Yine yeniden kaynana konusu .

Gercekten çok illet kayinvaliden. Allah yardimcin olsun sabir versin. Maalesef onu değiştiremezsin sen degis senin psk zarar vermesine izin verme takmamaya çalış bu yaptığı şeylerin hiç biri seninle ilgili değil, senin yetersizligin eksikligin ya da onun tarafından begenjlmemen vs bunlardan kaynaklanmiyor kendinin hissettigi şeylerle kendisi tam olarak böyle hissettigi icin yapiyor bunlari esin yokken sende sok lafını karisiyorsa eger ben böyle uygun gördüm diyip agzina lafını tika yoksa bunların ne başı var ne sonu gitsin travmalarini baska yerde çözsün.

Bu erkek annelerini anlamıyorum hangi travmalarla hangi ic güdulerle büyümüşler hangi hayal aleminde yaşıyorlar 🤮.
Zaten söylüyorum kibarca söyledim olmadı .Dolaylı yoldan söyledim olmadı.Direkt söyledim olmadı .Kızdım ,bağırdım olmadı ,duymamazlıktan geldim .Hepsini denedim .Daha ne yapabilirim ?Kafayı yiycem .Kadın bu kız rahatsız oluyor deyip kenara çekilmiyor .İnadına yapıyor .Zaten dedi benim çocuğumun çocuğu karışirim diyor .

Buradakiler bi kayınvalide savunucusu boşuna konu açmışsın
Herkes kendi yakinindan yola çıkarak yorum yapıyor .Kaynanadan çeken anlıyor .Benim gorumcemin de mesela kaynanası yok .Onlar evlenmeden vefat etmiş .Annesi de kaynana .Hep gelinleri yeter,kaynanalari tutar 70 Lik nine gibi yorumlar yapar.Damdan düşeni damdan dusen anlar hesabı .

Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama takılmayın bunlara. Çok şükür eşiniz sizin yanınızda ya öyle olmasaydı. Üzülmüşsünüz belli ama takmayın az görüşmeye çalışın. Bu saatten sonra karşınızdaki insanı değiştiremezsiniz. Öyle kabul edin ve görmezden gelin. dediğim gibi mümkün oldukça az görüşün. Her insanın karakteri farklıdır. Anlaşmak zorunda asla değilsiniz.
31 yaşındayım .Çok takıyorum .Kadın bir defa iki defa söylemiyorki.Her şeye karışıyor .Dün dedim gözün sürekli üstümde diye .Neredeyse adımını şöyle at,şöyle nefes al diyecek .Eşim de 70 den sonra o kadını değiştiremezsin diyor ama ben de degisemem sonuçta .

Bunu da yaptım .Bu sefer beni takmıyor ,dinlemiyor diye sürat yapıp olay çıkarıyor .Zaten olay çıkarma amacı bu bir şey yokken .Geçen sefer ben çocuğu hazırlıyorum çıkacağım .Çok fazla müdahale etti .Şapka tak,şöyle yap böyle yap tepemde zaten takıyorum dedim.Gorumcemi de kastederek bizim derdimiz çocuk kulağını usutmesin dedi.Ben annesiyim .Enuhtac olduğum zamanlarda kaçıp sonra gelip her halta karismalari zoruma gidiyor.Ben de kimsenin duymayacagi şekilde ben bilmiyorum sanki çocuk değilim dedim ofladi pufladi sonra da herkesin içinde annecim deyip sarılıp çıktım.Onun acısını çıkardı .
Eşinin yanında da açık açık soylemelisin bence ben o çocuğun annesiyim nasıl yapacağımı biliyorum diye gerçekten bu kadar sık görüşmek çok bunaltıcı olur zaten büyük bir tartışma yasamissiniz eşinle net konuş haftada bir bule çok fazla da en azından bir gün gidersen belki senin dayanma gucun artar Allah yardımcın olsun

Kusura bakmayın ama ben bu kadar abartılacak birsey görmedim . Tepkiniz çok fazla geldi. Haaa artık kayınvalidenize karşı dolmussunuzdur , bugün de patlamıssınızdır belki orasını bilemem eski konularınızı bilmiyorum çünkü.

Anlaşamıyorsanız görüşmeyin ya da görüşmeyi minimuma indirin. Anlaşamadığını insan için haftada üç defa görüşmek faZla değil mi ?
Çocukları özlüyoruz dediler .O yüzden görüştük .Bir de diş tedavisi oluyordum .Mecbur cocuklari ona bıraktık .Eşime dedim.Ben gitmem artık .Çocukları çok ozluyorsa sen götürursun görür dedim .Ama.amac çocuk görmek değil .Ben yanında olayim.Bana soyle yap böyle yap desin karışsın .Ben gitmezsem tek çocuklar giderse tatmin olmuyor .Yine söyleniyor .Evet öncesi e var .Sezaryan doğum yaptım diye olay çıkardı .Sütüm kesildi bebeğe mama verdim diye ortalığı birbirinr kattı ,.

31 yaşındayım .Çok takıyorum .Kadın bir defa iki defa söylemiyorki.Her şeye karışıyor .Dün dedim gözün sürekli üstümde diye .Neredeyse adımını şöyle at,şöyle nefes al diyecek .Eşim de 70 den sonra o kadını değiştiremezsin diyor ama ben de degisemem sonuçta .
Yetmiş ten sonra evet değiştiremezsin ama sende çekmek zorunda değilsin çok haklısın o zmaan eşin de anlayışlı olsun arada bir kendi götürsün çocuklarını

Eşinin yanında da açık açık soylemelisin bence ben o çocuğun annesiyim nasıl yapacağımı biliyorum diye gerçekten bu kadar sık görüşmek çok bunaltıcı olur zaten büyük bir tartışma yasamissiniz eşinle net konuş haftada bir bule çok fazla da en azından bir gün gidersen belki senin dayanma gucun artar Allah yardımcın olsun
Eşim de o yaşlı .Tamam de diyor ama tamam dersem iyice azitiyor ,eline almaya çalışıyor .Onu da denedim .Görüşmezsem bana iyice gıcık oluyor .Bir delinin eline düştüm .

Eşim de o yaşlı .Tamam de diyor ama tamam dersem iyice azitiyor ,eline almaya çalışıyor .Onu da denedim .Görüşmezsem bana iyice gıcık oluyor .Bir delinin eline düştüm .
İyi de siz bu dünyaya eziyet çekmeye mi geldiniz o yaşlıysa sizde iki çocuğa bakıyorsunuz görüşmeyin demiyorum ama siz daha az gidin bence kadını kimse tutamiyor sanırım deli deliyi görünce sopasını saklarmis bir gün sizde deliriverin

Çocukları özlüyoruz dediler .O yüzden görüştük .Bir de diş tedavisi oluyordum .Mecbur cocuklari ona bıraktık .Eşime dedim.Ben gitmem artık .Çocukları çok ozluyorsa sen götürursun görür dedim .Ama.amac çocuk görmek değil .Ben yanında olayim.Bana soyle yap böyle yap desin karışsın .Ben gitmezsem tek çocuklar giderse tatmin olmuyor .Yine söyleniyor .Evet öncesi e var .Sezaryan doğum yaptım diye olay çıkardı .Sütüm kesildi bebeğe mama verdim diye ortalığı birbirinr kattı ,.
Belirli bir yaştan sonra asla değişmez . O yüzden siz gidip gelmeyi kesin , çocukları gönderin babasıyla . İstediği kadar söylensin.

Ben böyle karşılıklı ağız munakasasini yanlış buluyorum.Disardan bakınca kv gelin birbirine sürekli laf sokma durumu atışma hoş değil.Sinir çizin (diyeceksiniz ki hep aynı laf mesafe mesafe inanın bunu yapıp başaranlar var)tek çözüm bu.
Ya kadın sinir cizsem .Daha çok sıçrıyor üstüme .Çamur gibi .Rahat bırakmıyor beni .Mesela ortada bir konu konuşulsun .Hemen beni dahil edip bana laf sokuyor anlıyorum .Mesela eşimin yeğenleri teyzelerine bir şey teyze diyorlar.Cocuklara böyle demeyin öz teyzeniz sadece teyze deyin diyor görümcem .O oradan atlıyor mesela bir şey abla da demeyin abla deyin diyor.Ben gorumceme direkt abla demiyorum onun lafını dokunduruyor hemen .Ya da eşimin yeğeni var .Ben onu uyarınca sanki çocuğa bir şey demişim gibi hemen savunmaya geçiyor .Çocuk bile takmıyor beni o yüzden .Böyle bir sürü şey .Kadın resmen bana gıcık oluyor .Her dediğime bir cevap .Ben güneş doğudan doguyor desem .Hayır diyor ya da bana katılsa böl evet demiyor sessiz duruyor .Eşim de dedi ben bı sürü ikram da bulundum .Eşime karşı kızım da döktürmüş valla iki çocukla neler yapmış diyor bana karşı ağzının kenari ile eline sağlık diyor .Eşimin gozunu boyuyor .O da bana söyleme pearl Jan e şöyle demiş en son .

K.valideyle ayda bir görüşmek en iyisi cidden.Benim k.validem de seninki gibi idi simdi 10 günde bir 20 günde bir görüyorum gelirse cayıni corbasını koyuyorum ama az muhatap oluyorum inan bu en iyisi satasacak olursa duymuyorum kayinpederime laf atiyorum mesela daha cok yokmus gibi davraniyorum siz de oyle yapin

X