yuzsuz arkadaş 😁

Konuya tekrar baktım, konu sahibinin yorumlarına falan, düşünüyorum, bi sürü arkadaşım dostum var, hiçbiri bana şöyle bi emrivaki yapmaz, yapamaz, keza ben de onlara aynı şekilde, zaten o yüzden sağlıklı ilişkilerimiz var.
Tekrar düşünüyorum, herhangi bi tanıdık, komşu vs bana böyle davranacak ve evime resmen dadanacak, karıştıracak, hesap soracak, habersiz gelicem diyecek, huzursuz edecek; dünyanın sonunun gelmiş olması gerekir, şaka mısın konu sahibi gerçekten, yani elin insanına bile nasıl sınır çizilemez ve resmen boyun eğilir?
Ne gibi bir çekincen veya gebeliğin var ki?
Kırmak istemiyorum falan bahanesi tamamen sınır çizememeye uydurulmuş bir kılıf.
Ağzına geleni say, hakaret küfür et, kır dök demiyoruz, açık ve net gerekeni söyleyecek, gerekirse engeli basacaksın, insanları o raddeye getirdikten sonra kırılırsa da kırılsın, kendi düşünsün.

haklisiniz oyrenmek lazim. ama her seyden once uslup oyrenmek lazim kimseyi kirmadan soylemek gibi. okumus calismis biriyim dagdan ormandan gelmedim ben.

:ruh: :ruh: nerelerde okuyup çalıştığınızı sorabilir miyim? Türkçe bilmediğinize göre başka dil kullanıyor olmalısınız. Yabancı diliniz var mı?

Konuya tekrar baktım, konu sahibinin yorumlarına falan, düşünüyorum, bi sürü arkadaşım dostum var, hiçbiri bana şöyle bi emrivaki yapmaz, yapamaz, keza ben de onlara aynı şekilde, zaten o yüzden sağlıklı ilişkilerimiz var.
Tekrar düşünüyorum, herhangi bi tanıdık, komşu vs bana böyle davranacak ve evime resmen dadanacak, karıştıracak, hesap soracak, habersiz gelicem diyecek, huzursuz edecek; dünyanın sonunun gelmiş olması gerekir, şaka mısın konu sahibi gerçekten, yani elin insanına bile nasıl sınır çizilemez ve resmen boyun eğilir?
Ne gibi bir çekincen veya gebeliğin var ki?
Kırmak istemiyorum falan bahanesi tamamen sınır çizememeye uydurulmuş bir kılıf.
Ağzına geleni say, hakaret küfür et, kır dök demiyoruz, açık ve net gerekeni söyleyecek, gerekirse engeli basacaksın, insanları o raddeye getirdikten sonra kırılırsa da kırılsın, kendi düşünsün.
senin bu yorumun gibi yorumlara ihtuyacim var benim her zaman. Bkerede eşimin bi yakiniyla bi sorun yaşamistim yani sustum sustum sonunda birisi bana neden bu kadar susuyosunki korkuyosun sanki dedi. ondan sonra sanki kendime geldim bi sesimi çikardim bir dahada işime karişamadi sesini ebedi kesti 🤭 2 yil oldu numarasi bile yok bende. biraz aşiri sabirliyim sabredince duzelecekmiş gibi. Kirmadikcada biniyolar işte.

senin bu yorumun gibi yorumlara ihtuyacim var benim her zaman. Bkerede eşimin bi yakiniyla bi sorun yaşamistim yani sustum sustum sonunda birisi bana neden bu kadar susuyosunki korkuyosun sanki dedi. ondan sonra sanki kendime geldim bi sesimi çikardim bir dahada işime karişamadi sesini ebedi kesti 🤭 2 yil oldu numarasi bile yok bende. biraz aşiri sabirliyim sabredince duzelecekmiş gibi. Kirmadikcada biniyolar işte.
Aslında susup sabretmek çözüm değildir.
Net bir şekilde sınırlarınızı cizmeniz esas çözüm olur.
Çünkü herkesi silip kötü söz söylemek numarasını silmek falan da çözüm değil.
O zaman insan kalmaz etrafımızda.

Bence siz kendinize benim nasıl insanlara ihtiyacım var diye bir sorun.
Bu arkadaş mesela baştan kendini belli etmiş kendisini zorla davet ettirmiş.
Bu tavrını gördüğünüz an eve asla cagirmamaniz lazımdı bu sizin hatanız.
Hadi geldi kadın ilk günden buzdolabıni açıp bakmış ne münasebet yani ??
Orada tavırlarını görüp eşim gelecek sende kalk istersen deyip evden sutlayabilirdiniz.
Böyle yuzsuzler öyle susmaktan imadan anlamazlar.
Böyle insanlara ihtiyacıniz var mı gerçekten?
Kırılırsa da kendi davranislari yüzünden kırılacak sizin yüzünüzden değil.

Birde kendinizi çok kasmayın çocuklarıma dışardan yedirmem falan demişsiniz yeri gelince yerler bu çok kötü bir şey değil.
Sizi kötü bir anne yapmaz .
Ayrıca üç çocuğumla bir yere gitmiyorum demişsiniz ama kendinizi eve kapatmayın bence.
Size misafirliğe gelen insanlar üç çocuğunuz olduğunu biliyorsa onlarda sizi ağırlamak zorunda.

Uyuz mevzusu ne oldu :)

:ruh: :ruh: nerelerde okuyup çalıştığınızı sorabilir miyim? Türkçe bilmediğinize göre başka dil kullanıyor olmalısınız. Yabancı diliniz v
:ruh: :ruh: nerelerde okuyup çalıştığınızı sorabilir miyim? Türkçe bilmediğinize göre başka dil kullanıyor olmalısınız. Yabancı diliniz var mı?

😁 cevap vermedi fotoya. Sonra aradi açmadim yazmiş bir tarif soracaktim sana bende ne tarifi dedim atmis linkini bana 😂 sanada getirecegim dedi. bende dedim getirme bebem alerjik onun yaninda yemeyiz. Ben sütlü tatli falan evede sokmuyorum kendimde yapmiyorum ondan sonra kayip.

😁 cevap vermedi fotoya. Sonra aradi açmadim yazmiş bir tarif soracaktim sana bende ne tarifi dedim atmis linkini bana 😂 sanada getirecegim dedi. bende dedim getirme bebem alerjik onun yaninda yemeyiz. Ben sütlü tatli falan evede sokmuyorum kendimde yapmiyorum ondan sonra kayip.
Uyuz bi süre rahat ettirir 😂

Aslında susup sabretmek çözüm değildir.
Net bir şekilde sınırlarınızı cizmeniz esas çözüm olur.
Çünkü herkesi silip kötü söz söylemek numarasını silmek falan da çözüm değil.
O zaman insan kalmaz etrafımızda.

Bence siz kendinize benim nasıl insanlara ihtiyacım var diye bir sorun.
Bu arkadaş mesela baştan kendini belli etmiş kendisini zorla davet ettirmiş.
Bu tavrını gördüğünüz an eve asla cagirmamaniz lazımdı bu sizin hatanız.
Hadi geldi kadın ilk günden buzdolabıni açıp bakmış ne münasebet yani ??
Orada tavırlarını görüp eşim gelecek sende kalk istersen deyip evden sutlayabilirdiniz.
Böyle yuzsuzler öyle susmaktan imadan anlamazlar.
Böyle insanlara ihtiyacıniz var mı gerçekten?
Kırılırsa da kendi davranislari yüzünden kırılacak sizin yüzünüzden değil.

Birde kendinizi çok kasmayın çocuklarıma dışardan yedirmem falan demişsiniz yeri gelince yerler bu çok kötü bir şey değil.
Sizi kötü bir anne yapmaz .
Ayrıca üç çocuğumla bir yere gitmiyorum demişsiniz ama kendinizi eve kapatmayın bence.
Size misafirliğe gelen insanlar üç çocuğunuz olduğunu biliyorsa onlarda sizi ağırlamak zorunda.
Evet hatayi ben yaptim onceden anlamam lazimdi yuzsuzluyunu hiç gelmeyecekti. Haklisiniz bana gelen kimse uç çocugumu duşunmuyo ama ben kimseye gitmiyorum. Geçen sene hele bi arkadaş bana dediki bi sey var ben yapamiyorum sen yaparmisin banada oyretmiş olursun. Bende tamam yapariz dedim zannetdimki bana gelecek. sonra aramiş diyoki cocukalari babasina birak gel bana yapalim. Şok oldum dedim babasi çocuklarla ilgilenemezki hem bebegi babasi emizeremezki 😁bensizde bi dakka durmuyo bebegim. kapatti telefonu bidahada konuşmadi. Ama hata bende baştan yapamam diyecektim gerek varmi bebekle el aleme tatli bilmem ne yapmaya.

Kimseye bu kadar uzun süreli sabretmek durumunda değilsin, değiliz. Ailen değil, eşin çoluğun çocuğun değil, arkadaşın dostun değil, üstelik problemli biri, ne münasebet yani sınırları ihlal ettirip huzurundan olmak? Bu iyilik, kırmak istememek falan değil, dediğim gibi bahane bunlar, çekiniyorsun düpedüz.
Kestir at, bazılarıyla ne yaparsan yap kötü olursun zaten, bu da o tiplerden belli ki.

Kimseye bu kadar uzun süreli sabretmek durumunda değilsin, değiliz. Ailen değil, eşin çoluğun çocuğun değil, arkadaşın dostun değil, üstelik problemli biri, ne münasebet yani sınırları ihlal ettirip huzurundan olmak? Bu iyilik, kırmak istememek falan değil, dediğim gibi bahane bunlar, çekiniyorsun düpedüz.
Kestir at, bazılarıyla ne yaparsan yap kötü olursun zaten, bu da o tiplerden belli ki.
Annem hep diyor sen akillanican ama biz goremiycez 😁 her kese sanki sabretmek bana kalmiş illa cektirecekler sonra akillanicam.

Ben şok.
Böyle biri kalbi kırılmadan anlamaz ama ille de kalbi kırılmasın diyorsanız her aradığında müsait değilim diyeceksiniz. Habersiz gelirse kapıyı hiç açmayın.

Sizin için hiçbir anlam ifade etmeyen ne nedir ne değildir bilmediğiniz bir insan için gelme diyemiyormusunuz???
Hiç çekinme söyle.

Ayrıca kocan bütün gün çalışıyor hiç bir anlamı değeri olmayan bir kadın için evinde mülteci gibi o oda bu oda da vakit geçirmek zorunda mı????

Benim komşum da, kızım 1 yaşında oglumda 2,5 yaşındaydı.
Benim de güzel yiyecek var.
İki de bir onu benden istedi.
Gittim evine nasıl yaptığını öğrettim. 2 tane de yaptım zorla yaptırdı bu arada kermesi varmış.

Diyor bizim ki olmuyor. Her yaptığında götürürdüm.
Bir gün bana metazori yaparak pasta yap kermes var diyor.
Sana öğrettim yapabilirsin dedim.
Hayır sen yap diyor.
Diyor ki malzemeleri alıp sana bırakıcam.
Sinirim zıpladı resmen.
Dedim malzemeleri alıp getirdiğinde çocuklarımı al evine bak anca öyle yapabilirim.
Diyor ki yaparsın yaparsın.
İyice sinirlendim alacaksın cocuklarıma bakacaksın dedim.
Eşi de yanımızdaydı valla ben utandım o ısrardan utanmadı.
Kestim iletişimi tamamen…

Açık açık söyleyeceksiniz o nasıl söylüyor ise sizde söyleyin.

Hatta ara yarın sana geliyor desene bakalım ne dicek nasıl karşılayacak.
Kabul etmez.
Eee sonra ne oldu ? Merak ediyorum ben, yarıda kesmeyin şöyle hikayeleri :KK53:
Aldı mı çocukları :KK53:

X