Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama belirtisi mi acill

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende de hafif pko var ve ilaç kullanmıyorum bununla ilgili. Size şöyle örnek vereyim yardımcı olmak adına. Beyaz akıntı adetin 11.günü gibi geldi yoğun bir şekilde.Adetin 12.günü doktora gittim yumurtan 13,5 mm bu ay geç yumurtlayacaksın büyük ihtimal adetinin 17. günü çatlayacak dedi. Sizde eğer pko varsa adetin 7.günü ovulasyon dönemine gireceğinizi sanmıyorum. Her beyaz akıntı ovulasyon ile alakalı değil diye biliyorum. Eğer mümkünse ovulasyon testiyle takip etmenizi öneririm 🌸 Şuan da hala beyaz şeffaf arası akıntım var ve ovulasyon testim git gide koyulaşıyor bu akşam ya da yarın pik olur diye düşünüyorum.Siz yine de şansa bırakmayın ve gün aşırı değerlendirin
Zaten ilk gebeliğim klomen çatlatma iğnesi aşılama rahim filmi falan uğraştık
Ama aşılama ile tutmadı diye düşünüyorum çnkü aşılama tarihi ve gebe kaldığım tarih aynı değild

Teşekkür ederim
Bilemiyorum değerlendirmek lazım
Geçen ay soğan kürü ve bu ay bal tarçın çörekotu küründen bir ümit olabilir mi acaba diye düşünüyorum
Test alacağım
Bu arada sol kasığıma bir ağrı girdi sanki orda yumurta büyümüş gibi :halay:
Benimde regl bitiminden 3 gün sonra yogun akıntı basladi ilk kez boyle oldum 30 gunde bir regl olurum normalde 16.gun yumurtlama oluyor ama bu ay farkli oldu sol kasigimda yanma ve sanci var

Benim de yumurtalıklarım biraz polikistik yapıda geç çatlıyor yumurta dedi doktor ama bu ay ovülasyon testi kullandım 12.gün pik oldu bugün 13.gün hala pik doktor 16 21 arası demişti akıntım var benim de beyaz aşırı derecede Testte de piki gördüm aydan aya değişiyor demek ki test en mantıklısı denemenizi tavsiye ederim 🤙 🥰☺️

Günaydın hayırlı cumalar arkadaşlar

Bebek için uğraşıp da her ay olmaması çok üzücü
Ama vardır bunda da hayır...
9 ocak da adet oldum. 14 Ocak da bitti yani dün.
Akşam eşimle birlikte olduk.
Sabah wc ye girdiğimde beyaz akıntı vardı yumurtlama akıntısı gibi anlamadım kafam karıştı
O akıntı yumurtlamaya mı işaret lütfen yardımcı olun
kesinlikle ovulasyon test takıbı yapmalısın , bende bu ay yaptım internetten bi sayfadan aldım ertesi günü elime ulaştı :)

Günaydın. Adet döngünüzü biliyor musunuz ? Yumurtlama için bence çok erken benim beyaz akıntı geldi 2 gün sonra doktora gittim daha yumurta 13,5 mm di. Yumurtlamaya 4 5 gün var demişti🤷🏻‍♀️ Adetin 7.günü yumurtlama olacağını sanmıyorum
Yumurtlama 7. Gün olabilir erken yumurtlama.. her kadının farklı..erken olduğu gibi 20. 25. 30. Günde görenler bile var. Ama yumurtlama belirtisi yani akıntı, yumurtlamadan önce,yumurtlama zamanı ya da yumurtlama bittikten sonra bile olabiliyor. Siz yinede bu günleri değerlendirin. Ama ovulasyon testi yaparak tam yumurtlama gününüzü hesaplayabilirsiniz

Bende de hafif pko var ve ilaç kullanmıyorum bununla ilgili. Size şöyle örnek vereyim yardımcı olmak adına. Beyaz akıntı adetin 11.günü gibi geldi yoğun bir şekilde.Adetin 12.günü doktora gittim yumurtan 13,5 mm bu ay geç yumurtlayacaksın büyük ihtimal adetinin 17. günü çatlayacak dedi. Sizde eğer pko varsa adetin 7.günü ovulasyon dönemine gireceğinizi sanmıyorum. Her beyaz akıntı ovulasyon ile alakalı değil diye biliyorum. Eğer mümkünse ovulasyon testiyle takip etmenizi öneririm 🌸 Şuan da hala beyaz şeffaf arası akıntım var ve ovulasyon testim git gide koyulaşıyor bu akşam ya da yarın pik olur diye düşünüyorum.Siz yine de şansa bırakmayın ve gün aşırı değerlendirin
Benimde yumurtlamam 17.gun olur hep.

pkosluyum

Ya kızlar şimdi wc ye gittim çok hafif kahve pembe leke gelmiş 1 damla şeklinde ne olabilir
Ovu testi al .sosyal medyalarda pahalı satıyolar.internet sitesinden al bence ben 20 tane gebelik 10 tane ovulasyon testini 37tl ye aldım boşuna çok para vermeyin .yumurtlama olabilir bende takvimden bakıyodum herzaman bu ay ovu testi aldım 1 hafta önce oluyomuş yumurtlamam testle takip yapmalısın değişiyo tarihleri canım.

Ay zaman geçmiş ama ne yaptınız yumurtlama mıymış öğrendiniz mi çok merak ettim
Valla bilmiyorum o zman öyle bir. Şey olmuştu. Sonraki ay çörekotu tarçın bal kürü denedim
Bu ay hiç. Bir şey denemedim dün sadece yumurta akı kıvamında akıntı oldu değerlendirdik yarın da değerlendiricez hayırlısı artık

Valla bilmiyorum o zman öyle bir. Şey olmuştu. Sonraki ay çörekotu tarçın bal kürü denedim
Bu ay hiç. Bir şey denemedim dün sadece yumurta akı kıvamında akıntı oldu değerlendirdik yarın da değerlendiricez hayırlısı artık
Hayırlısı olsun bende bu ay hayıt tohumu çörek otu bal tarçın yiyorum inşallah sizde olur

Hayıt tohumunu nasıl kullanıyorsun
Gebelik olmazsa ben de denemek istiyorum çörekotu tarçın bal kürü ile mi kullanmak gerekiyor
Ben buraya konu açtım orda önerdiler bana . bir ay adet olmadım ertesi ay da hayıt tohumu içince adetim geldi o yüzden bence faydası var kullanın. Aktardan aldım bir tatlı kaşıgı hayıtı frenchpress e koyuyorum ben cevze de olur demlenince içiyorum. bazen günde iki kez bazen bir kez. adetten önce başlamıştım olunca da bırakmadım 16. Güne kadar içtim. Bal çörek otu da aynı şekilde suan hala yiyorum onu. Hayıtı Adetin ikinci gününden yumurtlamaya kadar diyolar. Bırakmayın diyen de var ama ara vermek daha mantıklı geldi bana. Bu ay da olmazsa devam edicem psikolojik de olabilir bana iyi geldi kendimi daha rahat hissediyorum ara kanamalarım oluyordu olmadı mesela bu ay. Sizde deneyin derim 🙏❤️

Ben buraya konu açtım orda önerdiler bana . bir ay adet olmadım ertesi ay da hayıt tohumu içince adetim geldi o yüzden bence faydası var kullanın. Aktardan aldım bir tatlı kaşıgı hayıtı frenchpress e koyuyorum ben cevze de olur demlenince içiyorum. bazen günde iki kez bazen bir kez. adetten önce başlamıştım olunca da bırakmadım 16. Güne kadar içtim. Bal çörek otu da aynı şekilde suan hala yiyorum onu. Hayıtı Adetin ikinci gününden yumurtlamaya kadar diyolar. Bırakmayın diyen de var ama ara vermek daha mantıklı geldi bana. Bu ay da olmazsa devam edicem psikolojik de olabilir bana iyi geldi kendimi daha rahat hissediyorum ara kanamalarım oluyordu olmadı mesela bu ay. Sizde deneyin derim 🙏❤️
Teşekkür ederim canım
Doktorum pko var diyor ama adetlerim düzenli nasıl pko var anlamadım. Hafif pko sanırım

Teşekkür ederim canım
Doktorum pko var diyor ama adetlerim düzenli nasıl pko var anlamadım. Hafif pko sanırım
Bende öyleyim pko belirtileri yok kilo tüylenme vs insülinde normal ama ultrasonda gözüküyor 😏 genelde pkoda bunlar oluyormus cok garip

X