Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

size önerilen bir durum için
'
Ve eminim her gidene ilk önce bi histeroskopi öneriyordur'
tabirini yücel beye etiketleyip,herkese açık bir foruma 'kesinlikle bu böyle'diye yazarken iyice araştırıp hatta kendilerine direk sormanız daha açıklayıcı bir bilgi haline gelirdi.. okuyanlarda doğru faydalanırdı...
benim öncesinde geçirdiğim 3kere laparoskopi ve 1kere ooferektomi operasyonlarım var..
3defa nagatif aşılama sonrası uzunca bir araştırmalardan sonra tercihimi yücel bey ile kullandım...
özellikle ilk görüşmemizde bunca müdahalelerden sonra rahim içerisinde yapışıklık meydana geldiğini düşündüğümü -ki bu olabilecek bir ihtimal- histeroskopi yaptırmak istediğimi söyledim...
muayene etti,önceki tedavi dosyamı inceledi(tüm yapılan tetkikler,filmler vs..) ve rahimde bu şekilde bir yapışıklığın olma ihtimalinin olmadığını,yapılacak histeroskopinin boşuna olacağını söyledi..
isteyen bendim ve evet dediği anda yaptıracaktım.. ama gerek görmeyen o oldu.. yani söylediğiniz gibi sadece amaç para olsa idi ve herkese! önerse idi bunların içinde bende yer alır,şuan size histeroskopi detaylarını anlatıyor olurdum..
bence etiketlemeden önce araştırın kendileriyle görüşün hatta size istatistik çıkarılsın.. (muayene amaçlı başvuran kaç hastaya histeroskopi yapılmış)
ve bu bilgileri buraya aktarın.. kimse yanlış yönlenmesin...
sevgiler..

Mikro tedavimi Kocaeli tıp fakültesinde yaptırmıştım...Eğer Kocaeli tıpta ilk denememde tutmasaydı Yücel bey i düşünüyordum..Çünkü co -cultur düşünüyordum...Yücel bey in Co cultur uygulaması konusunda başarılı olduğunu biliyorum..Kocaeli de yaptırdım co culturu...

İntramural diye düşündüğünüz şey belkide intramural değildi...

Ayrıca miyom sayısı ile ilgisi olduğunu hiç duymamıştım ameliyat sonrası verilen gebe kalma muhletinin..Benim bir sürü myom nuvelerim ve ademoyosiz odaklarım vardı..Sadece miyomdan küçük bir parça kesilirek patalojiye gönderildi..Tüplere yakın olduğu için dr almaya çekinmiş..Bir sürü endometriosiz odaklarını temizlemeye çalışmış ..Nerdeyse bütün rahmimi kaplayan bir adenomiyosiz odakları vardı ve adenomyosizin tek tedavisi rahmin alınması..Ben böyle bir rahimle ilk denememde hamile kalmıştım...Miyom sayısı kaç olursa olsun myomektami ameliyatlarında gebelik için verilen süre 1 yıl diye biliyorum ...ben o kurala uymadım o başka...Rahim ağzı yetmezliğim olmasa bu günlerde bebeklerim kucağımda olucaktı...

merhaba bademcim,

evet histerotomi açık ameliyat..

yok benim miyom intramuraldı, çokda güzel belli oluyordu ve yücel beyde öyle demişti.

adenomyosis nen miyom ayırt etmek pek kolay olmuyor bazen.

ben almanyada laparoskopik olarak miyom ameliyatı geçirdim, 6 ay dediler. bende fazla vardı, rahim delik deşik olmuştu( veyinede göründü, mantar gibi bitiyorlar).

açık ameliyatta 6 ay deniliyor, ama bazı hastaneler daha dikkatli oldukları için 1 sene de olabilir.

sanada sezeryanla doğumu dediler, gerçi ikizlerle zaten onu düşünürsün eminim.

selamlar

arkadaşlar, ben birazda pazarın tadını çıkarmaya gidiyorum, inş akşama okurum.

selamlar

Bana ister 1 hafta sonra istersen 1 ay sonra demişti..Ama ben bebeklerime kavuşmak hamile kalmak için sabırsızlandığımdan illa bugün ya da yarın ameliyat olayım diye tutturmuştum..Hatta ben bu gün ameliyat demiştim de Yücel bey olmaz,en erken yarın demişti..Benim için ha yarın ha 1 ay sonra farketmez demişti..Üstelik tüp bebek yaptıracağımı da biliyordu..O zaman da illa burada yapalım da diyebilir..Ama demedi..Sadece histeroskopi yaptı o kadar..Ameliyat sonrası sanki hiç bir şey olmamış gibi eşimle hastaneden çıkıp dolaştık ve otobüsle Bolu ya döndük.....Ne bir lelekenme ne de en ufak bir sızı olmadı....

Transferimin 3. günü..Şafak 9 daha.......kaydirigubbakcemile

Son düzenleyen: Moderatör:
tabiki dr lar konusunda iyi şeyler yazanda olucaktır kötü şeylerde.sonuçta burası herşeyi paylaşmak ve fikir alışverişi yapmak için var. herkesin beklentisi farklıdır. herkesin yaşadığı şeylerde farklıdır. ben bir hemşire olarak alanında uzman olan bir hekimin tercih edilmesinden yanayım. insanlar boşu boşuna prof olmuyorlar. okadar kolay bişey olsa uzman dr kalmazdı. arkadaş ve çevrenizde tüp bebek yaptıranlardan tavsiyelerinizi alınız bence. dr un yaptığı vaka çalışmalarını göz önüne alın. ımsı ve cocultur yöntemlerini araştırın nerde hangi durumlarda yapılıyor. kim ne zamandır yapıyor ne kadar başarılı bunlar önemli. bende yücel hocayla tedaviye başlıcam. ama ben paragöz olduklarına dair hiç bir izlenim edinmedim. aksine tahlil bile istemedi ekstradan. rahim filmi de istemedi. eski tahlillerimize baktı okadar. tedavi gününde bi Lh e2 bakılacak. detaylı bir muayene etti. yumurta rezervlerime baktı. çok ilgilendi. ama tedavimin her aşamasında o olmayabilir. sonuçta tüp bebek bir ekip işi. siz hangi prof.a giderseniz gidin görüşün sizi tedavinin bir yerinde mutlaka başka birine yönlendirecektir. siz kişiye gidiyoruz diyosunuz ama asıl ekibe güvenip ekibe gidiyorsunuz.

yeşil yansıma sana sonuna kadar katılıyorum. bende yücel hoca ve ekibinden memnunum, bu ayki aşılamam tutmazsa eğer orada mikro deneyeceğim mutlaka kararımı verdim. yanlız kafama takılan bir konu var, bize fiyat olarak 4000 tl dediler ve ilaçlarda 800 tl tutuyormuş, bana sanki ilaç fiyatları çok düşük geldi (daha önce mikro yaptıran arkadaşlarımın ilaçları 3000 tl civarında tutmuştu.) Size ne kadar fiyat çıkardılar (mahsuru yoksa eğer) öğrenebilirmiyim.

bana ilaçlar 1000-1200 arası birşey tutar dediler. kısa protokolde. normalde ilaçların bazılarının kutusu 260 tl filanmış ama 140 tl ye kadar indirimli alabiliriz belki dediler. bize tüp bebek 4200,ilaçlar 1000-1200, tahliler 300 dediler.toplamda herşeyiyle 5500-5600 gibi bişi yapıyo. microda tedavi protokolleri varya kısa ve uzun diye. belki arkadaşına uzun yapılmıştır. ondaki ilaçlar ve kullanma süresi daha farklı. birde ilaçlar kişinin yaşına,yumurta rezervine, kilosuna göre ayarlanıyor. mesela benim yumurta rezervim oldukça iyimiş.sadece eşimin spermlerinde sorun olduğu için kolay tedavi dediler. az ilaç gider dediler. sende de böyle bir durum varsa ondan az fiyat vermişlerdir.birde ne biliim belki aşılama deneyen hastalarına özel fiyat veriyolardır. yaşı genç,kilo sorunu olmayan, yumurtlama sorunu olmayan kadınlara daha az ilaç gidermiş.ondan bence.

anladım canım teşekkür ederim. benim mutlaka uzun protokol olacakmış (bildiğim kadarıyla pkos veya yumurtalık rezervi ile ilgili sorunu olmayan hastalara uygulanan yöntem bu). bizimde problem eşimden kaynaklandığı için belkide ilaç fiyatları düşük çıkmış olabilir....

Siz ne zaman başlıyorsunuz tedaviye canım. ınşallah hepimizin kucakları bir an önce dolarda bizde anneliğin büyüsünü tatmış oluruz.....

amin cnm inşallah:CüvCüv:bende işte adet olmayı bekliyorum sanırım 25 şubat gibi olurum.26 şubatta da giderim başlarız tedaviye.

yeşil yansıma sana kolaylıklar dilerim canım, sen önden başla bakalım detayları aktarırsın bizde sayende öğrenmiş oluruz başımıza gelecekleri...

krishazel canım benim uzun protokol olacağını söyledi hüsamettin bey, bu nedenle fiyat farkı olabilir sanırım.

tamam arkadaşlar hiç merak etmeyin adım adım herşeyi paylaşıcam. zamanda geçmek bilmiyor şimdi. bekliyorum ayın 26 sını.eyvahedigeldismile

yeshill_yansıma sen benden önce başlıyormuşsun yücel hocaya bende 3 martta başlıyorum yücel hoca ve hüsamettinbey çok güzel ilgileniyorlar bizimle hüsamettin bey ilgilendi başta ben tedirgin oldum yücel beyin muayene etmesini istedim hemen rahatlatmak için elinden geleni yaptı yücel beyle görüştürdü onunda fikirlerini almnamızı ssağladı filan ben çok emnun kaldım daha önce bi tüpbebek deneyimim olmuştu ama düşükle sonuçlandı çünkü yapan kişi araştırmadan direk tüp bebek yaptı meğerse bende kan pıhtılaşması varmış ve hamileliğin 3 ayı kan sulandırmak için iğne kullanmam gerektiğini söyledi

Arkadaşlar merhaba,
Biz de Brüksel Tüp Bebek Merkezine karar verdik.Cuma günü Umut'la da görüştük ama Brüksel'e karar verdik.Bana da uzun protokol olacak.8 martta lucrin iğnelerle başlıyoruz tedaviye.Tavsiye, öneri ve tecrübelerimizi paylaşırsak çok faydalı olacaktır.Umarım hepimiz pozitif sonuç alırız.Bu arada benim de sorun eşimde.Sayı ve hareket sorunu.Bana co kültürle ilgili bir şey denmedi.Belki bi sonraki gidişimde (reglin 3. günü gideceğim) bilgilendirilirim.

X