Yumurtlama belirtisi mi acill

papatyakokankadin

Hissedilen şeylere cümle kurulamıyor bazen :)
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
3.889
4.098
Çörekotu tarçın bal kürünün etkisi olabilit mi. Acaba
Kürün etkisimi bilmiyorum hiç bu tarz kürler kullanmadım, ama bilimsel açılamalar ve doktorların söyledikleri bu yönde yinede siz isterseniz bugünden itibaren değerlendirmeye başlayın inşAllah güzel haberi alırsınız en kısa sürede

ea92

Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2020
503
792
Normalde geçen ay doktoruma gittiğimde pko devam ediyor yumurtaların büyümüyor ve çatşamıyor dedi ama benim adetlerim genelde düzenli olur
Tedavi de önermedi marta kadar deneyin dedi
Bende de hafif pko var ve ilaç kullanmıyorum bununla ilgili. Size şöyle örnek vereyim yardımcı olmak adına. Beyaz akıntı adetin 11.günü gibi geldi yoğun bir şekilde.Adetin 12.günü doktora gittim yumurtan 13,5 mm bu ay geç yumurtlayacaksın büyük ihtimal adetinin 17. günü çatlayacak dedi. Sizde eğer pko varsa adetin 7.günü ovulasyon dönemine gireceğinizi sanmıyorum. Her beyaz akıntı ovulasyon ile alakalı değil diye biliyorum. Eğer mümkünse ovulasyon testiyle takip etmenizi öneririm 🌸 Şuan da hala beyaz şeffaf arası akıntım var ve ovulasyon testim git gide koyulaşıyor bu akşam ya da yarın pik olur diye düşünüyorum.Siz yine de şansa bırakmayın ve gün aşırı değerlendirin

Ayseeeee44

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
227
47
26
Bende de hafif pko var ve ilaç kullanmıyorum bununla ilgili. Size şöyle örnek vereyim yardımcı olmak adına. Beyaz akıntı adetin 11.günü gibi geldi yoğun bir şekilde.Adetin 12.günü doktora gittim yumurtan 13,5 mm bu ay geç yumurtlayacaksın büyük ihtimal adetinin 17. günü çatlayacak dedi. Sizde eğer pko varsa adetin 7.günü ovulasyon dönemine gireceğinizi sanmıyorum. Her beyaz akıntı ovulasyon ile alakalı değil diye biliyorum. Eğer mümkünse ovulasyon testiyle takip etmenizi öneririm 🌸 Şuan da hala beyaz şeffaf arası akıntım var ve ovulasyon testim git gide koyulaşıyor bu akşam ya da yarın pik olur diye düşünüyorum.Siz yine de şansa bırakmayın ve gün aşırı değerlendirin
Teşekkür ederim
Bilemiyorum değerlendirmek lazım
Geçen ay soğan kürü ve bu ay bal tarçın çörekotu küründen bir ümit olabilir mi acaba diye düşünüyorum
Test alacağım
Bu arada sol kasığıma bir ağrı girdi sanki orda yumurta büyümüş gibi :halay:

Ayseeeee44

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
227
47
26
Zaten ilk gebeliğim klomen çatlatma iğnesi aşılama rahim filmi falan uğraştık
Ama aşılama ile tutmadı diye düşünüyorum çnkü aşılama tarihi ve gebe kaldığım tarih aynı değild

Askeylul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
31
12
Teşekkür ederim
Bilemiyorum değerlendirmek lazım
Geçen ay soğan kürü ve bu ay bal tarçın çörekotu küründen bir ümit olabilir mi acaba diye düşünüyorum
Test alacağım
Bu arada sol kasığıma bir ağrı girdi sanki orda yumurta büyümüş gibi :halay:
Benimde regl bitiminden 3 gün sonra yogun akıntı basladi ilk kez boyle oldum 30 gunde bir regl olurum normalde 16.gun yumurtlama oluyor ama bu ay farkli oldu sol kasigimda yanma ve sanci var

Sapsirella

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2020
135
63
30
Benim de yumurtalıklarım biraz polikistik yapıda geç çatlıyor yumurta dedi doktor ama bu ay ovülasyon testi kullandım 12.gün pik oldu bugün 13.gün hala pik doktor 16 21 arası demişti akıntım var benim de beyaz aşırı derecede Testte de piki gördüm aydan aya değişiyor demek ki test en mantıklısı denemenizi tavsiye ederim 🤙 🥰☺️

gfdes

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
157
72
26
Günaydın hayırlı cumalar arkadaşlar

Bebek için uğraşıp da her ay olmaması çok üzücü
Ama vardır bunda da hayır...
9 ocak da adet oldum. 14 Ocak da bitti yani dün.
Akşam eşimle birlikte olduk.
Sabah wc ye girdiğimde beyaz akıntı vardı yumurtlama akıntısı gibi anlamadım kafam karıştı
O akıntı yumurtlamaya mı işaret lütfen yardımcı olun
kesinlikle ovulasyon test takıbı yapmalısın , bende bu ay yaptım internetten bi sayfadan aldım ertesi günü elime ulaştı :)

ygmygm

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
855
1.275
Günaydın. Adet döngünüzü biliyor musunuz ? Yumurtlama için bence çok erken benim beyaz akıntı geldi 2 gün sonra doktora gittim daha yumurta 13,5 mm di. Yumurtlamaya 4 5 gün var demişti🤷🏻‍♀️ Adetin 7.günü yumurtlama olacağını sanmıyorum
Yumurtlama 7. Gün olabilir erken yumurtlama.. her kadının farklı..erken olduğu gibi 20. 25. 30. Günde görenler bile var. Ama yumurtlama belirtisi yani akıntı, yumurtlamadan önce,yumurtlama zamanı ya da yumurtlama bittikten sonra bile olabiliyor. Siz yinede bu günleri değerlendirin. Ama ovulasyon testi yaparak tam yumurtlama gününüzü hesaplayabilirsiniz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 175 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın