Yurtdışı tatili

Vize istemeyen bi ülke istiyorum önce gezelim görelim denizde olsa fena olmaz diyoruz ne kadar bütçe ayırmalıyız en fazla 1 hafta
Ozaman ukayna kiev falan.Degisik kultur iste.Ama yurtdisi cikis izni icin nekadar bekletir kurumun bir sor.Devlet memuruysan tabi.Yoksa gerek olmaz

yunan adalarina kapi vizesiyle giris yapilabiliyor. Konaklama, yeme icme de adalarla gayet makul. Rodos'u oneririm, hem deniz tatili de yapmis olursunuz.

Ozaman ukayna kiev falan.Degisik kultur iste.Ama yurtdisi cikis izni icin nekadar bekletir kurumun bir sor.Devlet memuruysan tabi.Yoksa gerek olmaz
Öğretmenim. Yurt dışı çıkış izni için o kadar uğraştım, izin belgesi aldım. Okumayı bırakın açıp bakmadılar bile..

Kim bakmadi?Ama iste iznin olmasi gerekiyor isyerimiz acisindan sanirim.
Yurtdışına çıkarken bakmadı kimse kontrollerde.. Bir de o kadar korkuttular izin belgesi alırken, yok "pasaport polisiyle sen yüz yüze geleceksin, bu belge olmadan çıkarmazlar" falan falan.. Ohalden sebep olan izinden bahsediyorum.

Ben daha yeni pasaport cikarttim. Cuma gittim 17de cumartesi kargonuz pttye verildi diye mesaj geldi pazartesi de aldim. Ankara keciorenden. Ilk cikis icin balkanlar en uygunu olur vizrsiz yerler

Ankaradaysanız pasaportu sabah başvurup öğlen gidip alabilirsiniz öbür türlü 2 3 güne elinizde olur :) vizesiz istiyorsanız arnavutluk Sırbistan Bosna hersek ukrayna ya gidebilirsiniz denize girmek istiyorsanız arnavutluk sahilleri harika :) eğer vizeli olur diyorsanız vize kişi başı 300 tl den fazlaya mal oluyor ve zahmetli. Ilk başvurunuz olduğu için çıkmayadabilir küçük bir ihtimal de olsa. Deniz istiyorsanız güney italya veya cinque terre :) barselona ve güney fransa sahilleri de harika ama denize gerek yok uygun olsun vizeli olsun derseniz orta avrupa turu çok romantik olur budapeşte viyana prag rüya gibi bir tatil olur ve budapeşte ile prag gerçekten çok ucuz memleketler. Ayrıca deniz istiyorsanız portekiz de harika olur çok ucuz bir ülke ama Thy de biletleri biraz pahalı. Orta avrupada yana tercihinizi yaparsanız üstünüze kışlık almayı unutmayın sonbaharda çok soğuk olur :) başka sorunuz olursa cevaplayabilirim tüm avrupayı tek başıma tren ile gezdim

Selamlar. Arnavutlukta deniz tatili olarak nereyi tavsiye edersiniz?
Hep cok guzel oldugunu ama ulke icinde bir yerden bir yere ulasimincok zor oldugunu duydum. Dogru mu?
Oneri uyari ve tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim :)

Selamlar. Arnavutlukta deniz tatili olarak nereyi tavsiye edersiniz?
Hep cok guzel oldugunu ama ulke icinde bir yerden bir yere ulasimincok zor oldugunu duydum. Dogru mu?
Oneri uyari ve tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim :)
Otobüs ve ve tren kullanabilirsiniz gerçekten çok makul fiyata seyahat edersiniz ama otobüs diyince bizim lüks otobüsler aklınıza gelmesin bayağı kötüler ama yollar kısa sürüyor. Durres ve viore ya gidebilirsiniz Tiran a uçup oradan birkaç saatte varırsınız zaten yakınları epey :) özellikle Durres çok yakın ve denizi harika :)

Otobüs ve ve tren kullanabilirsiniz gerçekten çok makul fiyata seyahat edersiniz ama otobüs diyince bizim lüks otobüsler aklınıza gelmesin bayağı kötüler ama yollar kısa sürüyor. Durres ve viore ya gidebilirsiniz Tiran a uçup oradan birkaç saatte varırsınız zaten yakınları epey :) özellikle Durres çok yakın ve denizi harika :)

Bu senelik tatilimizi aldik zaten ama seneye insallah ayarlariz bunu...
Farkli bir yer istiyorum artik gercekten.

Umarim durres icin havaalanindan ulasim zor degildir :) cok sagolun :))

X