Yine kv geliyor.

lilygirl

Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2023
182
353
30
Kv her gelişinde buraya konu açıyorum beni o kadar tetikliyor ki.
Tabi ki arayıp sorma falan yok müsait misiniz bilmem ne hak getire.
Bide hem hamileyim hem çalışıyorum, bu artık görgüsüzlük yani, mağaradan yeni çıkmış
gibi davranmalarının başka açıklaması olamaz. Bide eşim yanımda konuştu ben yanında değilmişim gibi
dedi ki "anne lily'i de ararsın olur mu" oda tabi annem aramadan olur mu vs. vs. bal şerbet konuşuyor.
1 hafta önceden belli olan gelme meselesinde asla aramadı ve bugün geliyor.
Kocasıyla gelip bir de sürekli hizmet beklemesi yok mu?
beni asla insan yerine koymuyor, hiç var olmamışım gibi davranıyor her geldiğinde yemek masasında bile sandalyesinin sırıtını çevirir bana oğluna ve kocasına dönük oturur ben konuşurken de asla biri konuşmuyormuş gibi davranır.
ama oğlu niye böyle yapıyorsun lily sana çok saygılı vs diyince kv hemen "o benim kızımdan
bile öte canımın içi benim" diye yağlıyor. Eşim inanmıyor biliyor huyunu neyse ki tek tesellim bu.
Lafta sokuyor açık açık da konuşuyor ama insan arsız olunca duymazdan gelmeyi çok iyi biliyor.
biliyorum bu yazdıklarımın çözümü vs. yokta içimi rahatlatayım diye yazıyorum.
Şimdi işten eve döncem yalandan şovlarını izlicem kriz geçiriyorum. Mide bulantılarım çoştu resmen,
bir insana ancak bu kadar gıcık olunur. Kp, Kv ikiside aynı tipler. Bana yani geline gelince dünyanın en eski kafalı insanları,
kendi oğlu kızlarına gelince her şeyin en moderni onlar olmalı... Ay valla sabaha kadar anlatasım var içim kaynıyor resmen.
Allah kimseyi muhtaç etmesin böylesine.

Güncelleme

Dün bizden önce geldiler eve yani eşimle biz bilerek geç gittik biraz evde bizim kendimize yaptığımız önceki günden kalan çorba vs. vardı. Eşimle karar verdik geç gidelim belki yemeği hazırlarlar vs. neyse gittik yemek falan hazırlamamışlar tabi ki. Dolaptaki çorbayı ısıtıp yemişler. Eşimde anne yanına bir pilav yapsan hep birlikte yerdik vs dedi kv saçma sapan geveledi bir şeyler neyse dışardan söyledik yedik. Sonra biraz durunca bunların akrabaları gelmeye başladı. Ben odaya geçtim eşime de söyledim yatıcam iyi hissetmiyorum diye. Geçtim yattım çayı koyup servisi eşim yapmış anneside kalkmış yardım etmiş eski kafalı akrabalar laf sokmuş eşime evin hanımı sen misin diye.. oda evet benim nolmuş demiş. Misafirler gidince kalktım ben çay içeyim bide içeriyi yoklıyım dedim. Kv hemen niye öyle dedin ayıp oldu diye oğlunu darlamaya başladı. Eşimde karım akşam 7 de geliyor eve bir de hamile asıl ona hizmet gördükmek ayıp dedi. Neyse sonra sesini çıkaramadı kv, ama kp kudurmuştu oğlu iş yaptı diye ataerkillik hat safhada olduğu için deliriyorlar iş yapmasına, ben yüz vermemeye devam ettikçe akşam 10 buçuğa geliyordu saat çıkıp gittiler. İlk kez bir şeyleri anlamaya başladılar. Çok şükür rahatladım.

Son düzenleme:
Hiç bi iş yapmayın. Hem hamilesiniz hem çalışıyorsunuz. Bugün çok kötüydüm deyip geçin odanıza yatın,bırakın her şeyi onlar yapsın... rahat etmezlerse sık gelmezler.Ailelerin gelip gitmesine karşı değilim ama evin hanımına sorulmamasına acaip uyuz oluyorum.üstelik çalışan bir hamilesiniz kendi rahatınıza bakın.

neden sorma yok?
eski konularınızı bilmiyorum ama eşinizde hata var.
onlara o ayarı verecek olan eşiniz.
o bunu yapmıyorsa ,karşı taraf anne baba da olsa evliliğe saygı duymuyor malesef.
ben olsam hamile ve çlaışıyorum diye oturduğum yerden kalkmazdım
eşiniz bu ayarı yapmadıysa bi zahmet gdip doyursun anasını babasını

Bide hem hamileyim hem çalışıyorum, bu artık görgüsüzlük yani, mağaradan yeni çıkmış
gibi davranmalarının başka açıklaması olamaz. Bide eşim yanımda konuştu ben yanında değilmişim gibi
dedi ki "anne lily'i de ararsın olur mu" oda tabi annem aramadan olur mu vs. vs. bal şerbet konuşuyor.
beni asla insan yerine koymuyor, hiç var olmamışım gibi davranıyor her geldiğinde yemek masasında bile sandalyesinin sırıtını çevirir bana oğluna ve kocasına dönük oturur ben konuşurken de asla biri konuşmuyormuş gibi davranır.
ama oğlu niye böyle yapıyorsun lily sana çok saygılı vs diyince kv hemen "o benim kızımdan
bile öte canımın içi benim" diye yağlıyor. Eşim inanmıyor biliyor huyunu neyse ki tek tesellim bu.
Lafta sokuyor açık açık da konuşuyor ama insan arsız olunca duymazdan gelmeyi çok iyi biliyor.
Şimdi işten eve döncem yalandan şovlarını izlicem kriz geçiriyorum. Mide bulantılarım çoştu resmen,
bir insana ancak bu kadar gıcık olunur. Kp, Kv ikiside aynı tipler. Bana yani geline gelince dünyanın en eski kafalı insanları,
kendi oğlu kızlarına gelince her şeyin en moderni onlar olmalı... Ay valla sabaha kadar anlatasım var içim kaynıyor resmen.

Hamilesiniz diye bol bol aşerin, yemekleri ona kitleyin, sürekli mızmızlanın iş yapmayın, bırakın o yapsın.

neden sorma yok?
eski konularınızı bilmiyorum ama eşinizde hata var.
onlara o ayarı verecek olan eşiniz.
o bunu yapmıyorsa ,karşı taraf anne baba da olsa evliliğe saygı duymuyor malesef.
Kaç kere söyledi bilseniz kız kardeşi de aynısı yapıyordu ona da söyledi.
Eş savunması vs değil yapmasa zaten en çok ben deliririm. Açık açıkda söyledi laf sokarak da söyledi ama anlamıyorlar ben bile bir kere söyledim. Madem geleceksiniz neden hiç söylemiyorsunuz insan bir haber vermez mi canım diye takılarak söyledim duymazdan geliyorlar.

Kaç kere söyledi bilseniz kız kardeşi de aynısı yapıyordu ona da söyledi.
Eş savunması vs değil yapmasa zaten en çok ben deliririm. Açık açıkda söyledi laf sokarak da söyledi ama anlamıyorlar ben bile bir kere söyledim. Madem geleceksiniz neden hiç söylemiyorsunuz insan bir haber vermez mi canım diye takılarak söyledim duymazdan geliyorlar.
o zaman yapılacak belli
siz oturacaksınız ,belim ağrıyor başım ağrıyr her seferinde bulun bir bahane
hamilesiniz laf edemezler,bahaneniz de var
mecbur kalkıp yapcaklar
madem eşiniz de destek ise size birşey deseler de ,o hamile yapamaz ki anne,heryeri de ağrıyor, deyp çıkacak içinden
bir süre sonra gelmemeye başlarlar böylece
her geldiğinde kendisi kalkıp yapmak zorunda kalınca,daha da gelmezler:)

Hamilesiniz diye bol bol aşerin, yemekleri ona kitleyin, sürekli mızmızlanın iş yapmayın, bırakın o yapsın.
Ay hemen başlar ben hamileyken tarladaydım, kv bana bir sürü iş yaptırırdı vs anlatır durur. Geçen geldiğinde sabah işe gidicem saat 7 buçuk, oğluna dedi ki gece hiç uyumadım yavrum bende içimden dedim ki bari kahvaltı hazırlasaydın hamileyiz sonuçta. Kahvaltı hazırlamayı bırak ben alelacele hazırlanırken (bir yandan da kusuyorum) kahvaltı hazırlamıcak mısın dedi 🤣 kendisi çok genç bu arada ben 30 yaşındayım oda 46 falan yaşlı olsa neyse derim yani.

Yapmayın hiç bir şey. Tansiyonum düştü, midem bulandı vs vs. Hamile ve çalışan kişisiniz. Alışmışlar demek ki hizmete. Geçin odanıza kafanızı dinleyin. Onlar da ne yaparsa yapsın

o zaman yapılacak belli
mecbur kalkıp yapcaklar
madem eşiniz de destek ise size birşey deseler de ,o hamile yapamaz ki anne,heryeri de ağrıyor, deyp çıkacak içinden
Ay zaten gerçekten her yerim ağrıyor ama kalkıp hayatta da yapcağını sanmam.

Ay hemen başlar ben hamileyken tarladaydım, kv bana bir sürü iş yaptırırdı vs anlatır durur. Geçen geldiğinde sabah işe gidicem saat 7 buçuk, oğluna dedi ki gece hiç uyumadım yavrum bende içimden dedim ki bari kahvaltı hazırlasaydın hamileyiz sonuçta. Kahvaltı hazırlamayı bırak ben alelacele hazırlanırken (bir yandan da kusuyorum) kahvaltı hazırlamıcak mısın dedi 🤣 kendisi çok genç bu arada ben 30 yaşındayım oda 46 falan yaşlı olsa neyse derim yani.
İstediği kadar desin. Ben sizin kadar güçlü değilim, tebrik ederim sizin jenerasyonu. Ben rüzgar esse kötü oluyorum deyin.

Hazirlamicam, midem bulanıyor uğrasamicam derim.

o zaman yapılacak belli
mecbur kalkıp yapcaklar

++++

Hem hamile hem çalışacağım birde hizmet mi bekliyorlar avuçlarını yalarlar. Oğulları toplasın arkasını bana ne.
Sürekli midemi etkiliyo derim mutfak için bahane mi yok gerçi ben söylerim direkt annenlerle kendin ilgilen diye.

Ay zaten gerçekten her yerim ağrıyor ama kalkıp hayatta da yapcağını sanmam.
aç mı kalacaklar?
ne kadar kalacaklar sizde?
her gün eşinizi dışardan mı söyleyecek?
eşiniz desin anne karım rahatsız sen kalkıp birşeyler hazırlar mısın ,şimdi çocuğa birşey olur filan diye damardan girip yaptırsın.

Valla işteyken eşe mesaj atarım, midem bulanıyor yemejle uğrasacak gibi değilim annen yapabilir mi yazarım😁😁

KVye de gün içi mesaj atarım, midem bulanıyor yemek yapamyrm, eve 7de geliyorum sofra 7.30da hazır olursa yeterli ok? yazarım😬😬
kalk kız çok oturdun ,bacağın açılır filan da diyeydi:)))
bişey diyimmi ilk evlendiğimde görümcem de bu tarz bir iki hareket yaptı, gelin muamelesi yapmaya kalktı ,1 hafta kalkmadım,tek bardak kaldırmadım, sonunda kavga ettik:) kavgada dedimki ben istersem yaparım ,mecbur değilim, yılda 1 kere gelip de ananızın iki perdesini yıkamyıp benden bekliyorsanız siz utanın dedim , çalışan bir kadınım ben ,buraya ben de tatile geldim ,bi taneniz de çocuklu deyip yardım etmiyor bir de iş mi bekliyorsun ,bu kadar insana tek ben hizmet edicem de sen oturacak mısın dedim ,bi daha o oldu bana bi laf diyemedi :) sonra hep ilk önce onun yapmasını bekledim ,inat ettim yapmadım ,bir sonraki gidişimizde o da el attı herşeye,öyle aramız düzeldi:) dişini çıkarmayınca olmuyor:)
bazen çıldırmak iyi oluyor, şimdi en çok beni sever büyük görümce:) öyle yağma yok ,insanlığa insanlıkla muamele , gersine kılımı kıpırdatmam

Bazı insanlar imadan, şaka yollu laf sokmadan işine gelmediği için anlamaz. Kaynananız anlaşılan o tiplerden. ciddi şekilde hamileliğiniz kötü geçtiğini, eşinize hatta kendinize bile hizmet edemediğinizi, bu yüzden kendi anneniz bile olsa evinizde kimseyi ağırlayamayacağınızı söyleyin derim

İstediği kadar desin. Ben sizin kadar güçlü değilim, tebrik ederim sizin jenerasyonu. Ben rüzgar esse kötü oluyorum deyin.
Oğlum annem ben sana hem iş yapar hem bakardım annemmm, direkt bunlara girecekte girerse girsin. Yok yani memnun olmayan gelmesin.

Hazirlamicam, midem bulanıyor uğrasamicam derim.
Öyle yapıcam yani, insanda birazcık insanlık olsa zaten hamile kızın evine keyfi gelip kalmaz. Çalışan insanların evinde ne işiniz var sizin yani.

Hem hamile hem çalışacağım birde hizmet mi bekliyorlar avuçlarını yalarlar. Oğulları toplasın arkasını bana ne.
Sürekli midemi etkiliyo derim mutfak için bahane mi yok gerçi ben söylerim direkt annenlerle kendin ilgilen diye.
ben de söylüyorum oda ben ilgilenirim vs dedi de. Aman ya ben bir kere gıcık oldum naparsa yapsın artık içim soğumuyor.

aç mı kalacaklar?
ne kadar kalacaklar sizde?
her gün eşinizi dışardan mı söyleyecek?
eşiniz desin anne karım rahatsız sen kalkıp birşeyler hazırlar mısın ,şimdi çocuğa birşey olur filan diye damardan girip yaptırsın.

Valla işteyken eşe mesaj atarım, midem bulanıyor yemejle uğrasacak gibi değilim annen yapabilir mi yazarım😁😁

KVye de gün içi mesaj atarım, midem bulanıyor yemek yapamyrm, eve 7de geliyorum sofra 7.30da hazır olursa yeterli ok? yazarım😬😬

X