Yine bir kayinvalide meselesi

Abartmıyorsunuz o kadar haklısınız ki besledi büyüttü diye her şeyin içinde olmasına gerek yok. Ben de kayınvalidemde benzer bir kıskançlık seziyorum ama henüz ortaya çıkmadı tam. Bunları genelde zamanında istediği olmamış, içinde kalmış, yaşayamamış kayınvalideler yapıyor heralde. Eş sürekli anneye yaşını ve yerini hatırlatmalı, sizi muhatap etmemeli...
Kesinlikle öyle. Benim kvde gezmemize deliriyor. Çünkü kendi zamanında gezemedi.

Arkadaşlar merhaba, size anlatacağım sorunum ile ilgili tecrübesi olanlardan öneri rica ediyorum. Yalnız kayinvalide sevdalıları yorum yapmazsa sevinirim. Kv ile aramız tam düzeldi demiştim fakat tekrar nuksetti. Aşırı derecede kıskanıyor beni. Oğluyla benden daha çok vakit geçirmek istiyor. Evimize bir eşya alsak benimki de eskidi oğlum, benimkini de değiştiriver diyor her seferinde. Bu arada kayınpeder de hayatta ve durumları çok çok iyi fakat harcamayı pek sevmiyorlar, para biriktiriyorlar. Biz ise borcun kredinin içinde yüzüyoruz resmen. Eşim bircok mutfak malzemesini bana sormadan onlara alıyor. Kv, ihtiyacın olunca gel burdan götür diyor, isteyince de siz çok yiyosunuz diye laf sokuyor. Eşime güzellikle birkaç defa dedim ben kimseden birşey isteyemem, sen onların ihtiyacı neyse al karışmıyorum ama benim evimin düzeni ayrı olsun dedim anlamadı. Ailesi ona baktı büyüttü oğulları da onlara bakmak zorunda diyebilirsiniz katılıyorum bu fikirde olanlara. Ancak benim aileme değil birşey almak annemin ismini duymaya bile tahammül edemiyor kadin. Annem ise bunları bilmesine rağmen sürekli birşeyler gönderiyor (yiyecek, giysi vs), hiçbir zaman eşim teşekkür etmiyor hep kucumsuyor, ama kendi ailesinde bir gün yemek yesek günlerce anlatıyor. Ailem boşver aldırma diyor ama bosveremiyorum, kendimi enayi gibi hissediyorum. Bu arada biraz üstü kapalı anlatıyorum çok detay veremiyorum çünkü görümcem de burayı takip ediyor. Kv nin laf sokmalarına hiç girmiyorum bile. Şimdi birçok kişi sorun sende, ya da eşinde diyecek evet eşimde sıkıntı var hastalıklı bir şekilde ailesine bağımlı. Ve bu da beni kendinden soğutuyor. Her kavgadan sonra biraz düzeliyor ama ben de kavga etmekten yoruldum. Bu arada fazla detay vermedigim için, üç beş cümleden çıkarım yaparak yaa çooook abartiyosun demeyin lütfen, dediğim gibi benzer durumu yaşayanlar yazarsa sevinirim.
Annem bunu aldı bunu gönderdi diye bas bas hep onların ve eşinin olduğu ortamlarda başkalarına anlat

En nefret ettiğim kayınvalide tipi ne alınsa bana da al diyendir kesinlikle. Tamam git aynısını sen kendi paranla al o zaman? Üstelik birsürü borcunuz varmış. Eşiniz asla haklı değil ama tüüm suç onda bunlara izin veren o. Ve ailenizin getirdiklerine burun kıvırıyorsa siz de ona kıvırın mesafenizi koyun sevmediğinizi anlasın eşiniz de tüm suç onda onu düzeltmeniz lazım

X