Youtube yasaklandı

valla arkadaşlar, medya, gazeteler, vs.. felç edildiyse haberi sosyal medyadan almak zorundasınız, evet sosyal medya kesinlikle özgürlüktür, satın alınamayacak, tehit edilemeyecek bir ortamdır, sakıncalı taraflarına rağmen

markete gidiyorsunuz gazeteler göz gezdiriyorsunuz tüm manşetler aynı, hatta kelimesi kelimesine aynı olduğu günlerde çok oluyor, okumam için gayet yeterli bir neden

tv ler yeni yeni açılmaya başladı, yeni yeni birşeyler konuşuluyor ama üstü kapaklı, insanlar korkuyor

chess yasağı kimse savunmuyor
daha önceki durumlrda zaten yorumlarımızı yaptık yanlıştı
ama bu durumda ben direk yasağa odaklanamıyorum

ne yapılması gerekiyo onu düşünüyorum
bugün bunu yayınlayan kaldırmayan yarın devlet sırları dökülürse onu da yayınlayabilir
bunun nasıl önüne geçilebilir ki
sence napılmalı mesela

Zaten cok enteresan bir durum daha var.
Bizde askeri tatbikatlar yapilir, daha yapilir yapilmaz her ulusal kanalda bunun goruntuleri verilir...
Onca yil ABD'de yasadim, Irak savasi doneminde dahi yasananlara istinaden goruntuler ulusal yayinlara verilmedi.
Ne tatbikatlar, ne de baska birsey... Bir tek yapilan resmi konusmalar yayinlanirdi o kadar.

Yani ulusal guvenligimiz herkes icin bu kadar onemli.
Sen nereye ne tatbikat yaptigini acik acik gosteriyorsun zaten, senin askerin nerede gorunuyor.
"al buyur acik hedefim senin icin" demekten baska birsey degil bu bence.

Anlıyorum simon da ulusal güvenliğimiz önemli tabi ama bugün ülke de isterse internetin fişini çeksin , yarın yine tape çıksa tüm dünya bunu yayacak bu siteleri kapatmak bunun çözümü değil sadece sen, ben geç duyarız. Bence de öyle genel seçim daha çetin geçecek.
Nasıl bir ülkede yaşadığımıza benim aklım fikrim almıyor artık hangi birine yanalım bu insanları bu kadar her yere soktuklarına mı, güvenliğimizin bu kadar kötü olduğuna mı, bu dinleyenlerin nasıl bir yapı ki buralara dahi girebiliyor, yoksa hükümetimizin bizi savaşa sürüklemek istemesine mi?

Hukumet neden seni savasa suruklemek istesin ki?
Yine ayni bakis acisiyla bakiyorsun...
Senin topraklarina tehdit savuran birine nasil bir cevap vermesi gerekiyordu?
Gel sen rahat bombani at, benim askerimin canini yak...
Onca tacize verilen cevap bence gayet yerindeydi...
Bu savasa suruklemek degil, olasi bir saldiriyi engellemek bence...

Hukumet neden seni savasa suruklemek istesin ki?
Yine ayni bakis acisiyla bakiyorsun...
Senin topraklarina tehdit savuran birine nasil bir cevap vermesi gerekiyordu?
Gel sen rahat bombani at, benim askerimin canini yak...
Onca tacize verilen cevap bence gayet yerindeydi...
Bu savasa suruklemek degil, olasi bir saldiriyi engellemek bence...

Ses kaydını dinlediniz mi hanımefendi?

Bizde ne oldu peki?
Her olay CNN International'da bangir bangir dunyaya duyruldu.
3. sinif ulke pozisyonuna cok guzel dusurulduk...

Her ulkenin kendi problemleri var.
ABD`de 10 yil yasadim, ne kadar irkcilik problem olan bir ulke oldugunu cok iyi bilirim.
Adamlarda halla kuzey - guney irkciligi var, zencileri saymiyorum...
Kim biliyor bunlari? Hangi haberlerde goruyorsun? Hangi ulke bunu desiyor?

Bizdeki bir fikir ayriligi, dunyanin dilinde...
Ama anlamak lazim bu ayrimi, gormek lazim...
Her ulkenin yasantisi mahrem, bizim ki degil, ne hos bir dunya...

benim gücüme giden de bu
onlar herşeyi yapıyo kimse tepki gösteremiyo
türkiye olunca herkes tepemize biniyo
bu ayrımcılığa sinirleniyorum
ülkemizi küçük düşürmeye uğraşıyolar
keşke hepsine aynı tepkileri verebilseler ama vermiyolar işte
o zaman da sinirleniyorum çünkü olan a ya da b partisine değil türkiyeyenin imajına oluyo

ben gezi olaylarında cnn e çok sinirlenmiştim olayı sanki iç savaş çıkmış gibi yansıtıyodu
amacı belli zaten
bunlara kimse güvenmesin hiçbiri bizi özgürlüğümüzü filan düşünmüyo
istedikleri başka
çok üzülüyorum gerçkten
bizim açımızdan yasaklar vs kötü
ama bi de dünya çapındaki duruma bakarsak ülkemizin düşürüldüğü ve çekilmeye çalışıldığı durum beni korkutuyo

Az kaldı yakında birileri eniştelerini '3 gün aç tuttukları köpeklere yem' de yaparlar... Bknz: Kim Jong Un:KK51:

4 adam yollayıp 8 füze atarak kendi toprağımızı(türbeyi) bombalamak istememiz normal yani...

Tabii biz o yuzden o topragin korunmasini bu kadar onemsiyoruz... Kendimiz bombayalim diye...
Egri oturup dogru konusmak gerek...
Bugun ses kayit cihazlarina vakif olan, bu konuda uzmanlasmis her insan, senin sesini alip - benim sesimi alip, hic yapmadigimiz bir konusma hazirlayabilir... Bu goz ardi edilemeyecek bir teknoloji malesef. Hadi bunu gectim diyelim ki buna diyeceksin "yok artik" fakat var malesef...
Sesi karga gibi cikan sanatcilarin bile kayit odasina girdiklerinde sesleri bulbul gibi cikiyorsa ellerindeki teknoloji ile.
Al sen gerisini dusun... Kaldi ki ses kullanma konusunda bir cok ornekler mevcut...

Sen gercekten inaniyor musun buna?

benim gücüme giden de bu
onlar herşeyi yapıyo kimse tepki gösteremiyo
türkiye olunca herkes tepemize biniyo
bu ayrımcılığa sinirleniyorum
ülkemizi küçük düşürmeye uğraşıyolar
keşke hepsine aynı tepkileri verebilseler ama vermiyolar işte
o zaman da sinirleniyorum çünkü olan a ya da b partisine değil türkiyeyenin imajına oluyo

ben gezi olaylarında cnn e çok sinirlenmiştim olayı sanki iç savaş çıkmış gibi yansıtıyodu
amacı belli zaten
bunlara kimse güvenmesin hiçbiri bizi özgürlüğümüzü filan düşünmüyo
istedikleri başka
çok üzülüyorum gerçkten
bizim açımızdan yasaklar vs kötü
ama bi de dünya çapındaki duruma bakarsak ülkemizin düşürüldüğü ve çekilmeye çalışıldığı durum beni korkutuyo

Amerika'da ki insanlar bizi nasil taniyor biliyor musun?
Bana 'seriat var mi sizde' diye soranlar oldu...
Nasil guvenle yasiyorsunuz o ulkede diye soranlar oldu...
Sanirsin bizim ulkemizde devamli bir ic savas var ve hic bir ozgurlugu olmayan bir ulkeyiz.
Ve inan bana, kendi ulkemde Amerikada yasadigimdan daha ozgurum....

Tabii biz o yuzden o topragin korunmasini bu kadar onemsiyoruz... Kendimiz bombayalim diye...
Egri oturup dogru konusmak gerek...
Bugun ses kayit cihazlarina vakif olan, bu konuda uzmanlasmis her insan, senin sesini alip - benim sesimi alip, hic yapmadigimiz bir konusma hazirlayabilir... Bu goz ardi edilemeyecek bir teknoloji malesef. Hadi bunu gectim diyelim ki buna diyeceksin "yok artik" fakat var malesef...
Sesi karga gibi cikan sanatcilarin bile kayit odasina girdiklerinde sesleri bulbul gibi cikiyorsa ellerindeki teknoloji ile.
Al sen gerisini dusun... Kaldi ki ses kullanma konusunda bir cok ornekler mevcut...

Sen gercekten inaniyor musun buna?

Dış işleri doğruladı ben inansam ne inanmasam ne :KK14: daha fazla birbirimizinden alıntı yapmasak iyi olacak polemikten banlanabiliriz:KK14:

Aslinda polemik degil, fikir paylasimi diyelim...
Cunku ben gercekten fikrimi soyluyorum, senin soylediklerine karsi bir art niyetim yok.
Sen oyle dusunuyorsun, saygim var... Bende boyle dusunuyorum... :KK34:

Dış işleri doğruladı ben inansam ne inanmasam ne :KK14: daha fazla birbirimizinden alıntı yapmasak iyi olacak polemikten banlanabiliriz:KK14:

Hiçbir yasak boşu boşuna yapılmadı yapılmıyor...
Dış işleri dediğin gibi kabul etmiş olanı...
Suriye'ye girmek istenmesinin sebebi gerçekten koruma amaçlı olduğunu düşünenlere gülüyorum sadece... :KK31:

canım saygı çerçecesinde konuşulduktan sonra neden banlanılsın bende onu anlamıyorum konu zaten siyaset konuşamıycakssak neden böyle bi bölüm varki? burdadamı herkes düşüncesini savunamayacak heryerdemi yasak olacak? tartışma saygısızlık yok herkes düşüncelerini paylaşıyo burayadamı yasak konulcak bilemiyorum gerçekten:26::KK53:

Ahhh Ahhh.....

Ben bu milleti anlamıyorum arkadaş yaaa....

youtube yasaklandı evet ama neden? çünkü devlet sırları açıklanıyordu da ondan yasaklandı yoksa kişisel bir durum değil...

Bunların açıklanması demek açık bir savaş ilanı demek!!!

Benim ülkemi zor duruma götürecek bir durum söz konusuysa ewet yasaklansın!!!

bunları sosyal medyada paylaşmak demek "vatan hainliği" demektir!!!

bu ses kaydını ortaya çıkaranı işte asmak gerek!!

Neymiş efendim? Akp yi tutanlar cahil insanlarmış, Chp yi tutanlar Elit insanlarmış.... Ba ba ba ba .....

İşte asıl ülkeyi bölmek isteyenler cahil-elit insan ayrımı yapanlardır!!!

Diyorlarki Başbakan ülkeyi sattı, topraklarımız eldenn gitti, milleti uyutuyor vs.... yok böyle bişey yaaaa adam neden satsın ülkeyi hepsi yalan dolan...

Neymiş çok vergi alıyormuş... Alcak tabi napıcaktı bir dünya hizmet yapıyor adam almasın da napsın?? Kılıçdaroğlu Ssk yı soydu, çok eskilerde 3600 günü dolduranlar emekli oluyorsu insanlar 40 yaşında 30 yaşında emekli oluyordu yaş sınırı yoktu... Şimdi Başbakan ne yaptı 3600 günü doldursanda yaş sınırı getirdi, başbakan milletin arkasını temizliyor yıllardır o yüzden bizden vergi alınıyor, ssk nın borcu açığı vardı insanlar erken emekli oldukları için, şimdi açıklar kapandı.....

haaa bi de diyorlarki Suriyedeki vatandaşların türkiyeye gelmesinin sebebi oy kullansınlar diye gelmiş miş miş..... Arkadaşlar hiç mi vatandaşlık dersi görmediniz okumadınız? Tc vadandaşı olmayanlar asla oy kullanamazlar... 6 ay türkiyede yaşadıları süre sonunda kimlik kazanırlar ama tc numaralarının başında 99 yazdığından sistem otomatik olarak reddeder!!! hadi buna yalan deyin o zaman yanınızda bir suriyeli görürseniz oylamada o zaman gördük kullandılar dersiniz!!!!

Arınç şimdi açıklama yaptı daha doğruladı, kanallar canlı verdi, şantaj, montaj, yalan vs demedi. Aslında montaj denmeyen tek tape sanırım

Aslinda polemik degil, fikir paylasimi diyelim...
Cunku ben gercekten fikrimi soyluyorum, senin soylediklerine karsi bir art niyetim yok.
Sen oyle dusunuyorsun, saygim var... Bende boyle dusunuyorum... :KK34:

Yanlış anladınız art niyet olduğunu düşünmüyorum zaten bazen çok fazla alıntı yapıldığında polemik gibi oluyor Mune de uyarıyor. Bu topikte çok fazla insan kalmadı zaten dikkatli olmakta fayda var:KK14:

Son düzenleme:
X