Yolda buldugum köpek ?

yanlış biliyorsunuz. araştırmanızı öneririm. kedi değil bu köpek. atası kurt ve sürüyle hareket eden, alan koruması yapan bir hayvan. durduk yere saldırır bu yüzden hindistan, pakistan, afganistan adlı 3 leş güneydoğu asya ülkesi ve türkiye dışında dünyanın hiçbir yerinde başıboş kalmasına izin verilmez köpeğin. ayrıca insan korka da bilir bu saldırıya uğramayı hakettiği anlamına gelmez
türcülük ve nefret söylemleri dolu yazdıklarınız. varsayalım ki yerinizden yurdunuzdan oldunuz yaban ellere düştünüz. oralarda yaşamaya çalışırken biri sizin tipinize bakıp cıks dese yörenizi soyunuzu sopunuzu, yaşam tarzınızı beğenmese, leş bir ortadoğu ülkesinin vatandaşı bundan bir b.k olmaz ancak çeteleşir mafya olur hatta insan ziyanlığı bu tipleri mahallemizde, işyerimizde, ülkemizde istemiyoruz dese hoşunuza gidermiydi? 'saygı duyarım o topluma ve onları rahatsız etmemek için benim gibi tipler için oluşturulmuş alanların dışına mesela ormanların dışına çıkmadan yaşar giderim. haksız değiller' diyecek kadar tutarlı da olsanız siz yine de öyle yapmayın. kimse size böyle şeyler söyleyemez. kimsenin buna hakkı yok. sizin de yok. çevresiyle uyumlu barışcıl olanlar var olmayanlar var ama daha değerli insanlar olmadığı gibi daha değerli türler de yok. uygun politikalarla çözülmeyecek sorun yok.

arkadaş öldürelim mi demiş ona karşılık yazdım, kısırlaştırma+sahiplendirme+doğal yaşam parkları+barınak(şartlar iyileştirilirse) taraftarıyım. sokakta köpek olmasını doğru bulmuyorum evet sokağın kedisi kuşu olur köpeği olmaz bana göre ama hiçbir hayvana zarar vermem. konunun ortasına dank diye gelip bu soruyu sormanız da ne
Yorumları okurken öldürelim dedim zaten yazdığınız yorumunuz dikkatimi çekti, yanlış mı anladım acaba diye düşündüm ve site sahiplerinin bana verdiği haklar doğrultusunda sizi alıntıladım ve yorum yazdım. Yasak mıydı ki? 🤷🏻‍♀️

Avustralya da hiçbir hayvana işkence vs yapılamıyor neden çünkü ağır cezaları var ilk önce para cezası gelir daha sonra da içeri tıkılır
Valla ben kafa patlatıyorum keşke biraz da siz patlatsanız..sırf zevkiniz için hayvanları ölüm kamplarına attırmazsınız
Avustralyada da diğer tüm ülkeler gibi sokakta köpek yok. Başıboş köpek diye bir kavram dünyada yokken bizde hindistanda pakistanda var. Çok yanlış bir örnek vermişsiniz. Avustralyayı da hiç sevmem 2 hafta önce baya uzaktan gelen kuşu corona taşıyabilir diye itlaf ettiler, ayrıca sayısız kedi öldürttüler kedi bizim habitatımızda yok diye. oysa insan olan heryerde habitatında olsun veya olmasın kedi olmalıdır. kedi sokakların temizlikçisidir, köpeğin aksine doğal bir türdür, sokakta gördüğünüz tekir afrika yaban kedisinin ta kendisidir. fareleri sadece kokularıyla bile şehirden uzak tutabilirler, haşereleri kertenkeleleri yılanları öldürürler, bizim sokaklarımızı fare basmıyorsa bu kediler sayesinde. şimdi avustralyada heryeri fare bastı, ambarlara girdiler tahılları bitirdiler fareler büyük zarar etti hepsi. dediğim gibi avustralya örneği çok yanlış oldu. pek hayvan dostu bir millet değiller ama ben anladım ne demek istediğinizi. hayvana işkence eden en ağır cezayı alıyor avrupada. ama sokaklarında da başıboş köpek yoktur hiçbirinin, bunu bilesiniz. gittim ordan biliyorum

Son düzenleme:
Avustralyada da diğer tüm ülkeler gibi sokakta köpek yok. Başıboş köpek diye bir kavram dünyada yokken bizde var. Çok yanlış bir örnek vermişsiniz. Avustralyayı da hiç sevmem 2 hafta önce uzaktan gelen kuşu corona taşıyabilir diye itlaf ettiler, ayrıca sayısız kedi öldürttüler kedi bizim habitatımızda yok diye. oysa insan olan heryerde habitatında olsun veya olmasın kedi olmalıdır. kedi sokakların temizlikçisidir, köpeğin aksine doğal bir türdür, sokakta gördüğünüz tekir afrika yaban kedisinin ta kendisidir. şimdi kedileri kalmadı ama bedelini çok ağır ödüyorlar. avustralyada heryeri fare bastı, ambarlara girdiler tahılları bitirdiler aç kaldı hepsi. dediğim gibi avustralya örneği çok yanlış oldu. pek hayvan dostu bir millet değiller
Kedi ve kuş harika hayvanlar diyorsunuz köpeğe pis ölsün..siz gerçekten hayvansever misiniz ben anlamadım..
Kedi de dört ayaklı köpekte..pardon kedi fare yakalıyor köpek yakalamıyor..çok yanlış bir örnek olmadı dünyada sokakta kedi köpek azdır neden çünkü insanlar sahipleniyorlar çok arkadaşım var hep sahipleniliyor diyorlar..ve oradaki barınaklar türkiyedeki barınaklar gibi aç bırakılarak işkence edilerek bakılmıyor gerçekten bakılıyorlar..sahiplenmek isteyenlerde gidip batınaklardan (5 yıldız otel gibi)sahipleniyorlar..

tam tersi köpekler çok seviliyor, hatta diğer ilçelerden de gelip buraya köpek bırakıyorlar çok sevildikleri için. heryerde ağzına kadar dolu mama kapları vardır, ve 3 öğün tavukla beslenirler. burda köpekler asla aç kalmaz. dernekler var çok sayıda
Biz de mahalledeki köpeklere yiyecek koyarken muhakkak gündüz koyuyoruz.
Akşam ezanı yaklaştığı anda degisiyorlar.
Özellikle sürü iseler.
Bizzat yaşadım arabayı parkettim tam inecektim hava yeni karariyordu.
Baktım dört beş metre ilerde köpek sürüsü var.
Hemen inmeden gitmeye çalıştım bir müddet gidemedim ki üç dört tane olan köpek oldu mu bir anda ondan fazla.
Sardılar arabayı deli gibi havliyorlar.
Üstelik köpekten de korkmam ben.
Sadece sürü olduklarini görünce nolur nolmaz arabadan ayağımı çıkarıp geri soktum.
Ama işte insem bilmiyorum nolurdu.
Bence belediyeler bu konuda çok büyük arazilere doğal alanlari olacak şekilde (kesinlikle barınak tarzı değil çok büyük alanlardan bahsediyorum) toplanmaları sağlanmalı.
Gündüzleri de belli noktalara yiyecek su konur, veterinerlerde düzenli aşısını tedavisini yapar bu böyle olmalıdır yani.
Kimse hayvan sevmediğinden böyle olsun demiyor.
Sabah erken karanlıkta işe gidiyor insanlar.
Gündüz gözünün içine aşkla bakan köpegin akşam bakışları değişiyor gerçekten bir inceleyin bir farkedin.

Kedi ve kuş harika hayvanlar diyorsunuz köpeğe pis ölsün..siz gerçekten hayvansever misiniz ben anlamadım..
Kedi de dört ayaklı köpekte..pardon kedi fare yakalıyor köpek yakalamıyor..çok yanlış bir örnek olmadı dünyada sokakta kedi köpek azdır neden çünkü insanlar sahipleniyorlar çok arkadaşım var hep sahipleniliyor diyorlar..ve oradaki barınaklar türkiyedeki barınaklar gibi aç bırakılarak işkence edilerek bakılmıyor gerçekten bakılıyorlar..sahiplenmek isteyenlerde gidip batınaklardan (5 yıldız otel gibi)sahipleniyorlar..
köpeğe pis ölsün? ne yazık ki rasyonellikten zerre nasibinizi almamışsınız. köpek dünyanın en harika hayvanıdır. ama sahipli olduğunda. k9 köpeği uyuşturucu tespit eder, afad köpeği enkazda insan bulur, sahipli köpek eve neşe saçar. ama başıboş köpek safi zarardır, dolanır kedi parçalar kirpi parçalar ormana bıraksan kızıl tilkilerin neslini kurutur. anlatamıyorum değil mi? Avrupada ilkokulda öğretilmesi gereken şeyler bu yaşınızda benden öğreniyorsunuz. Köpek ava yardım etsin diye insanlar tarafından kurttan yapay seçilimle ortaya çıkarılmış doğada sokakta gördüğünüz halleriyle bulunmayan sahipli ve evcil bir hayvandır. Başıboş olduğunda safi zarardır. başıboş köpek diye birşey yoktur

köpeğe pis ölsün? ne yazık ki rasyonellikten zerre nasibinizi almamışsınız. köpek dünyanın en harika hayvanıdır. ama sahipli olduğunda. k9 köpeği uyuşturucu tespit eder, afad köpeği enkazda insan bulur, sahipli köpek eve neşe saçar. ama başıboş köpek safi zarardır, dolanır kedi parçalar kirpi parçalar ormana bıraksan kızıl tilkilerin neslini kurutur. anlatamıyorum değil mi? Avrupada ilkokulda öğretilmesi gereken şeyler bu yaşınızda benden öğreniyorsunuz. Köpek ava yardım etsin diye insanlar tarafından kurttan yapay seçilimle ortaya çıkarılmış doğada sokakta gördüğünüz halleriyle bulunmayan sahipli ve evcil bir hayvandır. Başıboş olduğunda safi zarardır. başıboş köpek diye birşey yoktur
Siz benimle nasıl bu denli hakarete varan cümleler kurabiliyorsunuz pardon..ben seviyemi bozmadan size bişeyler anlatmaya çalışırken siz nasıl bu kadar seviyesizleşiyorsunuz?size bu hakkı kim verdi?
İllaki k9 ve ya illaki eğitimli bir köpek olmak zorunda mı?yaşamasınlar mı bu hayvanlar yahu başıboş sokak köpeği olunca verin ölüm kampına ölsün mü?
Ne kadar düşünce yapılarımız birbirine zıt..size gerçekten üzülüyorum o masumları bir kere sevmeden öleceksiniz

Ben burda en başından beri saygımı korudum üstte bana dangalak diye hakaret eden arkadaş var bakın, neden? sırf doğruları yazdığım için. Çünkü ben bir tek afad ve k9 köpeği var sahiplenilen köpek eve neşe saçar yazmamışım, kısırlaştırma+sahiplendirme+doğal yaşam parkları ve barınak şartlarının iyileştirilmesi yazmamışım, hepsini ölüm kamplarına kapatalım demişim. okuduğunu anlamama, okuduğunu çarpıtma, eksik okuma, lafları cımbızla çekip alma her türlü oyun var sizde. sizinle baş edemem ben

Sokak köpeği dosttur, apartmanın altında yatan şişko sabahları resmen sırıtarak, kuyruğu sallayarak, beni görünce öyle bir kalkıyor ki, günüm çok güzel başlıyor. Üzgün olduğumda gidiyorum yanına neşeleniyorum, mutlu olduğumda sokak boyu kovalıyoruz birbirimizi, insan görmek istemediğimde gidip göbeğini seviyorum. Bence bunlar yeter de artar benim hayatıma kattıkları açısından. Her zaman da sokakta köpek görsem içim neşeyle dolar, bazılarına seslenirim yol boyu takip ederler bir laf ettim diye. Kısaca iyi ki varlar ama hep tok olsalar keşke..

Ben burda en başından beri saygımı korudum üstte bana dangalak diye hakaret eden arkadaş var bakın, neden? sırf doğruları yazdığım için. Çünkü ben bir tek afad ve k9 köpeği var sahiplenilen köpek eve neşe saçar yazmamışım, kısırlaştırma+sahiplendirme+doğal yaşam parkları ve barınak şartlarının iyileştirilmesi yazmamışım, hepsini ölüm kamplarına kapatalım demişim. okuduğunu anlamama, okuduğunu çarpıtma, eksik okuma, lafları cımbızla çekip alma her türlü oyun var sizde. sizinle baş edemem ben
Bende sokak hayvanları ölsün diyenle uğraşamam
Farkındaysanız dangalak diye ben demedim ben sadece size bişeyler anlatmaya çalışıyorum ama siz o kadar nefret ediyorsunuz ki sokak köpeklerinden bir kuşağınızdan giriyor diğerinden anında çıkıyor..sizinle daha fazla konuşmak istemiyorum şayet konu hiç hoş yere gitmiyor

Sokak köpeği dosttur, apartmanın altında yatan şişko sabahları resmen sırıtarak, kuyruğu sallayarak, beni görünce öyle bir kalkıyor ki, günüm çok güzel başlıyor. Üzgün olduğumda gidiyorum yanına neşeleniyorum, mutlu olduğumda sokak boyu kovalıyoruz birbirimizi, insan görmek istemediğimde gidip göbeğini seviyorum. Bence bunlar yeter de artar benim hayatıma kattıkları açısından. Her zaman da sokakta köpek görsem içim neşeyle dolar, bazılarına seslenirim yol boyu takip ederler bir laf ettim diye. Kısaca iyi ki varlar ama hep tok olsalar keşke..
Belediyelerin şikayetvar sayfaları başıboş köpek şikayetleriyle doludur. Size uysal gelen, neşe olan köpek başkasına uysal değildir neşe olmaz vs. Seven olduğu kadar saldırıya uğrayan da var. Her köpek herkese aynı davranmıyor, bize tepki göstermeyen köpek komşunun kızına her gördüğünde saldırıyor kız da köpeklerden çok korkar yaklaşamaz ki zarar versin

Avustralyada da diğer tüm ülkeler gibi sokakta köpek yok. Başıboş köpek diye bir kavram dünyada yokken bizde hindistanda pakistanda var. Çok yanlış bir örnek vermişsiniz. Avustralyayı da hiç sevmem 2 hafta önce baya uzaktan gelen kuşu corona taşıyabilir diye itlaf ettiler, ayrıca sayısız kedi öldürttüler kedi bizim habitatımızda yok diye. oysa insan olan heryerde habitatında olsun veya olmasın kedi olmalıdır. kedi sokakların temizlikçisidir, köpeğin aksine doğal bir türdür, sokakta gördüğünüz tekir afrika yaban kedisinin ta kendisidir. fareleri sadece kokularıyla bile şehirden uzak tutabilirler, haşereleri kertenkeleleri yılanları öldürürler, bizim sokaklarımızı fare basmıyorsa bu kediler sayesinde. şimdi avustralyada heryeri fare bastı, ambarlara girdiler tahılları bitirdiler fareler büyük zarar etti hepsi. dediğim gibi avustralya örneği çok yanlış oldu. pek hayvan dostu bir millet değiller ama ben anladım ne demek istediğinizi. hayvana işkence eden en ağır cezayı alıyor avrupada. ama sokaklarında da başıboş köpek yoktur hiçbirinin, bunu bilesiniz. gittim ordan biliyorum
Avrupada belli süre içerisinde sahiplenilmeyen hayvanların o barınaklarda ötenazi ile öldürüldüklerini de biliyorsunuzdur sanırım . Gittiniz ya o nedenle 😉

Öldürelim mi diyorsunuz?? :KK57:

iyi okuyun ben de öldürelim demiştim zaten. saldırdıklarına bile inandıramıyoruz daha ne öldürmesi. yağmurda yerdeki salyangozu ezdim diye 1 hafta depresyona girmiş insanım Allah korkumuz var korkmayın
Ben hala anlamadım gerçekten, tam olarak size nasıl haksızlık edip iftara atmışım? Vallahi anlamıyorum. Yorumunuz burada işte öldürelim yazmışsınız. Gerçekten anlamaya çalışıyorum anlatır mısınız? 🤷🏻‍♀️

Avrupada belli süre içerisinde sahiplenilmeyen hayvanların o barınaklarda ötenazi ile öldürüldüklerini de biliyorsunuzdur sanırım . Gittiniz ya o nedenle 😉
bunu bilmek için gitmeye gerek yok. evet biliyorum. zerre desteklemiyorum da, kendi tükürdüklerini yaladılar zaten, fare basınca şikago sokaklarına kedi salmaya başlamışlar şimdi de, abd şikago kedi diye aratın barınaklardaki kedileri nasıl sokaklara saldıklarını görürsünüz. Türkiyede ciddi bir sokak köpeği sorunu var ve türkiyedeki sokak köpeği sorununun çözümü için tek barınak seçeneği olmaz zaten. doğal yaşam parklarıyla desteklenmeli barınaklar. Ayrıca ispanya madrid'te çok güzel bir uygulama vardı bizim geçerken şahit olduğumuz, köpekler meydanda sahiplerini bekliyorlardı, her köpeğin tasmasını tutan bir kadın vardı ve sözleşmeyle sahiplendirme yapıyorlardı, sözleşmede kısırlaştırma şartı mı var diye sorduğumuzda hepsi kısır zaten dediler o şekil sahiplendirmeye teşvik de edilebilir. bu arada tüm Avrupa köpekleri öldürerek bu sorunu çözmedi. Hollanda gibi geçmişte 10 milyon köpeği olup da 1 köpek bile öldürmeden, tamamen sıkı kısırlaştırma politikası+ doğal yaşam parklı barınak'la bu sorunu çözen ülkeler de var.

Son düzenleme:
Allah Allah, napalım yahu büyüyecek diye öldürelim mi? Ben insanın da yavrusunu seviyorum, büyükleri hiç hoş değil ama müdahale de etmiyoruz sonuçta 😂😂
Ottera bunu alıntılayıp ona karşılık "ben öyle mi dedim" anlamında yazdım onu. 2 sayfa geri gidip alıntıladığım yorumu görmek yerine hem hakaret ettin hem hala açıklama yapıyorum sana burda bu saatte

Otteranın hala anladığını sanmıyorum, şaşırma emojisi bırakmış şimdi de yorumuma. Neyse umarım yavrucak yuva bulur, haddinden fazla bilgi verdim bu konuda ama iyi de oldu. google'da aratınca anahtar kelimelerden en üstte bu konu çıkar da insanlar kendilerini yalnız hissetmezler en azından bu olur

Otteranın hala anladığını sanmıyorum, şaşırma emojisi bırakmış şimdi de yorumuma. Neyse umarım yavrucak yuva bulur, haddinden fazla bilgi verdim bu konuda ama iyi de oldu. google'da aratınca anahtar kelimelerden en üstte bu konu çıkar da insanlar kendilerini yalnız hissetmezler en azından bu olur
Yazmayacaktım ama cevap hakkı doğdu. Şaşırma emojisini “bana hakaret ettin” dediğiniz için koydum. Çünkü size hakaret etmedim. Hangi mesajımda hakaret etmişim gösterin özür dileyeyim sizden.

bir de bana cevap yazacaksanız lütfen etiket yapın veya alıntılayın. Bildirim gelmiyor ortaya “ottera” yazınca :işsiz:

otrera yazmayı deneyebilirsiniz.

özür falan istemiyorum. bilginiz olmayan bir konuda dangalakça yorum yapıyosunuz dediniz. genel olarak yazdıklarıma katılmazsın o ayrı, ama orda verdiğim bilgi doğruydu

özür falan istemiyorum. bilginiz olmayan bir konuda dangalakça yorum yapıyosunuz dediniz. genel olarak yazdıklarıma katılmazsın o ayrı, ama orda verdiğim bilgi doğruydu
Dilemeyeceğim zaten çünkü özür dilenecek bir şey yapmadım.

dangalakça yorum yapıyorsun diyen ben değilim ayrıca. Başka bir üye. İyi bakın mesajları kimin yazdığına.

iyi geceler.

X