Yıllardır geçmeyen kronik vajinal mantar+hpv pozitif+gardasil 9

brs1604

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2024
10
2
29
Merhabalar,
Benim uzun zamandır yani 3 yıldan fazla bir vajinal mantar enfeksiyonum vardı sürekli fitillerle falan geçirirdik sonra yeniden nükseder. Doktorum en sonunda vajinal floramın kötü olmasının sebebini hpv ye bağladı ve hpv testi yaptırmamı istedi. Yaptırdım sonuç 16,18 dışı yüksek risklilerde pozitif çıktı. Sonra kolposkopi yapıldı ve şüpheli alan gördüler üç tane parça aldılar. Sonuç cin1 geldi. Takipte kalacağız denildi doktorum acilen gardasil9 aşısını vurulmamı söyledi birkaç gün önce vuruldum. Uzun süredir vajinal mantar olmuyordum bugün tekrar vajinal mantar oldum. Aşı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama tekrarlayan mantar enfeksiyonlarının hpv ile alakalı olduğunu öğrendim. Bu tarz birşey yaşayan oldu mu hiç?

Hpv mantar yapmaz ama florası bozuk, sık mantar olan kadınlar hpv’yi daha kolay kapar diye duydum ben bu alandaki bir hocadan.

Merhaba geçmiş olsun hangi hastalık olursa olsun uğraşması zor oluyor Allah kolaylık versin inşallah Stress yapmayın test ve tahlillerinizi ihmal etmeyin . önünüze bakın sonuç ne olursa olsun tedavi neyse onu uygulayın doktorunuz sizinle ilgilenmiş gerekli yerlere sevk etmiş ne diyorsa onu yapın çok önemli .. öne çıksın diye yazıyorum benim bazen oluyor ama kendiliğinden geçiyor çokta uzun sürmüyor sizin ki çok farklı umarım en Kisa zamanda geçer

Merhabalar,
Benim uzun zamandır yani 3 yıldan fazla bir vajinal mantar enfeksiyonum vardı sürekli fitillerle falan geçirirdik sonra yeniden nükseder. Doktorum en sonunda vajinal floramın kötü olmasının sebebini hpv ye bağladı ve hpv testi yaptırmamı istedi. Yaptırdım sonuç 16,18 dışı yüksek risklilerde pozitif çıktı. Sonra kolposkopi yapıldı ve şüpheli alan gördüler üç tane parça aldılar. Sonuç cin1 geldi. Takipte kalacağız denildi doktorum acilen gardasil9 aşısını vurulmamı söyledi birkaç gün önce vuruldum. Uzun süredir vajinal mantar olmuyordum bugün tekrar vajinal mantar oldum. Aşı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama tekrarlayan mantar enfeksiyonlarının hpv ile alakalı olduğunu öğrendim. Bu tarz birşey yaşayan oldu mu hiç?
Yaşınız kaç acaba ve vajinanin giriş kısmında bi beyazlık oluyor mu sizde böyle şampuan vs degince

Vajinal mantar icin bi onerim olacak. Bende de cok sk sekilde vajinal
Mantar oluyordu hatta her regl sonrasi surekli fitil vs vs .
Tr den bir avrupa ulkesine tasindim ve o gun bugundur vajinal mantar olmuyorum 8 yil oldu.
Bunu dusundum ve buldum benim ki nemden oluyordu. Her ne kadar taharet muslugu kullandiktan sonra kurulasakta o kuruluk yeterli değilmis. Avr ülkelerinde taharet muslugu olmadigindan orasi nemli kalmiyor.

Tr geldigimde ne zaman taharet muslugu kullansam yine mantar oluyorum.

bende aynı sorundan muzdaribim. birkaç kez doktora sordum ve bana hpv ve mantarın farklı şeyler olduğunu tetikleme vs yapmıcağını söyledi. ben hala daha öyle düşünmüyorum ama😹

Yaşınız kaç acaba ve vajinanin giriş kısmında bi beyazlık oluyor mu sizde böyle şampuan vs degince
bende de vajina girişinde beyazlık oluyor ama şampuan vb hiç değdirmiyorum 3-4 aydır her adet sonrası oluyor 1 hafta acıyor geçiyor 1 yıldır böyle inşallah olmaz artık Rabbim herkesin şifasını versin

Merhabalar,
Aynı şekilde 1 yıl ilaçlarla fitillerle yinede tekrarlayan mantar sorunu yaşadım...Başka bir sebepten anormal kanama hpv baktırdım 16 çıktı.bende gecmeyen mantarı ona barlgliyorum

X