ben sizce bu kadına ne hediye almalıyım?

Nasıl davranmalıyim yani sıcak mi mesafeli mi?
Yemekte masaya yardım etmeli miyim? O kültürde nasıl oluyor bunlar, absürt görünmek istemiyorum.
Elimdeki tüm bilgi bu kadinla ilgili.
Etin helal mi olması gerekiyor filan diye sormuş ince birisi yani
İngilizlerden ve İngiliz kültüründen anlayanlar Yardım lütfen?
Türk kadını her yerde türk kadini ingiliz sevgilisi olsa da Alman eşi olsa da bu aile ile tanıştırmayi bu kadar abartmak bana çok uç nokta geliyor hele bir İngiliz için muhtemel adamın aklina ciddi ilişki bile gelmemiştir onlar da hatta attık Türkiye'de bile bu evlilik ciddi ilişki göstergesi değil o kadar sevgilimin ailesi , kuzeni, dayısı vss tanıştım bir kez evlilik yaptım ama🥴abartmandan güzel bir hediye alınıp o günü eğlenerek geçirin ilişkiniz ciddiyete evrilmezse de yaşadım yaşadık dersiniz iyi eglenceler

Türk kadını her yerde türk kadini ingiliz sevgilisi olsa da Alman eşi olsa da bu aile ile tanıştırmayi bu kadar abartmak bana çok uç nokta geliyor hele bir İngiliz için muhtemel adamın aklina ciddi ilişki bile gelmemiştir onlar da hatta attık Türkiye'de bile bu evlilik ciddi ilişki göstergesi değil o kadar sevgilimin ailesi , kuzeni, dayısı vss tanıştım bir kez evlilik yaptım ama🥴abartmandan güzel bir hediye alınıp o günü eğlenerek geçirin ilişkiniz ciddiyete evrilmezse de yaşadım yaşadık dersiniz iyi eglenceler

Haklısınız eğlenmeye odaklanicam
Ciddi bir şey değil, ciddi bir şey değil sakin ol telkiniyle

Turk kadinlar ailelerinin önüne herkesi cikaramiyor cunku hala, karşilarinda kim olursa olsun kendileri gibi aile tanişmasinin ciddi bir sey oldugunu dusunuyorlar bir yandan normal aslinda. Kadin ailesiyle tanistirsa nişan ne zaman derler bu iyi ihtimal, evlenmek istedigini soyleyemeyen de var. 🙃

E filmlerde hep kırismasa evine çağırınca sonra sevgili oluyorlar filan?! Filmler yalan mı? Kırismas önemli 🤣

X