Yüz felci geçiriyorum :(

Merhaba hanimlar direk konuma geciyorum..
Sabah uyandigim da yüzümü yikarken bi baktim dudagim yamulmus çok ciddiye almadim önce öğlene kadar normal hayatima devam ediyodum ki bi komsum gelmişti ona söyledim sag gözünü kapatamiyosun dedi ışte o zaman panikledim hastananeye gittim..
Doktor yüz felci gecridigimi soyledi ve kortizon verdi mr istedi yarina gün verdiler ağrım ya da bi sıkıntım yok yüzümde ki kaymadan ve hafif hissizlikten başka ama canim sıkılmıyor da değil mr sonucundan korkuyorum bisey çıkar mi ki beyin sapi mr si bu arada bilgisi olanlar biseyler yazarsa mutlu olurum....

Geçmiş olsun.
Genellikle beyin ile alakalı olmayan nedenlere bağlı meydana geliyor, ''Bell paralizi'' olarak adlandırılıyor.
Doktorun verdiği ilaçları kullanın ve internette ''yüz felci egzersizleri''mevcut, onları yapmaya başlamalısınız.

ilginç bir şekilde B vitamini eksikliğinin bile yüz felcine sebep olduğunu öğrendim.. tahlillerde eksik çıkarsa ihmal etmeyin sakın, çok çok geçmiş olsun..

Vize dönemi bir arkadaşım stresten yüz felci geçirmişti.
Tedavinizi olursanız tamamen geçiyor, endişelenmeyin Hoppa

Gecmis olsun, etrafimda yuz felci geciren kisiler iyilestigini soylediler.. Soguk havalarda dışariya cikacagin zaman sakiz cigne faydasi oluyormus, yuz kaslarini hareket etirmis olursun..

Merhaba hanimlar direk konuma geciyorum..
Sabah uyandigim da yüzümü yikarken bi baktim dudagim yamulmus çok ciddiye almadim önce öğlene kadar normal hayatima devam ediyodum ki bi komsum gelmişti ona söyledim sag gözünü kapatamiyosun dedi ışte o zaman panikledim hastananeye gittim..
Doktor yüz felci gecridigimi soyledi ve kortizon verdi mr istedi yarina gün verdiler ağrım ya da bi sıkıntım yok yüzümde ki kaymadan ve hafif hissizlikten başka ama canim sıkılmıyor da değil mr sonucundan korkuyorum bisey çıkar mi ki beyin sapi mr si bu arada bilgisi olanlar biseyler yazarsa mutlu olurum....
sakiz cigne

Evet sakız cigniyorum bazen agzimda zaptetmek zor oluyor ayrica ilaclarim arasinda b vitamini de var bakalim sanki sabaha göre biraz güçlenme var gibi insallah geçecek

Cok gecmis olsun size de ay mogren mi acaba bilemedim şimdi çünkü soguga maruz kalmadim neden oldu hic sebep bulamiyorum inanin bakalim ilaclar8 kullaniyim mr sonucu çıksın bakalim
tsekkurler

bnem tum tahliler mr eeg temizdi bi sorun yoktu onlarda

Biraz zaman geçmiş ama belki yardımı dokunur dedim. Ablam yuz felci geçirmişti ve baya ciddiydi kortizon falan hiçbişey ise yaramadı. Nisantasinda bir doktor hanıma gittik noralterapi osteopati akupuntur 3unu birden yaptı beslenme duzenledi. 3 seans sonra direk iyileşme vardı bize çok yardımcı oldu. Doktor Elif Kaya ismi ihtiyacı olan olursa. Acil şifalar diliyorum çok inatçı bisey bu yüz felci :KK43:

X