Yine kv geliyor.

ya Allah aşkına bir eve başka şehirden gidip haber vermemek, evlilik yıldönümünde biz diğer odada otururuz siz diğer odada kutlayın demek sadece keyfi olarak bunların yapılması burda anlatmadığım sonsuz şey! medeniyetsizliğin en önemli göstergeleridir. Yorumunuz sadece eleştiri için yapılmış istediğiniz gibi düşünmekte özgürsünüz.
Eleştiriye açık değilseniz buraya yazmayacaksınız . Yaşadığınız sorunlar sizi ilgilendirir ama üslubuyla anlatmayı başaramıyorsanız sıkıntınızı eleştiriyi de hak edersiniz ne demek mağaradan gelmiş gibi vs öyle olmuş olsa bile birisi de herkese açık bir platformda sizin hakkınızda böyle söylemlerde bulunsa ne düşünürsünüz

Misafir çağırdı diye annesiyle bayağı tartıştılar. Annesi ben çağırmadım geldiğmizi duyunca geldiler dedi oda duyurmasaydın o zaman ya da sen git vs. dedi. Bende karışmadım zaten dedi diyeceğini.
Dedi de sonucta o misafirler gelmiş mi gelmiş.
Annesi de oturmuş misafire gelmeyin dememiş. 2 gün sonra arasa oģlum geliyoruz dese, anne eşime sor diyecek yine gelme müsait değiliz yada eşime sorup haber veririm demeyecek,annesi de yine kendi kafasına göre gelecek,misafirde çağıracak. Değişen birşey olmadı bence.
Annesine deseydi anne ara misafirleri müsait değiliz de gelmesinler. Annesi bir dahakine sorardı yada çağırmazdı. Durmuşlar nasıl duydular annesi söylemediyse sanki davulla zurnayla giriş yaptılar memlekete de duyan görmeye gelmiş. Bunlar hep planlanmış seyler.
Anne yine bildiğini okuyacak maalesef

Orasi kvnin evi aslinda
Evlenince otursunlar diye tahsis etmis
O evde kendi yatak odasi var kvnin
Anahtar da var 2.evi gibi yani

Değil ama?
Kendi odasını bile kaldırmamasından belli değilmi?
Trip atmaya gerek yok yani kadının evi gelir gider çok normal
Konu sahibinin o evde oturması hata

Evet ben olsam kvnin yatak odasi ve yatagi vs olan bi eve bastan girmezdim sahsen
Kvnin yatak odası yok bizim evde. Yanlış birini mi hatırlıyorsunuz acaba. Bizim yatak odamıza girmeye çalışıyor demiştim.
Bu ev oğlu için alınmış bir evdi biz girdiğimizde . Oğlu için alınan bir ev. Çoğu erkek ailesi alıyor böyle ev çocuğuna, alamayanlarda var ama her alanda sürekli girip çıkıp kendi evi gibi davranmıyor. Ben bana böyle davranılacağını bilsem asla oturmazdım evde ama o zaman daha atanmamıştım ve çalışmıyordum atama bekliyordum atamam başka şehre çıkabilir diye çünkü bir sürü tercih yaptım işte atamam başka şehre çıkar diye max. 9 ay falan kalacaktık evde... Sonra atamam aynı şehre olunca düğün masrafları bitene kadar oturduk birde hani boş ev niye çıkıp kira verelim diye düşündük ki çokta mantıklıydı sonuçta bir oğluma bir kızıma 2 tane ev aldım diyordu nişanlıyken. Bizde normal olarak oturduk bide önceden de anlatmıştım ilk başta çok tatlı ve canayakın davranıyordu ben gerçekten iyi niyetli biri sanmıştım. Hiç aklıma gelmiyordu böyle fenalıklar yapacağı. İlk evlendiğimiz hafta bile gelip kalmıştılar ama o niyetle bakmamıştım bu benim hatam daha akıllıca düşünüp o zaman mesafe koyabilirdim. Eşimde o zamanlar ailesine asla toz kondurmuyordu. Hep çok iyi niyetli olduklarını düşünüp bir şey diyince bana kızıyordu kötü düşünüyorsun diye. Ben ilk başta kendim bile kötü düşündüğüme inanmıştım. Gaslighting gibi biraz. İşte sonra sonra anladım bunlar baya çakallık yapıyor. Hamile olduğumu öğrendikten beride ev arıyoruz ama şu an piyasa berbat durumda. Bide eşimin çok zoruna gidiyordu ilk başta burda boş ev var niye 15 bin kira verelim diye hiç çıkmak istemiyordu ama hamilelik durumu lohusalık dönemi işin içine girince kesin çıkmaya karar verdik. Uzun yazdım k bakmayın

Son düzenleme:
Dedi de sonucta o misafirler gelmiş mi gelmiş.
Annesi de oturmuş misafire gelmeyin dememiş. 2 gün sonra arasa oģlum geliyoruz dese, anne eşime sor diyecek yine gelme müsait değiliz yada eşime sorup haber veririm demeyecek,annesi de yine kendi kafasına göre gelecek,misafirde çağıracak. Değişen birşey olmadı bence.
Annesine deseydi anne ara misafirleri müsait değiliz de gelmesinler. Annesi bir dahakine sorardı yada çağırmazdı. Durmuşlar nasıl duydular annesi söylemediyse sanki davulla zurnayla giriş yaptılar memlekete de duyan görmeye gelmiş. Bunlar hep planlanmış seyler.
Anne yine bildiğini okuyacak maalesef
Ya zaten ben bu duruma katılıyorum eşim daha net tavırlar sergileseydi zamanında böyle davranamazlardı. Tamamen ilk başta ona çok güvenmemden oldu hani beni her türlü korur vs. sırtımı yaslayıp çok güvendim ama hataymış kendim mesafemi sınırlarımı koymalıymışım şimdide işte uğraşıyorum değişti tavırlarımız ama anlaması zaman alıyor herhalde.

Eleştiriye açık değilseniz buraya yazmayacaksınız . Yaşadığınız sorunlar sizi ilgilendirir ama üslubuyla anlatmayı başaramıyorsanız sıkıntınızı eleştiriyi de hak edersiniz ne demek mağaradan gelmiş gibi vs öyle olmuş olsa bile birisi de herkese açık bir platformda sizin hakkınızda böyle söylemlerde bulunsa ne düşünürsünüz
Eleştiri yapmışsınız dedim zaten yani niye eleştirdiniz demedim, herkesin kendi fikri böyle düşünüyor olabilirsiniz.
Ben yanlış bir şey yazdığımı düşünmüyorum. Üslup bilmez olduğumu da düşünmüyorum siz düşünüyorsanız düşünmeye devam edebilirsiniz.
Kimlikleri belli olmayan insanlara mağara insanları demem o kadar da abartılı değil benim fikrimce sizce öyle olabilir. Kimseyi hedef haline getiremem çünkü ne onları ne beni tanımıyorsunuz. Herkese açık bir platform olabilir ama kimse açık kimlikle takılmıyor burada her şey kapalı esasında. Ayrıca akla gelecek her muhabbet yapılıyor bu ortamda bu kadar abartılacak bir şey yok abartılacak bir şey olduğunun düşünüyorsanız "buda sizin fikriniz".

Kv güya oğluna aldığı evi varken taşınmanızı nasıl yorumluyor? O ev nolacak şimdi diyor mu? Ben mi otururum diyor?

Kv güya oğluna aldığı evi varken taşınmanızı nasıl yorumluyor? O ev nolacak şimdi diyor mu? Ben mi otururum diyor?
Biz gelen giden akraba çok oluyor siz her geldiğinizde buraya toplanıyorlar vs. dedik. Bide çok sık gidip geliyorlar ya sizde buraya bir düzen kurun gidip gelirsiniz vs. dedik görümcemde geliyor eşiyle günlerce bizde kalıyor çünkü annesi bizde diye bunların hepsini söyledik çocuk olunca rahat edemicez dedik vs. ne dedikleri de çok umrumda değil açıkcası konuşup dursun hayatımı daha fazla mahvetmek istemiyorum annemler bile gelip kalamıyor onun yüzünden yanımda. Benim evim diyip duruyor onlarada. Annem de gelmek istemiyor o yüzden.

Kv her gelişinde buraya konu açıyorum beni o kadar tetikliyor ki.
Tabi ki arayıp sorma falan yok müsait misiniz bilmem ne hak getire.
Bide hem hamileyim hem çalışıyorum, bu artık görgüsüzlük yani, mağaradan yeni çıkmış
gibi davranmalarının başka açıklaması olamaz. Bide eşim yanımda konuştu ben yanında değilmişim gibi
dedi ki "anne lily'i de ararsın olur mu" oda tabi annem aramadan olur mu vs. vs. bal şerbet konuşuyor.
1 hafta önceden belli olan gelme meselesinde asla aramadı ve bugün geliyor.
Kocasıyla gelip bir de sürekli hizmet beklemesi yok mu?
beni asla insan yerine koymuyor, hiç var olmamışım gibi davranıyor her geldiğinde yemek masasında bile sandalyesinin sırıtını çevirir bana oğluna ve kocasına dönük oturur ben konuşurken de asla biri konuşmuyormuş gibi davranır.
ama oğlu niye böyle yapıyorsun lily sana çok saygılı vs diyince kv hemen "o benim kızımdan
bile öte canımın içi benim" diye yağlıyor. Eşim inanmıyor biliyor huyunu neyse ki tek tesellim bu.
Lafta sokuyor açık açık da konuşuyor ama insan arsız olunca duymazdan gelmeyi çok iyi biliyor.
biliyorum bu yazdıklarımın çözümü vs. yokta içimi rahatlatayım diye yazıyorum.
Şimdi işten eve döncem yalandan şovlarını izlicem kriz geçiriyorum. Mide bulantılarım çoştu resmen,
bir insana ancak bu kadar gıcık olunur. Kp, Kv ikiside aynı tipler. Bana yani geline gelince dünyanın en eski kafalı insanları,
kendi oğlu kızlarına gelince her şeyin en moderni onlar olmalı... Ay valla sabaha kadar anlatasım var içim kaynıyor resmen.
Allah kimseyi muhtaç etmesin böylesine.

Güncelleme

Dün bizden önce geldiler eve yani eşimle biz bilerek geç gittik biraz evde bizim kendimize yaptığımız önceki günden kalan çorba vs. vardı. Eşimle karar verdik geç gidelim belki yemeği hazırlarlar vs. neyse gittik yemek falan hazırlamamışlar tabi ki. Dolaptaki çorbayı ısıtıp yemişler. Eşimde anne yanına bir pilav yapsan hep birlikte yerdik vs dedi kv saçma sapan geveledi bir şeyler neyse dışardan söyledik yedik. Sonra biraz durunca bunların akrabaları gelmeye başladı. Ben odaya geçtim eşime de söyledim yatıcam iyi hissetmiyorum diye. Geçtim yattım çayı koyup servisi eşim yapmış anneside kalkmış yardım etmiş eski kafalı akrabalar laf sokmuş eşime evin hanımı sen misin diye.. oda evet benim nolmuş demiş. Misafirler gidince kalktım ben çay içeyim bide içeriyi yoklıyım dedim. Kv hemen niye öyle dedin ayıp oldu diye oğlunu darlamaya başladı. Eşimde karım akşam 7 de geliyor eve bir de hamile asıl ona hizmet gördükmek ayıp dedi. Neyse sonra sesini çıkaramadı kv, ama kp kudurmuştu oğlu iş yaptı diye ataerkillik hat safhada olduğu için deliriyorlar iş yapmasına, ben yüz vermemeye devam ettikçe akşam 10 buçuğa geliyordu saat çıkıp gittiler. İlk kez bir şeyleri anlamaya başladılar. Çok şükür rahatladım.
Ne güzel eşiniz arkanızda Rabbim daim etsin

En son ben de bir cinnet geçircem burdan bir kaç aradaş demişti bir cinnet herşeyi çözer diye. Sonu oraya gidiyor da ondan da anlamaz bunlar. İnsanlıktan nasiplerini almamışlar ki. Ne vicdan var ne merhamet varsa yoksa oğlu aşkı herşeyi. KDaha kötü şeyler yazıcam da... Bir de ne dersem diyim aldırmıyor çünkü aldırırsa oğluyla arası bozulacak ödü kopuyor oğluyla arasını bozmamak için de böyle bir sistem geliştirmiş
Cinnet geçirme bu seferde gelin hasta diye daha çok gelirler

Genellikle yapici yorumlar yapmaya çalisirim ama kusura bakmayin da siz istifra ederken kahvalti hazirlamayacakmisin sorusu beni çok şaşirtti sizin en hassas donemleriniz en fazla yardima ihtiyaciniz olan zamanlar ki birde calisiyorsunuz.Esinizin size destek olmasina çok sevindim.Saglikla bebeginizi kucaginiza alirsiniz İnşallah 🙏Allah'ım saglikla buyutmeyi nasip etsin.

X