Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama belirtisi mi acill

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ayseeeee44

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
229
48
29
Günaydın hayırlı cumalar arkadaşlar

Bebek için uğraşıp da her ay olmaması çok üzücü
Ama vardır bunda da hayır...
9 ocak da adet oldum. 14 Ocak da bitti yani dün.
Akşam eşimle birlikte olduk.
Sabah wc ye girdiğimde beyaz akıntı vardı yumurtlama akıntısı gibi anlamadım kafam karıştı
O akıntı yumurtlamaya mı işaret lütfen yardımcı olun

Sabah wc ye girdiğimde beyaz akıntı vardı yumurtlama akıntısı gibi anlamadım kafam karıştı
Ayrıca geçen ay soğan kürü içtim
Bu ay da adetimin 2. Gününden itibaren bal tarçın çörekotu kürü uyguluyorum
Pko hastasıyım

Günaydın. Adet döngünüzü biliyor musunuz ? Yumurtlama için bence çok erken benim beyaz akıntı geldi 2 gün sonra doktora gittim daha yumurta 13,5 mm di. Yumurtlamaya 4 5 gün var demişti🤷🏻‍♀️ Adetin 7.günü yumurtlama olacağını sanmıyorum

Bilmiyorum ki ya
Bu konularda çok bilgim yok
Yumurtlamam nr zaman oluyor bilmiyorum
Burda edindiğim bilgilerden o beyaz akıntının yumurtlama akıntısı olduğunu ümit ediyorum

Günaydın. Adet döngünüzü biliyor musunuz ? Yumurtlama için bence çok erken benim beyaz akıntı geldi 2 gün sonra doktora gittim daha yumurta 13,5 mm di. Yumurtlamaya 4 5 gün var demişti🤷🏻‍♀️ Adetin 7.günü yumurtlama olacağını sanmıyorum
Normalde geçen ay doktoruma gittiğimde pko devam ediyor yumurtaların büyümüyor ve çatşamıyor dedi ama benim adetlerim genelde düzenli olur
Tedavi de önermedi marta kadar deneyin dedi

KAÇ GÜNDE BİR REGL OLUYORSUNUZ BU KADAR ERKEN YUMURTLAMA OLMAZ ADETİN BAŞLADIĞI GÜNDEN İTİBAREN EN ERKEN 10. GÜN BAŞLAR YUMURTLAMA 10-18 GÜNLERİ ARASINA DENK GELİR ÇOĞUNLUKLA YANİ AYIN 9 U İLK REGLİ GÜNÜNÜZSE EN ERKEN 18 İ YUMURTLAMA BAŞLAR AYIN 18 İ İLE 26 SI ARASINI GÜN AŞIRI OLACAK ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİN.

KAÇ GÜNDE BİR REGL OLUYORSUNUZ BU KADAR ERKEN YUMURTLAMA OLMAZ ADETİN BAŞLADIĞI GÜNDEN İTİBAREN EN ERKEN 10. GÜN BAŞLAR YUMURTLAMA 10-18 GÜNLERİ ARASINA DENK GELİR ÇOĞUNLUKLA YANİ AYIN 9 U İLK REGLİ GÜNÜNÜZSE EN ERKEN 18 İ YUMURTLAMA BAŞLAR AYIN 18 İ İLE 26 SI ARASINI GÜN AŞIRI OLACAK ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİN.
31 günde bir regl oluyorum normalde o akıntı adetten sonra 10 gün sonra falan görürdüm ilk kez böyle bir şey oldu

Çörekotu tarçın bal kürünün etkisi olabilit mi. Acaba
Kürün etkisimi bilmiyorum hiç bu tarz kürler kullanmadım, ama bilimsel açılamalar ve doktorların söyledikleri bu yönde yinede siz isterseniz bugünden itibaren değerlendirmeye başlayın inşAllah güzel haberi alırsınız en kısa sürede

Normalde geçen ay doktoruma gittiğimde pko devam ediyor yumurtaların büyümüyor ve çatşamıyor dedi ama benim adetlerim genelde düzenli olur
Tedavi de önermedi marta kadar deneyin dedi
Bende de hafif pko var ve ilaç kullanmıyorum bununla ilgili. Size şöyle örnek vereyim yardımcı olmak adına. Beyaz akıntı adetin 11.günü gibi geldi yoğun bir şekilde.Adetin 12.günü doktora gittim yumurtan 13,5 mm bu ay geç yumurtlayacaksın büyük ihtimal adetinin 17. günü çatlayacak dedi. Sizde eğer pko varsa adetin 7.günü ovulasyon dönemine gireceğinizi sanmıyorum. Her beyaz akıntı ovulasyon ile alakalı değil diye biliyorum. Eğer mümkünse ovulasyon testiyle takip etmenizi öneririm 🌸 Şuan da hala beyaz şeffaf arası akıntım var ve ovulasyon testim git gide koyulaşıyor bu akşam ya da yarın pik olur diye düşünüyorum.Siz yine de şansa bırakmayın ve gün aşırı değerlendirin

Bende de hafif pko var ve ilaç kullanmıyorum bununla ilgili. Size şöyle örnek vereyim yardımcı olmak adına. Beyaz akıntı adetin 11.günü gibi geldi yoğun bir şekilde.Adetin 12.günü doktora gittim yumurtan 13,5 mm bu ay geç yumurtlayacaksın büyük ihtimal adetinin 17. günü çatlayacak dedi. Sizde eğer pko varsa adetin 7.günü ovulasyon dönemine gireceğinizi sanmıyorum. Her beyaz akıntı ovulasyon ile alakalı değil diye biliyorum. Eğer mümkünse ovulasyon testiyle takip etmenizi öneririm 🌸 Şuan da hala beyaz şeffaf arası akıntım var ve ovulasyon testim git gide koyulaşıyor bu akşam ya da yarın pik olur diye düşünüyorum.Siz yine de şansa bırakmayın ve gün aşırı değerlendirin
Teşekkür ederim
Bilemiyorum değerlendirmek lazım
Geçen ay soğan kürü ve bu ay bal tarçın çörekotu küründen bir ümit olabilir mi acaba diye düşünüyorum
Test alacağım
Bu arada sol kasığıma bir ağrı girdi sanki orda yumurta büyümüş gibi :halay:

X