Yine ben ve 17 sene sonra sonuna gelen evliliğim

betican

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
466
42
Yine ben ve 17 sene sonra sonuna gelen evliliğim
Kızlar o zaman kızıma 6 aylık hamile halimde her ne kadar istesem ortaklığı birbirine katsam da, arkamda duran bir ailem ve cebimde de param olmadığı için ve kendince yalan yere çok pişman olup, gerçekten gitmediğini ailesi ve bana yeminler ettiği için evli kaldım.

Ama bilin bakalım ne oldu. Adam şimdi beni boşamak istiyor. Neden peki ona lakap taktığımı, 14 yaşında meraklı bir ergen ve 4 yaşında kızla sürekli onun gönlünü etmediğimi söylerek. Bende tamam olur dedim ve avukata vermiş. Birkaç güne celp gelirmiş
Ben nasılım hiç bilmiyorum ev sarılıp kredisi ödenip. Bana düşen parayla burdan çok uzak bir yerde ev alıp çocuklarımla yeni bir hayata başlamak istiyorum
Bu iş hiç uzamadan bitsin istiyorum. Ama bana yılladır yaptıkları ve yaşattıkları yanına kar kalmasın istiyorum.
Neden veya kimin için yaptığı umrumda değil, başkası var mı yok mu umrumda değil ama canımı artık yakmasın bende mutlu oluyum, sürekli neye kızdı neye alındı, acaba ne yalan söyledi, benden kaç para saklıyor diye düşünmek istemiyorum. Ama cesaretim de az asla ona söylemedim
İlk defq size yazıyorum
Bu arada o zamandan beri boş durmadım. Kursa gidip pilates hocası sertifikası aldım. Azda olsa köşeye para attım.
Ama yine de sudan çıkmış balık gibiyim. Aynı evde olmak istemiyorum ama beklemek zorundayım satış olana kadar.
Liseye geçen oğluma nasıl anlatırım onu hiç bilmiyorum kızıma ne derim onu da bilmiyorum.
Nolur bana yol gösterin destek olun bu yoldan gelen kızlar.
Bu arada ne annem ne de babam var.. Ablam var o da 10 sene önce boşandı. 2 oğlu var 29 ve 23 yaşında yalnız yaşıyor onlarla

Korkma ben bekarım üstüne annem babam kardeşim de yok. Bak ablan var iki tane evladın var birikmiş paranda var. Neden korkuyorsun ki..

Zaten korku kapanında yaşamışsın yıllarca. Şu an sadece alışkanlıkların değişeceği için endişelisin .merak etme bu iş bittiğinde. Neden bu kadar geç bitirdim diye kafanı duvara vuracaksın asıl

Siz de karşı dava açın mutlaka ve nafaka ve tazminat isteyin.

Hayat hic adil değil!Iste mecburi olarak kaldığınız evlilikten şimdi siz gönderilmek isteniyorsunuz.Bence dimdik durun ve korkmayin Allah yeni baslayanlarla beraberdir.

Mahkemeye vermis de hangi sartlarda bosanacaksiniz biliyor musunuz? Sizin haklarinizi, cocuklarin haklarini verecek mi? Tipis tipis onun sartlariyla bosanmayi kabul edecek misiniz? Karsi dava acip kendi sartlarinizi sunabilirsiniz. Anlasmali bosanma ise sartladi kabul etmiuorsaniz hakime cekismeli bosanmak istiyorum diyebilirsiniz. Bir avukatiniz var mi? Biran once bitsin diye herseye evet mi dediniz. O evi size versin. Madem bosanmak istiyor hala o evde mi yasiyor? Gitsin nerede kalirsa kalsin.

Kızlar destek mesajlarınız için teşekkür ederim. Öncelikle hep oğlumun bir kardeşi olsun istedim onun için kızımın varlığından hiç pişman değilim aksine bana güç veriyor. İkincisi kendim için bişeyler yapıp bir meslek edindim 3, 5 kuruş köşeye attım. Şu anda beni arayan biri yok ama avukat bir arkadaşı var o atayacak muhtemelen evi satıp büyük bir miktar para istemek. Çocuklar ve kendim için 3000 TL nafaka istemek ve takibi ki velayet istemek ilk işim anlaşmalı boşanmak için ayrıca hakkım varsa daha önce yaptıkları için manevi tazminat istemek.
Ama asıl zor olan ben isteyince değil kendi isteyince dava açıp ayrılmak istemesi. Her zaman sinsi narsit ve bencil bir adam oldu ama bu kadarını tahmin bile edemezdim.
Demek ki insan 20 sene koynuna girdiği, 1 lirası bile yokken çalışıp destek olup ev bark iş güç sahibi kariyer sahibi ettiği adamdan bile böyle bir kazık yiyebilirmiş
Allah büyük daha önce çok düştüm ama kalktım benim korkum kendim değil şu an ergenlikte olan oğlum ve küçücük kızım. Alnım ak başım dik benim ama onlar bunu nasıl kaldırır ne yapmayalım onu bilmiyorum

Ve bu arada hala bu evde yaşıyor herhalde dava bitene kadar kalmayı düşünüyor. Benim gidecek yerim yok yeni bir ev almadan veya yutmadan. Onun annesinin evi var ve tek yaşıyor onun yanına gidebilir ne bekliyor bilmiyorum umrumda da değil

Zaten söylüyorsunuz nasıl huzura kavusacaginizi artik kiminle konuşuyor ne yapıyor diye huzursuz olmayacaksınız.Hayatınızda huzur ve guven olacak.Mutluluğu başka birinde aramamayi öğreneceksiniz belki sizi de seven kıymet veren gerçek aşkı tattiracak biri çıkacak.Bu yaştan sonra demeyin? Insanın başına sadece kötü şeyler gelecek diye bir şey yok umutlu olun.Arada bocalayacaksınız depresyon bile olabilir ama aklınız her şeyi galebe çalacak.Cocuklariniz büyük biraz uğraşabilirsiniz doğruları anlatin butonların en doğal hakki zor geçecek ama bitecek

kesinlikle katılıyorum size benimde 10 yıllık evliliğim bitti nasıl çekmişim nasıl katlanmışım diyorum sürekli kendimden fedakarlık yaparak kendimi sürekli ona ayak uydurmaya çalışarak horgörülerek ezilerek v.s. bitsin ya seni istemeyeni sen de isteme.eş kişisi benden utanmadan boşanmak istemedi pisliğindende vazgeçmeyerek üstelik.ben boşandım ve neticede eğer çocuklarım deseydim bekleseydim katlansaydım senin gibi bi 17 yıl belki sonra senin gibi olurdum.çünkü değişen biley olmayacak.adamların değişebileceğini düşünüyor çoğu kadın böyle birşey yok.değişmiyorlar sen değiştiğini sanıyosun sadece yapcaklarını öyle böyle devam ettiriyorlar.eş kişisi benle hala barışmak istiyor bende en son dedimki( barışcağımdan kesinlikle değil) tamam madem bu kadar kendine güveniyosun cesaretinde var ok bana önce şu operatör kayıtlarına bakmak için gelen şifreyi söyle bi bakayım dedim 6 ay 1 yıllık kayıtlarına.bakalım gerçekten bişeyler bitmişmi senin için diye.adam işim var sonra arıycam dedi hala arıycak( aramasında zaten) way şerefsiz dedim engelli bende açtım engeli way şerefsiz dedim eski aptal karın yok senin karşında dedim.her erkek adam olamıyo malesef o da sende yok dedim.küfürü bastım engelledimeğlendim birazda aklı sıra masum ayaklarına yatıyo.evliyken o sıkışıklıkta yapan bu rahatlıkta yapmayacakmı sanki ister eskisiyle ister yenisiyle....erkekler götlerinin rahatını düşünürler hizmetçilik için peşime düşüyor metresi hizmetçiliğini yaparmı iki günde yerler birbirlerini...neyse...sen yoluna bak bacım üzülme çocuklarında büyükler seni anlarlar...sonuçta aynı çatı altında onlarda bişeyleri görmüşlerdi anlamışlardır...ne güzel büyütmüşsünde...krndini kesinlikle kötü hissetme yıllarım gitti diye.emin ol eşin sürüncek bırak bırakki görsün.

son durumunu merak ettim umarım iyindir ve herşey yolundadır

Eski konunuza göz attım
Çok fazla esip gürleyip , üstüne aldatılıp boşanmayan kadınlar için bu cümleyi kurmuşsunuz

"Ben yapmam gerekeni çoğu kadın susup otururken 8 aylık hamile halinle yaptım"
Demişsiniz ama eşinizi affedip, sineye çekip oturmuşsunuz
Üstüne eşiniz size boşanma davası açmış

Ne söylenebilir ki...
Beklenen son...

1- Evi anlaşma protokolü ve boşanma gerçekleşmeden asla ama asla satmayın. Protokolde evle ilgili madde oldun. Hepsi ya da yarısı benim. Satılana kadar karşı tarafın para istemesini engelleyecek şekilde kullanım hakkı, oturma hakkı benim gibi.
2- Araba, şirket, yazlık, kışlık gibi ne varsa araştırın ya da avukat tutun o araştırsın. İstanbuldaysanız ben size iyi bir avukatlık bürosu öneririm. Neyi var öğrenip öyle boşanın. Maaş bordrosu, tapu kayıtları, şirket hisseleri vs.
3- Çocukların velayeti sizde kalacaksa evin tamamını ve iyi bir nafaka isteyin. Yoksa çocukları al ya da boşanmam diyin. ( Not: eğer sizin kusurlu olduğunuzu ispat edemezse sizi boşayamaz mahkeme dava açsa bile. Yani ya güzellikle çözecek ya da boşanamayacak. Oldu da evi terk etti ya da başka kadın var. Bunlar kusurdur siz dava açıp tazminat artı her şeyin yarısını isteyebilirsiniz. Ama ispat önemli tabi. Ki çekişmeli olursa temiz 4-5 yıl beklemesi gerekir. E çocuklar olunca o sürede siz evi kullanacaksınız demektir. Kira vermeden 5 yıl iyi bir toparlanma süreci olur.)
4- Hakaret msjı, şiddet varsa darp raporu, sıkıntılı anlara şahit vs boşanırsanız işinize yarayacak önemli ayrıntılar.
5- Çocuklarınıza özellikle ergen olana babanız benden boşanmak istiyor mutlu değilmiş bende mutlu değilim beni istemeyeni ben hiç istemem diyebilir ve isterse babasıyla yaşayabileceğini ama onu çok sevdiğinizi ve yine onunla, kardeşiyle bir düzen kurmak istediğimizi söyleyebilirsiniz.
6- Evi kocanızdan isterken ben biraz araştırma yaptım. Çocuklar için bu büyük bir tramva en azından bu evi ver bize düzenleri bozulmazsa daha kolay atlatırlar diyebilirsiniz. Ki gerçekten öyle de olur.
7- Kocanız pek masum gelmedi bana bi telefonunu kurcalayıp takibe almakta kart hareketlerine bakıp büyük ödeme ve harcamaları inceleyip otel, eğlencd mekanları var mı diye tespit etmekte fayda var. Şayet 3. kişiler varsa dediğim gibi ispat ister bunlar delil niteliğindedir boşanmak isterseniz işinize yarar.
E işinizde var. Evi de alırsanız tamamdır. Ki evi ortak olsun diyip intifa hakkı isteyebilir ve ortak velayette diretebilir. Hatta protokole eğitim ve sağlık giderlerinin baba tarafından karşılanacağını not düşebilirsiniz. Lütfen gururla boşanmayın Allah aşkına 2 evladınız için ne alabiliyorsanız alıp yolunuza öyle devam edin.

ortak ev varsa tapulu. hemen adresinizin bağlı olduğu tapuya gidip aile konutu şerhi koydurun.bunu yaparsanız sizden habersiz evi satamıyor noterde şerh çıkıyor.kocanız olmadan bu işlemi kendiniz yapabiliyorsunuz ruhu bile duymayacak.ona bi bildiri gitmiyor çünkü kimliğinizi alın tapu varsa alın yoksaörnm değil tapuya randevu alıcaksın.evi satar hanerin olmadan mal kaçırmaya çalışır niyetini anlarsa bunu mutlaka yaptır bunu çoğu kadın bilmez aman ben kocama güveniyorum der ertelep yaptırmazlar.

Dogru hic olmadi tapusunu cocuklarinin ustune yapsin cocuklarin duzeni bozulmasin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…