Yumurtalık kanseri ve Rahim yumurtalık alınması :((

Sol taraf için germ hücreli tümör ile uyumlu yazmışlar. Sağ taraf için frozen sonucunu yazmamislar dosyaya
Bende bi dönem sex kord stromal bir dönem granulosa cell tümörden şüphelenildi. Aynı zamanda gebeyim. Şuan maksimum borderlinedır diyorlar. Kitle büyümedi. Kanser markerlarım düşük. Ama mrda tutulum ve usg kanlanma var. Nadiren bazı iyi huylu tümörlerde de olabiliyormuş ama overca pratiğinde koruyucu cerrahi disinda bir çözüm olmadığından henüz bilemiyoruz.
Roma indeksinize bakıldı mı? Afp, inhibin ve Ca değerleriniz kaçtı bakıldıysa? Karın içinde assit birikimi var mıydı?

Sex cord tümör teşhisiyle sol yumurtaligim alindi. Yeni evliyim Bebegim olmadığı icin simdilik rahim ve sag yumurtalik birakildi. Evre 2lerde oldugumu soyledi doktor. Patladi çünkü tumor. Mikroskobik boyutlarda yayilim yapmis. Kemoterapi baslamadan once Embriyo dondurmaya basliyoruz nasipse insallah. Dua edin kizlar ayni durumdan muzdaribiz. Rabbim saglikla herseyin hayirlisini versin

Sex cord tümör teşhisiyle sol yumurtaligim alindi. Yeni evliyim Bebegim olmadığı icin simdilik rahim ve sag yumurtalik birakildi. Evre 2lerde oldugumu soyledi doktor. Patladi çünkü tumor. Mikroskobik boyutlarda yayilim yapmis. Kemoterapi baslamadan once Embriyo dondurmaya basliyoruz nasipse insallah. Dua edin kizlar ayni durumdan muzdaribiz. Rabbim saglikla herseyin hayirlisini versin
Çok geçmiş olsun kaç cmdi?

Merhaba arkadaşlar 24 yaşında ve 7 aylık evliyim hastaneye enfeksiyon şikayeti ile gittim ancak kist çıktı ve ameliyat oldum kist ile birlikte sol yumurtalığımda alındı maalesef yumurtalık kanseriyim. Doktorlar kemoterapi dediler ve bende yumurtalarımı dondurdum ancak sadece iki tanesi döllendi. Ve şuan doktorlar kemoterapiden önce evreleme cerrahisi olacak ona göre kanser vücuduma yayılmış mı yayıldıysa evresi ne ona göre hareket edeceğiz eğer ilk evre ise rahim ve yumurtalık alınmayacak kemoterapi alacağım sonra anne olduktan sonra rahmimi ve yumurtalığımı alacaklar. Ancak ikinci ve üçüncü evre ise anne olma şansım olmayacak direkt yumurtalık ve rahmini alacağız dediler. İlk ameliyatımda kanserin evresi 1. Evre çıktı ne düşüneceğim bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan var mı lütfen yardımcı olur musunuz insan güzel şeyler duymak istiyor. :KK43:
Allah yardımcınız olsun

X