Yol gösterin lütfen

Evliliğim iğrenç değil. Mutluyum bu konu dışında büyük bir sorunumuz yok. Ufak tefek her ilişkide olduğu gibi oluyor elbette.

21 yaşında anne oldum şimdi düşünüyorum da o an hazırmıydım acaba. Gerçekten istedimmi o bebeği diye inanın bilmiyorum. Zaten bu konuda hiç konuşmadık evlendik eski eşim hemen olsun istedi bende kabul ettim. Belkide hazır değildim. Çünkü çok erken bir yaş. Ama şimdi kızıma bakıyorum ve her gün şükrediyorum iyiki doğurmuşum diye kendime arkadaş büyütmüşüm resmen.

Çocuk sahibi olmaya hazır olmaya inanmıyorum. İki çocuğum var. Yaşımız, maddi durumumuz uygun diyerek yaptım çocukları bu kadar… yoksa gezmemden feragat edemem, fiziğimin bozulmasına katlanamam, gece sekiz saat uyumadan yaşayamam kafası hayat boyu mu sürecek… çocuğa hazırlanmak diye bir şey yok. Sizin kaygılarınızı tam olarak anlayamadım, eski konunuzu bilmiyorum

Maalesef ben böyle düşünüyorum engelleyemiyorum. Hata bende mi diye düşünmüyor değilim ama bende o his yok.

Allah bağışlasın

Bu iğneyi kullandığınızı eşiniz öğrendiğinde size karşı olan güveni sarsılır çünkü işin içinde kandırmaca olur. Bebek dünyaya getirmek sadece hamilelik süreciyle olmuyor ona bakmak topluma faydalı bir birey olarak yetiştirmek işin mihenk taşı. Bu süreçte size tavsiyem bir psikolog ile terapi almanız hem eşiniz için hemde sizin için. Bebek istememe nedeniniz bir psikolojik kaygılar olabilir, eşinizin ısrarla bebek isteme sebebi de toplumdaki evlilikten sonra bebek gelir düşüncesi olabilir bu yüzden evliliğinizi eksik hissediyor olabilir. Sorunlarınızı terapi ile çözmelisiniz.

Konuda iki taraf da haklı, eşiniz biraz daha haklı.
Siz haklısınız, istemiyorsanız istemiyorsunuzdur tartışmaya kapalı. Zorla olacak iş değil.
Eşiniz haklı, o da istiyor. Ama onu daha haklı yapan şey siz çocuk yaparız diyerek evlenmişsiniz, adamın hayalleriyle oynamışsınız bir anlamda. Şimdi yaptığınız yan çizmek ya da kandırmak oluyor.
Bunların yanında yaşınız daha çok genç, 2,5 yıl da daha taze bir evlilik demek. Eşinizden biraz daha zaman isteyin. Birkaç yıl sonra da fikriniz aynı olursa yollarınızı ayırmaktan başka bir yol yok gibi görünüyor.

Maalesef ben böyle düşünüyorum engelleyemiyorum. Hata bende mi diye düşünmüyor değilim ama bende o his yok.
His diye bir şey de yok zaten. Zamane özentilerinin uydurmaları bunlar. İnternete içerik üretenlerin abartmaları. Doğunca bakılan bir şey çocuk, sonradan da sevebilirsin hepsi çok normal. Kedi sahiplenmek gibi arzu etmen gerekmiyor. Not: yatırım tavsiyesi değildir

Canımm seni korkutmak istemem başta rabbim herkesin gönlüne göre versin eşimde çok istiyordu ben uzun süre korundum 2,5 yıllık evliyim bende istemedim falan sonra korunmayı bıraktım uzuuuuum bir süre denemem oldu bebisim olmadı çok stress oldum korktum alakası yok ama istemediğim için mi böyle oldu diye kendimi yedim şimdi çok şükür 6. Aya girdik bir oğluşum olacak öyle güzel bi duygu ki tekmeleri onu hissetmek minicik kıyafetleri rabbim isteyen herkese nasip etsin yaşın ideal bende 27 yaşındayım çok daha uzarsa bebiş için 2’li 4’Lu testler yaptırıyoruz bazen yaş faktörü de etkiliyor riskli gebelik durumuna sokabiliyor haberin olsun her şey gönlünce olsun inşallah istediğin an rabbim sana da isteyen herkese de hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin bende inşallah sağlıkla hayırlı bir şekilde evladımı alırım kucağıma

Gizli gizli korunman hiç hoş degil ben ögrensem çok kırılırdım eşler arasinda gizli saklı olmamalı.Eşiniz sizden ögrenmeyip yakalarsa araniz bozulacaktır.Eşinizide kınayamıyorumya oda baba olmak istiyor sizide kırmıyor tatli dille istiyor yani baba olmak onunda hakkı.Iki tarafinda rızası olmalı ama aranızı bozucak kadarda işin tadını kacirmayin bence yinede kendiniz bilirsiniz.

Eşinize haksızlık ediyorsunuz
O zaman en baştan ben asla çocuk yapmam yaparsam da en az 5-10 sene arası beklerim o da canım isterse deseydiniz
Bunu tam tersi erkek yapsaydı ve siz çocuk istiyorum o istemiyor diye konu açsaydınız eşiniz linç üzeri linç yerdi
Sizin çocuk istememek hakkınız
Eşinizinde çocuk istemek hakkı
O zaman eşinizin zamanını çalmayın baba olmak istiyorsa bırakın ayrılın o istemiyor ayrılmayı diye bir şey yok o zaman çocuk yapmak için gizli korunmayı düşünmeyin

Evet fiziğime dikkat eden biriyim, bunu da söyledim çok basit şeyleri bahane ediyorsun diyor. Yani o kadar duygusuzum ki kilo alıcam vücudum değişecek bunları bile takıyorum.
Canım anne olucaksan kiloyuda alicaksin bir zahmet bebek taşıyorsun.Ve dogumdan sonrada dikkat edersen kilolar hepsi gidiyor sen bunlara hep takılırsan zaten hiç istemezsin adamada yazık yani.

Çok sevindim adınıza, inşallah sağlıkla alın kucağınıza ne kadar süre sonra hamile kaldınız?

Yada adam sadece baba olmak istiyordur bu çok doğal ve hakkı insan sevdigi kadından yada erkekten bir çocugu olsun ister yani.

ben de kocamı seviyorum ama istemiyorum bebek falan anormal miyim şimdi
Anormal degilsin ama hiç çocuk yapmak fikrin yoktuysa ilk önce konuşmaliydin adamla bak ben belki 5 yil 10 yil çocuk istemem belkide hiç istemem adamda işini bilirdi yani.Şimdi sen empati kur sen istesen kocan istemezse asla kırılmazmısın bu benimde hakkım demezmisin?Istemiyorsan istemeyen adamla evlenmeliydin böylede adama haksızlık yani şimdi oturup kaç yil senin keyfinin istemeni bekleyecek?Belki isteyince olmuyucak bebekde istedigin zaman direk olmuyor yani yillarca isteyenler var olmuyor.Sanada hakk veriyorum ama evlilik öyle tek tarafli karar vermekle olmaz iki tarafinda rizasi gönlu olmali yoksa yavaştan çatirdamalar başliyicak.

Yada adam sadece baba olmak istiyordur bu çok doğal ve hakkı insan sevdigi kadından yada erkekten bir çocugu olsun ister yani.
Tabii ki doğal bir istek ama anne baba olmaya tek taraflı karar verilmez ki. Eşimin gönlü olsun diye anne olunması sizce aşırı doğru bişey mi?

Eşinizi kandırmış gibi oluyorsunuz ama. Daha başlarda bu yıllarda çocuk olur diye konuşup şuan ben oynamiyorum vazgeçtim demek doğru değil. Hazir değilsiniz sizi çok iyi anlıyorum illa gizli korunacam diyorsan spiral taktir ama olmuyor diye düşündürmek erkeğin de psikolojisini bozar buna hakkınız yok.

Evlenmeden önce eşinizle bir plan yapmışsınız ve şimdi ben vazgeçtim yaa demeniz o kadar itici geliyor ki. Makul bir sebebiniz varsa söyleyin adama yok eğer keyfi bir şekilde artık istemiyorum diyorsanız tehdit etmek yerine gidip boşanma davası açın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…