Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yoğun Saç Dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Kizlar ben oraferon diye ilac kullandim demir depo hapi bide ketoral sampuan sac dokulmem gorulur olcude kesildi

Şİmdi tekrar saç geliyor mu. Benimde aynı her yere saçlarım dökülüyor. %70 neredeyse döküldü. Kalanlarda çocukların saçları kadar. Düşün bütün saçımı örüyorum bir parmak kalınlığında saç kalıyor. . Tedaviyle yani bu vitamin troid tedavisi sonucu saçlar geri geliyor muu

Evet sac dokulmem hala devam ediyor hic bir sekilde cozum bulamadm. onceden sadece uzun saclarm dokulurdu su an kisa yemi cikan minik saclarm dha cok dokuluyor sanrm bi cozumu yok :KK43: cok yoruldm artk

Şİmdi tekrar saç geliyor mu. Benimde aynı her yere saçlarım dökülüyor. %70 neredeyse döküldü. Kalanlarda çocukların saçları kadar. Düşün bütün saçımı örüyorum bir parmak kalınlığında saç kalıyor. . Tedaviyle yani bu vitamin troid tedavisi sonucu saçlar geri geliyor muu

BBenmki d vitamini eksikliginden dokulmuyormus. Hala teshis konmadi. Senim vitamin eksikliginden ya da troid hormon kaynakli dokulmen varsa tedavi oldktan sonra yerine gelecektir. Benim bunlarn hepsi normal ama yine de dokulmenin onune gecemedim artk sacima hic bir sey uygulamiyorum

Meraba ben de hipertiroidi oldugumu ogrendim yeni ve hergun 300 400 tel sacim dokuluyo diyebilirim naptiniz cikti mi geri psikolojik olarak bitmis durumdayim😑😑😑

Meraba ben de sizinle ayni durumdayim gorusebilir miyiz 😑 20 gun icinde kafamin arkasi baya bi acildi kafa derim görünüyor

13 aydır saç dökulmesi yasayan biri olarak sizi en iyi anlayan kisilerden biriyim. Benim gunde 800 1000 adet sacim dokuluyor. Yeni cikan saclar da incexik tuy seklinde hepsi dokuluyor sacalrmn %60 ini kaybettm. 1 yildir gitmedim dermotolog dahiliye kadin dogum uzmani kalmadi. Buttun tahlillerim normal cikiyordu. Son olarak dun endkronoloji bolumune gttm. Doktor a d vitaminene de bakar msnz doye sordum. Cunku su ana kdr gttgm doktorlarmn hic biri bakmamisti. Hic bir doktor da siz istemedikce kan tahlilinde d vitaminine bakmiyor. Tahlil sonuclarmi bugun aldm ve d vitamini eksikligi teshisi kondu normalde en alt limit 50 olmasi gerekirken bende 18 cikti. Ve doktor sac dokulmesinin en belirgin sebebi de d vitamini eksikligidir dedi. 2 sise d vit 3 verdi. Ve benim o kdr psikolojim bozulmustu ki her gun agliyordm. Ama su an bi sebep buldgm icin umutluyum. 1 senedir ilgisiz alakasz doktorlar yuzunden sacim dokulmeye devam etmis. Size tavsiyem d vitaminize baktirin

Meraba ben de sizinle ayni durumdayim gorusebilir miyiz 😑 20 gun icinde kafamin arkasi baya bi acildi kafa derim görünüyor

Merhaba öncelikle saç dökülmesi problrmi yaşamana gerçekten çok üzüldüm. Kendimden bilirim ne illet bir şeydir. Benimde psikolojim bozulmştu saçlarmı o kadar takıyordum ki her gün ağlıyordum gece sabaha kadar hiç uyuyamıyordm artk iyice çökmüştüm günde en fazla 1 saat uyku uyuyablyrdm sürekli saçımı düşünüyordm ve bitik durumdaydım. En son pskiyatriye gttm imsonmia uykusuzlk teşhisi kondu tedaviye başlamam gerektgi söylendi ama hamileymişim ne yazık ki başlayamadk. Şu an 7.5 aylık hamileyim. Şu an saçlarm çok az dökülüyor sanırım hamilelikten ama eminim doğumdan snra yine çok dökülücek. Bi de ben kendi teşhisimi kendm koydm. Saç diplerim yağlı sarı bir tabakayla kaplı ne yaparsam yapayım arınmıyor saçlarm da bu tabakadan nefes alamayp dökülüyor sanrm. O tsbaka da sanrm seboroik dermatit. Onunda tedavisi yokmş sadece hafifletici kortizonlu ilaçlar var onlarda ne çare

Merhaba sevgili Truvalılar. Dert gibi gözükmese de aslında artık " sanırım bir şey yapmam lazım" dediğim bir sorunum var. Başlıktan da anlayacağınız üzere, saçım çok ama çok fena dökülüyor. Öyle dökülüyor ki bugün annem " gece tuvalete mi kalktın " diye sordu. Evet uyandırdım mı dedim " yok uyandırmadın , tuvaletteki saçlarından anladım" dedi. Bu sorunu neredeyse bir senedir yaşıyorum. Sabah uyanıyorum ellerimi saçlarıma atmamla onlarcasının dökülmesi bir oluyor. Yattığım yerden kalkıyorum her yer saç. Herkes " yerler hep senin saçın çok dökülüyor diyor". Daha sabah bir sürü saç topladım yataktan sacımı ttararken. Ardından duşa girdim yine bir sürü saç döküldü.

Var mıdır fikri olan, bu neden oluyor ve çözümü nedir. Kan testi yaptırdım orada bir şey çıkmadı ama hormon testi yaptırmadım. Bir de yeni ameliyat oldum ama bu sorun bir senedir var.

Saçıma bir el atın hanımlar.
Ayni sorun 12 yaşımdan beri var. Yıkıyorum kuruyorum yşne beyaz beyaz kabuklar kalın kalın kabuklar kafama yapışmış. Çözümü yok malesef. Çok arastırdım. Sedolin şampuan iyi geliyor yatıştırıyr

Benimde çok dökülüyordu doktora gittim d vitamini verdi devit-50 sanırım adı tam hatırlamıyorum. Birde plantur 39 şampuan verdi. Deviti ilacı kullanmadım ama şampuanı düzenli kullandım. Saçlarım o kadar azdı ki artık peruk almayı düşünüyordum. Zaten saçlarım az olduğu için malesef yıllardır postiş kullanıyordum. Neyse uzun bir aradan sonra bu şampuan sayesinde yeniden saçlarım çıktı ve uzadılar son bir buçuk yıldır postiş kullanmadan kendi saçlarımu kullanıyorum Allah o kadın doktordan razı olsun
Sizde pcos var mıydı? Dökülme sebebi neydi

X