Menopoz Yumurta dondurma

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Mhmh123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2018
7
3
33
merhaba arkadaşlar adet düzensizliği nedeniyle doktora gittim erken menopoz dedi bekar olduğum için yumurta dondurma işlemi için tüp bebek merkezine başvurdum 2 kez hormon tedavisi gördüm ilkinde folikülü gelişmedi küçük kaldı ikincisinde bir folükülüm büyüdü fakat içinden yumurta çıkmadı doktorum tedaviyi tekrardan yapmayı önermedi adet düzensizliğim var yasım 26 olduğundan doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum ne önerirsiniz benim gibi olan olup evlendiğinde çocuğu olan oldu mu lütfen cevap verin teşekkürler
(Ölçülen ilk fsh 108 en son 25 geldi
Amh 0.54 )

Aynı durumdayım fsh 86 amh 0.1 yarın tüp bebek Merkezine gidip hormon tedavisine başlıyorum yumurta dondurma işlemi için. Bu gibi durumda olan var mı tedavi süreci nasıl bilgi verin lütfen beni neler bekliyor bekarım 28yaşındayım

Zor bir süreç özellikle bekar biri için Allah yardımcınız olsun amh değerin kaç geldi yumurta rezervin çok azalmadıysa inşallah yumurta toplayabilirler

Bana önce hormon tedavisi başlandı yumurtam büyütülmeye çalışıldı fakat folikül gelişmedi en fazla 15 oldu maalesef

Bana önce hormon tedavisi başlandı yumurtam büyütülmeye çalışıldı fakat folikül gelişmedi en fazla 15 oldu maalesef
Tedavi sürecin nasıldı? Kilo alma gibi yan etkiler yaşadın mı? Bir de bekar bayanlara karından iğne ile toplanıyormuş sanırım bi bilgin var mı? Çok endişeliyim kürlere başladım bitkisel çözümlere yöneldim

merhaba arkadaşlar adet düzensizliği nedeniyle doktora gittim erken menopoz dedi bekar olduğum için yumurta dondurma işlemi için tüp bebek merkezine başvurdum 2 kez hormon tedavisi gördüm ilkinde folikülü gelişmedi küçük kaldı ikincisinde bir folükülüm büyüdü fakat içinden yumurta çıkmadı doktorum tedaviyi tekrardan yapmayı önermedi adet düzensizliğim var yasım 26 olduğundan doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum ne önerirsiniz benim gibi olan olup evlendiğinde çocuğu olan oldu mu lütfen cevap verin teşekkürler
Amh 0.54 )

bende 26 yaşındayım adet düzensizliği şikayetiyle gittim amh 0.55 dedi canım ben de yumurta dondurmayı düşünüyorum ve tüp bebek yapacağız. Hiç moralimizi bozmayalım 0.01 amh ile bile 5 yıl sürüyor menopoz ve çoğu çocuk sahibi oluyor

bende 26 yaşındayım adet düzensizliği şikayetiyle gittim amh 0.55 dedi canım ben de yumurta dondurmayı düşünüyorum ve tüp bebek yapacağız. Hiç moralimizi bozmayalım 0.01 amh ile bile 5 yıl sürüyor menopoz ve çoğu çocuk sahibi oluyor
İnş ya çok canım sıkıldı çok üzüldüm ama burayı okudukça daha iyi hissetmeye başladım

Gerçekten 5 yıl adet görmeyip sonra çocuğu olan var mıdır benim mesela şuan hapsiz 3 ay bekledim gelmedi:KK43:

İbrahim Saraçoğlu anlatmıştı menopoza gireli 6 ay olmuş bir kadın hamile kalmiş ümidini kaybetme inşallah olur

yaşın çok genç tabiki hamile kalabilirsin. menepoza girmiş kişiler bile hamile kalabiliyor.
benim amh 0.19 dort yaşında kızım var olumsuz tüp bebek denemem vardı tek yumurta zoraki gelişmişti. ama sonra kızım kendiliğinden geldi.
şimdi ikinci için uğraşmaktayım. şimdiden elini çabuk tutup evlen yumurta yoplarkende havuz yöntemini deneyebilirsin. bu yöntemin iyi tarafları çok kullandığımız ilaçların etkisi bazen sonraki aylarıda etkiliyor. allah yardımcın olsun. birde bi form okumuştum burda amh değerleri düşük olan bi kaç hanımın nerdeyse hepsi tüp bebek denemesi yada bitkisel şeylerle hamile kaldığını yazmıştı. çok sevmiştim. şimdi arıyorum bulamıyorum. orayı okumanı isterdim..

27 nisan da kendiliginden adet oldum şimdi de clife bitkisel macun a başladım bi değişiklik olursa yazarim

Amh 0.54 )
Hemen yumurtalarını dondur bekleme .Bende bekarken oyleydim dondurmadim önemsemedim simdi ise yumurtalarim tamamen bitti

Merhabalar hanımlar. Ben de sizlerle aynı durumdayım. 28 yaşındayım bekarim ve 5 ay önce yumurta dondurma işlemine başladım. 1 yumurtam donduruldu. Bugün 3 ay aradan sonra tekrar doktora gittim lh hormonumun yükseldiğini söyledi. Yumurta sayım 4ten 3e düşmüş. 2 hafta sonra tekrar gidicem ilaç kullanmadan kendiliğinden gelişirse toplanacakmis. Yumurta dondurma işlemi ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve yardimci olmaya çalışırım. Birbirimize destek olalım.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Amh 0.54 )

Amh 0.54 )

X