Yurt dışına taşınmak mı?

Estağfurullah ama neden bu kadar agresifsınız? Keske yorum yapıp bu guzel ınsanların Yorumuna bu sekılde gölge dusurmeseydınız. 3 cocuklu bir kadın olarak hak verirsiniz ki cok vaktim olmuyor aksamları girip bakabiliyorum arada goremedıgım yorumlar oluyor ama genelde cevap veriyorum sonucta fıkır sormak ıcın actım bu topiği yazan o kadar insana bir zahmet cevap verırım elbette. Sıze de aşk olsun.
Pardon anlamadım benim size yazdığım bir şey yok ki ben bana yazan arkadaşa söyledim sizlik bir durum yok yani orta da . Siz bana niye cevap vermiyorsunuz gibi bir sitem de bulunmadım ben yorumumu zaten size değil burda hoşlanmadığım birine yaptım. Siz sanırım yeni üyesiniz veya yanlış anladınız açtığınız konu da yapılan her yorum size yapılmaz size yapılan bir yorum hoşuma gitmedi bende o arkadaşa söyledim.

O hiç doğru değil. Türkiyede enflasyon freni kopmuş kamyon gibi yokuştan aşağı gidiyor.

İnsanlarımız da kendi anadilini, ailesini topraklarını isteyerek bırakmıyor bıktıkları için bırakıyor.
Ben ablamı baz alarak yorum yapıyorum Almanyada da ev kiraları gıda herşey zamlanmış.Koronodan dolayı Dünya bir tuaf oldu giden gittisin yurt dışına bukadar herşeyide kötü görmeye gerek yok.

Keşke imkan olsa da gitsem. At gözlüğü ile bakmaktan vazgeçin artık. Körleşmişsiniz anladık ama söylenen o kadar şeye keşke bir cevap verebilseniz. Ben ne söylesem boş zaten, at gözlüğünüz ile size mutluluklar diliyorum zira münakaşa etmeye değmez.
Neden böyle çirkinleşip hakaret babında yorum yapıyorsunuz. Ben ülkemi seviyorum yutdışından gelipde yok oda öyle bırda böyle diye söylemleri hoş bulmuyorum. Yurt dışındakiler orda kazanıp bırda harcıyolar sonra orda herşey güzel .Türkiyede 60 mış yaşına gelmeden herkes yaşlanmış moduna giriyor oturuyor çalışmak yok .Ama dışarda 7 den 70 çalışıyorlar Türkiyeye gelincedw rahat tatil yapıp gidiyolar sanki yurt dışı oturdukları yerden para veriyor Türkiyedeki kadınlar tembel.

Neden böyle çirkinleşip hakaret babında yorum yapıyorsunuz. Ben ülkemi seviyorum yutdışından gelipde yok oda öyle bırda böyle diye söylemleri hoş bulmuyorum. Yurt dışındakiler orda kazanıp bırda harcıyolar sonra orda herşey güzel .Türkiyede 60 mış yaşına gelmeden herkes yaşlanmış moduna giriyor oturuyor çalışmak yok .Ama dışarda 7 den 70 çalışıyorlar Türkiyeye gelincedw rahat tatil yapıp gidiyolar sanki yurt dışı oturdukları yerden para veriyor Türkiyedeki kadınlar tembel.
İyi de 40+ üstü insanları işe almıyorlar ki zaten. Türkiye de çalışsan bile bir yere varamazsın o yüzden tembel :) Çirkinleştiğimi düşünmüyorum olanı söyledim. Yani olay bu değil zaten herşey ateş pahası olmuş 2 kişi çalışmadan geçinmek zaten zor, e bu insanlar çocuk yapmayacak mı hiç mi dinlenmeyecekler senede 1 kez tatile gidebiliyorlar onda da 3 aylık maaşını bırakıyorlar. Benim söylediğim insanların çalışkan veya tembel olması değil ülkede herşeyin aşırı pahalı olması.

bende gidilmesi taraftarıyım, haberleri izlemiyorum artık, bıktım kadınlara çocuklara hayvanlara yapılan saldırılardan, sanki ormanda yaşayan hayvanlar gibi habire gücü yeten yetene saldırıyor, muhtemelen yurtdışında da saldırılar oluyordur ama buradaki kadar olduğunu düşünmüyorum, insana saygı daha fazla bence,

Ben ablamı baz alarak yorum yapıyorum Almanyada da ev kiraları gıda herşey zamlanmış.Koronodan dolayı Dünya bir tuaf oldu giden gittisin yurt dışına bukadar herşeyide kötü görmeye gerek yok.
Sade anlatıldığı kadarıyla konuşuyorsunuz
Tecrübeniz olmadığı konuda ne çok fikriniz var?! Ablanız almanyada okadar mağdursa türkiye ye yerleşebilir. Ama yerleşmiyor değilmi? Neden acaba hiç sordunuzmu? İşi gücü, evi barkı, kurulu düzeni olduğu içinse inanmayın, benimde kurulu düzenim vardı türkiyede, oldukçada güzeldi herşey ama bırakıp geldim.
Herkese keşke gitseniz demişsiniz ama önce keşke siz kendinizi geliştirsenizde ondan sonra fikir yürütseniz.

aynen tembel .
bi fabrikada çalışmak 60 + yaş için zor artık.
ama amerikada ki kayınvalidem hala çalışıyor ve 5-6 saat işe gidip villalarda evinde çitfe bmwlerle takılıyor ..
sonra aynı sizin gibi diyor ' türkiyedekilerde çalışsın o zaman '
türkiyede hangi asgari ücretli çalışıp villada bmwlerde ?????
bana diyor ki kayınvalidem ' annen evde oturcağına çalışsın ' :KK70:
ben anneme 300-400 dolar gönderiyorum emekli maaşı gibi geliyor ona
şimdi türkiyede yaşayan beli fıtıklı annemi astım hastası annemi 12 saatlik işe mi göndereyim .
değmez.

Tecrübeniz olmadığı konuda ne çok fikriniz var?! Ablanız almanyada okadar mağdursa türkiye ye yerleşebilir. Ama yerleşmiyor değilmi? Neden acaba hiç sordunuzmu? İşi gücü, evi barkı, kurulu düzeni olduğu içinse inanmayın, benimde kurulu düzenim vardı türkiyede, oldukçada güzeldi herşey ama bırakıp geldim.
Herkese keşke gitseniz demişsiniz ama önce keşke siz kendinizi geliştirsenizde ondan sonra fikir yürütseniz.
Gelmek istiyor çoçukları gelmiyor. Evlensin çoçukları inş gelcek insan bir mahallede diğerine taşındığı zaman bile zorlanıyor ülke kolay değil .Ben gitmek isteyenelere dedim türkiye ucuz demedim zaten dünyanın her yeri pahalandı sadece türkiyeyi söylemeye gerek yok.

aynen tembel .
ama amerikada ki kayınvalidem hala çalışıyor ve 5-6 saat işe gidip villalarda evinde çitfe bmwlerle takılıyor ..
şimdi türkiyede yaşayan beli fıtıklı annemi astım hastası annemi 12 saatlik işe mi göndereyim .
değmez.
Genç kızlarda aynı evlendik çalışmayalım gençken çalışılsa orta yaşlı oluncada devam edilir

Anlatıldığı kadarıyla değil gittim gördüm ordaki kadınların temposundan başım döndü. Çoçukları kıreşe götür 3 4 saatlik işe git evr gel yemek yap evi topla çok yorucu hayatları var .

aynen tembel .
değmez.
Yurt Dışında azım var herkes calışma peşinde cunku ederi var kazandıklarının.ama turkıyede calıssan bile o maas senı hic bir yere götürmüyor 😪

Merhaba arkadaşlar benım sıkıntım cok detaylı bir süreçten gecıyor hemen anlatıyorum. 2016 yılında evlendim ve 2017de bır kızımız oldu. Yurt dısında dogumumu yaptım esımde ızın alabıldıkce yanıma geldi. Normalde turkıyede yasıyoruz esım belediye ışcısı maası 4.000 TL akdeız bölgesinde yaşıyoruz. Kayınvalıdem ve kayınpederım le alt üst olarak oturuyorduk. Covid 19 nedeniyle maalesef ıkısını kaybettik nısan 2021 ayında. Tam da nısan ayında tekrar yurt dısına gıtmıstım ıkızlerımız olacaktı. Cok sukur sağ sağlım doğum oldu sağlıkları yerinde. Ikızlerımın doğduğu gün kayınpederım defnedildi kayınvalıdem ise 15 gun sonra oda vefaat etti 😪😪 onlarla o kadar ıyı anlasıyordum Kı benım ailem yurt dısında oldugu ıcın onlar kendı Oz anne baba kadar yakınlardı hıc kotu bir anımız olmadı hep yardımcı oldular bana. Onların yoklugu o kadar acı ki. Evimizin her köşesinde anılarımız var. 5 ay oldu hala alısmadım. Sımdı konu soyle cocuklarımız büyüyor büyük kızım 4 yaşına girdi okul zamanı yaklasıor. Esımle hesap yapıyoruz ben bir 5 yıl calısamayacağım kesın ıkızlere bakıyorum. Esımın 4000 TL maas ile gecınebşlecekmıyız okul masrafı ev cocuklar derken yetmiyor :KK43:
Zaten cocukların butun yurt dısı evrakları var yapmıstık oranın vatandasılar bende esımde oyle. Esım dıyor ki bıraz bırıkım yapmak ıcın gıdelım hem annem ıkızlere bakar bizde calısırız. Sizce bu sekılde gıtmek mantıklı olur mu sacma olur mu evımız var esımın ısı varken turkıyede. tekrsr sıfırdan başlayacağız ıyı bir gelecek olur mu diye. Cocukların eğitimi ıcın VS hersey cocuklar ıcın bana bakarsanız ben idare ederim ama turkıyede hayat cok pahalandı yetişebilecekmiyşz 4000 TL tek gelir ile orası bizi endişelendiriyor. Akıl danışmak istedim burada suan yalnızım cocuklara bakmak ıcın kimsem kalmadı ama yurt dısına gidersek annem kardeslerım var yanımda olurlar. Yorumlarınızı bekliyorum ❤️
Ben olsam bir dakika durmam direk yurt dışına giderdim. Hem eşinizde istemiş. Neyi bekliyorsunuz. Oranın her şartı burdan iyidir diye düşünüyorum.

Ben olsam bir dakika durmam direk yurt dışına giderdim. Hem eşinizde istemiş. Neyi bekliyorsunuz. Oranın her şartı burdan iyidir diye düşünüyorum.
Tabıkı şart daha ıyı ama işte beni dusunduren terkar düzen kurmak oysaki en büyük hayalimdi Türkiye’de yaşamak buna cızık cekmek kabullenmek zor.

Yasadigi yere bağlı olabilir. Eltim yıllardır oradalar 2 de evladı var ve bir ılçede oturuyorlar bu sene geldiklerinde kaçmaya baktılar çünkü o kadar uçtu ki artık burda rakamlar kıyas bile edilemez hale geldi maalesef.
Seneye biz de ciddî anlamda gitmeyi düşünür hale geldik ki eşim üst düzey çalışıyor çok güzel bir ılçede yasıyorum ama yetmiyor artık ciddî anlamda ülke nereye gidiyor belirsiz 2 çocuğum var gelecekleri beni aşırı endişelendiriyor dolayısıyla çoğu insan gibi biz de kaçmak için fırsat kollar hale geldik üzülüyorum bazen çok
Amao sekilde düşünürseniz turkiyede de fiyatlar her yerde ayni değil. Yurt dışına abd ye giden bir kisinin videosunu izledim orda da pahaliliktan yakınıyor millet.zaten enflasyon her yerde uçmuş durumda kimse kimseyi kandirmasin koronadan sonra hicbirsey iyiye gitmeyecek belki daha farkli şeyler çıkacak. Ingiltere çin in hali ortada her ne kadar bazilari inkar etmeye çalışsa da.

Amao sekilde düşünürseniz turkiyede de fiyatlar her yerde ayni değil. Yurt dışına abd ye giden bir kisinin videosunu izledim orda da pahaliliktan yakınıyor millet.zaten enflasyon her yerde uçmuş durumda kimse kimseyi kandirmasin koronadan sonra hicbirsey iyiye gitmeyecek belki daha farkli şeyler çıkacak. Ingiltere çin in hali ortada her ne kadar bazilari inkar etmeye çalışsa da.
Evet haklısınız artık her yer karisti dunya karıştı. Ama su var yurt dısında en azından eğitime değer var en azından fransada bu kesın. Bide sosyal yardım var Türkiyemizde olmayan malesef 😔😔

X