Gebeliğe Hazırlık Yumurta kücüklügü

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
hadi hayırlısı canım inşallah faydasınu görürsün bu söylediklerini bende hep duyuyorum ama yapmadım henüz. Yumurta kalitesi için incir kürünü çok duyuyorum önümüzdeki ay onu yapmayı düşünüyorum bende
Incir kurunu mutlaka dene canim sende o bayagi faydalıymis. Ben yapamıyorum cunku sut hormonum yuksek cikti

Prolaktin icin Dostınex verdi haftada 2 defa kullanıyorum. 30 cıkmıstı degerim. Yarın progesteron hormon icin test yapacak. Ama cok aglıyorum dünden beri cok moralim bozuk. Yumurtam cok kücük oldugu icin bu testi istedi sanırım. İnşallah dediginiz gibidir. 2 yumurtlama olmuştur biri catlamıstır. LH degerim TSH değerimden 1 sayı yüksek cıktı. Sanırım bu da bir sorun. Anladıgım kadarıyla benim yumurtlama problemim var :KK43:
bence böyle bir sorundan dolayı olmuyorsa uzulecegıne mutlu ol derım cunku en basit tedavı bu şekılde.Yumurtlamanı saglamak ıcın ilaç verır catlatır ılıskı gunlerını verır sana.Buna bozma moralını yarın progesteron ölctur yumurtlama olmamıssa da sorun degıl yanı.Ayrıca tsh 2.5altında olması beklenıyor ama tsh gebe kalmaya engel degıl yuksek bıle olsa ılacla 1ayda düşer.Lh ıle tsh arasında bıe baglantı yok ama lh fsh oranı yuksekse polıkıstık over’den şüphelenılıyor var mı kilo sorunun?tüylenme problemın??varsa da sorun degıl çözümü olan basit tedavılerle halledılıyor

bence böyle bir sorundan dolayı olmuyorsa uzulecegıne mutlu ol derım cunku en basit tedavı bu şekılde.Yumurtlamanı saglamak ıcın ilaç verır catlatır ılıskı gunlerını verır sana.Buna bozma moralını yarın progesteron ölctur yumurtlama olmamıssa da sorun degıl yanı.Ayrıca tsh 2.5altında olması beklenıyor ama tsh gebe kalmaya engel degıl yuksek bıle olsa ılacla 1ayda düşer.Lh ıle tsh arasında bıe baglantı yok ama lh fsh oranı yuksekse polıkıstık over’den şüphelenılıyor var mı kilo sorunun?tüylenme problemın??varsa da sorun degıl çözümü olan basit tedavılerle halledılıyor
Yaa cok cok teşekkür ederim bu guzel moral duzelten yorumun icin. Cok sukur kilo problemim yok, tsh 2.03. Lh degerim Fsh degerimden 1 fazla ne kadar etki eder bilmiyorum. İnşallah halledilir, Allah razı olsun senden :)

Adetimin 19. Günü yumurta takibi icin doktora gittim. Sol tarafta hic yumurtam olmadıgını sağ tarafta bir tane yumurtam oldugunu ve cok kücük oldugunu söyledi. 21. Gün icin progesteron hormon testi istedi. Yumurtanın cok kücükte olsa 1 tane olması normal mi? Bilgisi olan var mı acaba. Estradiol degerim 19 cıktı acaba onunla baglantısı var mı?
Canim progesteron degerin kac cikti gebelik olustumu birde merak ettim 🤷

Progesteron hormon testimin sonucu 1 çıkmıştı maalesef. Ocak ve şubak aylarında yumurtalarımın büyümesi icin klomen kullandım doktor takibinde. İkisinde de istenilen boyuta gelmedi maalesef. Bu ay femaraya geçeceğiz.
Canim direk femarayla baslansaydi keske doktor bana klomen dedi bende ozellikle belirttim dha iyi bir ilac varsa onunla deneyelim zman kaybetmeyelim dedim femara cidden buyutuyor canim insallah sende kullaninca faydasini gorursun 🤲🥰

Merhabalar bende 1 senelik evliyim 1 senedir hiç korunmadan benim de bebişim olmadi hormon testi yaptırdım sizce normal

Eklentiler

• 20231001_082139.jpg
    20231001_082139.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 31
X