Yumurtlama döneminde yani öncesi ve sonrasında hamile (gebe) kalma olasılığının oranları

ferishhh

❤️Balım "ÖZDE"❤️1.7.17❤️
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2014
926
1.590
38
Kızlar bulduğum bir tabloyu sizlerle paylaşmak istedim. Hangi gün olmalı ? diye işin içinden çıkamayanlara yardımcı olur umarım. Rabbim hepimizin gönlündekini hayırlı eylesin, herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah :anneadayı: :KK200: :dua:

Yumurtlama kadın adet döngüsünün bir parçasıdır. Yumurtlama döneminden sonra gebelik ile sonuçlanacak bir cinsel ilişkiye girme hamile kalınma olasılığını mümkün kılabilir. Nasıl ve ne zaman hamile kalabileceğinizi anlamak için menstrüasyon (adet görme) döneminizi ve yumurtlama zamanlamalarınızı anlamanız şarttır.

Yumurtlamadan sonra kısa bir süre için hamile kalınabilme mümkündür. Yumurtanın foliküllerden serbest bırakılmasından sonra 12-48 saatlik bir süreçte yumurta erkek spermi ile döllenme için kullanılabilir. Yani yumurtlamadan sonraki 1-2 gün içerisinde hamile kalınma olasılığı mümkündür.

Yumurtlama döneminde yani öncesi ve sonrasında hamile (gebe) kalma olasılığının oranları şunlardır:

• Yumurtlamadan 5 gün önce - %0
  • Yumurtlamadan 4 gün önce - % 11
  • Yumurtlamadan 3 gün önce - % 15
  • Yumurtlamadan 2 gün önce - % 20
  • Yumurtlamadan 1 gün önce - % 26
  • Yumurtlama günü - % 15
  • Yumurtlamadan 1 gün sonra - % 0.9
  • Yumurtlamadan 2 gün sonra - % 0.5
  • Yumurtlamadan 3 gün sonra - %0

Kadın yumurtlama sürecini 3 aşamaya ayırırsak: Yumurtlama öncesi, yumurtlama günü ve yumurtlama sonrası. Kadının yumurtlama gününden sonraki yumurtanın yaşama süresi 12 ila 24 saattir. Erkeğin sperminin kadın vücudunda yaşama süreci 3-5 güne kadar uzanmaktadır. Buna göre doğurgan olabileceğiniz en verimli süreç 5-7 günlük yumurtlama periyodu sürecidir.

Bundan dolayı yumurtlama günün 5 gün öncesine kadar olan bir cinsel ilişki veya yumurtlama günün 24 saat sonrasına kadar olan bir cinsel ilişkide hamile kalma ihtimali her zaman vardır.

Kızlar bulduğum bir tabloyu sizlerle paylaşmak istedim. Hangi gün olmalı ? diye işin içinden çıkamayanlara yardımcı olur umarım. Rabbim hepimizin gönlündekini hayırlı eylesin, herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah :anneadayı: :KK200: :dua:

Yumurtlama kadın adet döngüsünün bir parçasıdır. Yumurtlama döneminden sonra gebelik ile sonuçlanacak bir cinsel ilişkiye girme hamile kalınma olasılığını mümkün kılabilir. Nasıl ve ne zaman hamile kalabileceğinizi anlamak için menstrüasyon (adet görme) döneminizi ve yumurtlama zamanlamalarınızı anlamanız şarttır.

Yumurtlamadan sonra kısa bir süre için hamile kalınabilme mümkündür. Yumurtanın foliküllerden serbest bırakılmasından sonra 12-48 saatlik bir süreçte yumurta erkek spermi ile döllenme için kullanılabilir. Yani yumurtlamadan sonraki 1-2 gün içerisinde hamile kalınma olasılığı mümkündür.

Yumurtlama döneminde yani öncesi ve sonrasında hamile (gebe) kalma olasılığının oranları şunlardır:

• Yumurtlama günü - % 15

Kadın yumurtlama sürecini 3 aşamaya ayırırsak: Yumurtlama öncesi, yumurtlama günü ve yumurtlama sonrası. Kadının yumurtlama gününden sonraki yumurtanın yaşama süresi 12 ila 24 saattir. Erkeğin sperminin kadın vücudunda yaşama süreci 3-5 güne kadar uzanmaktadır. Buna göre doğurgan olabileceğiniz en verimli süreç 5-7 günlük yumurtlama periyodu sürecidir.

Bundan dolayı yumurtlama günün 5 gün öncesine kadar olan bir cinsel ilişki veya yumurtlama günün 24 saat sonrasına kadar olan bir cinsel ilişkide hamile kalma ihtimali her zaman vardır.
Her zaman hamile kalinabilir yumurtlama gunlerine cok takilma. Bazen kadinlar ayda 2 kere belki daha fazla yumurtlar bazen hic yumurtlama olmaz. Bazen hemen adet bitimnde hamile kalinir bazen adet baslangicindan 1 gun once. Ben bu ornekleri gordugum icin yumurtlama gunlerine takilmiyorum 2 gunde 1 iliski en garanti gebe kalma yontemi. Hem sperm sagligi icin hemde yumurtlamayi yakalamk icin en ideal sure

Her zaman hamile kalinabilir yumurtlama gunlerine cok takilma. Bazen kadinlar ayda 2 kere belki daha fazla yumurtlar bazen hic yumurtlama olmaz. Bazen hemen adet bitimnde hamile kalinir bazen adet baslangicindan 1 gun once. Ben bu ornekleri gordugum icin yumurtlama gunlerine takilmiyorum 2 gunde 1 iliski en garanti gebe kalma yontemi. Hem sperm sagligi icin hemde yumurtlamayi yakalamk icin en ideal sure

Yorumunuz için teşekkür ediyorum, söylediklerinizi bende çok duydum. Benim paylaştığım yazı genel bir kural ve döngüdür. Sizin verdiğiniz örnekler istisnai durumlardır. Yani istisnalar kaideyi bozmaz. Ayrıca burda birçok arkadaşım ovulasyon testi ile yumurtlama günlerini takip ediyor. Yani kısaca yazının amacı şu; regl döngüsü düzenli olan, akıntı veya ovu testleriyle yumurtlama günlerini takip edenlere yardımcı olmak. Tekrar teşekkürler.

• Yumurtlama günü - % 15

Sizin hangi gunlerde tuttu tespit edebildimiz mi

Kasım 2-3-4-5 değerlendrmştim ben 4 ü yum günüydü, ovu testinde koyuyu yakaladğım gün yani

Valla cok guzel tebrikler tekrar :)

Sana birsey danisayim o zaman isin icinde olunca kafa karisiyo bizim
Ekte 9 aksam ve 11 sabah degerlendirdik

Bugun 11 aksam Hala koyu bu gece catlar diye bu aksam da olsun mu sence
Esimde bende 40 yasindayiz
Yani belki sabahki spermler yasamiyodur ne bileyim :kahve:
6 aydir denedik olmadi henuz:dua:

Eklentiler

• IMG_8827.JPG
    IMG_8827.JPG
    32,7 KB · Görüntüleme: 1.577
Valla cok guzel tebrikler tekrar :)

Sana birsey danisayim o zaman isin icinde olunca kafa karisiyo bizim
Ekte 9 aksam ve 11 sabah degerlendirdik

Bugun 11 aksam Hala koyu bu gece catlar diye bu aksam da olsun mu sence
Esimde bende 40 yasindayiz
Yani belki sabahki spermler yasamiyodur ne bileyim :kahve:
6 aydir denedik olmadi henuz:dua:
Bence her fırsatı değerlendirmekte fayda var. İnşallah gönlünüzdeki nasip olur.

X