Youtube yasaklandı

kapatma amacına ulaştımı ulaşmadımı
aslında ulaştı, tüm dünya görmeye devam ederken, yasak sebebiyle biz göremiyoruz, yani pazar günü oy verecekler göremiyor

Sende DNS ayarlarini degistirip gorebilirsin, goremiyor diye birsey yok...
Artik internet ortami oyle bir yer ki, herseye her sekilde ulasabiliyorsun...
Bu aslinda "goremesinler" diye verilen bir ceza degil ki...
Senin ulkeni hice saydiklari icin, senin ulkende yayin yasagina ugratiliyor YouTube...
Bu sana verilen bir ceza degil, Youtube'a verilen bir ceza...

Insanlar bir de bunu algilasalar...
Ha bu arada yanlis anlasilmasin, derdim kimseyi savunmak, siyaseti gutmek degil...
Benim aklimin ve mantigimin almadigi konu, her ulkenin nazi her uluslararasi kurum ve kuruluslara gecerken, bizim ulkemizde bu kadar yaygin olan yayin organlarina sozumuzun gecmemesi sinir ediyor beni...
Sen ABD isen, avrupa ulkesi isen... Kardesim ben de dunyanin koprusuyum... Beni hice sayamazsin!
Bana gore olay bu!

Dedigim gibi, fikirlerinize saygim var.
Fakat sizce cozum ne olmaliydi o zaman?
Senin sahsi goruntulerin veya hayatindaki onemli bir noktan alenen yayinlansa sen ne yapardin?
Hadi ulkesel bakma konuya, sahsi bak... Aferin youtube cok guzel yakalandim, sende ifsaya musade et mi derdin?
Kaldirilmasini mi isterdin? Kaldirilmadigi zaman ne yapardin?

Bu kadar basite indirgemek dogru degil bence...

Dava edersin kaldırtırırsın içeriği en fazla, komple erişimi engellemem doğru mu ki çözüm de değil zaten istersen ülke de internetin fişini çek sen dinleyemezsin tüm dünya yine duyar paralel yapımıdır her neyse artık nasıl soktularsa öyle de temizlemedikçe çözümü yok zaten:KK14:

Son düzenleme:
chess herkes konuşuyo biliyo zaten
buna katılmıyorum o yüzden
şu anda tv programları dahil pek çok yerde tartışılıyo uzun uzun
kimsenin haberi yok değil ki
herkesin haberi var

haberi olmayanlar da zaten gündemi takip etmeyenler olur

hayır aslında bilmiyorlar, mesela köydeki teyze biliyor mu hayır, öğrenebileceği tek kanal tv mesela, ama rtük sebebiyle konuşmak yasak
tvlerde birşeyler konuşuluyor ama içerik konuşulmuyor ki, internet kullanmayan milyonların haberi yok aslında yani

Sende DNS ayarlarini degistirip gorebilirsin, goremiyor diye birsey yok...
Artik internet ortami oyle bir yer ki, herseye her sekilde ulasabiliyorsun...
Bu aslinda "goremesinler" diye verilen bir ceza degil ki...
Senin ulkeni hice saydiklari icin, senin ulkende yayin yasagina ugratiliyor YouTube...
Bu sana verilen bir ceza degil, Youtube'a verilen bir ceza...

Insanlar bir de bunu algilasalar...
Ha bu arada yanlis anlasilmasin, derdim kimseyi savunmak, siyaseti gutmek degil...
Benim aklimin ve mantigimin almadigi konu, her ulkenin nazi her uluslararasi kurum ve kuruluslara gecerken, bizim ulkemizde bu kadar yaygin olan yayin organlarina sozumuzun gecmemesi sinir ediyor beni...
Sen ABD isen, avrupa ulkesi isen... Kardesim ben de dunyanin koprusuyum... Beni hice sayamazsin!
Bana gore olay bu!

evet ben görebilirim dns değiştir gir, herkes biliyor belki ama bunu yapamayan insanlarda çok, geçen bir haber paylaşmıştım twetter kullanımı yarı yarıya düştü diye, herkes bu bilgilere vakıf değil, herkes bilgisayar kullanmayı bu kadar biliyor değil

Dava edersin kaldırtırırsın içeriği en fazla, komple erişimi engellemem doğru mu ki çözüm de değil zaten istersen ülke de internetin fişini çek sen dinleyemezsin tüm dünya yine duyar paralel yapımıdır her neyse artık nasıl soktularsa öyle de temizlemedikçe çözümü yok zaten:KK14:

Biraz once dedigim gibi, bu sahsi birsey degil...
Youtube benim icin ne ki? Twitter olsa nolur olmasa nolur... bunlar birer sirket...
Benim uyeliklerimle rant saglayan firmalar, ben yoksam onlarin kazancida yok demektir.
Benim ozgurlugumu ancak bunlar kisitlar, ozel hallerimi, yakaladiklari kayitlari yayinlayarak benim ozgurlugumu kisitlayacak olanlar onlar zaten...

Tabii ki dava edersin kaldirtirsin... Olay da bu ya zaten... Kaldirtilmadigi icin erisimler engelleniyor, ceza olarak bu veriliyor.
Ne verecekti ceza olarak? Onu soruyorum bende...
Kaldi ki ilk kez boyle birsey yasanmiyor Youtube ile ilgili, daha once de farkli sekilde bir icerik yayinlamisti, ulke ayaga kalti "nasil yayinlar".... O zaman kotulerdi de, simdi secim oncesi boyle olaylar oldugu icin "nasil yasaklanir" mi oldu onu anlayamiyorum. O zaman yayinladigi icerik daha farkli birseydi, o yuzden mi acaba?

bende ayar çıkmıyo inmiş progam ama:KK17: kafa şişirdim kusura bakmayın bi şeyi beceremedim bee tüh bana:KK17:

Eki Görüntüle 1041310
Hiç önemli değil sorabilirsin istediğiniz zaman. İndiyse eğer internet sayfası açtığında sağ üste yeşil simge var onun üstüne geldiğinde bu görüntü ortaya çıkacak ortada ki ülkenin üzerine gel londra yaptın mı onu olur canım:KK14:

içeriği kaldırmamışlar angry sorun o zaten
türkiyeyi hiçbiri tanımıyo
onlar da hemen kapatmış
yoksa onlar da biliyodur açık olduğunu herkesin gördüğünü bu yasağın çözüm olmadığını
ve tüm dış basına da sızdı işte
video açık olduğu için çevirip koymuşlar
olan yine türkiyeye olacak
ben şu anda durumu a ya da b patisi olarak değil ulusal güvenlik açısından yorumluyorum
çünkü bu insanlar durmayıp devlet sırlarını dahi yayınlayabilirler ondan korkuyorum ben
ve dün programlarda 30martın başlangıç olacağı bundan sonra yapının çok daha fazla ileri gideceği söyleniyordu

Son düzenleme:
Yasaklarda sınır tanımıyoruz ama değişen bir şey de olmuyor.

Ne zaman tepki verilmeye başlayacak merak içerisindeyim.

Artık yeter ne zaman denecek bu kadar yasağa.

ya da biz yasakları seven bir toplum mu olduk :KK1:

Ben sadece fikrimi paylastim, herhangi birsey savunmuyorum...
Haklisin deyince sorun cikmazmis...
Haklisiniz... :KK34:

Eki Görüntüle 1041310
Hiç önemli değil sorabilirsin istediğiniz zaman. İndiyse eğer internet sayfası açtığında sağ üste yeşil simge var onun üstüne geldiğinde bu görüntü ortaya çıkacak ortada ki ülkenin üzerine gel londra yaptın mı onu olur canım:KK14:

chrome-extension://fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme/welcome.html#welcome
bende bu şekilde çıkıyo ayar çıkmıyo canım. çok teşekkür ederim canım :KK16::KK16::KK16:

hayır aslında bilmiyorlar, mesela köydeki teyze biliyor mu hayır, öğrenebileceği tek kanal tv mesela, ama rtük sebebiyle konuşmak yasak
tvlerde birşeyler konuşuluyor ama içerik konuşulmuyor ki, internet kullanmayan milyonların haberi yok aslında yani

köydeki teyze youtube açık olsa oradan bakacak mı sence
bakacak olanlar yine bizim gibi net kullananlar
ve bizde biliyoruz zaten burada bile yazmışlar
haberlerin altındaki yorumlarda da yazıyo
internet kullanan zaten öğrenir

kullanmayan açık olsa da öğrenemez ilgilenmediği için

Biraz once dedigim gibi, bu sahsi birsey degil...
Youtube benim icin ne ki? Twitter olsa nolur olmasa nolur... bunlar birer sirket...
Benim uyeliklerimle rant saglayan firmalar, ben yoksam onlarin kazancida yok demektir.
Benim ozgurlugumu ancak bunlar kisitlar, ozel hallerimi, yakaladiklari kayitlari yayinlayarak benim ozgurlugumu kisitlayacak olanlar onlar zaten...

Tabii ki dava edersin kaldirtirsin... Olay da bu ya zaten... Kaldirtilmadigi icin erisimler engelleniyor, ceza olarak bu veriliyor.
Ne verecekti ceza olarak? Onu soruyorum bende...
Kaldi ki ilk kez boyle birsey yasanmiyor Youtube ile ilgili, daha once de farkli sekilde bir icerik yayinlamisti, ulke ayaga kalti "nasil yayinlar".... O zaman kotulerdi de, simdi secim oncesi boyle olaylar oldugu icin "nasil yasaklanir" mi oldu onu anlayamiyorum. O zaman yayinladigi icerik daha farkli birseydi, o yuzden mi acaba?

Youtube 2007 de yasaklanmıştı daha önce bu kadar aktif kullanılmadığı için çoğumuzun haberi bile çok sonra oldu benim pc bile yoktu hatta.
Sen ben girmeyiz tamam da bu kadar basit düşünmemek lazım Sosyal medyadan para kazanan insanlar var bir sürü insan burdan ekmek yiyor, şirketler reklamını kesti. Ayrıca hiç duymadınız mı bu yasak yüzünden lösemi hastaları ne kadar zor durumu düştüler... Hayır yani bir de tüm bunlara rağmen çözüm olsa yasaklaması yine eyvallah diyecem de değil işte:KK14:

onlar da hemen kapatmış
yoksa onlar da biliyodur açık olduğunu herkesin gördüğünü bu yasağın çözüm olmadığını
ben şu anda durumu a ya da b patisi olarak değil ulusal güvenlik açısından yorumluyorum
çünkü bu insanlar durmayıp devlet sırlarını dahi yayınlayabilirler ondan korkuyorum ben
ve dün programlarda 30martın başlangıç olacağı bundan sonra yapının çok daha fazla ileri gideceği söyleniyordu

Benim de demek istedigim bu iste...
A veya B partisi degil, olay tamamen ulke ile alakali.
Eger ulkenin guvenligi soz konusu ise, yapilanlar dogrudur.
Sahsi bir eylem degil yapilan, ortada olan konusmalar, kayitlar sahsi kayitlar degil.
Bizzat ulkenin nasil hareket edecegini iceren konusmalar...
Sen yiyorsa yap bakayim bunu Amerikaya, yap bakayim Ingiltereye ne oluyor?
O zaman oturup izlemek lazim....

Ayni seyleri bu ulkeler yasasa, verdikleri tepkilere dunya alkis tutar da "afferin ne tepki verdiler ama" deriz hepimiz.
Ama bizim ulkemiz olunca herkes nedense "ne yersiz tepki veriyoruz" diyoruz.
Iyi guzelde, bugun senin gizli kalmasi gerekenlerini bu sekilde yayinlayan bir organ, senin yaptirim gucunu hice sayarsa, yarin acaba senin hangi acigini yakalayip ifsa ederde nasil bir guvenlik sorunu ortaya cikartir? Bugun tepki vermedigin, yarin senin karsina nasil cikar? Bunlari da dusunmek gerek...

Sadece bu aralar gundem cok karisik, insanlar malesef ki bu kadar karisiklik icerisinde detaylari atlayabiliyor.
Ben siyasetten anlamam, takip etmem, ilgilenmem acikcasi, ama bu onemli bir konu bana gore...

Youtube 2007 de yasaklanmıştı daha önce bu kadar aktif kullanılmadığı için çoğumuzun haberi bile çok sonra oldu benim pc bile yoktu hatta.
Sen ben girmeyiz tamam da bu kadar basit düşünmemek lazım Sosyal medyadan para kazanan insanlar var bir sürü insan burdan ekmek yiyor, şirketler reklamını kesti. Ayrıca hiç duymadınız mı bu yasak yüzünden lösemi hastaları ne kadar zor durumu düştüler... Hayır yani bir de tüm bunlara rağmen çözüm olsa yasaklaması yine eyvallah diyecem de değil işte:KK14:

Haklisin, yasaklar her daim cozum degildir.
Fakat bu yasaklar olmadigi zaman, herseye "tamam kabulumuzdur, nasil yapiyorsaniz yapin" dendikten sonra bu ulkenin dusecegi zor durumlar karisinda, o zor duruma dusen firmalar, Losemi Hastalari, ulkeye zeval geldiginde ne olacak??
Bugun dustukleri zor durumlardan daha da zor durumlara dusecekler, sadece onlar degil, bizlerde zor duruma dusecegiz....
Cunku bu 1 gunluk bir mevzu degil, 1 yasaklik bir mevzu degil...
Yapilan bu tepkiler, yarin icin onemli...

valla arkadaşlar, medya, gazeteler, vs.. felç edildiyse haberi sosyal medyadan almak zorundasınız, evet sosyal medya kesinlikle özgürlüktür, satın alınamayacak, tehit edilemeyecek bir ortamdır, sakıncalı taraflarına rağmen

markete gidiyorsunuz gazeteler göz gezdiriyorsunuz tüm manşetler aynı, hatta kelimesi kelimesine aynı olduğu günlerde çok oluyor, okumam için gayet yeterli bir neden

tv ler yeni yeni açılmaya başladı, yeni yeni birşeyler konuşuluyor ama üstü kapaklı, insanlar korkuyor

Benim de demek istedigim bu iste...
A veya B partisi degil, olay tamamen ulke ile alakali.
Eger ulkenin guvenligi soz konusu ise, yapilanlar dogrudur.
Sahsi bir eylem degil yapilan, ortada olan konusmalar, kayitlar sahsi kayitlar degil.
Bizzat ulkenin nasil hareket edecegini iceren konusmalar...
Sen yiyorsa yap bakayim bunu Amerikaya, yap bakayim Ingiltereye ne oluyor?
O zaman oturup izlemek lazim....

Ayni seyleri bu ulkeler yasasa, verdikleri tepkilere dunya alkis tutar da "afferin ne tepki verdiler ama" deriz hepimiz.
Ama bizim ulkemiz olunca herkes nedense "ne yersiz tepki veriyoruz" diyoruz.
Iyi guzelde, bugun senin gizli kalmasi gerekenlerini bu sekilde yayinlayan bir organ, senin yaptirim gucunu hice sayarsa, yarin acaba senin hangi acigini yakalayip ifsa ederde nasil bir guvenlik sorunu ortaya cikartir? Bugun tepki vermedigin, yarin senin karsina nasil cikar? Bunlari da dusunmek gerek...

Sadece bu aralar gundem cok karisik, insanlar malesef ki bu kadar karisiklik icerisinde detaylari atlayabiliyor.
Ben siyasetten anlamam, takip etmem, ilgilenmem acikcasi, ama bu onemli bir konu bana gore...

abd ingiltere gibi ülkeler için ulusal güvenlik en öncelikli konu ve herşeyi yaparlar
abdnin o dönem neler yaptığını çok iyi biliyorum araştırdım çünkü
ve onları her platform da tanıyo zaten böyle bi olay başlarına gelse onların durumu çok farklı olurdu

mesela hamburg olaylarında alman basını dışa bilgi vermiyordu
sanki olaylar yokmuş gibi davranıyodu
ve görüntüleri yayınladı diye bi kanalı yayından çıkarmışlar sanırım
bunu da dün öğrendim

onlar da hemen kapatmış

Anlıyorum simon da ulusal güvenliğimiz önemli tabi ama bugün ülke de isterse internetin fişini çeksin , yarın yine tape çıksa tüm dünya bunu yayacak bu siteleri kapatmak bunun çözümü değil sadece sen, ben geç duyarız. Bence de öyle genel seçim daha çetin geçecek.
Nasıl bir ülkede yaşadığımıza benim aklım fikrim almıyor artık hangi birine yanalım bu insanları bu kadar her yere soktuklarına mı, güvenliğimizin bu kadar kötü olduğuna mı, bu dinleyenlerin nasıl bir yapı ki buralara dahi girebiliyor, yoksa hükümetimizin bizi savaşa sürüklemek istemesine mi?

abd ingiltere gibi ülkeler için ulusal güvenlik en öncelikli konu ve herşeyi yaparlar
abdnin o dönem neler yaptığını çok iyi biliyorum araştırdım çünkü
ve onları her platform da tanıyo zaten böyle bi olay başlarına gelse onların durumu çok farklı olurdu

mesela hamburg olaylarında alman basını dışa bilgi vermiyordu
sanki olaylar yokmuş gibi davranıyodu
ve görüntüleri yayınladı diye bi kanalı yayından çıkarmışlar sanırım
bunu da dün öğrendim

Bizde ne oldu peki?
Her olay CNN International'da bangir bangir dunyaya duyruldu.
3. sinif ulke pozisyonuna cok guzel dusurulduk...

Her ulkenin kendi problemleri var.
ABD`de 10 yil yasadim, ne kadar irkcilik problem olan bir ulke oldugunu cok iyi bilirim.
Adamlarda halla kuzey - guney irkciligi var, zencileri saymiyorum...
Kim biliyor bunlari? Hangi haberlerde goruyorsun? Hangi ulke bunu desiyor?

Bizdeki bir fikir ayriligi, dunyanin dilinde...
Ama anlamak lazim bu ayrimi, gormek lazim...
Her ulkenin yasantisi mahrem, bizim ki degil, ne hos bir dunya...

X