yuva yıkanın yuvası olurmu?

biricik kızım annanesiyle memlekete gitti.çalışmak zorunda olduğum için buna mecburuz.çok ağladı giderken.artık teselli edemeyince ben de çok ağladım.bana baktı kaldı öylece.annanen orada sana herşey alır.gezersin, eğlenirsin dedim bana verdiği cevap çok ilginçti: '' anne senide alabilecek mi, ben seni istiyorum.bırakamam seni.''dedi.çok zoruma gitti.çaresiz kaldım.yapılacak hiç birşey yok.onu şimdiden çok özledim.

bugun senı bırı ıcın bırakan yarın onuda baska kadın ıcın bırakır sonrada bır duvara toslar feleğı sasar sabr et kardesım ısyan etmemeye calıs ne kadar zor da olsa hem herseyde hayır vardır zaman........

asla isyan etmiyorum.muhakkakki hayır vardır.eminim gün gelecek beni bırakıp gittiği için şükür edicem.inşallah o da yuvasını değmeyecek biri için bıraktığına pişman olur.

Son düzenleme:

Belin87, yorumlarını okuyunca içimden şöyle düşünmek geldi: sen acaba hande sultanın eşinin beraber olduğu kadın mısın?
Bekar da olsan bir kadın olarak böyle düşünmen çok mantıksız. olsa olsa sen o kadınsın. İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor.

Son düzenleme:
Hande sultan geçen gün oğlum çok öksürüyordu, alerjiden. Doktora götürdü. Doktor denize giderse geçer; bu aralar çoğu çocukta var demiş. Bu da hemen oğlumla tatile gitme planı kurmuş kafasında. Ben de bunu aradım. Unut oğlumla tatile falan gidemezsin dedim. Boşanma davası aç dedim, bana sen aç dedi. O kadar rahat ki. Masrafları, avukat parasını ödememek için galiba o açmıyor. Kiminle beraber bilmiyorum ama hiç alttan aldığı yok. Ya boşanmayalım, oğlumuz var falan dediği yok. Aksine boşanmak için evi terk etmiş. Benim anlamadığım neden davayı açmıyor.

geçmiş olsun canım.demekki arada vicdan yapıyo.çocukla ilgilenmek istiyo.bencede tatile gönderme.kesinlikle çocuk mutluluktan çok üzüntü yaşayacak.çünki yanında seni arayacak.zaten babanın yokluğuna alıştı.annenin yokluğu onu korkutabilir.benim kızım öyle mesala, babamsız yaşarım annemsiz yaşayamam diyor.çocuk psikolojisi yani.davaya gelincede sana açtırmak istiyo çünki masraftan kaçıyo.birde bana göre eğer kendisi açarsa hakim karşısında suçlu olacak.o nedenle istemiyo olabilir.zaten eğer dönmek gibi niyeti olsa bunu belli eder.ama böyle askıda kalmasıda seni üzüyor.ne olacaksa biran önce olsun.ama ne olursa olsun senin ve oğlun için hayırlısı olsun.bunu canı gönülden istiyorum..

aşık olmak.. o kadar basit. adam yada kadının evli olması önemli değil. aşık olmuşlar... evli olan bayan çıksın aradan. mutlu olsun olsunlar. romantik komedi filimleri gibi...

ne iğrenç durum. karşıdakinin evli olduğunu bile bile yada öğrendikten sonra o aşk zannedilen şeyi devam etmek... adilik... başka birşey değil... bazen aşk vazgeçmeyide gerektirir...

sevgili hande... çekişmeli boşanmayı devam ettir. ama yıpranma...yıpratıcı olduğunu söylediler.. eğer yıpranacaksan bırak inceldiği yerden kopsun.

yaşananlarda senin suçun yok. kendini suçlama... yaptıkları yanına kalmaz merak etme.. belki bu dünyada göremezsin ama öbür dünyada mutlaka göreceksin... hatta bu dünyada mutsuzluklarını göremezsen üzülme.. Allah bakalım onlar için ne gibi cezalar biçmiş... kimbilir....

Son düzenleme:

evet aşk gerektiğinde vazgeçmeyide bilmektir.düşünsenize benim kızım birdaha bizi yanyana belkide hiç göremeyecek.benim çocuğum baba ile çocuğu bir arada görmeye asla tahammül edemiyo.bunu söylemesede belli ediyo.zaten babasının adını bile anmıyo.küçük bir çocuğun vebalini almak sadece geçici olan bir aşk için değermi. hiçbir engel yokken,çok severek evlenince bile aşk biterken birde böyle vebal alarak bitmeyecekmi.o zaman işte asıl vicdan azabı başyacak.inşallah Mevla bana o günü gösterecek..

Ya bu aşk mış maşkmış vesveseleleriyle aldatmayı mazur gösterenlere sinir oluyorum. Kendilerinin kocaları da kendilerini aldatsaydı hoş görecekler miydi acaba? O zaman ben de onlara ne üzülüyorsun, kocan aşk olmuş diyeceğim.

Ne yani biz de aşk olarak evlenmiştik ama ben kimsenin çocuğunu gözü yaşlı bırakmadım. kimsenin ikincisi olmadım. Aldatan ikinci olmayı kabul ediyorsa o onun midesizliği. Ben asla aşk için bile olsa bu gurursuzluğu yaşamak istemem. Bizim çocuklarımızın vebali ne olacak? aşkmış. Kardeşim ben de aşk olabilirdim. Benimdemi aldatmam gerekirdi? Bu nasıl mantık ya.....

Bu kadar midesi genişlik de görmedim. Bunu söyleyen kesin hande sultanın aldatıldığı kadın olmalı. Başka birisi olamaz. Kimse böyle aptalca bir mantık yürütemez çünkü.

Son düzenleme:
Hande sultan ben hala araftayım. Eşim halinden memnun mutlu mutlu geziyor. 5 ay oldu. ne birleşmek için çabalıyor ne de dava için. Dün aç davayı dedim. Sen aç dedi. Utanması da yok artık. Ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum. Beni yıldırmaya galiba. Ben de artık önümü görmek istiyorum. Bu arada o arkadaşlarıyla hala görüşüyormuş . Adamda da ne mide varmış anlamadım. Dallas gibi oldu bizimkisi. Nasıl böyle birisiyle evlenmişiz, ne idik ne hale geldik anlamadım. Neyse Allah yardımcımız olsun. Sabredelim bakalım. Zaman ne gösterecek. Ama bir gün dualarımızı yaşayacağız inşaallah.

bende öyle şüpheleniyorum doğrusu.sanki beni ikna etmeye çalışıyo gibi değilmi:) yada böyle bişey yaşamış olabilir.olayı bukadar normalleştirdiğine göre.aldatılmanın acısını yaşamadıysa bile yaşayınca anlayacaktır.

aşkmış hıh...bırak evlensinler zaten evliler bir tek nikahları yok..deftere imza atsalar ne olur atmasalar ne olur..kocanın aklında başkası varken sen onun için bir yabancısın..bak senlede aşk evliliği yapmış .aşk gelir geçer saman alevine benzer...aşk demek cinsel yönden birbirini çekici bulma isteme demek.doyuma ulaştıktan sonra bıkacaklar birbirlerinden başka tatlar peşine düşecekler .en sevdiğin yemeği bile hergün yiyemezsin....ama çocuk var ortada..ama birde şunu derler (ben senden boşanıyorum çocuğumdan değil)çocuğuda unutuyorlar sonra..vefalı olmalı insan..sevgi baki olmalı..ama nerdeeee..merak etme üzülme er geç onlarınkide bitecek..kocan olacak o adam ile o...kadın çocuk ahı karısının ahı vs bunları dinlemez gözünün yaşına bakmazlar..nefret ediyorum evli kişilerle ilişki kuranlardan..sanki yeryüzünde bekar erkek kalmadı..ama hep kadınlarda değil kabahat böyle ayran gönüllü koca müsveddelerinde..be adam sen evlisin evde eşin çocuğun var..başka kıza kadına için gitse bile nefsine hakim olacaksın..tavsiyem kendini üzme hayatın tadını çıkar ailenle çocuğunla..bak hem ailen yanında senin birde hiçkimsesi olmayanları düşün..

beni yanlış anlamamanızı umarak yazıyorum.
aşkın aldatmanın kılıfı olmadığını elbette ben de görebiliyorum. keşke karakterli olsaydı da 4 sene bunu sürdüreceğine, oyunlar çevireceğine olayın olduğu ilk zamanlarda gelip sizi de kendini de özgür bıraksaydı, konuşsaydı.

hayatta hiçbir şeyin garantisi yok, orada imzaların atılmış olması kimseyi kimsenin ebedi malı haline getirmiyor ne yazık ki. kocanızın başkasına aşık olması doğru bir şey olmasa da olmuş. bunu bir hata gibi düzeltmek zaten imkansız, sadece o süreçteki tavrından ötürü evet doğru bir adam değilmiş diyorum.

size gelince, bırakın onların yuvası olur mu olmaz mı? mevzu bu mu şimdi? lütfen onurlu bir kadın gibi davranın ve kocanızın sırtından inin. hukuken zaten size vermek zorunda olduğu, sağlamak zorunda olduğu bir şeyler elbet olacaktır. hayatınıza o şekilde devam edin ve hakettiğiniz güzel günlere doğru geç kalmadan yelken açın. kozlarınızı hukuken paylaşın. bırakın aşıksa da ne yaşamak istiyorsa istediği insanla yaşasın.

tekrar ediyorum, 4 yıl saklaması ve tavrı çok yanlış ama şu an da sizin malınız değil ki bu adam. hiçbir zaman değildi. gönlü böyle istiyorsa böyle yapar. çocuğuyla olan ilişkilerini düzeltmesi için de bir yol bulmanız gerekiyor. asıl dertleriniz bunlar olsun lütfen. bırakın kimin yuvasında ne kadar huzur olacağını siz düşünmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…