Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yıpranan saçlara çözüm :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Supermis seninki!
Ben de pirasa gibi kafama yapisan saclarimdan kurtulmak icin yaptirmistim permayi. :))

Aslinda tam olarak hangi islem oluyor emin degilim ama sactaki boydan boya olan protein baglarini kopariyor diye dusun.
Sonuc olarak nemini kaybettiginden sacta kuruma oluyor ve o baglarin kopmasi sirasinda rulo halinde oldugundan oturu sacin kivir kivirligi sabitlenmis (bu da ayri bir islem) oluyor.

Benim sacim normalde duz, ince telli ve cok yagli idi.
Permadan sonra hacmi artti buklelerle ve kuruluk normal saclar gibi olmami sagladi.
Fakat su an sacima iyi bakmazsam yun yumagi gibi olur kirila kirila...
Eger sordugun soru kimyasal islemdeki reaksiyonlar vb birsey ise bilgim yok maalesef. Ama ogrenir yazarim sana:KK66:

Bakim/kur isini cozsem papatyayla da hafif rengini acacagim. Hem balla yapildiginda saclari besliyor...

Bilimiyorum inan ama kür olarak saç boylarını da besleyen yağ kürlerini ve vitamin ampullerini kullan canım banyodan çıkınca elinde saçını burlardan öyle kurursa çok kötü olmaz belki kuru taramazsan falan umarım kötü olmaz :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bilimiyorum inan ama kür olarak saç boylarını da besleyen yağ kürlerini ve vitamin ampullerini kullan canım banyodan çıkınca elinde saçını burlardan öyle kurursa çok kötü olmaz belki kuru taramazsan falan umarım kötü olmaz :)

Aynen oyle tariyorum zaten :)

Eskiden beri sirke herseyi yikamada (arindirici ve yumusatici olarak) sac kiyafet vs.
Zeytinyag da saci vucudu nemlendirmede kullandigim birsey.
Su an onlarla devam ediyorum...

Daha once uygulamadim ama dedigin gibi kirilma/uzatma icin olan kurler isimi gorecek sanirim. Yipranma ve dokulmeye karsi da ampuller... peki vitamin ve besleyici serum tipi ampullerle (bepantahane gibi) olan kurlerden var mi senin de kullandigin?

Forumda cok yazi okudum ama uygulama bicimin hakkaten hosuma gitti. Ustelik yaglari vs urunlerin etkilerini inceleyip arastirmis ve saclarini duzeltebilmis olman guven veriyor :)

Merhaba kızlar burda bir çok kişinin saçlarını mahvetme hikayesini okudum ve üzüldüm açıkçası çünkü saç bir bayan için en önemli aksesuardır.

Küçükken kıvırcık lüle lüle sarı saçlarım varmış ama zamanla önce su dalgası sonra geniş dalga ergenliğe ilk girdiğimde iste dalgalar yok iyice açılıp aslan dalgası gibi yalnızca uçlarda vardı. Komik geliyordu ve bu dalgadan nefret etmiştim. Sonuç olarak bende bir çoğunuz gibi düzleştiriciyle başvurdum.

Bir kaç yıl sonra zaten ince telli olan saçlarım daha da incelmiş dökülüp azalmıştı. Bu durup beni depresyona kadar götürdü aynalardan uzak durup saçımı şapkalarla bandanalarla veya sıkı bir topuz ile gizliyordum. Dökülme arttıkça annem doktora gitmem konusunda ısrar etmeye başladı sonuda dayanamayıp cildiyeye gittim. Stresten ve saçlarımı yakmamdan dolayı döküldüğünü söyleyip bir yağ karışımı bir de şampuan yazdı. Eczanede yaptırdım karışımı şampuanı da aldım ancak yağ çok kötü kokuyordu yalnızca bir kere sürebildim şampuanında bir faydasını görmedim. Özgüven eksikliği olmaya başlamıştı bir sabah yastığımda yine bir sürü saç görünce sinirlenip kuaföre gittim belime kadar olan saçlarımı kulak memesinde kestirdim. Ama hiç kısa saç kullanmadığım için bilmiyordum çok kabardı yine kimyasallara boğdum ve düzleştirici fön gibi şeylerle yaktım.

Bir yıl sonra zigavus denen bir şampuanı keşfettim düzenli olarak onu kullandım ama halen düzleştiriciyi bırakmadım. Şampuan saçıma inanılmaz etki gösterdi bir sürü saçım çıktı ama cansızdı. Omzuma kadar uzandığında defne sabunu kullandım ama saçlarımı çok sertleştirdiği için hemen bıraktım piyasa şampuanlarına döndüm güzel kokuları beni pantene çekmişti. Panten saçımı daha da yıpratıyordu elidora mükemmel düze geçtim. Ama o da saç derimi kuruttu saçımı salladığımda kepek gibi deri dökülüyordu. Bir gün bir mahalle kuaförde gaza gelip saçıma ışıltı attırmak istedim ama çingeneye döndü saçlarım ara ara bakır gibi kızıl gibi ve korkunç olmuştu saç açıcıyla açtığı için akma ihtimali de yoktu saatlerce ağlamış okulda sınıfta dahi kapşonlu gezmiştim. Bir hafta sonra kendi kuaförümde sadece açılan tutamları kendi saç rengime yakın bir renge boyattım. Boya ve oryal zaten yıpranmış saçlarımı iyice mahvetti.

Bir iki ay sonra zaten kısa olan saçlarımın uçlarından kestirdim. Brezilya fönü düşündüm ama cesaret edemedim keratin bakımı yaptıracak güvenilir bir yer bulamadım ve bir karar verdim. Saçlarıma bakıcaktım. Düzleştiriciyi tamamen terkettim. Uzun araştırmalar sonucu paraben içermeyen Urban Naturals Collogen&Keratin şampuanı saç kremi ve serumu aldım. Yine uzun araştırmalar sonucu hemde deneyerek doğal kür yaptım.

Bu kürde
-Saç uzunluğuna göre 2-1 yumurta
-4 diş iyice ezilmiş sarımsak (biraz kötü kokuyor ama daha sağlıklı saçlar için gerekli)
-Yarım çay bardağı zeytin yağı
-1 yemek kaşığı badem yağı
-1 yemek kaşığı jojoba yağı
-1 yemek kaşığı lavanta yağı
Bir kâsenin içinde karıştırıp iyice çırpıp saçlarımı ince ince ayırıp tüm saçıma sürüp streç sarıp ile 2-3 saat bekleyip şampuanımla yıkadım. (Not; yumurta sıcak suda sertleşir ve zor arınır o yüzden ılık veya soğuk suyu tercih etmeniz işinizi kolaylaştırır :KK66: ) İki kere şampuanladıktan sonra önceden hazırladığım bir pet şişe suyun içine saç uzunluğuna göre 3-4 yemek kaşığı elma sirkesi (banyo öncesi çalkalayıp kenara koyabilirsiniz) ile iyice arındırıp yumuşatması için kremi sürüp durulayıp duştan sonra bir havluyla bir kaç dakika sarıp serumu sürüyordum iyice yediriyordum ve emmesini bekliyordum. Haftada iki kere bu işlemi uyguladım. Yazın vücudumu her gün yıkasamda saçımı yalnızca kürden sonra haftada iki kere yıkadım. Çünkü saçın kendi oluşturduğu yağı sık sık temizlemekde saçı yıpratır. Asla düzleştirici kurutma makinası kullanmıyordum kuruyken tarak bile sürmüyordum. Her ay uçlarından aldırdım. Bu kokulu bir süreç ne yazıkki ama iksir gibi iki ay gibi kısa bir sürede mükemmel doğal şekilli uzun hacimli yumuşak saçlara sahip oldum. Bir yıl sonunda rapunzel gibi uzun saçlarım oldu. 3000₺ teklif etmişlerdi satmadım :) yine omuz hizzasında kestirdim saçlarımı çünkü bakmak zorlaştı o kadar gür ki toka tutmuyordu. Kesilen saçlarımı çıt çıt yaptırdım şimdi uzuyor bakalım tekrar. İstediğimde uzun istediğimde kısa kullanıyorum :) Ama önceden nasıl kıyıpda yaktım bilmiyorum sizede tavsiyem piyasa ürünlerini en aza düşürün. Ben o günkü az bir boyadan sonra hiç boyatmadım saçlarımı ve iyice beyazlayana kadar boyatmayı düşünmüyorum doğallık hep en güzeli :) Sarımsağı üç ay sonra bıraktım. Kokusu çok rahatsız ediyor diye. Ve unutmayın iki üç ayda bir iki hafta saçınızı dinlendirin. Bol şans hepinize. Çok uzun yazdım ama umarım faydalı olmuştur:)
Z

Selam canım bende saçlarını uzatmaya çalışanlardanım düzleştirici benim de saçımı mahvetti. Saçlarim şuan tam göğüs hizasinda uçlarindan aldirdim ama hala kirik uçlari kuru dipleri yağlı bana da uygun bir kür söyler misin? Ya da senin uyguladigin kür uygun mudur benim sacima? Üniversiteye hazirlaniyprum ayni zamanda dış görünüşümü de hazirliyorum yardim edersen sevinirim canim:)

Selam canım bende saçlarını uzatmaya çalışanlardanım düzleştirici benim de saçımı mahvetti. Saçlarim şuan tam göğüs hizasinda uçlarindan aldirdim ama hala kirik uçlari kuru dipleri yağlı bana da uygun bir kür söyler misin? Ya da senin uyguladigin kür uygun mudur benim sacima? Üniversiteye hazirlaniyprum ayni zamanda dış görünüşümü de hazirliyorum yardim edersen sevinirim canim:)

Canım biraz geç cevap veriyorum ama şuanda yeni araştırmalar yapıyorum bende saç uzmanlığı ile ilgili bir bölümde okuyorum :)
Arkadaşlar her kür her saça olmaz tabiki şuan ben yeni bir küre başladım vitamin ampulleri ve yağlarla bir karışım ancak burada deneyip faydasını görürsem paylaşmayı düşünüyorum bende kestirdim demiştim saçlarım omzumda şuan bakalım bu yeni kür ne kadar zamanda ne kadar uzatacak :) en kısa zamanda paylaşacağım biraz bekle olur mu :)

Aynen oyle tariyorum zaten :)

Eskiden beri sirke herseyi yikamada (arindirici ve yumusatici olarak) sac kiyafet vs.
Zeytinyag da saci vucudu nemlendirmede kullandigim birsey.
Su an onlarla devam ediyorum...

Daha once uygulamadim ama dedigin gibi kirilma/uzatma icin olan kurler isimi gorecek sanirim. Yipranma ve dokulmeye karsi da ampuller... peki vitamin ve besleyici serum tipi ampullerle (bepantahane gibi) olan kurlerden var mi senin de kullandigin?

Forumda cok yazi okudum ama uygulama bicimin hakkaten hosuma gitti. Ustelik yaglari vs urunlerin etkilerini inceleyip arastirmis ve saclarini duzeltebilmis olman guven veriyor :)

Öncelikle teşekkür ederim canım ben uzun süredir araştırma ve deneme yapıyorum vitamin kürleri için dediğim gibi şuan kullandığımı yakın zamanda paylaşacağım :)

[Q="Aryaaasu, post: 36441203, member: 592808"]Canım biraz geç cevap veriyorum ama şuanda yeni araştırmalar yapıyorum bende saç uzmanlığı ile ilgili bir bölümde okuyorum :)
Arkadaşlar her kür her saça olmaz tabiki şuan ben yeni bir küre başladım vitamin ampulleri ve yağlarla bir karışım ancak burada deneyip faydasını görürsem paylaşmayı düşünüyorum bende kestirdim demiştim saçlarım omzumda şuan bakalım bu yeni kür ne kadar zamanda ne kadar uzatacak :) en kısa zamanda paylaşacağım biraz bekle olur mu :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi[/QUOTE]

Tamam o zaman canim seni bekliyorum bu arada bende lavanta yagi badem yagi ve jojoba yagini surup 2 saat bekletiyorum ve banyoda durulama suyu olarak sirkeyi kullaniyorum. 2 hafta oldu uzamasina tabiki bi seg diyemiyorum ama görünüsü sanki duzeldi gibi :KK70: fakat şöyle bit sorun var ki saclarima yagi surerken asiri dökülüyor sac boylarima suremiyorum resmen ellerime hep saclarim geliyor buda istenilen bi durum degil haliyle napicagimi hic bilmiyorum:KK43:( seni bekliyorum caniiim :*

Tama

Tabiki canım :KK66:
ilk çingene gibi olduğu zaman Eki Görüntüle 1184440

Sonraki zamanlara ise :KK66:
Eki Görüntüle 1184429 Eki Görüntüle 1184430 Eki Görüntüle 1184431 Eki Görüntüle 1184433

Şimdi tekrar kısa :KK66:Eki Görüntüle 1184436

aaaa saçlarını görünce çığlık attımm ne güzeldir buuuuuuuuu :) bu yağlar sayesinde mi oluuu :) bie suan hangi şampuanı kulanıyorsun canım..

saçların çok hoş gerçekten :) toptan yaptığın bakımların anlatırmısın kullandığın şampuan krem durulanmayan krem vb banyodan çıkınca saçına ne sürüyorsun hepsini bu arada lavanta yağı ve muz ne işe yarıyor ?

masaallah gercekten saclarin tam ideal, :KK70:
benim sac diplerimde seboreik dermtit yani yagli kepeklenme var pul pul sarimsak filan kullanamiyorum hele yaglari asla. saclarim yagli zaten, cok azaldi dokuldu, seninkiler gibiydi ayni, ozel olarak bu tip kepeklenmelerde onerebilecegin bir seyler varsa cok makbule gecer canim, kolay gelsin :)

***Reklam İçerikli Mesaj***

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hiç yumurtaya sarmısağa vb ihtiyaç yok, ben denedim içinde E vitamini var hem bakım yapıyor hem de saç dökülmesini engelliyor, bütçeye de uygun 5 Tl civarında bir rakamdı, eczaneden aldım kırıp saçıma uyguladım, Evin Ampul, deneyin basit ve uygun

Bende bu konuda müzdaribim. Saçlarım çok dökülüyor artık yaş artık 30 oldu belkide ondandır bilmiyorum ama doktora gittim kan sayımı normal vitaminler normal ama gittikçe azalıyor saçlarım :KK43:
bundan 6-7 sene öncesine kadar saçlarım kıvırcıktı ama artık düz sebebini anlamadım bununda saçlarımı 3 seneye yakındır hiç boyatmıyorum sadece omra yaptırdım bu sene tabi malum oryal yıprattı saçımı bana uyar mı acaba yaptığın kür.

Bende bu konuda müzdaribim. Saçlarım çok dökülüyor artık yaş artık 30 oldu belkide ondandır bilmiyorum ama doktora gittim kan sayımı normal vitaminler normal ama gittikçe azalıyor saçlarım :KK43:
bundan 6-7 sene öncesine kadar saçlarım kıvırcıktı ama artık düz sebebini anlamadım bununda saçlarımı 3 seneye yakındır hiç boyatmıyorum sadece omra yaptırdım bu sene tabi malum oryal yıprattı saçımı bana uyar mı acaba yaptığın kür.
slm.. öncelikle geçmiş olsun saçlarım çok dökülüyor derken uzun süredir mi böle yoksa mevsimlik bir şey mi..eğer mevsimlik birşeyse yapacağın maskelerle azaltabilirsin dökülmeni bence

mesela ben 2 gün önce uçlarından aldırdım saçlarımı ve inan ki rengi bile değişti kestirince parladı resmen :KK54::KK54:
bir de dün maske yaptım bunu da nette okudum hatta arkadaşın maskesine benziyor ama ben sarımsak koymadım açıkçası bugün mesai olduğu için çekindim biraz
neyse maskemi yazayım 1 yumurta sarısı vitamin ampulleri birer adet(bemix evicap bepanthen)
badem yağı zeytin yağı ve hint yağı hepsini karıştırdım boya fırçası ile birgüzel saç diplerime sürdüm 2 saat bekledim sonra normal yıkama şampuan krem vs.
ha b,r de son durulamaya elma sirkesi kattım o şelik çıktım banyodan
sonuç sıfıra yakın dökülme ışıl ışıl parlak saçlar tavsiye ederim dene pişman olmazsn
her hafta yapmaya özen gösteriyorum ancak bu şekilde max.fayda elde edebiliriz

slm.. öncelikle geçmiş olsun saçlarım çok dökülüyor derken uzun süredir mi böle yoksa mevsimlik bir şey mi..eğer mevsimlik birşeyse yapacağın maskelerle azaltabilirsin dökülmeni bence

mesela ben 2 gün önce uçlarından aldırdım saçlarımı ve inan ki rengi bile değişti kestirince parladı resmen :KK54::KK54:
bir de dün maske yaptım bunu da nette okudum hatta arkadaşın maskesine benziyor ama ben sarımsak koymadım açıkçası bugün mesai olduğu için çekindim biraz
neyse maskemi yazayım 1 yumurta sarısı vitamin ampulleri birer adet(bemix evicap bepanthen)
badem yağı zeytin yağı ve hint yağı hepsini karıştırdım boya fırçası ile birgüzel saç diplerime sürdüm 2 saat bekledim sonra normal yıkama şampuan krem vs.
ha b,r de son durulamaya elma sirkesi kattım o şelik çıktım banyodan
sonuç sıfıra yakın dökülme ışıl ışıl parlak saçlar tavsiye ederim dene pişman olmazsn
her hafta yapmaya özen gösteriyorum ancak bu şekilde max.fayda elde edebiliriz

Benim saçlarım hemen hemen 1,5-2 senedir böyle maalesef :KK43:
O yüzden doktor doktor gezdim şimdi yarın tavsiye üzerine başka bir doktora daha gideceğim bakalım o ne diyecek

Bence boyadan yanan yıpranan ve kuruyan saçlar, keratin yükleme ile en iyi sonucu veriyor. Tabi siz gider de kuaförde keratin yükletirseniz, bir sürü kimyasal katkılı ürünlerle saçınızı daha da berbat edebilirler. Ya da o anda saçınızı ve sizi memnun edebilir fakat uzun zamanda saçınızın yapısını bozabilirler. Size tavsiyem katkısız keratin yükleyin ve saçınızda mucizeler yaşayın. Hele boyadan, röfleden. oryalden, fönden vs saçınız kurumuş sonra da yıpranmışsa, daha sonra da kırılmışsa, hiç zaman kaybetmeyin. Ben yıllarca saç bakımı yaptım. Katkısız Keratin Yüklemesi kadar saça iyi gelen bir şey e rastlamadım.

Saçlarımın h
Maşallah ne guzel uzamis ay benim de olsun yaaaaaae
Arkadaşlar ne olur bana da yardım edin, saçlarım hızla dökülüyor ve de çok yavaş uzuyor. Hızlı uzaması için kerastes ürünlerini kullanmak veya keratin dip bakım seti kullanmak arasında kaldım. Kullanan varsa yazsın lütfen?

X